Spalanie deuteru

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Art napisał(a):

    jak na razie to nawet polowa aktywnych kont nie oddala glosu w ankiecie. Bez tego nie mamy co nawet podchodzić do zmian :P
    Chyba nie bierzesz pod uwagę sztucznie zakładanych kont przez system, które po tygodniu robią się idlakami?
    Jeśli tak to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.
    Wypowiedzieli się gracze którzy graja w miarę aktywnie na Quantum a ze jest ich setka to już żadna w tym ich wina.
  • Ogladalem dzis galaktyki jedna po drugiej i jesli do aktywnych tez liczy sie tych z urlopem bez(i) to jest tego sporo moze tak z ankieta kilka dni poczekac polowa graczy pewnie loguje sie raz dziennie nie wiem jak to tu dokladnie jest z graczami ale wyglada szaro/niebiesko to nic dziwnego ze tak malo glosow:/ to x7 pewnie jakby weszlo to graczy by przybylo, ilosc farm jest fajna tu a jakby jeszcze mialby boost wydobycia do x7 a i jnowym i tym po zlomie bylo by latwiej :D
  • Art napisał(a):

    jak na razie to nawet polowa aktywnych kont nie oddala glosu w ankiecie. Bez tego nie mamy co nawet podchodzić do zmian :p
    Trzeba było napisać wielkimi czerwonymi literami UWAGA WAŻNE.
    Albo zrobić tak jak to zrobiliście przy tych zmianach z mejlem, że wyskakiwało od razu okienko z informacją. :)
  • Art napisał(a):

    jak na razie to nawet polowa aktywnych kont nie oddala glosu w ankiecie. Bez tego nie mamy co nawet podchodzić do zmian :p
    Aktywne konta to pojęcie bardzo względne.
    W ankiecie można głosować za obecnymi parametrami, więc jak ktoś nie głosuje to albo nie wie, że istnieje taka ankieta albo jest mu wszystko jedno. W tedy niezależnie od frekwencji powinno się uznać wyniki ankiety. Chyba że jest jakiś próg oddanych głosów, żeby móc ją wysłać do Niemców? Jest w ogóle jakiś, czy wszystko zależy od Ciebie?
  • pl1... napisał(a):

    @Tronar - typowy pies ogrodnika , sam nie zje drugiemu nie da.
    rozumiem ze spalanie dexu ma byc zmniejszone tylko dla was dla gornikow:) , sure .
    nie zapominaj o tym ze gdyby Whisky nie zalozyla tematu ta kwestia wogole by nie byla poruszona i bylo by dalej jak bylo - a teraz przynajmniej toczy sie dyskusja.

    wg mnie ta ankieta powinna byc laczona jak spalanie 0.5 to i eko x7 , a nie tak ze gornicy sobie wybiora eko x7 a nas zostawia ze spalaniem jak bylo - glownym celem jest zmniejszenie spalania
    a eko x7 jest poboczne , i o tym jest ten temat o spalaniu a nie o tym czy sobie eko podniesiecie czy nie ( mi osobiscie nie przeszkadza to ze chcecie miec wieksze
    i miejcie sobie , nikt wam nie broni tego chciec ,nie rozumiem tylko dlaczego skoro widzisz ze flociarze ida Ci na reke nie chcesz odplacic im tym samym )
    no ale coz tacy wlasnie jestescie , zreszta nie wszyscy i zreszta nie mi oceniac . pozdrawiam tych ktorzy nas chca wesprzec w slusznej sprawie .

    @Art - pewnie niewielu widzi ta ankiete , sam nie czesto zagladam w takie informacje typu zakladka ogame w grze , stad pewnie niska frekwencja
    mysle ze trzeba troszke poczekac ,postaramy sie sami dotrzec tez do wiekszej ilosci graczy .

    przeciez chyba nie ma pospiechu ,tak?
    Konto Whisky czy twoje to wszystko jedno. Wiadomo kto na nim często zasiada.
    Tak dla twojej wiadomości zagłosowałem na 0.5 spalania deuta ,eco wiadomo x 7 dla górników, tak więc pomimo że w wielu kwestiach się z tobą Adam nie zgadzam to w tej jednej popieram. Ja i tak już na Quantumie prawie w ogóle nie latam z braku czasu , ale dla tych górników co latają daje to duży bonus do FS-ów . Stąd mój głos. Dlaczego uważam że z zastrzeżeniem do floty cywilnej powinno być, gdyż tak naprawdę to koszty recyklerów czy dt są wysokie, a jeśli wprowadzimy również do floty bojowej to da to jednak dość dużą przewagę flociarzom, którzy i tak już mają kolosalną przewagę nad górnikami na tym uni o czym dobrze wiesz. Jedyny pożytek jednak będzie z tego że nadal będzie się opłacało wam latać bardziej na innych flociarzy niż walić w bunkry górników, gdyż do tego lepiej gęsi się nadają(nic nie palą). Może to zachęci flociarzy do latania na flociarzy, choć wątpię, gdyż na Quantumie i tak już nie ma na co latać, gdyż największe floty albo siedzą na urlopach i graja UF-sem, albo są w waszych rękach na różnych kontach. Zachęciłem też graczy od nas z sojuszu żeby głosowali również na 0,5 deuta choć były i głosy na pozostawienie bez zmian. Co do eco to tutaj nikt nie ma wątpliwości że x7, bo przy prędkości flot x 5 jest to lepszy stosunek, żeby górnik się szybciej pozbierał po złomie. Tyle w tym temacie. Ide w kimę, bo rano trzeba do roboty wstać, oraz syna z rana trzeba jeszcze odprowadzić do przedszkola, ale nie wątpię że burza dotycząca tego tematu będzie jeszcze do późnej nocy grzmieć. Dobrej nocy wszystkim :)
    Śmierć to tylko początek :D
  • Generalnie chciałbym oznajmić jeszcze, że wszystkie sknery - górnicy, którzy nie zagłosowali za spalaniem 0.5 to podpisaliście na swoje konta wyrok śmieci naturalnej :D Okazaliśmy Wam dobroć serca z pomysłem podniesia Wam ekonomii na kontach, to od razu się na to rzuciliście jak nie powiem na co...
  • Ja mam takie pytanie do @Art Quantum jest serwerem x 5 , Spica jest x 6. A może by tak na Q zmniejszyć spalanie do 0.5 podnieść eko do x7 a predkośc floty np x6 jak na spicy ?
    Było by na pewno ciekawiej :D Serwery i tak wymierają , wszyscy dobrze wiemy jak jest. Nie zapominajmy że idą wakacje i z tych 100 osob aktywnych zrobi się max 30 bo żaden normalny człowiek nie będzie siedział w słoneczną pogodę w Domu przy Og :D
    Na tym właśnie polega piękno życia,Że jesteś autorem sytuacji nie do przebicia :!: :!:
  • _Pawelos_ napisał(a):

    Ja wiem, że istnieje, a przynajmniej istniała taka gra, ale zmiany proponowane przez niektórych prowadzą prostą drogą do zrobienia nie klona a oryginału o takich parametrach. Chociaż z drugiej strony jak się posłucha Q&A twórców ogame, sami wspominają coś o końcu gry, to dlaczego nie przyspieszyć tego procesu ?
    Temat jest o zmniejszeniu spalania a nie o przyspieszeniu konca gry. Proponuje zalozyc sobie nowy temat i tam sie produkowac o tym co mozna wprowadzic by gre zamkneli.
  • Temat mocno przeczyszczony i offtopowe posty poleciały do kosza. Proszę przestrzegać regulaminu działu DiD i trzymać się głównego wątku. Dalsze przepychanki między Wami mogą doprowadzić do posypania się ostrzeżeń. Proszę zachować kulturę wypowiedzi.

    :ndmod:


    Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
    moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
  • terry napisał(a):

    Art napisał(a):

    jak na razie to nawet polowa aktywnych kont nie oddala glosu w ankiecie. Bez tego nie mamy co nawet podchodzić do zmian :P
    Chyba nie bierzesz pod uwagę sztucznie zakładanych kont przez system, które po tygodniu robią się idlakami?Jeśli tak to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.
    Wypowiedzieli się gracze którzy graja w miarę aktywnie na Quantum a ze jest ich setka to już żadna w tym ich wina.
    Oczywiście, że biorę pod uwagę faktyczną aktywność na Universum. Jeśli statystyki podają prawidłowe dane, to nie zagłosowała nawet połowa graczy :x
    A to ciut mało do zmiany konfiguracji.
  • Mam top 950 a nikt do mnie nie wysłał PW że była ankieta. Chce się zmian to trzeba poświęcić chwilę na rozesłanie informacji. :fsmile:

    Czy chciałbyś/chciałabyś zmienić konfigurację swojego Universum? 06.03.2018 12:27:03
    Dziś PW zniknie i pstryk.
    Pewnie 80% tych co nie zagłosowało a się logowało nawet nie zauważyło tej wiadomości.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Witam wszystkich.
    Myślę,że doskonale zdajecie sobie sprawę czym grozi zmniejszenie zużycia paliwa,a przynajmniej kilku przedmówców,na których reszta sfory ruszyła jak kundle na kota, bo ośmielili się pomysł zanegować. I proszę nie robić wody z mózgu innym jakimiś wyliczeniami,lub czym zdejmuje się bunkry, a czym się na nie nie lata. Gdybyś piękny umyśle użył kalkulatora w drugą stronę wyszedłby ci rachunek ekonomiczny,ale po co, lepiej płakać bo nie ma co jeść i przyklaskiwać pani, która założyła temat. Chodzi o to żeby kilku szanownym oligarchom żyło się lepiej i opłaciło się im robić naloty na to- na co do tej pory było nieekonomicznie. Bzdura, ze będą tępić siebie wzajemnie, lepiej zyskać mniej z mniejszym ryzykiem, na słabszym - bo Zenek ogarnia 3 konta i mógłby mi przywitanie zrobić nie? Nie obchodzi mnie- typie jeden z drugim, czy ciebie obchodzi moja opinia, lub opinia kogoś kto potrafi myśleć! Więc daruj sobie takie teksty, nie męcz klawiatury - nicku powszechnie znany. W życiu też kupujesz co tylko się da za wszystkie pieniądze? oczekując, że w przyszłości będziesz płacić jeszcze mniej- tylko dlatego,że już masz bardzo dużo i mieszkasz na osiedlu 5 lat? Obiecując robić konkurencje innym podobnym do ciebie? Po to masz specyfikację techniczną i opis każdego sprzętu i doskonale wiesz ile pali mimo to z premedytacją go budujesz, bo musisz 300mln wciągnąć jedną dziurką,więc wiesz doskonale co robisz.. I To nie Ty wprowadzasz życie do gry i twoje niebieskie śpiochy uruchamiane 2 razy w tygodniu - ale świeża krew, która ożywia ekonomię,wzrost, aktywni gracze, mięso armatnie, ludzie na dorobku. Oni też chodzą do pracy, mają rodziny - i również płacą za FS proporcjonalnie do swego rozwoju,więc nie nawijaj że nie mają pojęcia ile kosztuje utrzymanie - mają proporcjonalne, wystarczy tabliczka mnożenia. Gdyby nie oni nie miałbyś z kim grać, na kim pasożytować - bo zostałoby 5ciu twoich kolesi z czego 2 wykończy 3ciego z nudów i braku perspektyw w sobotę- na bani i możliwe że zostaniesz panie sam, bo 4ty Cię nie lubi. Pomyśl człowieku co mówisz - ta gra i tak już umiera jak twierdzisz ciekawe dlaczego? Bo nie ma graczy? Dlaczego?Bo tobie podobni zaśmiecają swoimi flotami przestrzeń,a pomysłami forum- chcąc do siebie dostosować sprawdzoną mechanikę, wmawiając innym,że to dla ich dobra. Co za z tyłka idea jakichś zmian na Uni? Chciałbym ich to grałbym na innym Uni. Ale skoro inni mają na X to ty też chcesz nie? to idź grać tam? Ale nie pójdziesz bo tam byłbyś zerem, a tu jesteś królem bandytów i wydaje ci się, że możesz wszystko zmieniać, na potrzeby własnej logiki. Nie kumasz to wróć do początku..
    Jeśli dalej nie rozumiesz to spróbuj w życiu takich pomysłów jak tu a zobaczysz kogo obchodzi ile musisz "zeżreć" żeby się utrzymać funkcjonując ze 100% wydajnością,"zaszczycając" resztę społeczeństwa swoją osobą.
    Dlaczego więc tu sadzisz swoje płodne myśli,bluzgując innych bo nie mają 500k niszczarek i dlatego nic o grze nie wiedzą? uważasz że twój głos liczy się dlatego 100x bardziej? Bo dłużej tu grasz? Bo masz nienormalnie wielką flotę? bo tuzin klakierów cię po plecach klepie -dopóki noga ci się nie powinie? Obyś złoma bracie dostał...
    Litości ludzie... Lubicie tą grę? To dbajcie o to by nie umarła, a nie słuchajcie głosów "frankowiczów" którzy domagają się pomocy reszty narzucając im własną wizję ekonomii,bo zaczyna ich w "rowie" szczypieć. Poszedł jeden z drugim na uni gdzie macie eko x 10 i spalanie 0.1 a recki na wiosła hulają...

    P.S. Przyrównanie do życia w realu nie oznacza, że jakieś tam Ogame to dla mnie to samo - to wyjaśnienie dla orłów, co za język łapią, cytatami słowa z kontekstu wyciągają i dramy rozkręcają. Próbuję jedynie wydobyć rozsądek z reszty,którym zależy by gra istniała. Jutro TOP flociarza nie będzie, bo dostanie złoma i szlachetnie opuśći Uni - a Ty zostaniesz.I będziesz musiał użerać się z drugim! Pewnie!!No mega pomysł jeszcze- skoro nie ma frekwencji, to ustalmy przeziębione zmiany jeśli wypowie się jedna osoba - to też wystarczy idąc tym tokiem myślenia. Najlepiej niech sama sobie posta założy na forum ministerstwa rolnictwa. No co? przecież był temat założony a że nie umiecie szukać to wasz problem. A może głęboka myśl którąś głowopróżnię skaziła że Skoro nie ma frekwencji, znaczy że ludzie nie są zainteresowani chorobowymi zmianami stolca na szczycie tabeli?

    Dla administracji i moderatorów - NIKOGO nie obrażam, nie robię osobistych wycieczek do nicków. Wszystkich szanuję, oczekując jedynie rozsądku i równowagi. Przewaga już istnieje, posiada niezwykle szerokie- skostniałe horyzonty, brak jej jedynie perspektywy, o którą tak dzielnie jej szlachta walczy.. Zostaniecie tu sami ze swoją tabelą
  • @Art mniej niz polowa czyli ile osob? Sam bym nie wiedzial o ankiecie gdyby nie forum bo kasuje wszystko z zakladki 'ogame' czy 'swiat gry' nawet do kogos cos tam pisalem o ankiecie i ta osoba nie wiedziala jakie to uni ma speed.. Moglo by to pojawiac sie jednorazowo po logowaniu w postaci jakiegos okienka nie wiem tak zeby kazdy to zobaczyl, szkoda jesli nie przejdzie a zapowiadalo sie dobrze :(
    A jeszcze takie pytanie, ile z tych osob co glosowalo bylo za zmianami 0.5 ,x7 bo jesli znaczna wiekszosc to moze to wziac pod uwage a nie to ze polowa nie zaglosowala wcale bo prawdopodobnie nie wiedziala.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Qlimax ().

  • Qlimax napisał(a):

    A jeszcze takie pytanie, ile z tych osob co glosowalo bylo za zmianami 0.5 ,x7 bo jesli znaczna wiekszosc to moze to wziac pod uwage a nie to ze polowa nie zaglosowala wcale bo prawdopodobnie nie wiedziala.
    Mistrzu Qlimaxie z całym szacunkiem.. Ile spala twój samochód? To może wlej mu połowę i spróbuj 100km przejechać. Załóż alians z kolegami z bloku i napiszcie do Uniji, że nie zgadzacie się ze zużyciem paliwa, no i każdy też ma swój i CHCE nim jeździć... Olejcie sąsiadów z naprzeciwka, która czyta instrukcje zanim kupi samochód. Masakra...
    ....
    A może połowy nie interesują takie zmiany,ani to że farmisz dziś konta idlaków, którzy 2 miesiące temu farmili inne podobne konta, w przekonaniu że 50k OW zatrzęsie światem Quantum. Człowieku przed tobą i po tobie całe legiony..
    Walcz, nadstawiaj klaty w interesie kogoś, kto rozgniecie Cię jak tylko wyliczy z falangi kiedy swoją armadą wylądujesz..
  • mistrzu @Lolik z 2 postami na czele... konto zalozyles by dac jakis monolog ktorego nie dalo sie przeczytac... za dlugi i o niczym... (naprawde nie doczytalem) . Jest jak qlimax pisze i jak wczesniej bylo juz napisane gdyby ankiete kazdy mial wypelnic z aktywnych to by musialo wyskoczyc okno z nia po logowaniu .... wiekszosc nie czyta forum tym bardziej zakladek swiat ogame .... a tak poszla ankieta tylko do zainteresowanych z gory wiadomo bylo ze polowa aktywnych nie znajdzie ankiety....
    padaka nie ogame ../...
    top1 wydobycia świata
    graczu z Quantum kupie tanio deu
  • Art napisał(a):

    terry napisał(a):

    Art napisał(a):

    jak na razie to nawet polowa aktywnych kont nie oddala glosu w ankiecie. Bez tego nie mamy co nawet podchodzić do zmian :P
    Chyba nie bierzesz pod uwagę sztucznie zakładanych kont przez system, które po tygodniu robią się idlakami?Jeśli tak to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.Wypowiedzieli się gracze którzy graja w miarę aktywnie na Quantum a ze jest ich setka to już żadna w tym ich wina.
    Oczywiście, że biorę pod uwagę faktyczną aktywność na Universum. Jeśli statystyki podają prawidłowe dane, to nie zagłosowała nawet połowa graczy :xA to ciut mało do zmiany konfiguracji.
    Tak jak już wcześniej pisałem. Aktywni gracze to pojęcie względne. Dla mnie Ci co nie głosowali nie są aktywnymi graczami. Jeżeli komuś zależało na zostaniu przy starych parametrach to mógł oddać taki głoś. Jeżeli nie zagłosował to znaczy, że nie wiedział o ankiecie (nie jest dla mnie aktywnym graczem), albo miał całą sytuację gdzieś. Jak miał gdzieś to znaczy, że zdał się na łaskę głosujących.
  • Ja zagłosowałem za zmianami pomimo że już na Quantumie i ogólnie w Ogame nie będę grał aktywnie, ale zrobiłem ukłon dla innych graczy bardziej aktywnych ode mnie. Uważam że 0,5 spalania deuta i 7 x eco lepiej wpłynie na rozwój uniwersum niż pozostanie na starych parametrach. Flociarze się ucieszą z mniejszego kosztu spalania , ale także górnicy skorzystają przy drogich FS-ach, a górnicy dodatkowo skorzystają z większego wydobycia co przy 5 x speed floty zrównoważy straty jakie ponoszą przez wjazdy flociarzy. Tak więc górnicy zyskają więcej niż flociarze, a jeśli flociarze powiększą swoje floty 2x to znów będą mieli problemy z podniesieniem floty z braku deuta. Bunkry i tak nadal będzie się bardziej opłacało równać gąsiorami bo nic prawie nie palą, a loty flot raczej pozostawią do walki z innymi flotami gdyż koszt podniesienia takiej armady nadal będzie wysoki , a i wysłanie chmary recyklerów za flotą będzie kosztowne. Takie loty będą tylko opłacalne przy zdejmowaniu floty wroga bo nikt przy nawet zmniejszonym o połowę koszcie lotu nie poleci na bunkier armadą bo straty za duże i zamiast zysku jest strata. Z tego co się orientuje pomimo że nasz sojusz jest bardziej nastawiony na eco to większość zagłosowała za zmianami bo są dla górników korzystniejsze niż obecne parametry.
    Śmierć to tylko początek :D
  • ale cios napisał(a):

    mistrzu @Lolik z 2 postami na czele... konto zalozyles by dac jakis monolog ktorego nie dalo sie przeczytac... za dlugi i o niczym... (naprawde nie doczytalem) . Jest jak qlimax pisze i jak wczesniej bylo juz napisane gdyby ankiete kazdy mial wypelnic z aktywnych to by musialo wyskoczyc okno z nia po logowaniu .... wiekszosc nie czyta forum tym bardziej zakladek swiat ogame .... a tak poszla ankieta tylko do zainteresowanych z gory wiadomo bylo ze polowa aktywnych nie znajdzie ankiety....W
    Poważnie dostałem 3 niepolubienia? Chyba w nocy nie zasnę bo sam boski "cios" do mnie przemówił. I podsumował. To,że mam dwa posty ma mnie zdyskredytować bo Ty asie to wyłapałeś? Konto założyłem po przeczytaniu tych dekadenckich wypocin. Nie jesteś dla mnie partnerem do sparingu słownego, a mój post wniósł więcej na temat niż ci się zdaje. Ale masz racje zbyt długie i skomplikowane to. Eko amortyzacja 52 wyczerpuje . Za kogo się uważasz? Odczep się gościu, ja twoich postów się nie czepiam, mam prawo wyrazić swoje zdanie i tobie nic do tego. Nie masz cierpca - nie czytaj. Nie jesteś nikim wybitnym, więc nie próbuj mi tu wody na łeb wylewać bo udało Ci się jako jednemu z pierwszych na Uni zaistnieć. Tylko tym różnisz się ode mnie. Nie będę więcej rękawicy z toba, ani tobie podobnymi podejmować, bo to twoja krytyka nic nie wnosi. Ale 1 post więcej jest i dzięki temu lepiej się czujesz boś wielki? :E
  • bez przesady ... poswiecilem ci tylko 1,5 wersa ... za jakiegos boskiego sie tez nie uwazam .. mam z 8 letnie doswiadczenie na tym serwerze i dochodze do konca ogamowego eko....widze co sie dzieje kto jak gra, wiem dlaczego nie stac mnie flote gdyz musialbym pograc urlopem a jego nie uzywam. wiec zluzuj i na zmiany lepiej byc otwartym ... GF psuje te gre regularnie wiec i do tego powinienes byc przyzwyczajony heh ... over :)
    padaka nie ogame ../...
    top1 wydobycia świata
    graczu z Quantum kupie tanio deu

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ale cios antynazista ().

  • @ekowcow/bunkrownikow Bajki o tym, ze na wasze bunkry oplaca sie tylko latac gs zostawcie dla wnukow. Zaglosujcie za spalaniem 0,5 i dodajcie jeszcze sobie zwiekszenie ekonomi, to tak jak marys mowi skazecie swoje konta na naturalna smierc albo inaczej trza bedzie zwiekszyc o min polowe obrone. Ale oki kazdy w tej grze odpowiada za swoje decyzje.
    Pamiętaj.
    Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
    Za nim stoi stado.
    Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
    do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
    A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
    I rozszarpie Cię na strzępy.

    Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
    Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
    Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
  • bunkier można rozebrać u złomiarza i przetopić na kopalnie. Jeśli ponegocjujesz ze złomiarzem niewielką ilością antymaterii masz 75% złomu wraz z deuterem z odzysku. Żaden pz z obrony czy dok kosmiczny nie da ci tyle co złomiarz. Bunkry wystarczy zostawić na kilka(k) plazm żeby już nie opłacało się latać flotą tylko gęśmi, a gęśmi trwa to trochę czasu. Zresztą jeszcze podniesienie silosów do wyższych levelów da ci więcej przeciwrakiet które zniwelują ataki głowicami , a atomówki kosztują o wiele więcej niż przeciwrakiety i szybciej się buduje przeciwrakiety. Flota konwencjonalna ma sens wtedy gdy trzeba komuś zniszczyć inna flotę (oprócz bombowców oczywiście które nadają się do zerowania obrony z tym że palą jak smok i latają jak żółw).

    co do sugestii że jak wprowadzą zmiany związane ze spalaniem to uniwersum wymrze, to dla twojej wiadomości uni już dogorywa, większość graczy to idlaki, lub niebiescy na urlopach, a i flociarze grają uf-sem bo boją się stracić swoje cenne floty co jest zrozumiałe. Jeśli zmniejszy się spalanie deuteru to częściej będą z tego urlopu schodzić i latać flotami na inne floty z z wiadomych względów, a bunkry jak były zerowane gąsiorami tak będą dalej bo RM są za mało skuteczne z podanych przeze mnie wyżej względów. Uważam że taka zmiana ożywi uni choć nie uratuje prze upadkiem czy unifuzją, ale znacznie ten proces opóźni. Górnicy zaś jak grali aktywnie tak nadal będą grali aktywnie bo nie opłaca się siedzieć na urlopie jak się jest górnikiem też z wiadomych względów :)
    Śmierć to tylko początek :D
  • spirycik napisał(a):

    Tak jak już wcześniej pisałem. Aktywni gracze to pojęcie względne. Dla mnie Ci co nie głosowali nie są aktywnymi graczami. Jeżeli komuś zależało na zostaniu przy starych parametrach to mógł oddać taki głoś. Jeżeli nie zagłosował to znaczy, że nie wiedział o ankiecie (nie jest dla mnie aktywnym graczem), albo miał całą sytuację gdzieś. Jak miał gdzieś to znaczy, że zdał się na łaskę głosujących
    Czyli się powtarzasz? Dla ciebie nie są powiadasz aktywnymi, bo nie udzielają się tutaj ani głosu nie oddali, więc czujesz się zobowiązany za nich sam decydować? :D Poniewierasz chłopie i depczesz idee ustroju w którym sam żyjesz.. Okej.. No to inaczej. 3 rodziny mieszkają w luksusowej kamienicy w centrum Warszawy. Moja,twoja i małżeństwo emerytów. Ty prowadzisz biznes i non stop jesteś w rozjazdach, więc prawie nie ma cię w domu. Emeryci są 3 miesiąc w sanatorium, a ja siedzę cały czas w domu bo inni pracują na mnie. Postanawiam sprzedać tą kamienicę i wywieszam kartkę na drzwi. I nie będziesz miał nic przeciwko temu jak ją sprzedam? Przecież dla mnie nie jesteś aktywnym lokatorem, albo masz to gdzieś. Skoro masz to gdzieś to zdajesz się na łaskę mojego głosu...

    Chłopie w jakim ty świecie żyjesz.. Aaaa już wiem :D

    Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.- Józef Stalin

    Truck driver nie czepiaj się,że mój post niczego nowego do dyskusji nie wnosi, pan przede mną sam się przyznał,że już to mówił. Ja pierwszy raz piszę :P