Porozmawiajmy na temat UniFusion

    • I co @Art i inni specjaliści jeszcze raz pytam nadal nie widzicie problemu i uważacie że wszystko jest ok?:) może ktoś w koncu z łaski swojej sie ustosunkuje czy macie zmaiar cos z tym zrobic czy jak zwykle olejecie sprawe i udacie ze problemu brak? Nawet nie ma jak Fsa puscic bo planety tak porozpierdzielane:o Weźcie się naprawdę ogarnijcie albo zmieńcie robotę bo żal na to patrzeć i czytać - głodne kawałki o niczym.
      Personal best: 2660%
      ACS:17122,97%
    • Bora 3d napisał(a):

      I co @Art i inni specjaliści jeszcze raz pytam nadal nie widzicie problemu i uważacie że wszystko jest ok?:) może ktoś w koncu z łaski swojej sie ustosunkuje czy macie zmaiar cos z tym zrobic czy jak zwykle olejecie sprawe i udacie ze problemu brak? Nawet nie ma jak Fsa puscic bo planety tak porozpierdzielane:o Weźcie się naprawdę ogarnijcie albo zmieńcie robotę bo żal na to patrzeć i czytać - głodne kawałki o niczym.
      Moze ja nie wiem, moze sie nie znam ale z tego co widze, to masz po dwie kolonie w jednym ukladzie wiec jaki masz problem z fs-em? Wczesniej nie miales tych dwoch ukladow do fs-ow tylko jeden taki uklad z dwiema planetami i dwie planety w ukladach po sasiedzku wiec wiele to chyba nie zmienia co do mozliwosci fs-owania?
    • Truck driver napisał(a):

      Bora 3d napisał(a):

      Bora 3d napisał(a):

      Moze ja nie wiem, moze sie nie znam ale z tego co widze, to masz po dwie kolonie w jednym ukladzie wiec jaki masz problem z fs-em? Wczesniej nie miales tych dwoch ukladow do fs-ow tylko jeden taki uklad z dwiema planetami i dwie planety w ukladach po sasiedzku wiec wiele to chyba nie zmienia co do mozliwosci fs-owania?


      Chyba, że kolega gra na speedzie x5 albo nie daj Boże x6 no to fakt, wtedy nie pośpi.
    • No i widzisz tu mamy pewien problem bo mialem 2 możliwości do fsowania 1 i 3 Gala teraz jak widac 10 planet w 3 gali gdzie nawet produkcja floty jest problematyczna bo tam gdzie nanity najwyższe teraz kolonie sa rozdzielone (jak nie zalapales 1 od lewej to obecne koordy):) Do gal 1/2 nie ma co snić o przneiesieniu wiec jako ze gram flotą jestem w czarnej du... ;) Pomijam ze zmiana miala byc o 1/2 uklady i nie z mojej winy i zachcianki przenioslem sie jako ostatni tylko przez nieudolnych programistów:) gospodarze wywalczyli rekompensate za bóg wie co - po prostu dostali darmowe relokacje - wiec czemu ja czy inni mamy nie walczyc o swoje:)?

      yossar - jestesmy na 1 uni:)
      Personal best: 2660%
      ACS:17122,97%
    • Bora 3d napisał(a):

      No i widzisz tu mamy pewien problem bo mialem 2 możliwości do fsowania 1 i 3 Gala teraz jak widac 10 planet w 3 gali gdzie nawet produkcja floty jest problematyczna bo tam gdzie nanity najwyższe teraz kolonie sa rozdzielone (jak nie zalapales 1 od lewej to obecne koordy):) Do gal 1/2 nie ma co snić o przneiesieniu wiec jako ze gram flotą jestem w czarnej du... ;) Pomijam ze zmiana miala byc o 1/2 uklady i nie z mojej winy i zachcianki przenioslem sie jako ostatni tylko przez nieudolnych programistów:) gospodarze wywalczyli rekompensate za bóg wie co - po prostu dostali darmowe relokacje - wiec czemu ja czy inni mamy nie walczyc o swoje:)?

      yossar - jestesmy na 1 uni:)
      Ogarnalem, ktory screen sprzed fuzji a ktory po :P i nadal nie rozumiem w czym problem z fs-ami :) masz teraz nawet lepszy uklad niz miales wczesniej moim zdaniem a zostaje Ci tylko zmiana nawykow (chyba kazdy musial zmienic taktyke gry a zdecydowanie ja zmienilem fs-y) dostawisz sobie tylko nanity i do reszty z czasem przywykniesz.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

    • ciap napisał(a):

      Szukałam algorytmu...
      Nie jest docelowe - bo zmienia różnie
      Nie jest najstarsze konto/nick - bo zmienia różnie
      losowo?
      Szczerze to nawet to LOSOWO nie pasuje, bo na librze pozmieniało graczom nazwy, mimo że nie ma nikogo o takiej nazwie jaką gracz miał do tej pory :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Szukałam algorytmu...
      Nie jest docelowe - bo zmienia różnie
      Nie jest najstarsze konto/nick - bo zmienia różnie
      losowo?
      Szczerze to nawet to LOSOWO nie pasuje, bo na librze pozmieniało graczom nazwy, mimo że nie ma nikogo o takiej nazwie jaką gracz miał do tej pory :E
      Ex Nick?

      Czemu ja o wszystko muszę pytać!
      @Avinashi :bicz:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • no np kermit
      kilka dni temu na pewno zwał sie kermit a wczoraj widziałam ze zmienił nick na jakis z tych systemowych co sa teraz nadawane odgórnie a co ciekawsze dzis juz sie nazywa kermit spowrotem :>


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      no np kermit
      kilka dni temu na pewno zwał sie kermit a wczoraj widziałam ze zmienił nick na jakis z tych systemowych co sa teraz nadawane odgórnie a co ciekawsze dzis juz sie nazywa kermit spowrotem : data-verified= ">
      Moja pro elo baza mówi że na Libre przyszedł inny gość z takim nickiem dlatego mu zmieniło.

      Teraz się nazywa:
      2154 (1) gracz 111 (5.065) 525.858

      :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • ackra napisał(a):

      bobro napisał(a):

      Te 13 przenosin może się okazać za mało
      Nie wiem na jakim uni grasz, jeśli grałbyś na Librze to te relokacje byłyby zupełnie bezużyteczne, bo nie ma gdzie przenieść, wszystko zapchane od 1 do 6 gali, tylko 7 i 8 w miarę wolne
      Na Taurusie.
      W pierwszej gali kilka miejsc sobie znalazłem, ale w trzeciej nie ma szans się nigdzie wcisnąć...
      Jeszcze żeby można było się na 13. pozycję w us przenieść, to można by kombinować, ale nie można :quasi:
      Nie wyszedłem dobrze na tych przenosinach, trzeba było jednak się przenosić od razu, a nie rejestrować się na docelowym i zajmować pozycje ;)
      W tym przypadku cwaniactwo nie popłaciło 8)
      Ale nie płaczę, bo któż mógł wiedzieć :rock:

      Panie @Art. Na Betelgezie, po wprowadzeniu eko x7 dostaliśmy spalanie deuteru x0,5. Czy zrobienie takiego myku na docelowym Taurusie jest też możliwe?
      nie
    • ciap napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      no np kermit
      kilka dni temu na pewno zwał sie kermit a wczoraj widziałam ze zmienił nick na jakis z tych systemowych co sa teraz nadawane odgórnie a co ciekawsze dzis juz sie nazywa kermit spowrotem : data-verified= ">
      Moja pro elo baza mówi że na Libre przyszedł inny gość z takim nickiem dlatego mu zmieniło.
      Teraz się nazywa:
      2154 (1) gracz 111 (5.065) 525.858

      :fgrin:
      sorry za moją upierdliwość ale jeżeli w ramach fuzji zostałem przeniesiony i grałem swoim nickiem przez 6 dni a w 7 przerzucili kogoś z takim samym nickiem to dlaczego zmiana dotknęła mnie a nie jego??? Na dodatek to pewnie idlak bo ma u i pozycje prawie 5k na Quantum.
    • Antares napisał(a):

      sorry za moją upierdliwość ale jeżeli w ramach fuzji zostałem przeniesiony i grałem swoim nickiem przez 6 dni a w 7 przerzucili kogoś z takim samym nickiem to dlaczego zmiana dotknęła mnie a nie jego??? Na dodatek to pewnie idlak bo ma u i pozycje prawie 5k na Quantum.
      To już nie do mnie pytanie. :fsmile:

      Napisz ticketa
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Tak na przyszłość kochani Szpece od robienia Fuzji. Pomyślcie 3 razy i raz zróbcie, na zdrowie Wam wyjdzie.
      Czekacie z fuzją do ostatniej chwili, gdy na serwerze już zostaje 10 aktywnych osób. Podpinacie byle jakie uni do byle jakiego bez pomyślnunku - i nagle ludzie mających po 20 mln pkt stają się farmami dla ludzi z 200 mln.

      Połączcie to wcześniej, gdy jest jeszcze dużo graczy aktywnych, kiedy topki obu uniwersów są w miarę wyrównane i przyspieszcie to wolniejsze wtedy. Lub uwaga - przewidując wpieprzenie tak dobrych graczy do młodszego uniwersum, dajcie młodszemu bonus na kilka miesięcy wcześniej, żeby szanse się wyrównały.
      W ten sposób tylko psujecie grę, a naprawdę wystarczy chwilę pomyśleć.

      W tym momencie Wasze fuzje to zwyczajne bezmyślność i maszynowe działanie po to, by udawać, że gra jest fajna. Ale jednak ludzie wydali czasami pieniądze i chcieli by się bawić na równych zasadach, a nie stawać się przymusowo farmami dla lepszych uniwersów.
    • bobro napisał(a):

      Czy zrobienie takiego myku na docelowym Taurusie jest też możliwe?
      można to poddać pod głosowanie.

      imperiusss napisał(a):

      Skoro przenoszeni byli gracze ze statusem "idlak" przed uF --> dlaczego teraz sa na Urlopie ?
      Przy przenosinach każde konto otrzymuje urlop. Wiem, że "konta o znacznej nieaktywności" mają potem mieć wycofany status urlopu. Nie znam niestety konkretów.
    • Jak masz 20 kk punktów, musisz potrafić się obronić. Nieważne czy przeciwnik ma też 20kk, 200 kk, czy 2kkk punktów. F-S, zwózki, zasieki, większy udział elektrowni w energii na planetach. Na wielu uniwersach gram przeciwko znacznie silniejszym przeciwnikom i zazwyczaj potrafię zniechęcić do atakowania.

      Jest tu dużo krytyki, a ja chciałem w sumie pochwalić Niemców, bo chociaż nie udało im się wszystko i niektóre rzeczy trzeba poprawić, to przeżyłem bardzo intensywny i przyjemny tydzień na Nowym Xanthusie :) Więcej przeciwników, pakty, nowi ludzie i nowe możliwości :) Aż chce się grać :)

      Mam nadzieję, że Niemcy pójdą za ciosem i dodadzą możliwość wydzielenia konta spod jednego Lobby, żeby gracze nie tracili wyników swojej pracy na kontach.

      Lwica jest boska :)
    • Antares napisał(a):

      sorry za moją upierdliwość ale jeżeli w ramach fuzji zostałem przeniesiony i grałem swoim nickiem przez 6 dni a w 7 przerzucili kogoś z takim samym nickiem to dlaczego zmiana dotknęła mnie a nie jego??? Na dodatek to pewnie idlak bo ma u i pozycje prawie 5k na Quantum.
      To niestety kolejny niepożądany efekt uboczny. Nick z Uni docelowego winien mieć pierwszeństwo, zamiast tego prawo do nicka jest ustalane na podstawie stażu konta.

      Jeśli czyjś nick trafił w ręce konta nieaktywnego, prosimy o kontakt poprzez Support.
    • Zbieram na kolejną planetę, brakuje mi jednego lvl astro. Zaczytany w tym temacie przejrzałem gale. Poza nową 10, wszystko zapchane od pozycji 4 do 12. Tylko w 10 nieliczne wolne miejsca, które już za chwilę mogą być również pozajmowane... Pojawił się tam głównie osad. Nie chcę kolonizować pozycji 1-3 lub 13-15 bo planety tam są zbyt małe. Nie chcę do 10 bo tam tylko osad i daleko. Na ten moment pozostaje mi tylko zostawić badanie astro i grać dalej z zamrożoną surką za ponad 6 kk pkt :(

      Mam takie pytanie/propozycję. Może byłaby taka możliwość aby w ramach przeniesienia planty, można było przerzucić planety z pozycji 4-12 na te skrajne ale bez zmiany temperatury? Można by tez zmienić regulamin i w przypadku nieaktywności konta powyżej np 3-4 lat, usuwać takie konta, nawet jak mają anty.. To samo z tymi pobanowanymi na kilkadziesiąt lat..
    • Art napisał(a):

      Antares napisał(a):

      sorry za moją upierdliwość ale jeżeli w ramach fuzji zostałem przeniesiony i grałem swoim nickiem przez 6 dni a w 7 przerzucili kogoś z takim samym nickiem to dlaczego zmiana dotknęła mnie a nie jego??? Na dodatek to pewnie idlak bo ma u i pozycje prawie 5k na Quantum.
      To niestety kolejny niepożądany efekt uboczny. Nick z Uni docelowego winien mieć pierwszeństwo, zamiast tego prawo do nicka jest ustalane na podstawie stażu konta.
      Jeśli czyjś nick trafił w ręce konta nieaktywnego, prosimy o kontakt poprzez Support.
      Na docelowym Unii miałem swój nick, dopiero po kilku dniach został zmieniony, przechodziłem z Eri na Q więc wątpię czy ten ktoś miał dłuższy staż konta, bo na Eri gram od początku. Nawet swego czasu na Q grałem parę lat tym nickiem. :)
    • Avinashi napisał(a):

      proponowałabym zrobić jakąś selekcję z tymi idlakami i banowiczami na 20 lat ;/
      Te wszystkie idlaki i urlopowicze powyżej 30 dni mają wykupioną anty i nie zlikwidują ich, bo jeśli im się przypomni o ogame po 10 latach i zechcą się zalogować musza mieć taką możliwość. Pisałem wcześniej o stworzenie możliwości relokacji na pozycje 1-3 i 13-15 ale nikt tego pomysłu nie podchwycił więc nikt z teamu się do tego nie odniósł.
    • Selekcja lub kasacja niebieskich i idlaków zaraz po fuzji to był by największy absurd i ftopa samej fuzji bo jaki był by sens robienia fuzji z nimi kilka dni wcześniej jak za to można było by połączyć więcej exodusów .
      Przy fuzji GF powinno zostawić sobie furtkę na idlaków że niby anty jest ale jeśli chodzi o fuzje niestety jedynym przejściem na docelowe jest zalogowanie się jak nie to jeszcze miesiąc dał bym im pobyć na exodusie i kasacja exodusu i kont niezalogowanych 30 dni po ukończeniu fuzji pierwotnej.
    • Jeszcze innym rozwiązaniem mogłoby być zostawienie jednego uni, np antares, i tak wpakować tych idlaków i urlopowiczów nieaktywnych dajmy na to od 2 czy tam 3 lat. Gdyby taki jeden z drugim chciał wrócić to by wrócił na nieaktywne uni :P a my moglibyśmy się cieszyć nowymi aktywnymi graczami i byłoby miejsce na przenosiny czy nowe kolonie, którego teraz brakuje!!