Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Art napisał(a):

      Tronar napisał(a):

      Na Xanthusie dostałem sztab na 5 dni, zaś na Quantumie nie, bo miałem włączony sztab za własną wypracowaną i uciułaną z ekspedycji antymaterię.
      Z tego co widziałem na własne oczy, konto które miało aktywnych oficerów miało ich przedłużonych - więc tutaj nie było żadnego rozróżnienia.Jeśli było inaczej, zgłoś na Support sprawdzimy.

      Mirmir napisał(a):

      Zlikwidujecie cele dla farmerów to zniechęcicie ich do gry ,taki jest Wasz cel.
      Pozdrawiam ja:)
      Rozumiem to, dlatego też wspomniałem o tym problemie. Wiem też, że były jakieś pomysły związane z samym statusem urlopu, aby ograniczyć jego używanie - coś wisiało na Origin o tym.

      FILU napisał(a):

      Art czy ten projekt na ikarian był wdrożony już przez GF? czy to pomysł był z zewnątrz i zaakceptowany przez GF ? oraz czy taki pomysł na Ogame to wdrożony był by indywidualnie dzięki prośbie twoją / naszej dla społeczności ogame.pl czy GF musiał by cały projekt zmieniać dla wszystkich serwerów zagranicznych
      To pomysł firmy, w końcu Ikariam to własna gra. Jeśli już miałoby coś być wprowadzone, to trafiłoby to do gry wszędzie - nie prowadzimy różnych wersji gry w zależności od kraju. To tak jakby chcieć starego wyglądu tylko w PL :P
      Co do tych nieszczęsnych przenosin. Taka komunikacja była zaplanowana i taką też wdrożyłem. Proszę zauważyć, że identyczne informacje są publikowane na forach w innych krajach i tutaj staramy się być spójni w tym zakresie.
      Darmowe relokacje z tego co wiem były doręczane wyłącznie gospodarzom, a nie przybyszom. Jeśli było inaczej, prosiłbym o przykład.
      Wiem też, że sam skrypt owszem sprawdzał występowanie zaległych przenosin z poprzednich fuzji i pomijał takie konta. Zakładam, że ideą było faktycznie nagrodzenie tych graczy, którzy nie mieli możliwości rozlokowania się w nowej sytuacji i to oni dostali taką możliwość. A kto chomikował sobie zaległe przenosiny ich nie otrzymał.
      Mylisz się Art! Nie przypisało mi sztabu na 5 dni na Quantumie. Mam aktywne sztaby na Librze i Quantumie i oba nadal aktywne przez okres 233 dni. Wynika z tego jasno że nie dodało 5 dni na Quantumie gdyż miałbym na 238 dni. Skrypt nie uwzględniał aktywnych sztabów, podobnie jak to miało miejsce z relokacjami. Na Quantumie dostałem relokacje bo poprzednie zużyłem , ale sztab nie przedłużyli mi o te 5 dni gdyż miał aktywny za własną antymaterię. Na Xanthusie dostałem sztab na 5 dni gdyż nie miałem tam włączonego sztabu, a na Quantumie już nie. Do supportu nie warto pisać odpisujecie raz na ruski rok, gdyż zawaleni jesteście tickietami, a w dodatku większość ticketów to odpowiedź odmowna :(
      Śmierć to tylko początek :D
    • Kto tak naprawdę chciał tego unifuzjon?Pomijajac kilku forumowych krzykaczy z tekstami"chcieliście to macie".Niech każdy za siebie mówi.Bez ankiety,decyzja podjęta odgórnie ,ty masz tam i tam,jak się nie podoba to wypad.Na pewno firma nie kierowała się dobrem graczy,a raczej pozbyciem się ich z opustoszałych serwerów.I tak z garstki ludzi która jeszcze grała na jakichś serwerach została jeszcze mniejsza,reszta nawet z urlopów nie zeszla.Serwery docelowe to porażka,80% układów to urlopy i zbanowani.A najwiejszy lament jest nie o sposób przeprowadzenia unifuzjon,a o to , że ktoś nie dostał czegoś darmowego.I tak ci co chcieli i ci co nie chcieli unifuzjon,wszyscy jesteśmy w czarnej duuu.
    • Mialem aktywnego geologa. Coprawda tylko jeszcze przez 3 dni kiedy dostalem caly sztab. Wynika z tego ze po okresie 5 dni sztab przestaje byc aktywny a geolog powinien byc aktywny dalsze 3 dni. Niestety u mnie tego nie bylo. Sztab przestał byc aktywny a geologa wcięło.
      Bla, bla, bla, bla
    • Gregory* napisał(a):

      @Art jest szansa na ankietę na Nekkar?
      Co Ty chopie głowę zawracasz ,oni tam mają teraz ważniejszy problem nad którym pracuje większość ich światłych umysłów .Mianowicie jak przeniesionym idlakom przywrócić status idlaków ,to tak z pół roku jeszcze potrwa i wtedy zrobią Wam ankietę .Pisali już o tym więc spokojnie czekajcie ,macie jeszcze pięć miechów.
      Tak serio to trochę przeginacie Państwo,pamiętajcie Naród pamięta ,Naród czeka:)

      Pozdrawiam ja:)
    • Mirmir napisał(a):

      oni tam mają teraz ważniejszy problem nad którym pracuje większość ich światłych umysłów .Mianowicie jak przeniesionym idlakom przywrócić status idlaków
      Sądzę, że jest jeszcze poważniejszy problem niż idlaki mianowicie rozdzielenie kont w lobby, jest wielu graczy którzy czekają żeby przejąć konta od tych którzy po UF mają po kilka multi na uniach docelowych. Zdjęcie urlopów idlakom to problem owszem ważny, ale nie najistotniejszy w tej chwili, poza tym przeniesienie urlopowiczów do poczekalni, żeby zwolnić miejsca bo wszyscy dostali darmowe relokacje a nie mogą za bardzo z nich skorzystać.
      @Art lub @smoki przydałybyby się jakieś informacje na jakim etapie są prace nad tymi problemami i co zostanie w pierwszej kolejności zrobione i ewentualnie jakieś przybliżone terminy zakończenia prac nad tymi trzema sprawami.
    • Niby są większe problemy, ale one są chyba niezależne od parametrów uni. A zmiany tych parametrów już były robione i to raczej 'kosmetyka' w porównaniu z tymi problemami i może dałoby się to załatwić w międzyczasie?
      I przede wszystkim, mówimy o ankietach, które robi się na forum, a poprawki robią programiści, więc jedno z drugim ma niewiele wspólnego. Do tego zmiany na uni warto obgadać wcześniej w odpowiednim temacie, dlatego warto wiedzieć, czy można już taki temat założyć, czy nie ma sensu i mamy czekać aż się wszystko inne naprawi. :)
      kmlody84
      ---------
      Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
      Ganimed [DarkBlue] - OFF
      Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
    • @ackra przypomniał o bardzo ważnej sprawie.
      Unifuzja sprawiła, że mam 4 konta na Quantum i 3 na Libra.
      Chciałbym się nimi podzielić :)
      Pisałem w tej sprawie nawet ticketa do supportu, ale oni też nie mają takich narzędzi. To jest w tej chwili naprawdę poważny problem.
      Antares top10 END
      Cygnus top 10 END
      Quantum top 50 ON
      Himalia top 4 ON


      Top 1 ACS uni Himalia ~ 757860.27%
    • ackra napisał(a):

      Sądzę, że jest jeszcze poważniejszy problem niż idlaki mianowicie rozdzielenie kont w lobby, jest wielu graczy którzy czekają żeby przejąć konta od tych którzy po UF mają po kilka multi na uniach docelowych. Zdjęcie urlopów idlakom to problem owszem ważny, ale nie najistotniejszy w tej chwili, poza tym przeniesienie urlopowiczów do poczekalni, żeby zwolnić miejsca bo wszyscy dostali darmowe relokacje a nie mogą za bardzo z nich skorzystać.
      @Art lub @smoki przydałybyby się jakieś informacje na jakim etapie są prace nad tymi problemami i co zostanie w pierwszej kolejności zrobione i ewentualnie jakieś przybliżone terminy zakończenia prac nad tymi trzema sprawami.

      guff napisał(a):

      Unifuzja sprawiła, że mam 4 konta na Quantum i 3 na Libra.
      Chciałbym się nimi podzielić
      Prace nad lobby wciąż trwają. Jeśli dobrze czytałem, to opcja transferu konta będzie wkrótce testowana na serwerze PTS.
      Co do idlaków, wciąż nie wiadomo.
      Sprawa ankiet, tak jak napisałem na Virgo bodajże, musimy poczekać na opanowanie sytuacji, dopiero wtedy będę mógł zgłaszać zmiany. Dyskutować o zmianach na Universum możecie już teraz, będę śledził wszelkie dyskusje na ten temat.
    • Art napisał(a):

      ackra napisał(a):

      Sądzę, że jest jeszcze poważniejszy problem niż idlaki mianowicie rozdzielenie kont w lobby, jest wielu graczy którzy czekają żeby przejąć konta od tych którzy po UF mają po kilka multi na uniach docelowych. Zdjęcie urlopów idlakom to problem owszem ważny, ale nie najistotniejszy w tej chwili, poza tym przeniesienie urlopowiczów do poczekalni, żeby zwolnić miejsca bo wszyscy dostali darmowe relokacje a nie mogą za bardzo z nich skorzystać.
      @Art lub @smoki przydałybyby się jakieś informacje na jakim etapie są prace nad tymi problemami i co zostanie w pierwszej kolejności zrobione i ewentualnie jakieś przybliżone terminy zakończenia prac nad tymi trzema sprawami.

      guff napisał(a):

      Unifuzja sprawiła, że mam 4 konta na Quantum i 3 na Libra.
      Chciałbym się nimi podzielić
      Prace nad lobby wciąż trwają. Jeśli dobrze czytałem, to opcja transferu konta będzie wkrótce testowana na serwerze PTS.Co do idlaków, wciąż nie wiadomo.
      Sprawa ankiet, tak jak napisałem na Virgo bodajże, musimy poczekać na opanowanie sytuacji, dopiero wtedy będę mógł zgłaszać zmiany. Dyskutować o zmianach na Universum możecie już teraz, będę śledził wszelkie dyskusje na ten temat.
      @Art @smoki
      co do idlaków to może nie ma co płakać na rozlanym mlekiem lecz:
      Jakim problemem było dla programistów zaczytać z api które udostępnia GF dane: unikalny identyfikator gracza i status kont "i"
      np:
      s148-pl.ogame.gameforge.com/api/players.xml

      Kod źródłowy

      1. players xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="https://s148-pl.ogame.gameforge.com/api/xsd/players.xsd" timestamp="1542372861" serverId="pl148">
      2. <player id="1" name="Legor" status="a"/>
      3. <player id="100000" name="GameAdmin" status="a"/>
      4. <player id="100003" name="comagf" status="a"/>
      5. <player id="100004" name="OGameTeam" status="a"/>
      6. <player id="100005" name="OGameTech" status="a"/>
      7. <player id="100007" name="MrEko" status="vI" alliance="323"/>
      @Art Kiedy podasz wyniki ankiety odnoście basha na serwerze: Virgo?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vito Andolini ().

    • @Art I jak tam naszym zachodnim sąsiadom idzie sprawa z idlakami? Kolejne dni mijają,kolejne tygodnie są pokonywani przez system?
      Może czas ogłosić,że jest to niewykonalne, a nie robić ludziom apetyt.

      Zanim to zrobią,o ile im to się uda to masa idlakow zostanie skasowanych. :)
      Art to żart.



      Stare, niesłuszne zbanowane konto


      I am not a king, I am not a god, I am... worse...
    • Majs napisał(a):

      Czlowiek_Kciuk napisał(a):

      @Art I jak tam naszym zachodnim sąsiadom idzie sprawa z idlakami? Kolejne dni mijają,kolejne tygodnie są pokonywani przez system?
      Może czas ogłosić,że jest to niewykonalne, a nie robić ludziom apetyt.

      Zanim to zrobią,o ile im to się uda to masa idlakow zostanie skasowanych. :)
      oby były skasowane bo zajmują miejsce ....
      Głupoty wypisujesz ,jak usuniesz choć jeden element z ekosystemu to wszystko się zawali.Zanik idlaków spowoduje redukcję farmerów ,znikniecie farmerów ograniczy cele dla złomiarzy,obecnie 90% ST to starcia na górnikach jak ich zabraknie złomiarze też zniechęcą się do gry.Tak koło się zamknie i słuchając Twoich dobrych rad ogame też się zamknie , a co do zajmowanego miejsca to zajmują je nikomu niepotrzebni wieczni urlopowicze.Zanik wiecznych urlopowiczów spowoduje miejsce na unii ,dużo miejsce dużo za dużo.

      Pozdrawiam ja:)
    • Vito Andolini napisał(a):

      unikalny identyfikator gracza i status kont "i"
      Podejrzewam że to wiedzą.
      Tylko to unikalne ID masz na ex uni. Na nowym uni są nowe ID nic nie związane z starym. Jeżeli przenosili konta bez informacji o starym ID (co jest możliwe) to teraz jest problem.

      Czlowiek_Kciuk napisał(a):

      Zanim to zrobią,o ile im to się uda to masa idlakow zostanie skasowanych.
      Kiedyś dawałam w tym temacie statystyki ile na ex jest kont które nie logują się minimum rok, dwa... do 5.
      Szukałam ale nie widzę, może ktoś skasował.

      Zanim nie zmienią systemu kasowania kont (nie wprowadzą tej przechowalni) to raczej kasacja im nie grozi. Nie kasowali się na starym > nie skasują na nowym. Anty została przeniesiona.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Czlowiek_Kciuk napisał(a):

      Zanim to zrobią,o ile im to się uda to masa idlakow zostanie skasowanych.
      Kiedyś dawałam w tym temacie statystyki ile na ex jest kont które nie logują się minimum rok, dwa... do 5.Szukałam ale nie widzę, może ktoś skasował.

      Zanim nie zmienią systemu kasowania kont (nie wprowadzą tej przechowalni) to raczej kasacja im nie grozi. Nie kasowali się na starym > nie skasują na nowym. Anty została przeniesiona.
      Niedokładnie ująłem co miałem na myśli. Moja wypowiedź tyczyła się tych idlaków, których można było farmić przed fuzją oraz tych, którzy kasują się automatycznie po jakimś tam czasie nielogowania. Teraz takie konta po fuzji są na urlopie i z czasem znikają. :(

      Nie piłem do wiecznych urlopowiczów/banowiczów etc., którzy pozostaną na zawsze.
      Art to żart.



      Stare, niesłuszne zbanowane konto


      I am not a king, I am not a god, I am... worse...
    • Jak dostają nowe ID (pobierane z sekwencji) - to wystarczy zrobić zdjęcie urlopu tylko dla ID większego niż XXXX. Ew. Na pewno jest gdzieś data utworzenia konta. Cokolwiek. W zależności od danych zawsze jest coś, na co łatwo się zapiąć - przecież to tylko warunek "posiada urlop dłużej niż XX dni" + ID/Data utworzenia większy niż "data fuzji". Jeżeli urlop jest flotą w bazie danych to napisanie takiego SQL to max pół godziny.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Mirmir napisał(a):

      Majs napisał(a):

      Czlowiek_Kciuk napisał(a):

      @Art I jak tam naszym zachodnim sąsiadom idzie sprawa z idlakami? Kolejne dni mijają,kolejne tygodnie są pokonywani przez system?
      Może czas ogłosić,że jest to niewykonalne, a nie robić ludziom apetyt.

      Zanim to zrobią,o ile im to się uda to masa idlakow zostanie skasowanych. :)
      oby były skasowane bo zajmują miejsce ....
      Głupoty wypisujesz ,jak usuniesz choć jeden element z ekosystemu to wszystko się zawali.Zanik idlaków spowoduje redukcję farmerów ,znikniecie farmerów ograniczy cele dla złomiarzy,obecnie 90% ST to starcia na górnikach jak ich zabraknie złomiarze też zniechęcą się do gry.Tak koło się zamknie i słuchając Twoich dobrych rad ogame też się zamknie , a co do zajmowanego miejsca to zajmują je nikomu niepotrzebni wieczni urlopowicze.Zanik wiecznych urlopowiczów spowoduje miejsce na unii ,dużo miejsce dużo za dużo.
      Pozdrawiam ja:)

      nie zrozumiałeś mnie :D chodziło mi o tych co ponad 1-2 są idlakami co są top 1500-4000 tyś i wiecczne urlopy też po 2-3 lata tych pozbyć się z UNI każdego moje zdanie :P a co zrobią ? to każdy wie :D NIC
    • To co z tymi Idlakami? Powiem szczerze, że mi jako górnikowi się nudzi nieco ta gra. Na Spicy miałem przynajmniej tyle atrakcji, że sobie raz na jakiś czas poleciałem serią na nieaktywnych ale teraz mógłbym wchodzić raptem 2-3 razy dziennie i też bym wyciągał 100% normy na dzisiejsze warunki gry zważywszy, iż nie mam floty jeszcze.
    • @Piciu napisał(a):

      Ale na którym uniwersum brakuje miejsca i na co? Na u68 są całe puste układy. Co wy ludzie gadacie za bzdury.

      Btw. ja miałem urlop ponad 6 miesięcy i teraz sobie znowu gram na tym koncie. Byłoby malinowo gdyby jakiś baran mi je skasował.
      Na U68 brakuje miejsca ,jak twierdzisz inaczej to chyba grasz na innej unii 68 .
      Muszą coś postanowić bo co będzie się działo przy następnym UF,poprzenoszą tylko urlopowiczów:)
      Co do idlaków to już nawet nie jest śmieszne ,to jest żałosne typowa niemiecka solidność,może kiedyś teraz bliżej im do chińczyków,byle jak byle co.
      Pozdrawiam ja:)