Porozmawiajmy na temat UniFusion

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • I am back wrote:

   @buleon ale tak smiechem zartem, to przeciez mozna sie bylo domyslic, ze jak ma sie konta na kilku uniwersach to predzej czy pozniej nadejdzie ten moment, ze fuzja polaczy pewne uni w jedno i trzeba bedzie znalezc kompromis pomiedzy kilkoma zalozonymi przez siebie kontami. Napisales sam, ze fuzja uniwersow nie jest Ci obca wiec mogles przewidziec, ze cos Ci bedzie kolidowalo i zaniechac gry na kilku uni jednoczesnie. Zdecydowac sie na max 2-3 uni o roznych/skrajnych parametrach dla przykladu i nie martwic sie dzis nad tym co bedzie niebawem.
   Oczywiście, że to można było przewidzieć. I gdyby nie było możliwości zrobienia niczego, to przyjąłbym to oczywiście na klatę tak jak przy wcześniejszych fuzjach. Ale jest pewna różnica pomiędzy "nie ma technicznych możliwości", a "nie bedziemy", "fuzja jest jaka jest", "nie ma tu innych rozwiązań systemowych" - ale przy choćby banach każda sytuacja jest przecież indywidualnie rozpatrywana, a nie systemowo, "nie można posiadać multikont na serwerze docelowym" - tu przypominam, że multikonta zostały zalegalizowane na serwerach Chaos, a multikonto samo w sobie (tzn. bez kontaktu flot i pushu) nie ma wpływu na rozgrywkę i raczej utrudnia niż ułatwia grę, "kurde....nie wiem jak się z tego podniesiesz", "nas w to nie mieszaj", "nie ma tutaj miejsca na dalsze dywagacje".

   Lwica jest boska :)
  • buleon wrote:

   Ale jest pewna różnica pomiędzy "nie ma technicznych możliwości", a "nie bedziemy", "fuzja jest jaka jest", "nie ma tu innych rozwiązań systemowych" - ale przy choćby banach każda sytuacja jest przecież indywidualnie rozpatrywana, a nie systemowo, "nie można posiadać multikont na serwerze docelowym" - tu przypominam, że multikonta zostały zalegalizowane na serwerach Chaos, a multikonto samo w sobie (tzn. bez kontaktu flot i pushu) nie ma wpływu na rozgrywkę i raczej utrudnia niż ułatwia grę, "kurde....nie wiem jak się z tego podniesiesz", "nas w to nie mieszaj", "nie ma tutaj miejsca na dalsze dywagacje".
   Poza pakietami surowcow, o jakich pisales z ARTem, jakie masz jeszcze inne propozycje dla teamu czy dla samego GF, by sprawiedliwie kazdemu dogdzic w tej patowej sytuacji? Takich graczy jak Ty zapewne jest wiecej...
  • I am back wrote:

   Poza pakietami surowcow, o jakich pisales z ARTem, jakie masz jeszcze inne propozycje dla teamu czy dla samego GF, by sprawiedliwie kazdemu dogdzic w tej patowej sytuacji? Takich graczy jak Ty zapewne jest wiecej...
   To nie musi być pakiet. Chodzi po prostu o to, by GF zwróciło graczom to, co stracili z powodu decyzji GF i chęci gry zgodnie z zasadami. Bo też mogę zrobić ZWG na prapradziadka i grać na dwóch kontach pozostawiając supportowi problem udowodnienia multikonta lub nawet pójść ostrzej i włączyć telefon.

   To przede wszystkim powinno wyjść od gracza, a nie z automatu, żeby ograniczyć pracę supportu. Niektórzy nie będą chcieli utrzymać wszystkich kont lub oddadzą swoje konta. Sam wczoraj oddałem Fenrir, bo mi na nim po prostu aż tak nie zależało.

   Proponowałem następujące rozwiązania:
   1. Przekazanie przedmiotu przeniesienia nieodpłatnie - pomysł średni, bo widzę możliwość sytuacji, w której ktoś będzie po prostu chciał się przenieść, stworzy konto na danym uni docelowym, żeby mieć "dziką kartę" na zapas. Można to ograniczyć poprzez danie graczowi określonego (do ustalenia, np. 7 dni) czasu na wykorzystanie oraz ewentualnie dawać takie przedmioty wyłącznie graczom, którzy mieli dwa konta w swoim lobby przez określony (do ustalenia) czas, np. 3 miesiące czy pół roku.
   2. Ręczne przeniesienie - pomysł średni, bo wymaga zapewne pracy programistów, a nie polskiego supportu.
   3. Przyspieszenie przeniesienia na cmentarz - pomysł słaby, bo technicznie niemożliwy do zrealizowania według CoMa.
   4. Zezwolenie na multikonto - pomysł moim zdaniem również średni. Nie wymaga od supportu niemal nic poza: "Zgłoszenie zostało przyjęte i zrealizowane." Kontaktu flot nie ma, więc bezpośrednio korzyści czerpać z konta się nie da. Art pisał o "korzyściach, nawet pośrednich". Mógł mieć na myśli choćby handel na krzyż, tzn. cztery konta, które były na dwóch uni na zasadzie patron -> paliwówka i odwrotnie, mogłyby wtedy przejść na jedno uni, handlując nadal na krzyż. Zwiększałoby to ilość deuteru w handlu, tym samym zwiększyłoby to możliwość zysku spekulacyjnego. Moja paliwówka z Zibal to około 600-700 kk deuteru tygodniowo, czyli dawałoby to zysk miesięczny w postaci 0,7 kkk deuteru.
   5. Wyrównanie części strat - pakietami lub poprzez dopisanie surowców przez GA. Zgłasza się taki przypadek ticketem, gracz na koncie do przeniesienia dostaje blokadę (to usprawnienie pomysłu, bo pozycje w lobby przesuwają się jakoś dziwnie i już raz logując się na buleona na Xanthusie, trafiłem na Consul Corvus...), żeby się nie logował i w końcu trafia na cmentarz. Wstaje z niego najszybciej jak się da i wysyła drugi ticket, w którym udowadnia jak długo był na uni docelowym + podaje, ile surowców wydobywa na dzień (np. z pakietu). Czas na cmentarzu nie jest wliczony do zwrotu surowców, bo gracz mógł już się uaktywnić. Wtedy dostaje wyrównanie eko w pakietach/przemnożoną przez liczbę dni wartość surowców z pakietu jako dopisanie surowców do konta. Pomysł też średni, pracy dość sporo, ale na pewno uczciwy z każdej strony.
   6. Dodanie uniwersów docelowych - pomysł słaby, bo nie rozwiązuje problemów do końca - przecież przynajmniej teoretycznie może istnieć gracz, który ma konta na każdym uni na świecie.
   7. Zwrot pieniędzy/antymaterii włożonej w konto, które ma zostać usunięte - pomysł taki ostateczny i raczej też słaby, bo stratny dla obu stron - GF traci pieniądze, a gracz - konto.

   Jak widać nie ma żadnego pomysłu genialnego, natomiast wszystko na co stać GF, to zwalenie wszystkiego na gracza i rozłożenie rąk. Podobnie było podczas handlowej niedzieli, kiedy Art pisał o wzięciu przez graczy odpowiedzialności. Odpowiedzialności za jego w najlepszym razie niekompetencję, w najgorszym - celowe wprowadzanie mylących zasad. Wziąłem tą odpowiedzialność i napisałem ticket, o który zostałem poproszony, w którym opisałem handel z handlowej niedzieli i odesłałem surowce. Nie wiem czy ktokolwiek inny to zrobił, niektórzy do odesłania zostali zmuszeni, inni, którzy nie wysłali ticketa, zostali z surowcami na koncie.

   Teraz dla odmiany ja oczekiwałbym od GF wzięcia odpowiedzialności za konsekwencje decyzji o nieinformowaniu graczy o terminie i planie fuzji oraz decyzji o fuzji i tym samym o stworzeniu multikont i jakiegoś sprawiedliwego podejścia do graczy, którzy nie złamali żadnej z zasad i w dalszym ciągu nie chcą ich łamać, ale nie chcą też na uczciwym podejściu tracić.

   Niestety wiem już, że się zawiodę.

   Lwica jest boska :)
  • Apofis wrote:

   Apofis wrote:

   Ale muszą mieć urlop czy też nie? Czy idlaki nie aktywne bez urlopu też będą przenoszone?
   Rozumiem, że nikt nie wie o co chodzi. Ok@Ruda
   przeciez Ciapa odpisała Ci....

   powyginany drucik wrote:

   Post smoki dotyczy przenoszenia kont urlopowych z 60 dni OFF?
   druga sprawa to taka, że od początku ideą cmenatrza jest przeniesienie tam nieaktywnych kont będących na urlopie....


   'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

   S. King
  • Avinashi wrote:

   druga sprawa to taka, że od początku ideą cmenatrza jest przeniesienie tam nieaktywnych kont będących na urlopie....
   Napisała znak zapytania, więc nie wiem czy sama wie o co chodzi z nową wersją, która ma wejść jutro a, która ogłoszona została dziś.
   Tak na początku idea cmentarza miała być inna, pytanie czy to się zmieniło?
  • Dobra, to jak mam oba przeniesione na jedno Uni, to mogę w dalszym ciągu dokonać wyboru, tj. na jednym załączyć urlop, a na drugim kontynuować grę, czy już muszę grać na tym które zostało przeniesione?

   Osobiście uważam, że powinna być opcja doładowania jednego swojego konta drugim swoim kontem - w końcu to nasz poświęcony czas, a nie bugusing czy oszustwo :E
  • TakiOwaki wrote:

   Dobra, to jak mam oba przeniesione na jedno Uni, to mogę w dalszym ciągu dokonać wyboru, tj. na jednym załączyć urlop, a na drugim kontynuować grę, czy już muszę grać na tym które zostało przeniesione?
   Wybierz sobie na którym chcesz grać a drugie oddaj.

   Obojętnie które.

   Ewentualnie urlop i po 60 dniach pójdzie na cmentarz, wrócisz na inny serwer.


   art Wczoraj o 12:33
   albo urlop ->cmentarz i transfer.
   Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
   Fuzja a temperatury > Klik
  • TakiOwaki wrote:

   Czyli jak teoretycznie bym miał po fuzji dwa konta na jednym Uni, i spróbuję doładować słabsze mocniejszym, to okaże się to niemożliwe, czy dostanę bany?
   Teoretycznie jedno z nich powinno być na urlopie.

   TakiOwaki wrote:

   Dobra, to jak mam oba przeniesione na jedno Uni, to mogę w dalszym ciągu dokonać wyboru, tj. na jednym załączyć urlop, a na drugim kontynuować grę, czy już muszę grać na tym które zostało przeniesione?
   Możesz, a nawet musisz wybrać pomiędzy swoimi kontami.

   Lwica jest boska :)

   The post was edited 1 time, last by buleon ().

  • Nie pamiętam temperatur przed fuzją ale po fuzji na pozycji 9 mam temperaturę
   od -46 °C do -6 °C

   Zgodnie z tabelką: image.board.gameforge.com/uplo…55e87ff4f9708cc553974.png
   nie mogę mieć takiej temperatury na 9

   Więc jakby algorytm fuzji zmieniał temperaturę to zgodnie z tabelką
   :fsmile:


   edit:

   Moja planeta choć ma temperaturę z 12 pozycji to ma bonus z 9. ?(
   Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
   Fuzja a temperatury > Klik

   The post was edited 4 times, last by powyginany drucik ().

  • NowyLolek wrote:

   a przed fuzją na jakiej pozycji była?
   Lama jestem i nie pamiętam :D
   Mój program nie zapisał...
   Temp wskazuje na 12.

   ciap < :noob:

   :E

   NowyLolek wrote:

   poza tym, ktoś kiedyś twierdził, że na 14 pozycji miał niższą temp niż na 15, więc może jest to kolejne ulepszenie gry, o którym GF się zapomniało?
   Tak? Nigdy nie słyszałam o tym żeby ktoś miał temperatury poza zakresem z tabelek. ?( ?(
   Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
   Fuzja a temperatury > Klik
  • @buleon ladnie i przejrzyscie wszystko rozpisales. Ale... no wlasnie, jest jakies ale :)

   Cmentarzysko powstalo po to, by zwolnic miejsce na serwerach i swobodnie, bez komplikacji (teoretycznie) przeprowadzic fuzje. Nieco lub znacznie po prostu zwolnic miejsce dla nowych kont. Wiec wybacz ale ja w pelni rozumiem stanowisko teamu/GF, ze nie bedzie zadnych rekompensat za to, ze ktos wrzuci urlop na konto by uciec z kontem na cmentarz i pozniej wrocic na dowolne uni jakie sie chce. Moim zdaniem, nie placisz antymateria za migracje wiec zaplac wydobyciem. GF nie chce i nie moze byc stratne na tym, ze ktos chce wykorzystac narzedzie do migracji miedzy uniami dla wlasnych korzysci, nie ustepujac miejsca innym graczom. To tak jak bys chcial zjesc ciastko i miec ciastko. Ty akurat grasz eko. Ale co z flociarzami, ktorzy maja konta flotowe na kilku uni? I wszystkie konta pojda na jedno uni? Siada sasiad na jedno konto, szwagier na drugie, ktos inny na trzecie konto... reszty chyba nie musze tlumaczyc :P
  • powyginany drucik wrote:

   Nie pamiętam temperatur przed fuzją ale po fuzji na pozycji 9 mam temperaturę
   od -46 °C do -6 °C

   Zgodnie z tabelką: image.board.gameforge.com/uplo…55e87ff4f9708cc553974.png
   nie mogę mieć takiej temperatury na 9

   Więc jakby algorytm fuzji zmieniał temperaturę to zgodnie z tabelką
   :fsmile:


   edit:

   Moja planeta choć ma temperaturę z 12 pozycji to ma bonus z 9. ?(
   Nie do końca rozumiem. Mógłbyś wytłumaczyć?
   Powiedzmy mam obecnie kolonię na 12 pozycji z najlepszą możliwą temperaturą pod dex na tej pozycji (-10 -> -50). Przechodzę unifusion i lokuję planetę na 8 pozycji.
   W takim wypadku mam bonus do metalu (chyba 30%) i ekstraktor dexu chodzi wedle temperatury, którą miałem na 12 pozycji przed przeniesieniem (-10 - >-50) czy jak to się liczy? Trochę się pogubiłem
  • mshaq wrote:

   powyginany drucik wrote:

   Nie pamiętam temperatur przed fuzją ale po fuzji na pozycji 9 mam temperaturę
   od -46 °C do -6 °C

   Zgodnie z tabelką: image.board.gameforge.com/uplo…55e87ff4f9708cc553974.png
   nie mogę mieć takiej temperatury na 9

   Więc jakby algorytm fuzji zmieniał temperaturę to zgodnie z tabelką
   :fsmile:


   edit:

   Moja planeta choć ma temperaturę z 12 pozycji to ma bonus z 9. ?(
   Nie do końca rozumiem. Mógłbyś wytłumaczyć?Powiedzmy mam obecnie kolonię na 12 pozycji z najlepszą możliwą temperaturą pod dex na tej pozycji (-10 -> -50). Przechodzę unifusion i lokuję planetę na 8 pozycji.
   W takim wypadku mam bonus do metalu (chyba 30%) i ekstraktor dexu chodzi wedle temperatury, którą miałem na 12 pozycji przed przeniesieniem (-10 - >-50) czy jak to się liczy? Trochę się pogubiłem
   Dokładnie
   Moja planeta ma temperaturę z pozycji 12 pomimo tego że dostała jeszcze bonus z pozycji do metalu.


   :uhuh:
   Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
   Fuzja a temperatury > Klik