Rynek - dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • bobiczeq napisał(a):

      Czy można już bezpiecznie korzystać z rynku (pomijając przeliczniki)? Nic się już nie buguje?
      Nie do konca - zalezy od uni. Jeżeli zalegają stare autozapytania - to ciągle można spotkać bug. Ale jako ze po 3 dniach się usuwają - to max za 2 dni już będzie ok (chyba ze cos popsują w nowych wersjach). Korzystać możesz, tylko patrz ile zasobów leci - jak za duzo - to ticket - i tyle.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Dex ja zdjąłem z rynku stare autozapytania wystawiając oferty i nie namnożyło surki więc moim zdaniem nawet ze starych ofert i zapytań nie da się już namnożyć. Owszem możesz coś sprzedać taniej niż chcesz ale nie da się namnożyć.
      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
    • ciap napisał(a):

      KAyto napisał(a):

      Od i tyle krzyku było o nic :E u nas na UNI tylko 2 bany poszły i to na słabiutkich kontach widocznie nikt nie oszukiwał sami prawi ludzie grają .... :lool:
      Twoje uni zawsze grzeczne było. :fgrin: Wasza ex GO.

      PS. Możesz ticketa z prośbą o sprawdzenie kogoś wysłać.
      Ale że co że jak to nie łatwiej sprawdzić z góry do dołu wszystkich ze 100 ludzi gra wysłać do wszystkich komornika i niech się tłumaczą :) a jaka jest procedura jak mogę zapytać ? Ja kogoś zgłaszam wy mu każecie oddać sumę którą ja zgłosiłem i tyle ?? czy może gracie chociaż w pokera i każecie oddać wszystko i niech się domyśli o jakiej sumie wiecie i ile powinien oddać a jak źle odda to ban ?? Bo znając życie jak nikt nie zgłosi to nic nie wiecie no bo niby skąd ?? No chyba że się mylę ale jak by było inaczej to wiadomo ....
    • stelmi napisał(a):

      bobiczeq napisał(a):

      Czy można już bezpiecznie korzystać z rynku (pomijając przeliczniki)? Nic się już nie buguje?
      Buguje się. Na pewno dopasowuje oferty do autozapytań przy dzieleniu oferty na części. Czy generuje surowce - nie wiem - akurat moja oferta została zaniżona do autozapytania -,-
      Czyli rozumiem, że wystawiam ofertę sprzedaży kryształu za deuter powiedzmy 10kk kryształu za 6kk deuteru, a ktoś ma autozapytanie na kupno kryształu 10kk za 5kk + jakieś tam widełki, to jemu sprzeda cały mój oferowany kryształ za 5kk deuteru i ja jestem w dupe 1kk deuteru?? fajnie fajnie, takie trochę okradanie.... rozumiem te wahania w przypadku autoofert/autozapytan. Ale jeśli ja oferuję coś za konkretną ilość surowców to oczekuję, że dostanę tyle ile chciałam. Chyba, że rynek doda od siebie te brakujące, to wtedy OK. Nie ważne, że to będzie bug, kolejny zresztą... ale dlaczego mam być okradana?


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Wygląda na to że częściowo coś zostało naprawione ale nie wszystko. Ja próbowałem robić transakcję 1 vs 1 i nie zbierało autozapytanie wystawionych ofert.
      Ale z tego co czytam od innych jak tworzy się mniejsze od zapytania oferty i są one zwielokrotniane to bug nadal występuje i mało tego nadal klonuje surowce!!!!
      Bo dostają różni gracze sumarycznie więcej niż wystawił kupujący w autozapytaniach

      Edit: potwierdzone :(
      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Koloc ().

    • Avinashi napisał(a):

      stelmi napisał(a):

      bobiczeq napisał(a):

      Czy można już bezpiecznie korzystać z rynku (pomijając przeliczniki)? Nic się już nie buguje?
      Buguje się. Na pewno dopasowuje oferty do autozapytań przy dzieleniu oferty na części. Czy generuje surowce - nie wiem - akurat moja oferta została zaniżona do autozapytania -,-
      Czyli rozumiem, że wystawiam ofertę sprzedaży kryształu za deuter powiedzmy 10kk kryształu za 6kk deuteru, a ktoś ma autozapytanie na kupno kryształu 10kk za 5kk + jakieś tam widełki, to jemu sprzeda cały mój oferowany kryształ za 5kk deuteru i ja jestem w dupe 1kk deuteru?? fajnie fajnie, takie trochę okradanie.... rozumiem te wahania w przypadku autoofert/autozapytan. Ale jeśli ja oferuję coś za konkretną ilość surowców to oczekuję, że dostanę tyle ile chciałam. Chyba, że rynek doda od siebie te brakujące, to wtedy OK. Nie ważne, że to będzie bug, kolejny zresztą... ale dlaczego mam być okradana?
      W tym przypadku dostaniesz 6kk deuteru. Cuda dzieją się przy podziale oferty. Jeśli wystawiłabyś 20kk kryształu za 12kk deu, a autozapytanie byłoby na 10kk za 5kk to Twoją ofertę podzieliłoby na pół i za 10kk dostałabyś 5kk deu (byłbyś w plecy), a pozostałe 10 kk kryształu wystawiłoby się na rynku jako oferta za pozostałe 6 kk deuteru.
      Ja wczoraj przez taki podział jestem parę kk surowców w plecy. Wystawiłem 2 oferty, pierwszą na 5kk surowca i drugą na 10 kk surowca. Autozapytanie zassało pierwszą ofertę w całości i drugą w połowie z zaniżeniem przelicznika. Gdybym wystawił oferty w odwrotnej kolejności, moja oferta byłaby zdjęta w całości z poprawnym przelicznikiem, nie zauważyłbym, że dalej nie warto korzystać z rynku, bo na forum wszyscy pisali, że to na pewno stare autozapytania ściągają surkę z błędem i ogólnie to wszystko działa ;D
    • hejtujcie biedaka Arta co On moze... dajcie mu spokoj jest weekend wolne zrelaksuje sie wroci w poniedzialek moze zglosi albo zniknie na jakis czas jak to ma w zwyczaju wazne ze info odnosnie promocji i platnosci jest a nie jakies pierdoly :E ile obstawiacie ze bedzie jeszcze podejsc do "naprawy" rynku? ja ze conajmniej trzy :D
      cala prawda "rynku" pozdrawiam

      Johnkopytko z klanu Kopytkow
      Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3
    • Rynek to chyba ma tak działać :quasi:
      Zarabiają i kupujący i sprzedający w zależności od ustawień tolerancji w autozapytaniach :E
      Ja dziś zrobiłem parę testów i do jednego gracza część towaru leci po min a druga część po max...nie znalazłem żadnej reguły :E
      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
    • coś ,ktoś słyszał
      robią coś z tym rynkiem ,czy nie
      -opłata rynkowa u zbieracza i odkrywcy nadal jest ta sama ,a zbieracz miał mieć mniejszą
      -nadal od czasu do czasu towar leci po zaniżonej cenie,głupie odpisywanie GO czy innego tam gościa,że mieści się w widełkach mnie nie interesuje ,chcę sprzedać towar po konkretnej cenie a nie to co programowi strzeli do głowy
      w przyszłości będę chciał coś kupić i guzik kupię bo nie będzie ofert ,bo nikt nie będzie wystawiał towaru za bezcen
      - o wywalaniu gry w najmniej odpowiednim momencie nie wspomnę,flociarze to mają zabawę ,wywali ich tuż przed atakiem czy nie
      Pozdrawiam ja:)
    • Całkowicie pomijamy jest fakt, że na uniwersach wciąż są miliardy pomnożonego surowca. Ja nie przypuszczam, ja to wiem.
      Znam przypadek mnożenia przez dwóch graczy, gdzie jeden dostał bana a drugi nie. Mimo że obydwoje zarobili miliardy. Team wciąż (!!!!!!!) nie ma narzędzi jak szukać lewych surowców. Gdyby miał to uniwersa by wyglądały inaczej.
      Tymczasem jedne z rzekomo urlopowanych SGO obrabia tickety na odwal się. Gracz zgłosił że kontrahentowi pomnozylo surowców to nakazał mu zwrot bonusu na planetę go (Nie temu co miał lewe surowce, tylko temu co zgłosił).
      Także widzimy, że chaos wciąż trwa. Szybko z tego nie wyjdziemy.

      Pozdrawiam
      Wisior
    • Wisior napisał(a):

      Całkowicie pomijamy jest fakt, że na uniwersach wciąż są miliardy pomnożonego surowca. Ja nie przypuszczam, ja to wiem.
      Znam przypadek mnożenia przez dwóch graczy, gdzie jeden dostał bana a drugi nie. Mimo że obydwoje zarobili miliardy. Team wciąż (!!!!!!!) nie ma narzędzi jak szukać lewych surowców. Gdyby miał to uniwersa by wyglądały inaczej.
      Tymczasem jedne z rzekomo urlopowanych SGO obrabia tickety na odwal się. Gracz zgłosił że kontrahentowi pomnozylo surowców to nakazał mu zwrot bonusu na planetę go (Nie temu co miał lewe surowce, tylko temu co zgłosił).
      Także widzimy, że chaos wciąż trwa. Szybko z tego nie wyjdziemy.

      Pozdrawiam
      Wisior
      Mnie najbardziej bawi sytuacja taka że sam zgłosiłem otrzymanie dużej ilości surowca w handlu (zgłosiłem prośbę o sprawdzenie czy surowiec jest legalny)...a co mnie bawi? a to że ticket wisiał prawie tydzień i to że dostałem w końcu odpowiedź o konieczności zwrotu całości ... powtarzam Całości otrzymnego surowca w ciągu 72h . Zadnego uzasadnienia czy surowiec legalny czy nie... żadnej rekompensaty przecież w tym momencie tracę na handlu bo coś oddałem coś dostałem i teraz muszę to oddać....

      Tak się traktuje uczciwych graczy?? @Art jak to jest?
    • Niestety lewej sury już nie da się całej wyłapać, wystarczyło skanować moony idlaków aby zobaczyć skalę przekrętów . Na większości z nich zalegały okruchy z uczty jaką zafundował nam ten koślawy rynek i mowa tu o ilościach rzędu 10kk surowców widniejących na dziesiątkach księżyców. Surka poszła w ruch ...
    • Apofis napisał(a):

      alabaster607 napisał(a):

      ynek i mowa tu o ilościach rzędu 10kk surowcó
      co to jest kilka dzieciąt mln
      To są resztki, których nie warto było farmić. Wcześniej poleciałeś już 3-4 razy (policz sobie ... a jeszcze ciekawie jak liczysz z odkrywcą - 75%) ... I już teraz wiesz ile surki zostało częściowo zalegalizowane. A teraz policz sobie ile to pktów - a ile pktów jest warte twoje konto. I dlaczego każdy taki idlak to więcej niż twoje konto ...
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      o są resztki, których nie warto było farmić. Wcześniej poleciałeś już 3-4 razy (policz sobie ... a jeszcze ciekawie jak liczysz z odkrywcą - 75%) ... I już teraz wiesz ile surki zostało częściowo zalegalizowane. A teraz policz sobie ile to pktów - a ile pktów jest warte twoje konto. I dlaczego każdy taki idlak to więcej niż twoje konto ..
      Tak racja, ale też nie dla samych pkt się gra. Możesz mieć dużo pkt i co z tego. Gra nie polega jedynie na pkt. Jak do tej pory nie zauważyłem żeby moje konto straciło na wartości w stosunku do innych kont. Są gracze nawet kilku, co poszli trochę w górę więcej ale jakoś się tym nie przejmuje, staram się też piąć do przodu i tak robie idę w statach w górę nie w dól więc póki co jest dobrze. A jakoś drastycznych przyrostów na Uni nie odnotowałem jak do tej pory. Więc trochę luzu. :XP:
    • @Apofis Ślij CV...

      linkedin.com/jobs/view/1632962418/

      Chyba, że będzie wolny wakat na rzecznika.

      Przyrostów jako takich jeszcze nie uświadczymy, bo sprawa jest ciepła, zresztą mało kto będzie ryzykował bana wykazując gigantyczne przyrosty. Ci bardziej inteligentni (czyli wszyscy którzy nie dali się złapać do tej pory) będą bardzo powoli czyścić surowce.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Żadnych magicznych przyrostów typu 200kk pktów dziennie nie będzie - bo to z miejsca oznacza bana. Będą dodatkowe przyrosty typu 1-2kk dziennie przez miesiące (ale i tak dopiero za 2-3 miesiące) - przy nicnierobieniu gracza. Zero złomów, farmienia, dwa-trzy logowania dziennie - a przyrosty jak dla najaktywniejszego gracza uni. I po takim miesiącu przyrostów nagle okaże się, że ci gracze odskoczą. Powoli, spokojnie, bez gwałtownych przyrostów - ale odskoczą.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon