Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Apofis napisał(a):

      justvroum napisał(a):

      Czy będzie backup sprzed wprowadzenia wadliwej wersji rynku dzięki któremu można obejść regulamin?
      Czy ktoś mi wtedy odda surowce z napadów? Jeśli będzie back?
      [ciach] została wprowadzona wersja rynku, która zawiera błędy umożliwiające obejście regulaminów nie tylko na polskim ogame, ale na większości serwerów. ma się to nijak do zwrotu surowców z napadów, to błąd który zaburza balans rozgrywki i powinien zostać jak najszybciej naprawiony, choćby kosztem zysków z rynku czy farmingów

      nie miał tak działać, miały być widełki jak sam @Art pisał :) na niektórych innych serwerach działa poprawnie :)


      Super Moderator Ruda:
      nie obrazamy
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Wrum ().

    • Ale surowce z napadów czy złomu nie zwrócone rozwalone floty tym bardziej zaburzyły by grę. Justvorum bo ty tak chcesz zrobić back twoje widzimisie każdy wiedział że będą takie przeliczniki i zostały wprowadzone przez tygodnie testowane i w takiej formie weszło bo miało. Nie obrażaj zero kultury - wyszło jaki Jesteś

      Gdyby przeliczniki były wadliwe i rynek to by nie było aktualizacji. Proste jak dla mnie.

      Edit: Są widełki. U nas też działa poprawnie jak na testach. Skoro weszło na całym świecie to znaczy, że taki był zamysł :D

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • Muniek napisał(a):

      @Czarny Pan to jaka jest możliwa największa planeta do skolonizowania w takim razie ? taka max maxów.
      wg tabelki max na 8 pozycji to 252 pola, czyli średnica to 15875 x bonus 10% czyli 17462 co da nam 304 pola (możliwe że 306, bo największa średnica która da nam 252 pola to 15905km) + bonus uni max 30, czyli 336

      ja po 11 wysłanych kolonizatorach na 8 pozycje miałem 318, 306 302 300, 299 298 i tam potem mniejsze

    • Avinashi napisał(a):

      rozumiem że to na jedną planetę tak? czy tak ogólnie
      Na każdej.

      _Pawelos_ napisał(a):

      Nie mozliwe przecież to zwykli słabi gracze, którzy wystawiają oferty z nadzieją, że ktoś im pomoże na początku gry w ogame. Prawda @ciap
      Niczego takiego nie napisałam. Dałeś jako przykład ofertę z u68 która ta oferta jest liczeniem na znalezienie głupka który to kupi. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Apofis napisał(a):

      Ale surowce z napadów czy złomu nie zwrócone rozwalone floty tym bardziej zaburzyły by grę. Justvorum bo ty tak chcesz zrobić back twoje widzimisie każdy wiedział że będą takie przeliczniki i zostały wprowadzone przez tygodnie testowane i w takiej formie weszło bo miało. Nie obrażaj zero kultury - wyszło jaki Jesteś

      Gdyby przeliczniki były wadliwe i rynek to by nie było aktualizacji. Proste jak dla mnie.
      @Apofis ciekawe jak zacznie pisać jak ci co się obłowią dzięki rynkowi dla zabawy zaczną jeździć ci po koloniach, a ty nic nie będziesz mógł zrobić bo nie będziesz miał możliwości obrony. Jeśli wybrałeś zbieracza to po ilu razach odechce ci się odbudowywać pełzacze, czy stawiać kolejne moony bo ktoś miał ochotę puścić ci niszczenia.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • _Pawelos_ napisał(a):

      Apofis ciekawe jak zacznie pisać jak ci co się obłowią dzięki rynkowi dla zabawy zaczną jeździć ci po koloniach, a ty nic nie będziesz mógł zrobić bo nie będziesz miał możliwości obrony. Jeśli wybrałeś zbieracza to po ilu razach odechce ci się odbudowywać pełzacze, czy stawiać kolejne moony bo ktoś miał ochotę puścić ci niszczenia.
      Już są tacy gracze, którzy przed powstaniem rynku mieli potężniejsze floty od moich o bardzo dużo więc bez różnicy teraz jest to samo nawet GS po 15 000 GS latają u mnie , to nie niech spróbują to się odpłacę tym samym -taka gra nie będę płakał. 8o
    • justvroum napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      justvroum napisał(a):

      Czy będzie backup sprzed wprowadzenia wadliwej wersji rynku dzięki któremu można obejść regulamin?
      Czy ktoś mi wtedy odda surowce z napadów? Jeśli będzie back?
      została wprowadzona wersja rynku, która zawiera błędy umożliwiające obejście regulaminów nie tylko na polskim ogame, ale na większości serwerów. ma się to nijak do zwrotu surowców z napadów, to błąd który zaburza balans rozgrywki i powinien zostać jak najszybciej naprawiony, choćby kosztem zysków z rynku czy farmingów
      nie miał tak działać, miały być widełki jak sam @Art pisał :) na niektórych innych serwerach działa poprawnie :)
      Trzeba korzystać póki można. Może tym razem prawo nie bedzie działało wstecz.
      Art to żart.



      Stare, niesłuszne zbanowane konto


      I am not a king, I am not a god, I am... worse...
    • Może to grosze ale z zainwestowanego 1 kk mety mam coś takiego
      : Rynek
      Handel został ukończony.
      Sprzedano: 1.000.000 Metal
      Na planecie District otrzymano 1.140.000 Kryształ.
      Opłata rynkowa: 60.000 Kryształ

      Towar został już odebrany.

      Wymiana zakończona.14.12.2019 13:42:12
      Od: Rynek
      Handel został ukończony.
      Sprzedano: 1.000.000 Kryształ
      Na planecie District otrzymano 1.266.666 Deuter.
      Opłata rynkowa: 66.666 Deuter


      Towar został już odebrany.
      To gdzie widełki cenowe
    • Duch Puszczy napisał(a):

      Może to grosze ale z zainwestowanego 1 kk mety mam coś takiego
      : Rynek
      Handel został ukończony.
      Sprzedano: 1.000.000 Metal
      Na planecie District otrzymano 1.140.000 Kryształ.
      Opłata rynkowa: 60.000 Kryształ

      Towar został już odebrany.

      Wymiana zakończona.14.12.2019 13:42:12
      Od: Rynek
      Handel został ukończony.
      Sprzedano: 1.000.000 Kryształ
      Na planecie District otrzymano 1.266.666 Deuter.
      Opłata rynkowa: 66.666 Deuter


      Towar został już odebrany.
      To gdzie widełki cenowe
      Tam jest taka opcja ustawiania

      Auto oferta - i wybierasz tolerancja. % - max. 25 %
    • Gratuluje durnego pomysłu. Ludzie kto to wymyślił, będzie wałków a wałków. Nie umiecie wprowadzić nic sensownego ???
      Wróciłem do gry a wy ja znów popsuliście. Jeśli nie ogarniacie wprowadzanych zmian może lepiej z nich się wycofać. Zobaczę jak to będzie funkcjonowało, jeśli nic się nie zmieni skończę jak jeszcze kilka osób z którymi rozmawiałem.
    • Bigot napisał(a):

      Gratuluje durnego pomysłu. Ludzie kto to wymyślił, będzie wałków a wałków. Nie umiecie wprowadzić nic sensownego ???
      Wróciłem do gry a wy ja znów popsuliście. Jeśli nie ogarniacie wprowadzanych zmian może lepiej z nich się wycofać. Zobaczę jak to będzie funkcjonowało, jeśli nic się nie zmieni skończę jak jeszcze kilka osób z którymi rozmawiałem.
      Nie ma co się łamać. Nadal czekamy na rynkowe 2.5/1.5, które zostało zapowiedziane wczoraj.
      Programiści GF na pewno nad tym siedzą.

      Art to żart.



      Stare, niesłuszne zbanowane konto


      I am not a king, I am not a god, I am... worse...
    • Na dobrą sprawę transporterami też możesz się wymienić ze swoim multikontem 1:1 metal deuter. DA SIĘ. Łamiesz wtedy obowiązujący regulamin gry dostępny na forum. Możecie sobie poczytać, dokładnie punkt "Push".
      Czy to poprzez rynek czy w wolnej wymianie przeliczniki dalej obowiązują i albo będziecie odsyłali, albo mam nadzieje wam pokasują te multikonta i pobanują na kilka tygodni.
      ST- 88368% 8-)
    • drakon napisał(a):

      Czy to poprzez rynek czy w wolnej wymianie przeliczniki dalej obowiązują i albo będziecie odsyłali, albo mam nadzieje wam pokasują te multikonta i pobanują na kilka tygodni.
      Wolna wymiana między graczami ma ustalone widełki. Na rynku również masz i wyglądają np tak:


      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • drakon napisał(a):

      Na dobrą sprawę transporterami też możesz się wymienić ze swoim multikontem 1:1 metal deuter. DA SIĘ. Łamiesz wtedy obowiązujący regulamin gry dostępny na forum. Możecie sobie poczytać, dokładnie punkt "Push".
      Czy to poprzez rynek czy w wolnej wymianie przeliczniki dalej obowiązują i albo będziecie odsyłali, albo mam nadzieje wam pokasują te multikonta i pobanują na kilka tygodni.

      Mhmm, i co jeszcze? Mikolaj istnieje? :E Powiedz te swoja regulke na Ledzie gdzie przeliczniki u handlarza sa powiazane z rynkiem, jakie wtedy widelki chcesz zastosowac i jak tego przestrzegac kiedy widelki rynku i handlarza sie zmieniaja co 24h? :E

      I tak jak wyzej wspomnial kolega: masz widelki rynku ustalone i napisane czarno na bialym "dozwolona rozpietosc". Czego nie rozumiesz?


      Uni 21
      Łącznie 78x w ST
      Na sumę ~146.561%
      Średnio ~1.879% / ST

      Uni Virgo
      ex Top 1 flota


      ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
      ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.

      ex-GO Xanthus
      ex-Rising
    • Art napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      @Art nie można karać graczy za coś co jest legalne, nie wyobrażam sobie, że kupię coś tanio w rynku a sprzedam sobie w normalnym handlu według zasad 3:2:1 i mam być za to ukarany. Nonsens, należy zmienić zasady - przeliczniki.
      Także wychodzę z tego założenia. W tym momencie to gra decyduje o przelicznikach i nie mogę zbytnio wpływać na rynek. Pytanie co ja mam zatem zrobić z przelicznikami w zwykłym handlu :/

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • drakon napisał(a):

      Nie, oni uważają że te małe słówko "dozwolone" w niedopracowanej nowince jaką wprowadzili podważa cały regulamin gry. :E


      Wszyscy wlacznie z Artem i GF dopuszczaja przeliczzniki na rynku jako dozwolone, tylko Ty masz problem ze zrozumieniem tego. Tu nie chodzi o rynek sam w sobie, bo w takiej formie jak na Ledzie jest mega ciekawa opcja nad ktora warto sie pochylic i przyjrzec blizej. Ale my mowimy o wrzucaniu rynku na uniach ktore byly zbudowane na zwyklym handlu a pozniej na handlarzu. Tam to jest strzal w kolano i zalamanie ekonomii.


      Uni 21
      Łącznie 78x w ST
      Na sumę ~146.561%
      Średnio ~1.879% / ST

      Uni Virgo
      ex Top 1 flota


      ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
      ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.

      ex-GO Xanthus
      ex-Rising
    • drakon napisał(a):

      Na dobrą sprawę transporterami też możesz się wymienić ze swoim multikontem 1:1 metal deuter. DA SIĘ. Łamiesz wtedy obowiązujący regulamin gry dostępny na forum. Możecie sobie poczytać, dokładnie punkt "Push".
      Czy to poprzez rynek czy w wolnej wymianie przeliczniki dalej obowiązują i albo będziecie odsyłali, albo mam nadzieje wam pokasują te multikonta i pobanują na kilka tygodni.


      To czekamy na bany na ledzie , tam przelicznik dla normalnego handlu był ustalony na 2/1/1 na czas eventu po ewencie miał wrócić normalny ale tego nie wiem gdyż tam cały czas wymiany idą 1/1/1 , gdzieś jest napisane że Leda jest wyłączona z regulaminu ?
    • Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E
    • Dobrygracz napisał(a):

      Zadałem sobie ten "trud" :E i napisałem prosty ticket z zapytaniem odnośnie przeliczników panujących na rynku. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wszystko i wam rozjaśni (spodziewałem się jej) i przestaniecie się wykłócać o to kto ma rację :D Jakiś czas temu podjąłem decyzję o zakończeniu przygody z Ogame i jak widać był to strzał w 10


      Pozdrawiam was cieplutko a puszerom życzę wytrwałości w klikaniu :E :E :E

      i tak skasują bo nie można udostępniać treści ticketów
    • Art napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      @Art nie można karać graczy za coś co jest legalne, nie wyobrażam sobie, że kupię coś tanio w rynku a sprzedam sobie w normalnym handlu według zasad 3:2:1 i mam być za to ukarany. Nonsens, należy zmienić zasady - przeliczniki.
      Także wychodzę z tego założenia. W tym momencie to gra decyduje o przelicznikach i nie mogę zbytnio wpływać na rynek. Pytanie co ja mam zatem zrobić z przelicznikami w zwykłym handlu :/
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Winter napisał(a):

      drakon napisał(a):

      Na dobrą sprawę transporterami też możesz się wymienić ze swoim multikontem 1:1 metal deuter. DA SIĘ. Łamiesz wtedy obowiązujący regulamin gry dostępny na forum. Możecie sobie poczytać, dokładnie punkt "Push".
      Czy to poprzez rynek czy w wolnej wymianie przeliczniki dalej obowiązują i albo będziecie odsyłali, albo mam nadzieje wam pokasują te multikonta i pobanują na kilka tygodni.
      To czekamy na bany na ledzie , tam przelicznik dla normalnego handlu był ustalony na 2/1/1 na czas eventu po ewencie miał wrócić normalny ale tego nie wiem gdyż tam cały czas wymiany idą 1/1/1 , gdzieś jest napisane że Leda jest wyłączona z regulaminu ?
      Na ledzie nie ma handlarza i jak kupisz 1kk dexu to nie wymienisz na 3kk mety i pkt nie zarobisz dodatkowych więc tam rynek może tak funkcjonować co innego na starych serwerach
    • mialem dac spokoj ale @Art procz tego ze zapomniales dodac losowego zwyciezcy z ledy (gdyby ktos nie zwrocil CI na to uwagi .. kuponik cyk w kieszeni) to jescze nie widzialem info jak tam przelicznik minimalny w handlu jest /poniekad obnizony po naszej rozmowie ale nie wiem jak teraz ma byc i jakiego GO przelicznika pilnowali do dzis /? mial byc obnizony na 2 tyg ale gdzie info jaki jest ? znowu nie styklo ci czasu a kapuche bierzesz .. .moze odpusc sobie te funkcje jak ci zycie prywatne na taka prace nie pozwala .. reszta z teamu moglaby wziac z ciebie przyklad XD
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu