Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • O czym Wy w ogóle "pitolicie"? Ta gra ma solidne fundamenty od kilkunastu lat i jest to typowa gra strategiczna a nie ekonomiczna. Tu nie ma mowy o jakimś "klepaniu" EKO, jedyne rozsądne "eko" to dobry rozwój floty i sprzątanie PZ. Oczywiście że "CPN-y" są potrzebne ale to 1-2% graczy na uni najwyżej powinno prowadzić taką politykę rozwoju konta jak za dawnych czasów. Jedynym rozsądnym posunięciem GF jest dopasowanie się do obecnych standardów dostępności do internetu a co za tym idzie nowe uni musi być speed z tym że też bez przesady bo przez te kilkanaście lat człowiek w odróżnieniu do internetu aż tak nie ewoluował i nadal jego reakcje pozostają na nie zmienionym poziomie. Proporcjonalne x3 speed plus złom z obrony którego dawno nie było (chyba Oberon był ostatni) i znów będziemy mieli uni na dłuższą metę ze sporą ilością graczy. Wszystkim wyznawcą EKO polecam inne gry ku temu stworzone bo OGame takową nie było i nie jest.
    • Ależ nam Riddick wymyślił aksjomaty. W stylu: "Jedynie słuszny styl gry to mój!" :fsmile: Tymczasem gracze są różni:

      # jedni by chcieli uniwersum z prędkościami nawet i x12. Inni by na takim nie zagrali;
      # jedni by chcieli uniwersum z prędkością x1. Inni by na takim nie zagrali;
      # jedni by chcieli złomu z obrony na uniwersum. Inni by na takim nie zagrali.

      Dlatego dobrze, że powstają różne konfiguracje. W myśl zasady: "Dla każdego coś miłego".
    • Widzę że nie do końca się zrozumieliśmy ale wynika to z mało precyzyjnej mojej "wypowiedzi". W poprzednim poście odniosłem się tylko i wyłącznie do nowego uni a nie całokształtu OGame.pl. Dla "ekowców" powstało niedawno idealne uni Uriel więc pora teraz na coś typowo dla "flociarzy", o tym ostatnim gniocie GF nawet nie będę wspominał bo widać po ocenach co ludzie o nim sądzą. Najgorsze że najwięcej do powiedzenia w temacie nowego uni mają właśnie eko gracze a że obecnie jest moda że większość po pierwszym/drugim złomie włącza urlop bo spadło w statystykach 20 pozycji i płacze kiedy nowe uni to mamy obraz gry jaki mamy. "Flociarz" zazwyczaj po złomie dostaje dodatkowego kopa do dalszej gry aby się zrewanżować. Wydaje mi się że teraz już będzie wszystko jasne jakie są moje intencje odnośnie następnego kroku GF ;)
    • Ja nie bardzo rozumiem postępowania adminów. Po co kolejna ankieta? Dwa miesiące temu czy jakoś tak została zrobiona ankieta i jakie wnioski panowie!? Zrobiono eko 5x i do dnia dzisiejszego po otwarciu liczba graczy znacząco zmalała już nie pisząc o tych na urlopach. W tych ankietach wygrywa eko 5x, 4x a jak by dało to by wygrało 10x ;-)))
      Prędkość flot tak samo byle szybciej!!! Moim zdaniem i dla mnie dramat!!!! To jest inny wymiar gry - tam nie ma co planować na tych unii tam po prostu trzeba grać - prawie non stop!!! A jak ktoś chciałby nowy dołączyć po 6 miesiącach to przepaść gigantyczna!!!
      Żadne wnioski nie zostały wyciągnięte dla graczy, którzy nie lubią byle szybciej i byle więcej!!!! Bo taka grupa była druga jako najbardziej liczna w poprzedniej ankiecie! Ale co powstaje kolejne unii i kolejne 6x czy coś tam....
      Gracze, którzy chętnie by grali 1x prętkość flot i 1x eko - nie mają nic nowego.
      Powstaje kolejna ankieta gdzie dalej udowodni się siłę byle więcej byle szybciej... Brak słów na to - serio.
      Dla mnie unii optymalne to:
      Eko 1x ew. 2x
      Prętkość flot 1x
      25% więcej pól na planecie
      0,5 zużycie deuteru
      PZ - 50 - 70 %
      Brak PZ z obrony
      ew. brak ACS - to było by nowe w takim wolnym wydaniu
      I takie unii ma prawo bytu. Ale i tak pewnie nie powstanie bo głos 1X eko i 1X flota jest jakby nie słyszalny.
    • Ankieta się skończyła i jak zwykle eko 5x ;-)))) a na dodatek flota 3 ;-))) Mają Uriel to dlaczego nie grają? a się wypowiadają!?
      Niech Admini zwrócą uwagę, że jest spora liczba graczy, która pograła by na wolnych obrotach... Powiedzmy szczerze praktycznie wszelakie konfiguracje już były... Od 2015 roku wchodziły wolniejsze Unii później jakby moda na speed a teraz co uśredniamy!? Jakby zebrać głosy graczy, którzy chcą grać eko 1X,2X czas lotu folty tak samo to ta liczba głosów jest konkretna.
      Teraz wyszło coś ala ostanie dwa wydania Unii ale zróbcie porządne dla graczy, którzy chcą grać wolniej...
      Nie chcę się powtarzać ale:
      EKO 1X, ew 2X eko, badania... starczy naprawdę starczy. Eko 5X - jak na Urielu naprawdę bardzo szybko tam można dojść do wszystkiego - moim zdaniem za szybko..
      FLOTA - tylko 1X - po co szybciej, jak się rozbuduje badania na odpowiednie poziomy to ta flota wcale tak wolno nie lata... ale jak się nie chce nikomu czekać, albo mało kto dochodzi do odpowiednich napędów to później w ankietach mamy to co mamy...
      Już nie mówię o lataniu GSami w napędach 6X czy jakoś tak ;-))))) powodzenia ;-)))))
      Następnie 25% pól na planecie dla ekowców, 0,5 deuter dla flociarzy, złom 50%, 7-8 Galaktyk i ew. brak ACS - coś nowego na tych wolniejszych / wcale tak mało graczy nie deklaruje chęci gry bez ACS (osobiście nie mam zdania - gdyby wszystkie parametry zostały to dla mnie bez znaczenia), no i brak złomu z obrony. Zakrzywienie układów i galaktyk - to jest OPTYMALNE UNII!!!!! A w ankietach znowu będziecie mieć eko 5X, najlepiej zrobić im. 10X a co niech mają ;--))) do tego 10X flotę i będzie na wypasie ;-)))))
      Osobiście pograł bym sobie na innym unii bo nudno ciągle na jednym, ale jak widzę flotę więcej niż 1X to już nawet mnie osobiście to nie interesuje bo wiem jak to wygląda jak napędy się rozbuduje na 1X.
      Fakt czasami potrzeba to miesięcy czy lat ale jak ktoś nowy chciałby pograć i dołączyć to po 6 miesiącach czy roku to jeszcze jest sens - nie ma takiej dużej dysproporcji do Topu.
      Tak więc liczę, że coś takiego powstanie...

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Robert21 ().

    • Czyli " najlepiej jest tak jak ja lubię- wszelkie inne opcje są be"

      Ankiety są po to żeby sprawdzić upodobania graczy. Tak działa demokracja. Dla zobrazownia : w ostatnich wyborach prezydenckich sporo osób głosowało na innych kandydatów niż Duda. Co w takim wypadku? Powołujemy kilku prezydentów? Nie,wygrywa ten co miał najwięcej głosów. Najwyraźniej gracze chcą latać na prędkości x3,a nie x1 i mieć eko x5, a nie x2.
      Co do napędów.Czasy kafejek internetowych bezpowrotnie przeminęły. Teraz każdy ma smartfona w kieszeni. Niektórzy tak sobie wypracowali technikę gry ze smartfona,że posiadając Antigame na Androida byli w stanie uczynić z niego główne narzędzie gry (patrz ja :E ). Jak ktoś nawet nie siedzi przy kompie ale odświeża co te kilka-kilkanaście minut, to pance lecące do niego godzinę nie są w stanie nic mu zrobić. Lot GSami trwający powiedzmy 9 godzin wygląda też trochę inaczej z perspektywy obrońcy niż np. 10 lat temu.
      Rozumiem,że możesz takiej czy innej konfiguracji nie lubić. Możesz być niezadowolony z takiej tendencji, i lubić coś innego. Szanuję to. Ale zrozum też innych. Tak jak napisano kilka postów wyżej: Gracze są różni. Dla Ciebie za szybko, dla mnie w sam raz, dla kogoś za wolno.
      Ta gra leży podpięta do respiratora od kilku lat, i po prostu czeka aż ją ktoś się zlituje i wyciągnie wtyczkę.Większość ( stanowiąca i tak niewielką ilość osób) rejestruje się na jakimś uni i klika cośtam z nudów bo nie ma nic ciekawszego do roboty, aż im się nie znudzi i tak w kółko. To się otwiera takie uni,żeby w miarę szybko dojść do pewnego etapu rozwoju konta . Nieliczni zapaleńcy ciągną coś dłużej.

      Co do ACSa: Po tym,co działo się na Antaresie, nie chcesz grać na uni bez ACS. Nawet w najbardziej odpowiednim wg Ciebie speedzie ;)


      Pomijam fakt,że ankiety są orientacyjne i mają na celu zebranie upodobań graczy, w celu przekazania tego dalej do GFu. Co Niemcy z tym zrobią, na to i tak nikt nie ma wpływu.
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF
    • Błędnie to oceniasz Jay. Możliwe, że takie ustawiania Tobie pasują ok. Ale przez krótki czas wyszły dwa ostatnie unii o zbliżonych parametrach. Grasz tam!? Jest Uriel jak gracze dojdą tam do lepszych napędów to będą latać szybciej... A liczba graczy od czasu powstania tego Unii znacząco zmalała - nie pisząc o tych na urlopach!!! Więc demokracja nie zawsze ma rację.
      Odnośnie przykładu wyborów też się mylisz bo podajesz wybory prezydenckie, ale gdybyś brał pod uwagę wybory do sejmu to wówczas gracze co wolą wolną grę mogli by decydować bo mogli by mieć większość ;)
      Co do ACSa mogę się zgodzić, że może być natomiast lot gwiazdami 9 godzin!? Ja w układzie latam 4 godziny a gram na 1x flota. Więc dlatego mi gry gdzie flota jest szybsza niż 1X nie interesują. Bo księżyc można stracić bardzo szybko - nawet wjazd gwiazdami na planetę - ciężko się obronić ani zareagować.
      To nie jest tak, że te ustawiania podaje bo dla mnie najlepiej - choć też. Ale to się bierze z analizy gry.
      Dla mnie granie na speed to jest inna gra. I nie pisz o smarfonach bo jak będziesz z flociarzem w układzie to nie zdążysz zareagować jak flota będzie 3X, 5X itd.
      Inna kwestia może admini napiszą gdzie ile osób gra bo moim zdaniem najwięcej na 68 i Draco!!! Gdzie nie ma speeda.
      Więc najlepiej jest tak jak ja lubię ;)
      Inna kwestia, że parametry podane przez ze mnie są optymalne dla graczy grających na najliczniejszych unii. I ekowcy i flociarze byli by zadowoleni. No i można grać latami...
    • Robert21 napisał(a):

      Błędnie to oceniasz Jay. Możliwe, że takie ustawiania Tobie pasują ok. Ale przez krótki czas wyszły dwa ostatnie unii o zbliżonych parametrach. Grasz tam!? Jest Uriel jak gracze dojdą tam do lepszych napędów to będą latać szybciej... A liczba graczy od czasu powstania tego Unii znacząco zmalała - nie pisząc o tych na urlopach!!! Więc demokracja nie zawsze ma rację.
      Odnośnie przykładu wyborów też się mylisz bo podajesz wybory prezydenckie, ale gdybyś brał pod uwagę wybory do sejmu to wówczas gracze co wolą wolną grę mogli by decydować bo mogli by mieć większość ;)
      Co do ACSa mogę się zgodzić, że może być natomiast lot gwiazdami 9 godzin!? Ja w układzie latam 4 godziny a gram na 1x flota. Więc dlatego mi gry gdzie flota jest szybsza niż 1X nie interesują. Bo księżyc można stracić bardzo szybko - nawet wjazd gwiazdami na planetę - ciężko się obronić ani zareagować.
      To nie jest tak, że te ustawiania podaje bo dla mnie najlepiej - choć też. Ale to się bierze z analizy gry.
      Dla mnie granie na speed to jest inna gra. I nie pisz o smarfonach bo jak będziesz z flociarzem w układzie to nie zdążysz zareagować jak flota będzie 3X, 5X itd.
      Inna kwestia może admini napiszą gdzie ile osób gra bo moim zdaniem najwięcej na 68 i Draco!!! Gdzie nie ma speeda.
      Więc najlepiej jest tak jak ja lubię ;)
      Inna kwestia, że parametry podane przez ze mnie są optymalne dla graczy grających na najliczniejszych unii. I ekowcy i flociarze byli by zadowoleni. No i można grać latami...

      No tak, czyli tylko ty masz rację, reszta się myli. :) A na speedzie floty x3 da się grać, wystarczy tylko nie zostawiać floty na moonie pod swoją nieobecność. No ale jeśli sztuki FS-a się nie opanowało, to może faktycznie dla kogoś speed wygląda strasznie. Poza tym jest MASA starszych uni z niewielkim speedem, tam też można grać.
    • Robert21 napisał(a):



      przez ze mnie
      Wygrałeś!

      @Jay ma racje w erze smartfonÓw tabletów i wszechobecnego wifi uni x1 jest za wolne.
      Ale x5 to rezygnacja z życia.I to nie kwestia tego czy ktoś jest "flociarzem".
      Więc zainteresowani wybrali optymalne x3 i super.
      Grałem długo na ataresie,nadal gram mimo,że grało się fanie to nie polecam takiego uni tym bardziej z małym speed'em.
      /b/
      DARTH PUTIN
      Antares top 32 ON GWIEZDNY TEMPLARIUSZ :juzpotobie:
      Merkur top 24 OFF
    • Fenrir - Ja lecę gwiazdami ok 8 godzin - 10 układów. Co ma do tego sztuka FSa?
      Więc gra na speed to jest popłoch taki na 50 układów... Budzisz się i nie masz nic... Więc ze sztuką FSów nie ma nic wspólnego.
      Pewnie, że jest masa starszych unii ale jest masa unii na 3X, 5X, 4X itd.. I właśnie o to mi chodzi, że ostatnie fajne unii było w 2015 roku - Kalisto. Tylko też nie idealne. Brakuje dla flociarzy 0,5 deuter - i wtedy jest optymalnie. Jest 68, Draco - wolne unii , ale jak chcesz coś nowego - to dają 5X, 6X, 3X itd... w różnych konfiguracjach...
      Co do tego czy mam rację - moim zdaniem tak. Patrząc na liczbę graczy na 68 i Draco to warto dopracować parametry uniwersum - czyli 25% pół więcej, 0,5 deuter... I na takim unii może przybywać graczy a nie ubywać.
      Najlepiej niech otworzą dwa w jednym czasie i moim zdaniem więcej ludzi będzie grało - na wolnych parametrach niż teraz co wyszło w ankiecie.
      LuizSex - mały speed denerwuje na początku, ale to zależy jak podchodzisz do gry. Jeśli chcesz coś budować latami i grać to później napędy są wystarczające. Jaka to gra jak seriami w jednej nocy możesz latać gwiazdami??? Rozumiem, że są i tacy co lubią szybciej i więcej - ale jeśli poleci na nich seriami 300, 500 GS to myślę, że zmienią zdanie co do speed...
    • Zrozum, że pod ciebie jednego nikt uniwersum robić nie będzie. Gracze zadecydowali, że chcą czegoś innego - uszanuj tę decyzję.

      Gram na Oberonie, gdzie speed floty to x3 - nie za szybko, ale i nie za wolno. Da się grać nawet flotą, pod warunkiem, że nie logujesz się co 2 dni.
    • Roberta 21- ty grasz w jaką inną gre i tu jest problem.
      Może w 2008r bym się z Tobą zgodził teraz uni żyje masz 3,4 mies i to tylko jeżeli dobrze wystartuje.Teraz latanie gęsiami na uni x1 z acs kilkanaście us żeby porafimć to słaba opcja.
      Masz przykład Merkura wcale nie takie stare ślimak uni z szybkim eko a gra na nim aktywnie 50 osób. a kont jest 974.
      Fakt,że to co teraz wyszło to jest jakaś porażka x5 bez basha - totalny bezsens.
      /b/
      DARTH PUTIN
      Antares top 32 ON GWIEZDNY TEMPLARIUSZ :juzpotobie:
      Merkur top 24 OFF
    • Moim zdaniem za dużo unii. Trzy w roku jakby wyszły to było by ok - jedno wolne, jedno ze średnimi parametrami i speed.
      Fenrir - z całym szacunkiem ale ankiety to zła opcja - jeśli wybiera się tylko jedne parametry - te najbardziej punktowane w ankiecie. Gracze zdecydowali - co z tego... I co admini mają teraz zrobić drugi Uriel tylko z większą prędkością floty!?
      Przecież Uriel chyba wyszedł w wakacje. I teraz gracze poza top 100 mają zacząć grać na innym unii?
      Przecież tak to żadne unii się nie utrzyma... Gdybym tylko ja decydował to pierwszym parametrem jaki bym zrobił na nowym unii to możliwość gry tylko przez jedną osobą w jednym domu. Aby nie było żadnych mulikont!!!!
      Jeden gracz i jedno unii, jak brat siostra, córka, syn chce grać na tym samym unii to nie może - trudno... ma inne do wyboru.
      I myślę, że wtedy sprzedaż antymaterii by im wzrosła!!!
      No ale ja tam nie pracuje... Moim zdaniem unii o wskazanych parametrach o których pisałem plus brak możliwości robienia multikont - coś takiego ma rację bytu. I można grać latami...
      Luiz Sec - wiesz nawet gdyby iść na kompromis... to Eko 2X, Flota 2X, 25% pól, 0,5 deuter, 50% złom, brak złomu z obrony, ACS, zakrzywienie... to też było by ok. I do tego mogli by przetestować - jeden numer IP (albo różne IP) dla - jednego konta.
      I to by było lepsze niż to co wyszło w ankiecie....

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Robert21 ().

    • A co w sytuacji, gdy osobni ludzie, nie mieszkający razem mają wspólny Internet?
      Wtedy IP jest to samo, a Ogame powinno umożliwić każdemu grę a nie tylko wybranym.
      Co do powstawania UNI, to Ogame ma dobry kryptomarketing, nie widać tego gołym okiem, ale obliczając szanse prawdopodobieństwa wychodzi korzystniej otworzyć więcej uni w krótkim czasie niż mniej w długim, więcej pieniędzy mają, temu dowodzą statystyki graczy, którzy po pierwszym złomie czekają na nowe uni i zbierają kasę żeby być w topce.
    • raczej coraz mniej graczy po tak zwanym złomie rezygnuje i czeka na nowe uni bo jednak w dużej mierze ratuje pozostanie na swoim koncie Pas Szczątków.
      Pisałem już i był poruszany temat że nowością i przyciągnięciem graczy na stare unie była by alternatywa żeby coś zrobić z tymi kontami porzuconymi ( nie na wiecznych urlopach tylko idlaki ) są konta na uniach i nawet dobre Top gdzie od lat są porzucone powinno zmienić się regulamin że po jakimś czasie takie konta przechodzą pod władze CoMa i Team przykładowo w jakiś konkursach lub po zweryfikowania jakiegoś nowego gracza ( zielony) i nie ma mowy zgłoszenia takiego konta na wspólne IP powinny być rozdawane .
      Otwieranie częste nowego uni tylko powoduje by przyspieszać fuzje które nie są robione często a powinny być niż do tej pory bo chyba chodzi by utrzymać graczy przy zabawie i sensu tej gry niż otwieranie nowych uni dla kilku miesięcy gry i później i tak wyludnienie.
      I czemu nie ma jeszcze projektu fuzji międzynarodowej ?
    • Nie mogłem się powstrzymać...
      @Robert21
      Twój chyba fundamentalny argument kładzie się pod młot w samych założeniach - utrata moona nie znaczy utraty floty. Bycie online jak ktoś do ciebie leci nie znaczy, że obronisz moona. Poza tym szczerze mówiąc - grałem na Wasacie (x2 floty i x3 eko po fuzji) i dla mnie takie ustawienie jest optymalne. Konta da się przypilnować (wlotu gąskami nie unikniesz), lot na jakiś cel trochę trwa, jest ten dreszczyk i nie trzeba czekać pół dnia na recki czy zwózkę surki. Przy oobecnym trybie życia i dostępnie do internetu praktycznie wszędzie to całkiem przyjemna konfiguracja. Co do draco i u68 - wiesz czemu tam jest najwięcej ludzi? Dlatego, że to zlepek z kilku(nastu) innych uniwersów po kilku fuzjach. Tam są konta, w które ludzie zainwestowali lata aktywnej gry, a nie sezonówki. Tak więc argument o prędkości flot na tym uni jest kompletnie bez sensu. Tak było kiedyś. Blokowanie logowań z różnych IP? Idiotyzm jakich mało! Neostrada, reset routera raz na dobę i co? Kilka godzin gry na koncie? Przecież to jest śmieszne. Już szkoda mówić o innych 'argumentach'.
      Podsumowując:
      - gracze chcieli x3 i dostali x3
      - speed uni nie będą otwierane w nieskończoność (miejmy nadzieję)
      - nie ma jedynej słusznej konfiguracji uni. A jeśli jest to klasyczne x1
      - chcesz pograć na powolnym uni? Są takie, a jakże. Wystarczy założyć konto :)

      A jak się na jesieni coś x2 otworzy to zajrzę, a co!

      uni66 - off - Vendetta
      wasat - on - MAFIA
      merkur - on - BERK

      Support
      Zasady Gry
    • Robert21 napisał(a):

      Inna kwestia może admini napiszą gdzie ile osób gra bo moim zdaniem najwięcej na 68 i Draco!!! Gdzie nie ma speeda.
      Na Draco jest speed x2...
      Nie jestem adminem a projekt jest userski > przyrostyogame.cba.pl/Info.html :fgrin:

      Czasem mnie ludzie pytają jak wytrzymuję z budową eko na speed x1. Nie ma żadnej różnicy czy eko x1 czy x3. Oczywiście dany poziom np. metal 40 na x3 zbiera 3 razy krócej. Speed to tylko przesunięcie maksymalnych poziomów u mnie metal 40 odpowiada metalowi 44 na speed x3 (oba zwracają się po ~1,2 tys dniach). Na x5 to już metal 46. Pewnie metal 46 ładniej wygląda ale tak samo trudno się go robi co metal 40 na x1.
      Speed eko zmienia tylko szybkość ucieczki top d

      Ciekawi mnie argument który pada "chcesz zagrać na X? to załóż konto". Prawie każda konfiguracja już była więc ten argument działa też na niekorzyść piszącego. :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • FILU napisał(a):

      raczej coraz mniej graczy po tak zwanym złomie rezygnuje i czeka na nowe uni bo jednak w dużej mierze ratuje pozostanie na swoim koncie Pas Szczątków.
      Pisałem już i był poruszany temat że nowością i przyciągnięciem graczy na stare unie była by alternatywa żeby coś zrobić z tymi kontami porzuconymi ( nie na wiecznych urlopach tylko idlaki ) są konta na uniach i nawet dobre Top gdzie od lat są porzucone powinno zmienić się regulamin że po jakimś czasie takie konta przechodzą pod władze CoMa i Team przykładowo w jakiś konkursach lub po zweryfikowania jakiegoś nowego gracza ( zielony) i nie ma mowy zgłoszenia takiego konta na wspólne IP powinny być rozdawane .
      Otwieranie częste nowego uni tylko powoduje by przyspieszać fuzje które nie są robione często a powinny być niż do tej pory bo chyba chodzi by utrzymać graczy przy zabawie i sensu tej gry niż otwieranie nowych uni dla kilku miesięcy gry i później i tak wyludnienie.
      I czemu nie ma jeszcze projektu fuzji międzynarodowej ?

      byl krotki okres kiedy konta byly licytowane dla wosp, potem zaprzestano tej praktyki, w wiekszosci konta kupowali starzy gracze i wykorzystywali w niecnych celach, nie ma sensu ludzic sie ze to zwiekszy liczbe graczy, w wielu sojuszach sa wakujace konta na ktore ciezko znalezc czlowieka

      wydaje mi sie ze otwieranie nowych uni to juz nie nasz problem bo nie wplywa to na kondycje starych uni, chyba nikt nie skasuje lepszego konta na u68 zeby zalozyc swiezaka, tam ida ci ktorzy nie maja korzeni, nawet jesli nowe universa odciagaja graczy od zakladania nowych kont na starych uniach to sadze ze nie ma to wiekszego znaczenia bo zaledwie ulamek doprowadza swoje konta poza granice noobprotection

      fuzja miedzynarodowa to jedyne wyjscie tylko ze obecnie jest chyba wciaz za duzo graczy :)
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl