O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Guderian napisał(a):

      Źle napisałem, chodziło mi kupno za metal, a sprzedaż za kryształ - gdzie zysk? Kryształ > metal, od dawna kopalnie kryształu nie są aż tak rentowne jak metal czy deuter.
      Mam 2 paliwówki, kupię od jednej pełen limit deuterowy, dajmy na to 100 kk, za 1:2,5. Sprzedam go innej za 200 kk kryształu. Czyli za 250 kk metalu mam 200 kk kryształu, tak? 200 kk kryształu zmielę na 300 kk metalu, jestem 50 kk metalu do przodu. Czysty zysk na poziomie 16,6 kk deuteru.

      Na ten moment mam paliwówkę ze 100 kk deuteru. Kupuję za kryształ, jestem na jednym handlu 50 kk deuteru do przodu, handel mogę powtórzyć, a drugiej nawet nie ruszyłem. Nadal nie widzisz różnicy? Nadal uważasz, że 3-krotne ograniczenie zysku z nielegalnych kont nie jest warte zmiany zasad? 3-krotne to minimum, zwykła paliwówka, bez antymaterii i nie kupująca deuteru od innych graczy.

      Guderian napisał(a):

      Nie, wcale nie trzeba. Między innymi przez takie podejście jak Twoje mamy problem i dyskutujemy o nim przez dobrych 9/10 stron i do niczego nie dochodzimy. Robiąc to samo co ludzie nieuczciwi jedynie powiększasz skalę problemu.
      Specjalnie eskalowałem problem i pisałem o nim na forum. Za pierwszym razem się nie udało, za drugim razem ktoś się zainteresował i jest szansa na poprawę. Mogłem przecież siedzieć cicho i golić deuter dalej.

      Guderian napisał(a):

      Rozumiem, że frustrującym jest posiadanie mniejszych przyrostów grając, farmiąc, wysyłając ekspedycje niż osoba, która po prostu zarobi na handlu... ale czyż nie o to właśnie chodzi w tej grze?
      Nie rozumiesz. Jeśli grasz dla zabawy i rywalizacja Cię nie interesuje, to nie rozumiesz.

      Guderian napisał(a):

      Nie chodzi o przyrosty, punkty czy cyferki - chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, w momencie którym przekonasz zarówno siebie jak i innych, że można się faktycznie dobrze bawić bez całej tej otoczki z gówna problem rozwiąże się sam.
      Zawsze pisałem, że dla mnie OGame to nie zabawa, a e-sport. Jeśli chcesz się dobrze bawić, farmić, złomować, budować, wolna droga. Ale nie przeszkadzaj we wprowadzaniu zmian, które mają przywrócić OGame prawdziwie sportowego ducha. "Doping" zostanie uregulowany.

      Przepisy antydopingowe w sporcie też nie polegały na mówieniu o tym, że to przede wszystkim dobra zabawa. I żaden problem nie rozwiązuje się sam.

      Lwica jest boska :)
    • Tak samo mogę odbić piłeczkę i odpowiedzieć - jeśli chcesz grę esportową i brać ją na poważnie to nikt Ci nie broni farmić, złomować budować, wolna droga. Ale nie przeszkadzaj innym poprzez wprowadzanie zmian przez swoje widzimisię w grze przeglądarkowej.
      Uważam, że trzeba zmienić coś żeby takie praktyki ukrócić ale dlaczego poprzez kastrację elementu handlowego? To część strategii - taniej kupić, drożej sprzedać, a zysk przetopić na flotę. Nie byłoby problemu gdyby nie naginanie zasad oraz ich słabą interpretację przez niektórych GO.
      W sporcie jak i e-sporcie nie zyskujesz przewagi dzięki pieniądzom, a dzięki umiejętnościom. To między innymi czyni z nich właśnie sportem oraz jego elektronicznym odpowiednikiem: e-sportem. Jeżeli chcesz pograć w e-sportowe ogame to musiałbyś zawetować antymaterię i wszystkie inne płatne dodatki bądź cofnąć się w czasie o jakieś 11 lat.
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • Ty tak serio, czy tylko żartujesz?

      Za push może być również ukarany gracz, który:
      • Celowo składuje surowce na planetach, aby zezwolić na ich odbiór przez atak.
      • Dokonuje ataku słabszymi flotami, aby powstało pole zniszczeń do odzyskania surowców.
      • Wspiera silniejszego gracza surowcami w ramach "handlu" stosując niezrównoważone przeliczniki.
      • Dokonuje podziału surowców zrabowanych w bitwie ACS bez uzyskania zgody Obsługi Gry.
      • Nie dopełnił obowiązku zgłoszenia pożyczki recyklerów.
      • Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego.
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • Guderian napisał(a):

      Uważam, że trzeba zmienić coś żeby takie praktyki ukrócić
      A co konkretnie? Tylko wiesz, mentalności ludzkiej nie zmienisz.

      Guderian napisał(a):

      ale dlaczego poprzez kastrację elementu handlowego? To część strategii - taniej kupić, drożej sprzedać, a zysk przetopić na flotę.
      A kto Ci broni? Kupuj, sprzedawaj, przetapiaj. Tylko na swój zysk, nie jakiegoś innego konta.

      Guderian napisał(a):

      Nie byłoby problemu gdyby nie naginanie zasad oraz ich słabą interpretację przez niektórych GO.
      To nie jest naginanie zasad, to jest ich wykorzystywanie i znajomość. I nie niektórzy GO źle interpretują Zasady Gry, tylko taka jest interpretacja tej zasady przez całość Zespołu Gry.

      Guderian napisał(a):

      W sporcie jak i e-sporcie nie zyskujesz przewagi dzięki pieniądzom, a dzięki umiejętnościom.
      To skąd polityka transferowa i ogromne budżety klubów piłkarskich? Pieniądze są elementem sportu, są też elementem OGame. Nie zawsze ten, kto zainwestuje najwięcej, jest najlepszy, ale generalnie ma większe szanse.

      Guderian napisał(a):

      Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego.
      I sądzisz, że wykorzystanie antymaterii w celu zarobku jest złamaniem Zasad Gry? Serio?

      Lwica jest boska :)
    • Guderian napisał(a):

      Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego.
      Pisze tam również:
      Handel wykraczający poza określone przeliczniki na korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.
      3:2:1 - każda jednostka deuteru jest warta 2 jednostki kryształu lub 3 jednostki metalu.
      2:1:1 - każda jednostka deuteru jest warta 1 jednostkę kryształu lub 2 jednostki metalu.
      Czyli jeżeli zachowane są widełki to handel jest dozwolony. :fsmile:
      I nie może być taktowany jako push.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Szanuje, że próbujecie zrobić mi wodę z mózgu ale nie takie płotki jak Wy zjadałem na śniadanie :D <3

      A co konkretnie? Tylko wiesz, mentalności ludzkiej nie zmienisz.
      Rozumiem, że dysponujesz odpowiednią wiedzą aby wypowiadać się na temat ludzkiej psychiki oraz ewentualnych zmian w mentalności?
      Ok, przyjmuję wyzwanie.
      Rozmawiając nawet czysto teoretycznie - z podejściem, że nie da się zmienić ludzkiej mentalności nigdy jej nie zmienisz, żeby faktycznie zmiana zaistniała potrzeba na to dni, miesięcy, lat, a może i tysiącleci. Zdajesz sobie sprawę z tego, że 90% ludzi twierdzi że inni ludzie to debile? Skoro 90% twierdzi, że to ktoś inny to gdzie Ci debile? Tak samo i tutaj, jeśli chcesz zmienić ludzką mentalność czy podejście do jakiegoś problemu - musisz zacząć od siebie. Najpierw Ty, potem ktoś inny, potem świat... nie na odwrót.

      A kto Ci broni? Kupuj, sprzedawaj, przetapiaj. Tylko na swój zysk, nie jakiegoś innego konta.
      Kupuję, sprzedaję i przetapiam na zysk swój, a nie innego konta. Dlaczego? Dzięki widełkom w przeliczniku handlowym, który umożliwia mi to bez przymusu korzystania z antymaterii.

      To nie jest naginanie zasad, to jest ich wykorzystywanie i znajomość. I nie niektórzy GO źle interpretują Zasady Gry, tylko taka jest interpretacja tej zasady przez całość Zespołu Gry.
      A czym innym jest naginanie jak nie właśnie wykorzystywaniem do granic przyzwoitości? Niektórzy GO zdają sobie sprawę z problemu i próbują to interpretować w sposób "właściwy", nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich członków teamu.

      To skąd polityka transferowa i ogromne budżety klubów piłkarskich? Pieniądze są elementem sportu, są też elementem OGame. Nie zawsze ten, kto zainwestuje najwięcej, jest najlepszy, ale generalnie ma większe szanse.
      Dobrze, wytłumaczę Ci jak działa biznes i świat który Cie otacza, przygotuj dzbanek herbaty i coś do pochrupania. Otóż drogi Buleonie światem rządzi pieniądz, jest to bardzo przykry fakt z którego większość z nas zdaje sobie w większym lub mniejszym stopniu sprawę. Sponsorzy, kluby i inne korporacje zwęszyły w tym złoty biznes.
      Jaki biznes zapytasz? Odpowiem Ci.
      Jest to biznes polegający na dojeniu pieniędzy z ludzkiego marzenia, który został wykreowany przez te same osoby, które teraz zbijają na tym fortunę. Jest to dojenie ich talentu, umiejętności i marzeń w celach powiększenia swojego budżetu odpalając im naprawdę mizerny procent.

      I sądzisz, że wykorzystanie antymaterii w celu zarobku jest złamaniem Zasad Gry? Serio?
      Sądzę, że pranie surowców poprzez konta trzecie nie powinno mieć w ogóle miejsca, stąd powiększona czcionka w tymże zdaniu. Nic o antymaterii nie wspomniałem. Cały czas rozmawiamy o obowiązujących przelicznikach handlowych i ich manipulacji przez ludzi m.in. takich jak Ty, którzy naginają tę zasadę do granic przyzwoitości potem przychodząc na forum próbując głosić swą krucjatę.





      @ciap
      Handel wykraczający poza określone przeliczniki na korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.


      Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.
      3:2:1 - każda jednostka deuteru jest warta 2 jednostki kryształu lub 3 jednostki metalu.
      2:1:1 - każda jednostka deuteru jest warta 1 jednostkę kryształu lub 2 jednostki metalu.

      proszę, naprawiłem.
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Guderian ().

    • Guderian napisał(a):

      Rozumiem, że dysponujesz odpowiednią wiedzą aby wypowiadać się na temat ludzkiej psychiki oraz ewentualnych zmian w mentalności?
      Ok, przyjmuję wyzwanie.
      Rozmawiając nawet czysto teoretycznie - z podejściem, że nie da się zmienić ludzkiej mentalności nigdy jej nie zmienisz, żeby faktycznie zmiana zaistniała potrzeba na to dni, miesięcy, lat, a może i tysiącleci. Zdajesz sobie sprawę z tego, że 90% ludzi twierdzi że inni ludzie to debile? Skoro 90% twierdzi, że to ktoś inny to gdzie Ci debile? Tak samo i tutaj, jeśli chcesz zmienić ludzką mentalność czy podejście do jakiegoś problemu - musisz zacząć od siebie. Najpierw Ty, potem ktoś inny, potem świat... nie na odwrót.
      Nie odpowiadasz na pytanie. Napisałeś, że coś należy zmienić. Skonkretyzuj. Mnie nie interesują słowne gierki.

      Guderian napisał(a):

      Kupuję, sprzedaję i przetapiam na zysk swój, a nie innego konta. Dlaczego? Dzięki widełkom w przeliczniku handlowym, który umożliwia mi to bez przymusu korzystania z antymaterii.
      Tym bardziej powinieneś być zainteresowany pomysłem, który ogranicza Ci konkurencję, bo słupy skupujące po 3:2:1 znikną. No... chyba, że sam z nich korzystasz :)

      Guderian napisał(a):

      A czym innym jest naginanie jak nie właśnie wykorzystywaniem do granic przyzwoitości?
      Albo coś jest zgodne z Zasadami Gry, albo nie. Trzeciej możliwości nie ma. Szósty atak też nazwiesz nagięciem zasady basha, bo siódmy jest złamaniem zasady? :)

      Guderian napisał(a):

      Niektórzy GO zdają sobie sprawę z problemu i próbują to interpretować w sposób "właściwy", nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich członków teamu.
      Nie wypowiadam się w niczyim imieniu, przedstawiam fakt. Jestem ciekaw tychże odrębnych interpretacji. Nie spotkałem się z nimi na żadnym z 17 polskich uniwersów. Konkrety proszę.

      Guderian napisał(a):

      Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.
      Super. A contrario gracz silniejszy powinien handlować według Ciebie na swoją niekorzyść? :D Kupuję od słabszego gracza 100 kk deuteru. płacąc 185 kk kryształu. Mam z tego 7,5 kk deuteru zysku. Według Twojego pomysłu byłby to push...

      Lwica jest boska :)
    • Każde moje słowo i każde moje zdanie próbujesz przeinaczyć. Przeczytaj ze zrozumieniem i z chłodną głową to co napisałem, proszę.
      Przedstawiłem swój pomysł w odrębnym temacie, zapraszam do dyskusji w tamtym wątku.
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • buleon napisał(a):

      Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Co, jeśli ktoś mocniejszy będzie chciał mi na Xantusie sprzedać 3 kkk deuteru. Ja go kupię, osiągnę zysk na poziomie 225 kk deuteru, ale jednocześnie sprzedam mu prawie 6 kkk kryształu. Mam konto na poziomie 75 kk punktów x 35 x 2, bo kryształ, czyli mam limit na swoim koncie, na poziomie 5,25 kkk. W ten sposób, robiąc na jednym handlu zysk na poziomie 3-4 dni eko, zostanę zbanowany za... pushowanie kogoś Widzisz ten paradoks?
      Rozumiem o co Ci chodzi, przy czym przyznasz, że takie ilości nie są sprzedawane codziennie. Najprostsze rozwiązania, jakie mi przychodzą do głowy to odczekanie kilku dni lub ticket. Przypomnę jeszcze, że proponowany przeze mnie współczynnik można zwiększyć lub zmniejszyć (nie skopiowałem wartości od Niemców, dałem bardziej restrykcyjną ;)). Teoretycznie, na każdym serwerze gracze mogą poddawać pod głosowanie, z jakim współczynnikiem chcą grać [choć oczywiście komplikuje to nieco pracę operatorów].
    • Shade napisał(a):

      Rozumiem o co Ci chodzi, przy czym przyznasz, że takie ilości nie są sprzedawane codziennie. Najprostsze rozwiązania, jakie mi przychodzą do głowy to odczekanie kilku dni lub ticket.
      Niby nie są, ale też nie mam jednego mocniejszego od siebie dostawcy. Ticket ok, ale kazać czekać dostawcom tydzień to lekki strzał w stopę :D

      Na ten moment nie da się kogoś wzmocnić sprzedając kryształ lub metal za deuter i trzymając się widełek. Da się to uregulować w Zasadach Gry, ale żeby ich nie utrudniać, może wstawicie sobie moratorium na banowanie do wewnętrznych zasad.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Niby nie są, ale też nie mam jednego mocniejszego od siebie dostawcy. Ticket ok, ale kazać czekać dostawcom tydzień to lekki strzał w stopę :D
      Niby? Ja tylko raz tyle kupiłam jak flociarz dostał zloma i chciał się pozbyć deuteru :E

      @Whisky
      Minus w poście gdzie piszę żeby rozważyć inne propozycje? :E

      Kiedyś już był stały przelicznik i to się nie sprawdziło. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      @ale cios antynazista
      Zrozum że jeżeli Zasady Gry mówią że handel jest dozwolony w podanych przelicznikach to jest dozwolony i już.


      ale cios antynazista napisał(a):

      (jak nie wiesz to z szacunku moglabys bys sie dowiedziec)
      Masz rację, nie wiem jak jest w innych krajach ale się dowiedziałam. Dostałam w odpowiedzi:"you can sold deut with another player as you want "

      Pomimo innego zapisu Zasad Gry u nich działa tak samo. :fsmile:
      Ciap ale naprawde juz przesadzasz czego ty nie rozumiesz?? taki handel tylko w polsce jest dozowolony bo POLSKI team mowi ze jest to dozwolone dobra beka :) Smieja sie z nas juz na Orgin ze dobry handel mamy w polsce :D i ze taki handel to TYLKO w polsce moze da wam to cos do myslenia. ZASADY GRY MOWIA PROSTO ZE KONTO WYZEJ NIE MOZE PONOSCIC KORZYSCI Z KONTA NIZEJ, PRZeCHANDLOWANIE CALEGO DEXU PO MINIALU TO NIE SA KORZYSCI? to chyba WY macie problem z intepretacja zasad bo na swiecie nie maja tego problemu jakos...
      w innych krajach dawno zmienili minimalne przeliczniki , WY wmawialiscie nam ze musimy to przepchnac u GF co tez nie jest prawda :) PRAWDA jest taka ze gdyscie chcieli dawno byscie to ukrocili tylko jak to ladnie napisal kolega sporo postow wyzej u wiekoszsci by sie to rownalo brak przyrostow :( Poki w teamie nie bedzie zadnych zmian my jako gracze tez nie mamy liczyc na zadne zmiany. niestety. bo co GO to inna interpretacja a tego tez nie powinno byc

      [ciach]


      Super Moderator Ruda:
      offtop
    • ciap napisał(a):

      @Barry

      W większości krajach nadal minimalny jest po 2:1:1. I osoby z którymi rozmawiałam czy taki handel widzą jako push również maja 2:1:1. U nich również nie traktuje sie tego jako push.
      Wiadomo że nie push skoro mają z tego profity. Jest przyrost tanim kosztem, jest "zabawa" :joy:
    • @ciap, Tak ale w krajach gdzie było to potrzebne nie było żadnego problemu zmienić ten przelicznik bez ingerencji GF. gdzie Wy nam ciągle mówiliście ze do nich trzeba pisać. z tego co piszą na Orgin takie handle nie przechodzą w innych krajach a zasady mamy takie same pytam się dlaczego?

      co do tiketa to nie nie douczony bylem i przeprszam nie twoja broszka :)
    • eh jeszcze 2 strony mam do przeczytania
      ale w skrocie
      zostaly podane 2 proste sposoby ukrucenia tych zasad
      jedno przez Whisky oraz mnie
      drugie przez shade.
      dokladnie to
      "no i Shade napisałnie można sprzedać surowców pochodzących ze złomowania scrapperem" - proste i rownie dobre co staly przelicznik - tylko ze w tym przypadku eliminujemy tylko
      pusze ekstrymalne , w naszym - wszystko - multikonta paliwowe i handelek deuterkiem:)
      sposoby elimnuja calkowicie proceder kasowania flot i skupowania ich przez handel.
      dalej niechcecie ich zaaprobowac albo nie rozumiecie prostego mechanizmu .

      2. dowiedzielismy sie rowniez ciekawej rzeczy dlaczego gracze innych uni zagranicznych maja inne zasady niz my ?
      czemu nie jest to jednolite.
      rowniez chcialbym zeby push byl karany 2krotnie , kary ostrzejsze .

      ale nie o tym tutaj piszemy .

      wnioski sa proste
      kazdy kto nie chce stalego przelicznika w jakikolwiek sposob korzysta z tego procederu. tyle w temacie

      niechce mi sie wiecej pisac tego samego - bo rozmowa z wami to jak waleniem glowa w mur , jak rzucanie grochem o sciane i kopanie sie z koniem W TYM SAMYM CZASIE
      dlatego @Art - mam nadzieje ze to przeczytasz i prosze rozwiaz ta sprawe bo rozwiazania sa proste jak drut . i wierze ze je dostrzerzesz. tyle w temacie
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez pl1 ().

    • Od siebie dodam jeszcze część zasad z FAQ na brytyjskim/niemieckim ogame. Z innymi językami jest u mnie za słabo, bym się podjął.

      Zapisy z angielskiego i niemieckiego forum:

      board.en.ogame.gameforge.com/i…ostID=6509033#post6509033

      It is forbidden to manipulate legal trade rates by giving unfair advantage to a higher ranked player (example and not limited to this: buying expensive and selling cheaper the same resource to the same player, selling scraped fleet or defense at low trade rates).

      Zakaz sprzedaży surowców pochodzących z floty/obrony zezłomowanej u handlarza (po niskich przelicznikach).

      board.de.ogame.gameforge.com/i…Regelkunde-ab-17-09-2012/

      Wechselnde Handelskurse zwischen 2 oder mehreren Spielern bei zusammenhängenden Transaktionen, die zum Nachteil der punktschwächeren Accounts führen, gelten als Pushing.

      Manipulacja przelicznikami pomiędzy 2 lub większą liczbą graczy jest zakazana.

      Ein Handel mit Paymentoptionen von OGame ( Dunkler Materie ) gegen Ingame Ressourcen, gilt nicht als Handel und ist daher verboten!

      Handel antymaterią na własną szkodę jest zakazany.

      Sogenannte Mondschussaccounts ( Accounts die nur zum Schießen von Monden existieren ) sind verboten!

      Moonówki zakazane.

      Transaktionen mit wechselnden Kursen zum Nachteil des punktschwächeren Accounts.

      Transakcje ze zmieniającymi się cenami ze szkodą dla słabszego konta (zakaz).

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Shade ().

    • jesli ten zapis jest
      It is forbidden to manipulate legal trade rates by giving unfair advantage to a higher ranked player (example and not limited to this: buying expensive and selling cheaper the same resource to the same player, selling scraped fleet or defense at low trade rates).

      prawdziwy w innych krajach to dlaczego nasi operatorzy nie stosuja tego?

      what wrong with them?
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • Spytałem się już parę godzin wcześniej czemu w innych krajach takie handle ze zezłomowanej floty lub stale dostawy deuteru po niskich przelicznikach są zakazane odpowiedzi nie dostałem do teraz ale odpowiedz nasuwa się sama...
      ponieważ zasady są takie jaka interpretacja Teamu danego kraju , przecież tu nikt nikogo nie sprawdza. Jagby GF miało się czymś zainteresować to by się zainteresowało w czasie masowego odpływu graczy. Go musza się co najwyżej tłumaczyć z nałożonej blokady jedynie SGO?GA? czyli swojej koleżance/koledze. dziwi mnie taki mały odzew administracji w tym wątku. Jagby się im chciało dawno by to ukróciło bo wychodzi na to ze bardzo wiele zależy od ich interpretacji zasad. reasumując jeśli nasz GO,SGO będzie uważało ze zezłomowanie całej floty u złomiarza, zamiana tego w dex i sprzedaż do innego konta po minimalu aż na tym koncie nie zostanie gram surowca mieści się w pojęci "HANDEL" to żadne posty na orgin nic nie dadzą. Jedynie nie będą mogli dalej mówić nam ze nic nie mogą i maja związane ręce to tyle odemnie

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Barry ().

    • przelicznik 2,5:1,5:1 to bzdura, wprowadzmy jakies ograniczenia ale nie robmy rewolucji, bo kurde niedlugo zrobicie tak ze ekowcom nawet nie bedzei sie stawiac kopalni, z czego te floty wybudujecie?

      john malkowitz007 napisał(a):

      ciap
      Osiagnelas top 1 na Uni 68 dzieki widelkom w Handlu , zgodnie z regulaminem wszystko jest OK
      A teraz rekami i nogami i jeszcze nie wiem czym za wszelka cene nie Chcesz dopuscic do wprowadzenia sztywnego przelicznika w Handlu , bo nic wiecej nie potrafisz tylko rozwijac konto dzieki takiemu procederowi
      Po wprowadzeniu sztywnego przelicznika ( bez znaczenia jaki bedzie ) . za 2 ..3 miesiace stracisz pozycje top 1
      Oczywiscie ze inni przy pomocy paliwowek multi i kupowaniu kont tez maja bardzo wielkie zyski korzystajac z widelek w
      To jest po prostu patologia , ktora niszczy ta gre
      Najwyzszy czas by to zmienic
      Drogi kolego, wyzej pisalem, czy nie jest patologia niszczenie moonow z multikonta albo slupa drugiemu graczowi i zlomowanie floty w celu osiagniecia zysku?

      poza tym dzieki temu procederowi nie masz ryzyka strat gsow na wlasnym koncie... dodatkowy zysk...wiec jesli tak bardzo boli was ten handel deuterem to moze wprowadzmy podzial zyskow i strat miedzy graczami ktorzy uczesniczyli w niszczeniu moonow i zlomowania flot?

      z tego co widze flociarze bardzo walcza o nizsze przeliczniki w handlu deuterem, ograniczenie ilosci kupowania deu i brak mozliwosci sprzedazy deu po wyzszym przeliczniku jesli kupilo sie go wczesniej po wyzszym ( np handlarz na koncie slupie ) ale za to badzmy rowni wobec wszystkich i wprowadzmy podzial zyskow z kontami slupami ktore niszcza moony dla kont glownych...bedziue sprawiedliwie?
      % SOLO~~45814,26 w 58ST
      % ACS~~33293,47 w 22 ST

      25.03.2010

      uni 26 top 1 pkt - eko/flota

      uni 50 top 24 -potezne eko+ gs
    • Społeczność OGame dyskutuje o zmianach. 15 osób? :E ilu Was tu jest ? Robicie jakąś resuscytacje krążeniowo skrzelową ściętego karpia z Bożego Narodzenia 2018 lub 2008. Tak czy siak za późno bo wszyscy mają w dupie. Znajdźcie jeden sposób na handel, handlarze znajdą ze 2 nowe na inne pozyskiwanie sury. Taka już ta gra śmieszna jest. Jednolity przelicznik zabije sens gry eko który i tak już sprowadza się do bycia karmą dla flociarzy i stukaniu punktów. Z handlarzy jest najwięcej anty zysków. Kto by chciał swój największy dochód zniszczyć.

      Dyskusja powinna być rozpoczęta przed pierwszymi UF. A nie teraz gdzie trwa dogaszanie tego co się tu tli w tych 15 osobach które prowadzą rozmowy.


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • Niezniszczalny^ napisał(a):

      przelicznik 2,5:1,5:1 to bzdura, wprowadzmy jakies ograniczenia ale nie robmy rewolucji, bo kurde niedlugo zrobicie tak ze ekowcom nawet nie bedzei sie stawiac kopalni, z czego te floty wybudujecie?
      A jaka to rewolucja? Jeszcze nie spotkałem ekonoma, który sprzedałby mi poniżej 1:1,5 :2,5, o ile nie dochodziły jakieś inne okoliczności (np. moony mu robiłem).

      Leonidas napisał(a):

      Społeczność OGame dyskutuje o zmianach. 15 osób? ilu Was tu jest ?
      Nie każdemu chce się pisać. Jest koło 9 tysięcy wyświetleń tematu, trzeba grać z takimi kartami, jakie się ma na ręku.

      Lwica jest boska :)
    • W sumie tak chwilę o tym pomyślałem. To trochę jak z jaraniem trawy. Nielegalne ? No nielegalne. Wszyscy jarają? No generalnie Ci co chcą nie mają najmniejszego problemu z tym. Co robi rząd ? NIC :E GF poszło krok dalej bo push jest nielegalny ale handlują wszyscy więc opodatkowali handel antymaterią. Sprawa załatwiona :E WSZYSCY macie możliwość handlować na skalę taką jak np ciap. WSZYSCY macie możliwość kupienia surowców w magazynach. Czy ktoś ma większe szanse ktoś ma mniejsze ? NIE, wszyscy są równi wobec ogejmowego prawa. Więc zamiast płakać, załóżcie sobie konta, handlujcie i bawcie się bo nie ma fizycznej możliwości regulacji tego bez uderzania we WSZYSTKICH bez wyjątków. Multi w dobie gdzie w 90% telefonach jest dual sim i większość ma 2 nr telefonu + trzecią kartę z internetem ? 3 adresy IP bez większego kombinowania. I mogą to być koledzy z akademika lub 7 krasnoludków. Mogą grać a przede wszystkim wydawać anty, wolny kraj. Jednolite przeliczniki gdzie większość serwerów ma speed x5 - x7 i spalanie 0.5 odczują tylko górnicy. A może nawet by to wyszło na dobre GF bo nikomu by się nie chciało już wchodzić w interakcje z innym graczem i wymieniliby u handlarza ? No chyba że handlarz wciąż by miał skaczące przeliczniki :E

      Jaki koń jest każdy widzi a walczy z tym 15 osób. Ja walczyłem z 7 lat temu, teraz się przystosowałem. Zresztą ile jest osób na każdym serwerze którzy stosują to na skalę która faktycznie szkodzi ? ARO na Uni68 zrobił flotę i co ? Dobrze że trafił do 3 X bo byłaby wciąż nieszkodliwa. Generalnie garstka. Akurat buleon Ciebie rozumiem bo to co robi RB faktycznie może boleć z tym że oni przynajmniej potrafią wykorzystać potencjał napushowanych flot :E


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • I to byłaby jedna z opcji, bo na multikonta kontrą jest wtedy sieć paliwowa, taka jaką ma Starrk czy ja. Nie jest z uwagi na przetopy floty, które wiążą się ze stratą konta. O ile uwierzę, że ktoś założy/przejmie konto i je poprowadzi pod kogoś w zamian za rewanż gdzie indziej, to nie uwierzę, że wielkie floty padają bez uprzedniego przelewu na boku.

      No i o ile grającemu ekonomowi można gdzieś pomóc, o tyle sprzedawane są raczej konta graczy kończących grę.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • stark
      Zgodnie z regulaminem
      Pozyczka surowcow jest zabroniona

      Ale kto to ma sprawdzac ?
      Team ma na to za malo czasu , maja wazniejsze sprawy , np usuwanie niewygodnych postow . czy pseudo wulgaryzmow
      Reszta spraw jest malo wazna lub niewazna i nie warto sie nimi zajmowac
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Starrk napisał(a):

      @buleon a kwestia pożyczek? Na Librze notorycznie pożyczam graczom pierdyliard sury, który spłacają w 2-3 tygodnie właśnie przelicznikiem 2:1:1. Standardowo skupuję po 2,6:1,6:1, więc gdyby ograniczyć przelicznik minimalny do 2,5:1,5:1, to straciliby na tym właśnie ludzie u mnie pożyczający
      Pożyczki w ogóle uregulowałbym ticketem. To jest według mnie bez sensu, że nie można w ten sposób współpracować surowcowo. W ten sposób sojusze ekonomiczne wyglądają tak, że nic się tam nie dzieje.

      john malkowitz007 napisał(a):

      Ale kto to ma sprawdzac ?
      Team ma na to za malo czasu , maja wazniejsze sprawy , np usuwanie niewygodnych postow . czy pseudo wulgaryzmow
      John, są dwa zespoły w Teamie, ten od gry i ten od forum (w sumie 3, ale IRC ledwo żyje). Ci od forum usuwają wulgaryzmy, a ci od gry mogą Ci sprawdzić cokolwiek w grze. Jedni nie mają uprawnień gdzie indziej.

      Lwica jest boska :)
    • @john malkowitz007 czytałeś cokolwiek dalej za frazą pożyczam?
      Przez regulamin jest zabroniona pożyczka, gdzie dzisiaj pożyczam Ci 500kk metalu, a Ty mi to oddajesz powyżej 72 godzin.
      1. O ile zmieścisz się w 72 godziny, pożyczanie jest legalne nawet wg regulaminu.
      2. Gdybyś czytał całą wypowiedź, wiedziałbyś, że mój proceder nie jest pożyczką samą w sobie, a handlem.
      Przykład z ostatniego tygodnia:
      Kontrahent miał dla mnie na sprzedaż 2kkk paliwa za metal po 2,7:1. Prosi mnie o pożyczenie mu 1,8kkk metalu (łącznie 7,2kkk). Ponieważ oczywistym jest, że nie splaci tych 1,8kkk metalu w 72 godziny, to z pomocą przychodzi handel. Mój kontrahent dostał rozpiskę, jak wygląda w takim razie spłata:
      18,018kkk dexu po 2,6 za metal
      9,009kkk dexu po 2,5 za metal
      6,006kkk dexu po 2,4 za metal
      4,504kkk dexu po 2,3 za metal
      3,603kkk dexu po 2,2 za metal
      3,003kkk dexu po 2,1 za metal
      2,574kkk dexu po 2,0 za metal

      Kontrahent wybrał opcję najszybszej spłaty (po 2:1), dzięki czemu już po niecałym miesiącu pozbył się długu.
      Ograniczenie dozwolonego przelicznika ogranicza jednocześnie opcje spłat kredytów w moim banku :)

      Nie, nie jest to "pojedynczy przypadek", bo średnio pożyczam tak surowce dwa razy w miesiącu.