Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:
  • Inubis napisał(a)
    No widzicie zlomiarze to przez was sie uni wyludniaja ^^.Brutalna prawda. Wiekszosc graczy odchodzi po ktoryms z kolei zlomie. Taka gra i na odchodzenie ludzi z tego powodu nie ma rady.

    Przyklad: mam 25k pkt na uni 60 i codzinnie mam po okolo 80 skanow od roznych graczy 300k pkt jak tylko zbuduje wiecej jak 20 statkow i wez tu czlowieku zfarmij troche surki jak dookolo moony. Flota sie marnuje na fsie.


    dlatego wmiare uplywy czas powino sie zmieniac startowy poziom nowych graczy. Bo budowac sie od 0 nowym graczom zazwyczaj sie nie chce, a tak jak by na stracie mial z 20k pkt to juz moglby cos zdzialac.
    (a kontrargumenty ze to nieuczciwe bo inni musieli sie dorbic tych pkt utrzciwie sa debilnymi argumentami egoistow)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez OFICER ().

  • OFICER napisał(a)
    Inubis napisał(a)
    No widzicie zlomiarze to przez was sie uni wyludniaja ^^.Brutalna prawda. Wiekszosc graczy odchodzi po ktoryms z kolei zlomie. Taka gra i na odchodzenie ludzi z tego powodu nie ma rady.

    Przyklad: mam 25k pkt na uni 60 i codzinnie mam po okolo 80 skanow od roznych graczy 300k pkt jak tylko zbuduje wiecej jak 20 statkow i wez tu czlowieku zfarmij troche surki jak dookolo moony. Flota sie marnuje na fsie.


    dlatego wmiare uplywy czas powino sie zmieniac startowy poziom nowych graczy. Bo budowac sie od 0 nowym graczom zazwyczaj sie nie chce, a tak jak by na stracie mial z 20k pkt to juz moglby cos zdzialac.
    (a kontrargumenty ze to nieuczciwe bo inni musieli sie dorbic tych pkt utrzciwie sa debilnymi argumentami egoistow)


    kij z tym system farmien jednak prowadzi do takiego rozwoju zdazen :)

    moze wlaczenie mozliwosci braku wysylania atakow (moznaby zmieniac co np. tydzien czy chcesz byc agresorem czy calkowita nieagresja)

    albo ... no nie wiem sam :)
  • Hmm...

    Pomysł z tygodniem bez agresji wydaje mi się trafny... Wątpię jednak, żeby rzeczywiście jednak miał skutek... Osoby które rzeczywiście maja mało punktów i tak nie zbiorą takiej ilości surki aby rozbudować flotę do jakiegoś sensownego stanu. A nawet jeśli by się udało wtedy po tym tygodniu nieagresji znowu byłby tydzień agresji gdzie te wszystkie floty byłby niszczone przez graczy top100 albo i mniej...
  • zgadzam sie z poprzednikiem...jesli ktos nie ma pomyslu na prowadzenie konta to zawsze bedzie w tyle.potrzebne jest doswiadczenie i nauka na wlasnych bledach.ale pomysl ztym tygodniem bez atakow jest taki sobie bo wlasnie na tym polega urok tej gry ze trzeba byc agresywnym graczem
  • AndrewSzusty napisał(a)
    Hmm...

    Pomysł z tygodniem bez agresji wydaje mi się trafny... Wątpię jednak, żeby rzeczywiście jednak miał skutek... Osoby które rzeczywiście maja mało punktów i tak nie zbiorą takiej ilości surki aby rozbudować flotę do jakiegoś sensownego stanu. A nawet jeśli by się udało wtedy po tym tygodniu nieagresji znowu byłby tydzień agresji gdzie te wszystkie floty byłby niszczone przez graczy top100 albo i mniej...


    moglyby byc jakies proporcje, ze np nie mozemy atakowac graczy ktorzy maja 5x punktow mniej, to by sie moglo lepiej sprawdzic.
  • Zgadzam się z sallerem zdecydowanie.. każdy musi uczyć się na własnych błędach...
    Jako ekonomista miałem przez pewien okres dużo wlotów po surówkę.. ale teraz chodzę spać spokojnie... Wolę grać z normalnymi graczami w wieku od 16 lat (dlatego do naszego sojuszu przyjmujemy tylko od 16 roku życia). To nie smaczne, gdy po ataku na gościa pisze mu Szo, a on mi "Lamer! Noob!"
    To tylko gra jest, ale niestety niektórzy za bardzo to przeżywają =/
    <Rosska> wiesz, co Zimny? Ty jesteś gorszy od pana V. i pana W. razem wziętych ;x
    19.01.2010 - Top4 Ogame.pl w wydobyciu deuteru.
  • Olivia napisał(a)
    AndrewSzusty napisał(a)
    Hmm...

    Pomysł z tygodniem bez agresji wydaje mi się trafny... Wątpię jednak, żeby rzeczywiście jednak miał skutek... Osoby które rzeczywiście maja mało punktów i tak nie zbiorą takiej ilości surki aby rozbudować flotę do jakiegoś sensownego stanu. A nawet jeśli by się udało wtedy po tym tygodniu nieagresji znowu byłby tydzień agresji gdzie te wszystkie floty byłby niszczone przez graczy top100 albo i mniej...


    moglyby byc jakies proporcje, ze np nie mozemy atakowac graczy ktorzy maja 5x punktow mniej, to by sie moglo lepiej sprawdzic.


    Czyli taki noobprotection dla graczy ktorzy maja 300k punktow? 8-)
  • Olivia napisał(a)
    moglyby byc jakies proporcje, ze np nie mozemy atakowac graczy ktorzy maja 5x punktow mniej, to by sie moglo lepiej sprawdzic.
    czyli jak popek grał to mógłby atakować tylko top 2 i top3
    na pewno z pomysłu by się ucieszył ;)

    gdzieś na obcym ogame
    prawie 3letnie uni
    4.999 (Plads 435 af 920) :D
    możecie spokojnie grać jeszcze... ^^
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Niesmialbym sie z tego pomyslu zeby atakowac tylko tych co sa 5 razy mniejsi. Pozwoliloby to zmniejszyc dystans miedzy graczami a co znacznie zmniejszyloby dysproporcje i uczynilo gre bardziej ciekawsza.

    Pozatym jak mantra powtazam ze mam nadzieje ze kiedys jednak zaczna laczyc uniwersa. Sprawa niejest az tak skomplikowana i naprawde moznabyloby ja przeprowadzic. Pisza ze to niemozliwe ale ja znalazlbym w glowie pare sposobow. A jak wiadomo dzieki temu prawie wymarle uniwersa znow zaczelyby zyc.
  • arturr2d2 napisał(a)
    Niesmialbym sie z tego pomyslu zeby atakowac tylko tych co sa 5 razy mniejsi. Pozwoliloby to zmniejszyc dystans miedzy graczami a co znacznie zmniejszyloby dysproporcje i uczynilo gre bardziej ciekawsza.

    Pozatym jak mantra powtazam ze mam nadzieje ze kiedys jednak zaczna laczyc uniwersa. Sprawa niejest az tak skomplikowana i naprawde moznabyloby ja przeprowadzic. Pisza ze to niemozliwe ale ja znalazlbym w glowie pare sposobow. A jak wiadomo dzieki temu prawie wymarle uniwersa znow zaczelyby zyc.


    to nie chodzi o to, ze jest niemozliwe, chodzi o to ze wielu graczy ma konta na kilku universach, z czego bardzo czesto Ci gracze kupuja antymaterie, im to obojetne ze jest 50uni po 2k graczy, wazne, ze biznes sie kreci i kasa z tego jest, gdyby gracze musieli z kilku kont zrezygnowac, kasa juz by mogla byc mniejsza.
  • tu nie ma nad czym dyskutowac sposobow rozwiazania bezludnych uni jest wiele
    - inne progi pkt w noobprotection
    - czy inny system startowania nowych graczy czyli np nowy gracz startuje z 25k pkt


    ale i tak nic z tego nie bede GF nie dba o graczy bo dla nich liczy sie tylko kasa.
    (Rewelacje w starych uni to chyba zapowiadali z rok temu)
    Nasz team tez nic nie zrobi bo:
    a) nie moze
    b) nie chce
    c) sa to tylko chlopcy na posyłki
    d) nie umieją

    a przeciez moga:
    a) wszystko- bo co z roboty ich zwolnia?
  • Olivia napisał(a)
    arturr2d2 napisał(a)
    Niesmialbym sie z tego pomyslu zeby atakowac tylko tych co sa 5 razy mniejsi. Pozwoliloby to zmniejszyc dystans miedzy graczami a co znacznie zmniejszyloby dysproporcje i uczynilo gre bardziej ciekawsza.

    Pozatym jak mantra powtazam ze mam nadzieje ze kiedys jednak zaczna laczyc uniwersa. Sprawa niejest az tak skomplikowana i naprawde moznabyloby ja przeprowadzic. Pisza ze to niemozliwe ale ja znalazlbym w glowie pare sposobow. A jak wiadomo dzieki temu prawie wymarle uniwersa znow zaczelyby zyc.


    to nie chodzi o to, ze jest niemozliwe, chodzi o to ze wielu graczy ma konta na kilku universach, z czego bardzo czesto Ci gracze kupuja antymaterie, im to obojetne ze jest 50uni po 2k graczy, wazne, ze biznes sie kreci i kasa z tego jest, gdyby gracze musieli z kilku kont zrezygnowac, kasa juz by mogla byc mniejsza.



    Owszem znam paru takich graczy co maja po pare kont. ale nieoszukujmy sie nieda sie w miare aktywnie grac na wiecej niz 3 moze 4 uni. Tak czy siak antymateria przydaje sie glownie do skanowania a zlomowac aktywnie na wiecej niz 2 uni to juz sztuka. Tak czy siak ewentualne straty wydaja mi sie minimalne. A jesli uni by sie rozruszaly moglybybyc dodatkowe wplywy i z antymaterji a takrze z reklam ktore spokojnie da sie wkomponowac. Mysle ze da rade. Dziwi mnie ten opor GF mysle ze dokladnie nieprzemysleli sprawy i tyle.
  • uni 23 (Miejsce 42 z 4.692)

    ........ i to już prawie 4 lata na ogeju .........

    Nie wiem jak jest na innych uni (pewnie tak samo jak u nas) jak na uni 23, ale w ciągu zaledwie kilku dni liczba kont z niecałych 2900 urosła do dziś do ponad 4600. Nie którzy sądzą, że to po prostu nowi, którzy rejestrują się na proponowanym uni (np 23), a nie na ostatnim, gdzie jest teoretycznie największa szansa na jakąś konkretną flotę.
    Ale ja tak sobie myślę, że to zwykła ściema GO, którzy sztucznie zawyżają ilość graczy.
    I zamiast łączyć 3 lub 4 uni w 1 to wolą stwarzać nowe uniwersa.
    Ta gra przestaje bawić, a pewnie wieeeeelu graczy nie rezygnuje tylko dlatego, że przywiązali się do ludzi z własnych sojuszy.
    Coraz trudniej grać i coraz mniej radości z tej gry.
    Uniwersa wymierają i będą wymierać jak sie tego nie zmieni.
    Na Speace Pioneers się znakomicie udało, więc dlaczego na Ogame ma się nie udać.
    Że będę miał planety w innym miejscu niż teraz ? No i co z tego !!!
    Grunt, że będę miał wszystko tak samo.
    Gra będzie ciekawsza jak zaczną polować na siebie "najlepsi łowcy" ze swoich uni.
    Pod rozwagę tym, którym powinno najbardziej zależeć na tym. Czego sobie i innym graczom Ogejma życzę.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez shinkai ().

  • uni 25: (Miejsce 9 z 2.391)
    uni 23 (Miejsce 10 z 4.684)

    Co do uni 23 to też mam zastrzeżenia shinkai i pewnie są specjalnie dorobione jak to kiedyś miało miejsce, żeby onet płacił za współpracę i robiono specjalnie konta, aby na uni było ponad 4k graczy ;)

    Nie ma co tutaj narzekac, że nie łączy się universów bo Polacy nie mają nic do gadania. Tylko Niemcy to mogą zrobic. I jak mocno admini polscy by chcieli bez Niemców i ich zgody i pracy zeby to zrobic nic nie da sie zrobic.

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Grzebanie w noobprotection nic tu nie zmieni... problem leży tu bardziej w tym, że przecież każdy gracz chce wysoko zajść, a granie od marniutkiego stanu z 0 pkt na koncie szybko dobije człowieka jak zobaczy u innego sześć zer więcej. :P Nawet goniąc, goniąc to zwątpi po 3 tyg :P I powstanie farma, a nie gracz... a raczej chcemy graczy. Dlatego nowe uni mają lepsze branie. I nie sądze, żeby żadne lepsze ochrony nowych graczy, surowce dla nich czy nawet darmowa antymateria na pierwszy miesiąc coś tu zmieni.

    A drugi, myśle że głowny problem moim zdaniem to ilość uniwersów. Dlatego że z każdym nowo otwartym, na wszystkich innych równocześnie i raczej w podobnej ilości ubywa kont. To oczywisty skutek, graczy w sumie powiedzmy że jest 120.000, no to mając 20 uniwersów, dzielimy ich i wychodzi po 6000 na uni. Mając 60 uniwersów, wychodzi po 2000 ^^ To takie najprostsze rozumowanie, że graczy wcale nie ubywa, po prostu się wszystko proporcjonalnie rozkłada. ;)
    Top3 - u18
    Top6 - u47
    ...wieki temu :p

    Ganimed
  • (Miejsce 394 z 2.368) U17


    Dodam że tysiąc kont ma buga które uniemożliwiają usunięcie lub bana nałożonego na system. Widać jak GF lub Onet ukrywają liczbę graczy.

    Ciekawe na którym uni jako pierwszym będzie mniej niż 2k kont :D

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez European Patriot ().

  • (Miejsce XXX z 2.287) uni 26
    nie jest najgorzej, jednak zawsze może być lepiej

    gracz na 1476 miejscu ma 1 punkt
    a na 1477 0pkt :O
    Moony : Posiadane: 9 Dane: 10 Zniszczone: 0
    Best Staty Miejsce: TOP 235 Badania: TOP 207 Flota: TOP 129
    Best Ataki Solo: 507,70 % ACS: 1042,95 %
    Łącznie w 4 Starciach Tytanów 2119,07 %
    Zniszczone GSy: 10
  • To ja też się pochwalę, jak sytuacja wygląda na uniach, na których mam konta.

    Uni1 - 2.426.088 (Miejsce 445 z 12.769)
    Uni5 - 3.408.442 (Miejsce 153 z 2.564)
    Uni19 - 1.670.530 (Miejsce 338 z 2.527)
    Uni24 - 1.795.956 (Miejsce 302 z 2.486)
    Uni26 - 908.736 (Miejsce 403 z 2.290)
    Uni57 - 477.627 (Miejsce 316 z 3.227)

    O ile na uni1 zawsze jest masa ludzi to już na średnich universach sytuacja jest tragiczna... Na uni57, które jest stosunkowo nowe liczba graczy spada gwałtownie do tych 2,5k które GF utrzymuje sztucznie :quasi:
    82 mST - 33.722 % ~ || Uni Quantum - przed UF [OFF] || ~ 21 ST - 86.987 %

    Uni Quantum - 297 badań [ON]


  • Yestic napisał(a)
    u35 (Miejsce 3xx z 2.061) To chyba najmniej na ogame.pl :-/ :-/

    Kiedyś coś słyszałem, że jak liczba kont spadnie poniżej 2k to uni zostaje zamknięte czy to prawda ?? ?(



    Coś ty, na u21 kiedyś 1900 osób było - a jak widać dalej istnieje