Górnicy OGame.PL (wszystkie speed zapraszam!)

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Muniek napisał(a):

      bonus krisu jest mały jest szkodaby na tym tracic. bonus dex to samo co mety wiec po co przenosic na 15
      Sedno w tym, ze ja juz od dawna mam cale konto na 15 pozycjach. I szczerze watpie by oplacalo mi sie tankowac miliony anty w konto by znowu sie przenosic by miec wiecej mety i krisu kiedy sobie wymieniam po 3:2:1 dex i mam pewnie to samo co bym sie przeniosl albo i wiecej. Mozliwe tez, ze sie myle i mam mniej wymieniajac dex przez handlarza dlatego zasugerowalem bys wrzucil dane w kalkulator. Moje eko 45/38/41, za niedlugo bedzie 46/38/41. Plazma 20
    • Starrk napisał(a):

      Od dzisiaj nikt już nie da 3:2:1. Pora rozgrzewać statki "dyplomatyczne" dla mniej skłonnych do "normalnych" przeliczników
      Od dziś? Na Xanthus przeliczniki spadły w dniu nerfa odkrywców.

      I am back napisał(a):

      Sedno w tym, ze ja juz od dawna mam cale konto na 15 pozycjach.
      I w sumie też nie przenosiłbym. To się co kilka lat zmienia. Kiedyś 15 dawała niewielki boost w deuterze, później znacznie większy, przez co robiono 3 -> 15. Później zmieniono relokację, były 8 -> 15, teraz najbardziej opłaca się 15 -> 8, a przy nowych po prostu 8. Ale co będzie jutro? Tego nie wie nikt, więc w sumie nie opłaca się przenosić, bo nie wiadomo na jak długo zysk będzie opłacalny.

      Lwica jest boska :)
    • powyginany drucik napisał(a):

      ale cios antynazista napisał(a):

      a duza ta roznica miedzy 8 a 10? dla metalu ?
      Poz. 6 oraz 10 - bonus 17%Poz. 7 oraz 9 - bonus 23%
      Poz. 8 - bonus 35%
      a idac za ciosem XD
      jesli na 10 jest zimniej i wiecej dexu da to niz 8 (cieplejsza) to czy ta roznica pokrywa te 18% dla mety ...???
      teraz mam -7 do +33 na 10 poz
      metal 52 dex 44


      zmieniac to na 8 ??? reszte i tak zostawiam na 15 poz bo nie bede zwozil 3x dziennnie mety a dex mniej miejsca zajmuje... ale ta jedna chyba przeniesc na 8??

      ad2 przydaloby sie jeszcze stosunek metal 47, dex 45 przeliczyc czy podobnie ..
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • Apofis napisał(a):

      powyginany drucik napisał(a):

      Każda kolejna kopalnia powiększa eko więc generuje zysk.
      Powiększa wydobycie ale nie zysk. :D Jeśli wydałeś 2 mld surowca na coś co generuje ci dodatkowo 50 000 to za jaki czas dojdziesz do zysku? Ktoś już to pisał 100 lat. To nie jest zysk. Tak samo jak flota potrzebuje paliwa. :D
      Do 2kkk najbliżej jest kopalni metal 43.
      Przed metalem 43 mamy eko 42/35/39x13 + plazma 19 + Zbieracz
      Metal 42 daje 829k, metal 43 da 1010k, bez dopalacza pozycji.

      Dobowy zysk to 4,4kk metalu. Po 470 dniach koszt się zwróci i zacznie przynosić zysk.
      Ty piszesz 50k (dobowy bo 2kkk / 50k = 40k / 365 = ~100 lat) czyli 87 razy mniej niż faktycznie daje. Nie ma jak to rzeczowe liczenie... Nie twierdzę że 470 to mało ale uważam że rzucanie z powietrza liczb i przedstawiania ich jako swoje argumenty jest tak słabe...


      Zamiast jednego metalu 43 można sobie zbudować 15,2k pancków. Ciekawe ile dexu typowy górnik spali w 470 dni na FS. Ile osób byłoby w stanie wyrobić zysk nimi jakikolwiek i ile razy by stracili flotę.


      44 -> 620 dni
      45 -> 816 dni
      46 -> 1078 dni

      Współczynnik wzrostu utrzymuje się na poziomie 1,32 razy, z lekkim wzrostem dlatego choć wychodzi metal 49 sprawdzimy jeden poziom mniej.
      Policzmy... metal 58. Koszt 653kkk + 163kkk, wzrost eko 24kk... Zysk po 103 latach. :fgrin:


      Z eko które obecnie mam według symulatora dojście do budowy pierwszego metalu 58 zajmie mi 59,9 lat. Więc pozwól że problemem zwrotu kopalni po 100 latach będę się martwić za 60 lat.
      (Choć patrząc na to ile mam lato to prawdopodobnie już nie będę musiała)

      Buźka!

      PS.
      Wiem że to co piszę to trochę głupoty są. Jestem w pełni świadoma tego że zysk-zwrot z inwestycji nie patrzymy tylko w kategorii jednego poziomu. Bo jak zbuduję metal 43 to nie czekam z budową kolejnych kopalni 470 dni. Eko które posiadam pozwala mi szybciej zbudować kolejne kopalnie niż 470 dni. Zbudowanie pełnego pakietu (43+36+40) zajmuje z eko 102 dni. Zanim kopalnie zaczną spłacać swój dług spłaca dług z poprzedniego poziomu. Jeżeli uwzględniamy jedną kolonie: To po 102 dniach metal nie zwraca się jeszcze 368 dni a tylko 151 dni ponieważ mamy jeszcze kryształ i deuter. Jak spłacimy metal 43 to możemy wziąć się za spłatę kryształu i deuteru. I choć czas zwrotu kopalni każdej sumowanej osobno wygląda strasznie to eko jest ze sobą połączone i na zwrot kosztów powinno się patrzeć przez pryzmat całego konta. Bo budujesz kopalnie szybciej.

      Dodatkowo każdy poziom kopalni zwiększa eko w inny przez pełzacze.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Nikt nie ma 15 planet ?
      Teraz zerknalem na ranking bo ruszyłem z eko jak widze ze obrona nie ma sensu...a tu raczej archiwum w ranking

      Czy moge dodac swoje ? tzn moge ale czy bedzie aktualka ?
      Fajniej by mi sie budowało bedac w rankingu...juz tam kogos mijam
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • powyginany drucik napisał(a):

      Dobowy zysk to 4,4kk metalu. Po 470 dniach koszt się zwróci i zacznie przynosić zysk.
      Ty piszesz 50k (dobowy bo 2kkk / 50k = 40k / 365 = ~100 lat) czyli 87 razy mniej niż faktycznie daje. Nie ma jak to rzeczowe liczenie... Nie twierdzę że 470 to mało ale uważam że rzucanie z powietrza liczb i przedstawiania ich jako swoje argumenty jest tak słabe...

      powyginany drucik napisał(a):

      Policzmy... metal 58. Koszt 653kkk + 163kkk, wzrost eko 24kk... Zysk po 103 latach
      No pewnie chodziło mu mniej więcej o taki lvl to sam widzisz, że takie są fakty.
      Tylko udowodniłeś to o czym mówię. :D
      To nie moje obliczenia tylko kogoś innego i chyba dobrze to wyliczył a mianowicie chodziło o wyższy lvl ok 50 więc pisał, że zwróci mu się kopalnia za ileś lat tam, lat może ok 100 więc takie są fakty.
      A wyda wiele mld na ten 50 lvl.
      Natomiast ja podałem przykład 2 mld. z kosmosu i sam widzisz po jakim czasie się zwróci z 1,5 roku około.
      Więc sam widzisz jaki sens jest budowania tak wysokich poziomów.
    • O matko pierwszy raz przeczytalem pierwsze strony tego tematu.

      Ciap wywal że wszystko prócz x7 - przeciez to stoi puste od lat, przez takie coś koło przejżystości to nawet nie stało.
      Za duzo tych kategori, sumarycznie, przelicznikowo, top met / krs / deu , jakiś punktowy, procentowy, pozniej % badan do eko do czegos tam, nawet nie zrozumiałem tam pod koniec o co chodzi.

      Zrób ze tu tylko x7 ( innych wpisów nie ma....) i ze 3 kategorie:
      - sumarycznie
      - przelicznikowo
      - topowy met krs dex

      i od razu temat będzie git
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Apofis napisał(a):

      No pewnie chodziło mu mniej więcej o taki lvl to sam widzisz, że takie są fakty.
      Napisałeś o kopalni wartej 2 mld. :quasi:
      Jak chodziło o większy lvl to po co piszesz o takiej kopalni?

      Z moim kontem, a najgorszego nie mam chyba, dojście do takich lvl zajmuje 60 lat. Serio? Wyskakujecie z kopalnią która przy grze bez paczek zajmuje 60 lat? :E

      Apofis napisał(a):

      Tylko udowodniłeś to o czym mówię.
      Dodałam edit do posta.

      Takie liczenie nie jest dobre bo budujesz kopalnie częściej niż pokazuje zwrot.

      Teraz zbuduję metal 43 która powiększy mi troszkę eko więc zbuduję inną kopalnię szybciej.

      Od "42/35/39x13 + plazma 19 + Zbieracz" w 470 dni jestem w stanie postawić:
      43x13 metal, 40x13 deuter, 36x13 kryształ, 44x13 metal, 21 plazma, 41x13 deuter, 37x13 kryształ, 45x13 metal, 42x13 deuter, 26+26 Astro, rozbudowa nowej planety do 45/37/42. :fsmile:
      Pamiętaj że jak zbuduję kryształ to wydobycie metalu tez mi się podniesie przez pełzacze. Więc dlatego model "nowy poziom spłaca poprzednie niespłacone zanim spłaci siebie" jest chyba najlepszy. Oczywiście działa to do czasu aż budujemy eko ciągle. Co typowy górnik robi.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • [ciach]


      powyginany drucik napisał(a):

      Napisałeś o kopalni wartej 2 mld.
      Jak chodziło o większy lvl to po co piszesz o takiej kopalni?
      Chodziło jedynie o sens, że wysokie poziomy zwracają się po latach, więc nie robi się ich dla zysku, o którym tak niektórzy mówią. Nie pamiętałem o jaki lvl chodziło przy tych 100 latach. :D


      Super Moderator Ruda:
      Komentarz do usuniętego postu ciach

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • [ciach]

      Co do samego tematu to powtarzam po raz n-ty - prowadzący jest do zmiany, bo nie potrafi zrobić aktualizacji i tym bardziej nie jest w stanie podać z jaką częstotliwością będą one robione.


      Super Moderator Ruda:
      Komentarz do usuniętych postów ciach
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • @powyginany drucik

      nie ma słowa o pełzaczach i bonusie posiadania klasy zbieracz

      jak to teraz jest uwzględnione w rankingu ?
      "+25% produkcji" dla zbieracza nawet bez zadnych pełzaczy - czyli te 25% jest w tym rankingu dozwolone jako zgłaszane ?

      [ciach]

      edit: @ciap rozumiem ze zglaszamy bez fuzyjnej bo przeciez kazdy na 15stkach moze "zbudowac" na sekunde satki pod zgłoszenie i fuzje dac na zero


      Super Moderator Ruda:
      offtop
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Apofis napisał(a):

      powyginany drucik napisał(a):

      Napisałeś o kopalni wartej 2 mld.
      Jak chodziło o większy lvl to po co piszesz o takiej kopalni?
      Chodziło jedynie o sens, że wysokie poziomy zwracają się po latach, więc nie robi się ich dla zysku, o którym tak niektórzy mówią. Nie pamiętałem o jaki lvl chodziło przy tych 100 latach. :D
      Myślę że typowe eko to okolice 44/37/42 na uni 68.

      Po 1 - Jak Ci zwróciłam uwagę ze głupotki piszesz to nie przeprosiłeś. Jeżeli coś bierzesz z kosmosu czyli jawnie mnie kłamiesz pisząc głupotę jako swój argument to chyba wypadałoby przeprosić.

      Po 2 - Teraz piszesz mniej więcej... "Graczu nie rób metal 43 bo za 60 lat metal 58 zwróci się po 100 latach".

      Po 3 - Górnik to taka osoba która buduje kopalnie. Jak wielokrotnie pisałam wyżej NIE MOZNA patrzeć na zwrot kopalni tylko przez pryzmat jednego poziomu. Powody dlaczego masz wyżej. :fsmile:
      Takie dygresje są dobre dla osób które budują rzadko kopalnie - Masz flociarza po ST. Może kupić deuter lub zbudować kopalnie która powiększy wydobycie deuteru. Tutaj ma to sens - po ilu dniach kopalnia da więcej niż handel.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • powyginany drucik napisał(a):

      Myślę że typowe eko to okolice 44/37/42 na uni 68.

      Po 1 - Jak Ci zwróciłam uwagę ze głupotki piszesz to nie przeprosiłeś. Jeżeli coś bierzesz z kosmosu czyli jawnie mnie kłamiesz pisząc głupotę jako swój argument to chyba wypadałoby przeprosić.

      Po 2 - Teraz piszesz mniej więcej... "Graczu nie rób metal 43 bo za 60 lat metal 58 zwróci się po 100 latach".

      Po 3 - Górnik to taka osoba która buduje kopalnie. Jak wielokrotnie pisałam wyżej NIE MOZNA patrzeć na zwrot kopalni tylko przez pryzmat jednego poziomu. Powody dlaczego masz wyżej.
      Takie dygresje są dobre dla osób które budują rzadko kopalnie - Masz flociarza po ST. Może kupić deuter lub zbudować kopalnie która powiększy wydobycie deuteru. Tutaj ma to sens - po ilu dniach kopalnia da więcej niż handel.
      Nie tlumacz, chyba nie warto. Jesli dobrze kojarze, Apofis niby ekowiec ale musi miec flote by konto rozwinac wiec jakbys sie nie starala to ciezko bedzie wyjasnic ten ekonomiczny aspekt.
    • Pytam raczej Ciebie jako prowadzącą temat, nie znam Twojego exxcela.

      Teraz ja jako nowy wpis chce tutaj wrzucic.
      Wchodze w zasady dodawania wpisu napisane przez Ciebie i zero info czy pełzacze, czy przeładowanie pełzaczy, czy bonus zbieracza, czy gołe kopalnie.
      Wchodze w linki "pomagajace" wyliczyc eko i co ? :P 4/4 nie działają

      Jak mam dodac wpis ? Jakie sa zasady ?
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • powyginany drucik napisał(a):

      o 1 - Jak Ci zwróciłam uwagę ze głupotki piszesz to nie przeprosiłeś. Jeżeli coś bierzesz z kosmosu czyli jawnie mnie kłamiesz pisząc głupotę jako swój argument to chyba wypadałoby przeprosić.
      Ja nigdzie nie pisałem o konkretnym poziomie kopalni, tylko podałem przykład w liczbach. Więc nie rozumiem za co przeprosiny a tym bardziej nie sadzę, że to głupota bo to był tylko przykład poglądowy dla wyjaśnienia sensu zwrotu z inwestycji.


      powyginany drucik napisał(a):

      Po 2 - Teraz piszesz mniej więcej... "Graczu nie rób metal 43 bo za 60 lat metal 58 zwróci się po 100 latach"
      Ja nic takiego nie napisałem, żeby ktoś czegoś nie robił.

      powyginany drucik napisał(a):

      patrzeć na zwrot kopalni tylko przez pryzmat jednego poziomu.
      Ja o tym pisałem, że ekowcy nie patrzą na zysk, jak ktoś już wcześniej o tym wspomniał.



      Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd chociaż wątpię w to to z góry przepraszam.


      I am back napisał(a):

      Nie tlumacz, chyba nie warto. Jesli dobrze kojarze, Apofis niby ekowiec ale musi miec flote by konto rozwinac wiec jakbys sie nie starala to ciezko bedzie wyjasnic ten ekonomiczny aspekt.
      Nie bądź taki sceptyczny. Wiem jak grają ekowcy. Na ekonomii też się znam. Więc wyluzuj.
      Jak napisała nasza formowa koleżanka:

      powyginany drucik napisał(a):

      Górnik to taka osoba która buduje kopalnie
      Tyle w temacie. :D