Skracanie pracy stoczni za antymaterię

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

 • Skracanie pracy stoczni za antymaterię

  Pytanie mam:
  W stoczni mam 10 zadań po 9999 statków.

  Jest ten przycisk. Skróć o połowę za antymaterię.

  Skróci to jedno zadanie z 10 czy tez jak klikne to 2 razy za anty to dostanę wszystkie 10x9999 statków?
 • Skracanie o połowę jest średnio opłacalne w przypadku stoczni. Znacznie tańsze są złote detroidy, jednak ich zakup jest uzależniony od eventu, względnie możemy trafić na nie przypadkiem. Jeśli już lecisz 9999 (np. sond lub LM-ów), to możesz delikatnie oszczędzić. Cena idzie w górę co pół godziny, więc sugeruję wpisywanie 9 000, bo 9 000 sekund to 2,5 godziny.

  Lwica jest boska :)
 • buleon wrote:

  względnie możemy trafić na nie przypadkiem.
  Według archiwalnych tematów z eventami, na przestrzeni trzech ostatnich lat, fanty z ekwipunku pojawiają się średnio co pięć tygodni.

  szpic wrote:

  Zbudują się do sierpnia 2020
  Widocznie do listy rutynowych czynności (takich jak codzienne zaglądanie na Import/Eksport) musisz dopisać sukcesywne złomowanie tych satelit. Ale kicha... Zablokowana stocznia... Jeśli planeta nie jest konkretnie rozbudowana (a przypuszczam, że tak jest), sugeruję jej opuszczenie i zasiedlenie nowej.
 • szpic wrote:

  Będę miał teraz 80k satelit na księżycu. Zbudują się do sierpnia 2020
  Gorzej gdy będziesz chciał relokować tą planetę...


  Starrk wrote:

  Skracanie stoczni o połowę opłaca się w przypadku GS
  To zależy od poziomu fabryki nanitów i ilości gęsi wstawionych jednorazowo do stoczni. Jedną gęś buduję 7 minut 32 sekundy, czyli 452 sekundy. Złoty detroid to 21 600 sekund. 9 999 gwiazd zrobię w 4 519 548 sekund i potrzebuję do tego 210 złotych detroidów. Nie pamiętam ile są warte w promocji, ale jeśli dobrze kojarzę coś koło 7k antymaterii. Mi jeszcze opłaca się skracać. Podniosę sobie nanity o trzy poziomy. Wtedy gęś będzie się robiła ok. 28 sekund. 9999 gęsi x 28 sekund = 279 972 sekundy. Wystarczy 13 złotych detroidów wartych około 91 k antymaterii. A podwójne skrócenie to 144 k.

  Tylko nie mów, że na evencie skracanie tańsze, bo sobie stocznię podniosę :E


  Hermes wrote:

  Ale kicha... Zablokowana stocznia... Jeśli planeta nie jest konkretnie rozbudowana (a przypuszczam, że tak jest), sugeruję jej opuszczenie i zasiedlenie nowej.
  Ale na moonie, to w miarę luz :)

  Lwica jest boska :)

  The post was edited 1 time, last by buleon: Errata. ().

 • buleon wrote:

  w miarę luz
  Ano, chyba że tak :)

  buleon wrote:

  To zależy od poziomu fabryki nanitów
  Dokładnie. Nanity powinny być w wyższych poziomach, niż doraźne, rutynowe potrzeby. Nieraz zdarzyło mi się źle zakolejkować budowę i miałem ten sam problem (co prawda na miarę doby-dwóch, a nie wielu miesięcy). Ogólnie nie potrzebuję na co dzień robić plazmy w sekundę, ale licho nie śpi. Porządne nanity to wygoda. Nota bene, budowanie niższych poziomów budynków np. dziesiątej kolonii, przy nabytej kondycji surowców i jednym tylko, czy dwóch poziomach nanitów, jest bez sensu. Lepiej poświęcić te pięć godzin na klikanie (z komandorem, czy bez) i zrobienie w jeden dzień przyzwoity zarodek eko, niż mordować się z tym samym efektem kilka dni.

  Nanity myszo byc!
  ~Robert Burneika
 • ciap wrote:

  72k x2 = 144k (stocznia + budynki)
  108k x2 = 216 (badania)

  Każde rozpoczęte 30 min kosztuje 750 anty.
  Max badań otrzymujemy przy 3 dniach, dla stoczni + budynków to 2 dni.
  1 dzień kosztuje 36k (24h * 2 * 750).
  A, faktycznie, spojrzałem na badania. Nie zmienia to faktu, że przy zakładanym wydatku 99 990 000 000 surowców nawet nanity na 12 poziomie nie powinny stanowić większego problemu.

  Lwica jest boska :)