Ban za niewiadomo o co chodzi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Ban za niewiadomo o co chodzi

    Witam.
    Dwa lata gry, farmienia idlakow, atakowania innych graczy- piąty na serwerze, drugi w badaniach, drugi w pktach honoru.
    Mnóstwo straconego czasu, pieniądze stracone na antymaterii- wczoraj loguje do gry a tu ban na 20 lat!


    Nie wiem kompletnie o co chodzi i piszę odwołanie od bana i dostaję taką odpowiedź:

    Witaj Ojciec Director,


    Pańskie konto zostało zablokowane z powodu wykrycia na nim wykorzystywania błędu i niezgłoszenia tego faktu.

    Błąd polegał na wykorzystaniu funkcji komandora pozwalającej na
    kolejkowanie badań na kilku planetach. Stosowanie odpowiedniej
    kolejności dodawania i anulowania badań prowadziło do uzyskiwania
    surowców z badań, które nie zostały wcześniej zużyte.

    Stanowi to naruszenie naszych Zasad Gry par. 6, co dało nam podstawę do nadzwyczajnego wypowiedzenia Panu umowy na tym koncie.



    Czy ktoś mi może powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi?

    Nigdy nie łamałem zasad gry, gralem uczciwie i dostaję bana , praktycznie dożywotniego, za?
    No właśnie?
    Za jakieś chachmęty z badaniami?
    ZAWSZE ROBIŁEM JEDNO BADANIA NA TEJ SAMEJ-GŁOWNEJ PLANECIE!

    czy ktoś potrafi mi to uzasadnienie przetłumaczyć z bełkotu na polski?
    bo widać ewidentnie, że byłem niewygodny dla kogoś kto dobrze zna SGO :wrr:
  • Bardzo ciekawa sytuacja :rumieniec:
    Mój sojusznik również został zablokowany i co jest najlepsze uwaga: za to samo przewinienie !
    Odwołując się dostał identyczną odpowiedz ?(

    Osoba poświęcająca dwa lata gry dostaje blokadę konta za kolejkowanie badań i pozyskanie z nich surowców ? Ban na 20 lat ! 0_o
    Przecież to absurd !!
    Kolejny ban na topowym graczu . Eliminacja topowych kont ?

    Czekam na dalszy rozwój sytuacji 0_o
    Minionki <3 <3 <3
  • Napisalbym tu cos od siebie ale szkoda konta na forum...
    tresc by wygladala tak:
    "***** *** ****** **** ******"
    jezeli maja bledy w grze to ich i wylacznie ich sprawa, jezeli gra jest dostepna to bledy powinny byc naprawione...
    Kiedys ta gra nie byla za pieniadze wiec zgodze sie na jakies tam bany, ale teraz zarabiaja na tym duze pieniadze i co..? bledy maja ludzie co sobie graja zglaszac..? niby [ciach] za co?
    Rhea:
    Solo: 4.999,68%
    ACS: 11.063,28%

    Złom to pasja
  • Smieje Wam sie w twarz polaczki.Placz za cebulactwo,robactwo,polactwo.

    Od zawsze,nie tylko w ogame, wykorzystanie buga w grze jest karane.
    Nie ma oprogramowan wolnych od bledow.

    Czy gracz zauwazywszy blad powinien go zglosic czy bezczelnie i z pelna premedytacja z niego korzystac ?
    Oczywiscie,ze powinien zglosic.Kto wykryje blad?Powiedzmy 20 testerow czy tysiące graczy ?Predzej czy pozniej deweloper usunie buga i zbanuje korzystajacych z tego.I bardzo dobrze.

    Pewnie robiles to drugie i zaloze sie,ze bezczelnie smialiscie sie z tego na ircu sojuszowym.
    Karac kazdego kto korzysta z bledow,innych programow wspomagajacych.To jest istna plaga w tej grze.

    Macie szczescie,ze GF nie moze od razu kasowac kont.
    [OFF] Libra - TOP6
    [OFF] Polaris - TOP5

    [OFF] Rhea - TOP1
    [OFF] Uriel - TOP40

    Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Poka Bydlaka ().

  • Poka Bydlaka napisał(a):

    Smieje Wam sie w twarz polaczki.Placz za cebulactwo,robactwo,polactwo.

    Od zawsze,nie tylko w ogame, wykorzystanie buga w grze jest karane.

    Czy gracz zauwazywszy blad powinien go zglosic czy bezczelnie i z premedytacja z niego korzystac ?
    Pewnie to drugie i zaloze sie,ze bezczelnie smialiscie sie z tego na ircu.
    Karac kazdego kto korzysta z bledow,innych programow wspomagajacych.To jest istna plaga w tej grze.

    Macie szczescie,ze GF nie moze od razu kasowac kont.
    A jezeli sie mylisz i kolo dostaje bana za free?
    2 lata gra to sadzisz ze ryzykowalby taka drobnostka..?
    Rhea:
    Solo: 4.999,68%
    ACS: 11.063,28%

    Złom to pasja
  • Pamietaj,ze 'nieswiadome' korzystanie z buga to nadal korzystanie i jest karane.
    'Oh nie byłem swiadomy,ze ona ma 14lat,wygladala na 18'.


    Rozni ludzie graja,zachowuja sie.Moze byl pazerny i nadgminnie korzystal,a nas,opinie publiczna probuje przekonac,ze to on jezt tym dobrym i pokrzywdzonym.Mozemy siebie gdybac.Support ma dowody,my tylko wypowiedz jednej ze strom.

    Ja tam moge sie mylic.Ale jak GF sie pomylilo to zawsze kolo moze sie odwolac od decyzji.Z drugiej strony wszyscy wiemy jak dziala nasz support ;))

    Sportowcy dla chwili chwaly ryzykuja biorac koks.Sa lapani i cala kariera w plecy.Moze liczyl na mniejsza kare albo w jakis cudowny sposob unikniecia kary.
    [OFF] Libra - TOP6
    [OFF] Polaris - TOP5

    [OFF] Rhea - TOP1
    [OFF] Uriel - TOP40

    Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Poka Bydlaka ().

  • To wszystko przez to ,że kiedyś byłem takim funkcyjnym. Nie na ogame. Ścigałem takich łepków co niby niewinni,a ew. bugi wykorzystywali bez mrugnięcia okiem.
    Zawsze parskałem śmiechem jak ktoś mówił "a to jest bug,nie wiedziałem o nim.korzystałem z niego? nieświadomie,więc ban mi się nie należy.Może tylko upomnienie",a czarno na białym było widać,że raz na jakiś czas kliknął,tu,kliknął tam i oto się coś rozmnożyło.

    Pożyjemy,zobaczymy co z tego wyniknie.
    Nie jesteś rodzynkiem.Pewnie wiele osób wpadło,więc możemy się spodziewać wysypu tematów :D
    [OFF] Libra - TOP6
    [OFF] Polaris - TOP5

    [OFF] Rhea - TOP1
    [OFF] Uriel - TOP40

    Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.
  • No nie do końca. O tyle jak nieznajomość prawa szkodzi tak, ignorantia facit non nocet. Jeżeli gracz nie odnotowałby wzrostu liczby surowców, nie powinien zostać ukarany.
    Inna sprawa, że coś nie chce mi się wierzyc, że za jednokrotne, przypadkowe ułożenie badań w odpowiedniej kolejności powiedzmy 8 miesięcy temu, ktoś miałby wyłapać bana. Zapewne konsekwentnie wykorzystywaliście błąd, ewentualnie co "sprytniejsi" nie robili tego codziennie, żeby niewytłumaczalna ilość surówki nie kłuła w oczy.
  • Poka Bydlaka napisał(a):

    To wszystko przez to ,że kiedyś byłem takim funkcyjnym. Nie na ogame. Ścigałem takich łepków co niby niewinni,a ew. bugi wykorzystywali bez mrugnięcia okiem.
    Zawsze parskałem śmiechem jak ktoś mówił "a to jest bug,nie wiedziałem o nim.korzystałem z niego? nieświadomie,więc ban mi się nie należy.Może tylko upomnienie",a czarno na białym było widać,że raz na jakiś czas kliknął,tu,kliknął tam i oto się coś rozmnożyło.

    Pożyjemy,zobaczymy co z tego wyniknie.
    Nie jesteś rodzynkiem.Pewnie wiele osób wpadło,więc możemy się spodziewać wysypu tematów :D
    - jesteś totalnym ignorantem skoro tak piszesz polaczku.

    Sprawa wyglada następująco:
    ...otóż i ja otrzymałem Bana taki jak w temacie powyżej

    a najlepsze jest to w tym że ja tych surowców rzekomo nielegalnych wgl nie widziałem !!
    pierwszy raz spotykam sie z takim pojęciem

    tworzylem konto od podstaw

    Nigdy nie używałem dodatkowego oprogramowania ! [ prze moment mialem zainstalowany antigame]

    Nigdy bym nie uzyl nielegalnych skryptow za bardzo cenię swoje konto
  • To miejcie nadzieję,że GF będzie miało dobry dzień sprawdzając Wasze apelacje.


    Minusujecie i minusujecie te moje wypowiedzi.
    Jeśli się czujecie nimi urażeni, jakkolwiek dotknięci to przepraszam.
    [OFF] Libra - TOP6
    [OFF] Polaris - TOP5

    [OFF] Rhea - TOP1
    [OFF] Uriel - TOP40

    Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.
  • Poka Bydlaka napisał(a):

    To miejcie nadzieję,że GF będzie miało dobry dzień sprawdzając Wasze apelacje.


    Minusujecie i minusujecie te moje wypowiedzi.
    Jeśli się czujecie nimi urażeni, jakkolwiek dotknięci to przepraszam.
    Jestem bardzo ciekawy jakbys zareagowal/zareagowala gdyby Ciebie taka sytuacja spotkala. Twoja pewnosc siebie w tym, ze to wina gracza i nie pomogl tutaj jakis znajomy GO jest powalajaca.
  • Poka Bydlaka napisał(a):

    Temat na forum nic nie da,przyjdzie mod i wszystkich zglanuje.
    Chyba napisalem cos podobnego juz na samym poczatku ^^

    Poka Bydlaka napisał(a):

    I byłbyś tego świadom dopiero po ew. takim zachowaniu ?
    A ja miałem wrażenie,że od bardzo dawna tak już jest.
    Pozostaje Ci tylko zyczyc abys doswiadczyl takiej samej sytuacji na wlasnej skorze. Moze przestaniesz wtedy robic z siebie... (i tu sobie dokoncz wedle uznania ;) )
  • Truck driver napisał(a):

    Pozostaje Ci tylko zyczyc abys doswiadczyl takiej samej sytuacji na wlasnej skorze. Moze przestaniesz wtedy robic z siebie... (i tu sobie dokoncz wedle uznania )
    Nie sądzę,aby takie coś miało miejsce.W przeciwieństwie do poniektórych bacznie obserwuję co się dzieje na moim koncie.
    A ja życzę,abyś nie musiał doświadczać sytuacji tak jak założyciel tematu.
    A Mariuszowi wygrania sporu i odzyskania konta.

    Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
    [OFF] Libra - TOP6
    [OFF] Polaris - TOP5

    [OFF] Rhea - TOP1
    [OFF] Uriel - TOP40

    Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Poka Bydlaka ().

  • Truck driver napisał(a):

    Poka Bydlaka napisał(a):

    A ja życzę,abyś nie musiał doświadczać sytuacji tak jak założyciel tematu.
    Jesli nawet mnie to spotka choc gram uczciwie od zera na koncie zalozonym 3 lata temu to nie bede plakal ani sie nigdzie odnosil. To tylko gra i jedynie staly ban mnie zniecheci do dalszego klikania a jednoczesnie wyleczy z nalogu.
    Nie ma stałych banów,nawet za niewyobrażalną ilość multikont dostajesz "tylko" xx lat. W takiej sytuacji to i tak bez róznicy. Zupełnie jak perm.
    Szkoda,że nie ma już widocznego pręgierza XD

    Pozdrawiamy Migotkę.
    [OFF] Libra - TOP6
    [OFF] Polaris - TOP5

    [OFF] Rhea - TOP1
    [OFF] Uriel - TOP40

    Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.
  • Wiesz starsi ludzie też grają w Ogame :D
    A tak na poważnie to współczuje założycielowi, że taka sytuacja go spotkała, ale ja bym tak tego nie zostawił i próbował jeszcze się odwoływać nawet do Niemców.
    Nie ma co ludzie inwestują swój czas, a nawet pieniądze, bo nawet jak nie kupują anty to za prąd też trzeba zapłacić, ale wracając do sedna, nie chcę chwalić za wykorzystywanie bugów, ale może faktycznie gość nie wiedział, że buguje grę, też tak może być, moim zdaniem w takich wypadkach powinna być taryfa ulgowa albo chociażby możliwość, że odzyska się konto, co innego cheatowanie, za to faktycznie karać bez skrupułów, ale nie popadajmy w paranoje z tym karaniem za bugi. Bugi są wyłącznie winą tych co grę robią, więc tak naprawdę jesteśmy karani za to, że oni coś brzydko mówiąc spieprzyli, nikt normalny nie wykorzystuje bugów dla swoich korzyści, a tutaj ewidentnie kolega nie chciał wykorzystywać exploita.
  • "Bugi są wyłącznie winą tych co grę robią, więc tak naprawdę jesteśmy karani za to, że oni coś brzydko mówiąc (popsuł)"
    Bugi to nieodłączna cześć tworzenia oprogramowania. Możesz mieć najlepszych programistów, testować program a i tak jakiś bug się przemyci. Dodajemy do tego ciągłe modyfikacje, obciążenia serwera. Jak grałam w wersję 6.0 na testach zamkniętych (było ok 20 graczy) to działała płynnie, oczywiście było dużo błędów typu zamienione obrazki w RW ale działanie samo w sobie było ok. Jak zrobili testy i wpuścili na uni 1tys graczy to wersja była ojejciu. ;P

    "nikt normalny nie wykorzystuje bugów dla swoich korzyści"
    Nie wiem czy pamiętasz ale kilka lat temu był błąd z logowaniem. Bardzo łatwo można było nie robić * przy logowaniu po 3. Łatwo ale wymagało to działania bardzo nienaturalnego. Jednak gracze nagminnie logowali się bez *. Ja bym niewykorzystywaniem tego nie nazwała ponieważ robili to celowo. Sporo takich logować bez * zakończyło się ładną obroną w ST, ludzie latali na pewniaka.

    Co do samego tematu.
    Niech autor wyjaśnia sprawę w ticketach. ;)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik