Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji



    • EN Bermuda napisał(a):

      Aktywuj funkcje beta

      Jeśli włączysz opcję „Aktywuj funkcje beta”, uzyskasz dostęp do nowych funkcji OGame, które są wciąż w fazie rozwoju.

      Niedokończone funkcje nie będą miały wpływu na bilans gry ani na serwer, na którym grasz. Mogą jednak wystąpić pewne błędy, takie jak brakujący tekst lub obrazy. Do czasu wydania ostatecznej wersji odpowiednie funkcje mogą się również znacznie zmienić.

      Funkcje w wersji beta są oznaczone jako takie i będziesz mógł głosować na te, które Ci się podobają. Jeśli okaże się, że funkcja nie oferuje żadnej wartości w jej wczesnej formie, możesz również głosować przeciwko niej. Wiele negatywnych głosów może doprowadzić do zaprzestania rozwoju tej funkcji i wtedy albo pozostanie w obecnej wersji beta w grze, albo nawet zostanie z niej całkowicie usunięta.
      Dzięki zdecydowanie pozytywnym głosom ustalamy, że pomysł jest popularny. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że wprowadzimy tę funkcję i sprawimy, że będzie to dla ciebie trwały element gry. Nie możemy jednak zagwarantować, że funkcja zostanie wdrożona.

      To Twoja szansa na udział poza publicznym serwerem testowym, aby wziąć udział w rozwoju OGame. Pamiętaj jednak: korzystasz z nich na własne ryzyko.
      Od dziś wszelkie spekulacje nt. ewentualnych przecieków, stały się zbędne. A koncert życzeń i marudzenie na forum - jak wskazuje tłumaczenie - należy przekierować na wspomniany w tłumaczeniu panel głosowania za/przeciw. Miłej zabawy!
    • W godzinę wywaliłem 9,2 mln Antymaterii. Z nią jest jak z piniędzmi - nie ma takiej ilości, której nie da się wydać :)

      Swoją drogą, nie było jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kolegi sprzed chwili. Już spieszę - z tego co widzę na serwerze testowym, na chwilę obecną przygotowany jest panel głosowania. Wygląda to tak:


      Adnotacje w spojlerze



      Jak widać na załączonych ss, we flocie nie zaszły jeszcze żadne zmiany. Nie ma też żadnego okna wyboru klas. Domyślam się, że pojawi się samoczynnie, jak samouczek przy pierwszym uruchomieniu gry - a sam podgląd wybranej klasy mógłby być umieszczony koło paska oficerów, na górze po prawej. No ale mniejsza z tym.

      Tak sobie myślę, że w związku z tym, iż GF od poniedziałku będzie zbierać masowo dane od graczy, subfora udostępnione na forach regionalnych mogą wnieść bardzo niewiele, jeżeli w ogóle cokolwiek. Nie czepiam się administracji, bo taki zabieg kosmetyczny był teoretycznie potrzebną kwestią formalną. Niemniej jednak moim zdaniem to duplikowanie intencji mija się z celem, ponieważ bleblanie na forum w porównaniu do bezpośredniego zgłaszania ticketów do programistów i zarządu GF jest porównywalne z bleblaniem w dziale sugestii na forach regionalnych i głównym.
    • Jak dla mnie, nie ma sensu inwestować na dłuższą metę w te konta. To tylko serwery testowe. Każdy noob może myśleć, że łoho, tyle anty za friko, a tu nagle ciach, zamkną serwery i dasviedanja. Moim zdaniem opcja zakładania tam konta jest dobra tylko po to żeby obejrzeć sobie co tam się pojawiło, oraz żeby sprawdzić ile kosztuje rozwój czegokolwiek (+ skróć o połowę/zakończ) z samą antymaterią przy zerowym współczynniku wydobycia.

      Najbardziej ciekaw jestem tego rynku, kupowania statków innych klas i czy można zmieniać klasy w trakcie gry.
    • Wg mnie 10kk to mało, żeby coś konkretniej zaszaleć. Mogliby ten raz zrobić, że na miejscu liczby dostępnej wyświetliło się np. 1,e+111. Chyba zasugeruję to w supporcie :)

      Btw. ta godzina, w której wywaliłem niemal wszystko, była masochizmem. Rypanie w kółko Wystartuj z AM + Zmniejsz czas o połowę + Zakończ. Zdaje się, że jakiś czas temu buleon zgłaszał dobry pomysł do Shopu, w którym można by było zamawiać dowolną ilość fantów jednym kliknięciem*. Myślę, że ponadto dobrym upgradem byłoby dodanie jeszcze wklepywania kolejkowania wymienionych przyspieszeń rozwoju. To też będę postulował :)

      *) Zniknęła też opcja ładowania dopalaczy z trybu Podgląd, bez przeładowywania strony i przeklikania zakładki "Przedmioty możliwe do aktywowania:". Męczarnia.
    • Strzelec84 napisał(a):

      a po co się logować na 2 serwery na bermudzie masz 10baniek anty to powinno wystarczyć żeby przejść między klasami
      zakładając że zmianę się robi za anty
      Może i racja,ale nie mam zamiaru budować tam jakiegoś wielkiego konta,więc nie widzę problemu ,parę dni i mam przetestowane i to i to.Na bieżąco będę widział wady i zalety ,a zmianę klasy sprawdzę przechodząc na którymś koncie na klasę flociarską.
    • @Art
      Manewr Hamilla: niewielka szansa na natychmiastowe zniszczenie gwiazdy śmierci przy wykorzystaniu lekkiego myśliwca
      - Ile wynosi ta szansa?

      75% większy zysk z nieaktywnych graczy
      - 75% większy zysk oznacza rabunek 75% czy rabunek 87,5%?

      Dlaczego w statystykach statków nie zostały ujawnione najważniejsze: prędkość, ładowność, osłony, wytrzymałość oraz atak?
      Jest to o tyle ważne, że jeśli Rozpruwacz lata z prędkością pc/ow i ma atak co najmniej na poziomie ow, to wtedy dostajemy statek wykluczający z gry obecną klasę ciężką.

      Czy bonus prędkości dla klasy Generał oraz klasy Zbieracz naliczany jest od prędkości podstawowej czy od prędkości całkowitej?


      Pozyskuje część pola zniszczeń natychmiast po walce (tylko w walkach PvP)
      - jaką "część"?

      Dużo fajnych konkretów, ale bez konkretów :)
    • Pytanie czy przy wyborze generala zwiekszy sie tez predkosc gwiazdy smierci? Kiedys cos pisano o tym ze niby nie, a tu jest napisane, ze statki bojowe zwieksza predkosc - takowym jest chyba GS.
      Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
      kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
      ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
      Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
      Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
    • Starrk napisał(a):

      @Kromak to była oficjalna odpowiedź: GS nie będzie uwzględniony w bonusie prędkości
      dzieki
      Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
      kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
      ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
      Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
      Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
    • Handlarz całkowicie zniknie ? :) Pojawi się nadpodaż deuteru, co mnie specjalnie nie martwi.
      Boost dla ekowców naprawdę spory +75% to naprawdę dużo (a może nawet +25% za klasę i dodatkowe 50% za pełzaczy to daje sumarycznie 87,5%)
      Czy sprzedaż statków czy surowców będzie się odbywał tylko przez rynek i bez wskazania kupca? Załóżmy hipotetyczną sytuację, że chce uczciwie sprzedać sojusznikowi deuter po minimalu - normalnie wysyłam i dostaje spowrotem. Jak poleci przez market to ktoś może sobie tą ofertę przejąć (np. złodziej, oszust i łachudra @Wojownik Kajaczenko ) Podobnie z statkami.

      Pozdrawiam
      Wisior
    • Dlaczego dolatujacy transport surowców z rynku robi aktywność jeśli surowce trzeba odebrać? W taki sposób mogę ustawić sobie aktywki 24/7

      Edit dobra doczytałem że to blokuje sloty więc może nie ustawie 24/7 ale zaburza to obserwacje innych graczy mocno bo skąd będę miał wiedzie co to za aktywność do cholery

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez new_mateuszgg ().

    • Starrk napisał(a):

      Dużo fajnych konkretów, ale bez konkretów
      Wbijaj na Bermudę. Jak wspomniałem wcześniej, nie tylko dowiesz się konkretów, ale będziesz miał nader realny wpływ na grę.

      Kromak napisał(a):

      Pytanie czy przy wyborze generala zwiekszy sie tez predkosc gwiazdy smierci?
      Nie zmieni. W tej kwestii GF na pewno nie ma dylematu.

      Munio_Uni 1 napisał(a):

      Pytanie tylko jeszcze o "75% większy zysk z nieaktywnych graczy"

      Art napisał(a):

      75% większy zysk z nieaktywnych graczy
      Faktycznie, treść może nieco mylić, ale siłą rzeczy nie dostaniesz z planety więcej, niż jest w stanie wyprodukować. Ze stu jednostek surowca dostaniesz 75, a nie 125. Najpewniej z idlaków-bandytów nadal zostanie 100%, bo ich planet na uniwersach jest statystycznie bliżej jednego procenta, niż pięćdziesięciu, dlatego domyślnie - moim zdaniem - tak to będzie wyglądać.

      Wojownik Kajaczenko napisał(a):

      czy mozna nadal handlwoac poza rynkiem ?. czy kazdy handel musi sie przez rynek odbywac
      Nie ma o tym wzmianki, ale całość brzmi jak ogólna reguła, dotycząca handlu. Sądzę, że nasi rodacy stali się w ostatnich miesiącach głównym przyczynkiem do tej alternatywy.


      P.s. Nie wszystko zakładam na pewno. Jak wpsomniał @Starrk, niby wszystko wiadomo, ale chcąc wiedzieć wszystko realnie, najlepiej jest zobaczyć to na własne oczy. Ja* zmykam dziś wieczorem testować i zawijam rękawy do ewentualnego pisania na support. Bo tutaj teraz będzie kocioł i choć każdy będzie wychwalał, albo drwił z nowych rzeczy, sądząc, że innych interesuje jego "a, ja*".

      P.s. 2. Taki ironiczny przykład. Sprawdźcie na sobie swoje reakcje :)