Event z nagrodami - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • I am back napisał(a):

      Jesli sie okaze, ze event nie wroci to sila sprawcza konta zyska na znaczeniu.
      A tymczasem małym nakładem środków zrobił duży skok w punktach, generalnie zrobił to najlepiej jak się dało. Nie sądzę, żeby podbijał dok samodzielnie teraz, byłoby to zbyt kosztowne. Siła sprawcza to narzędzie do zdobywania punktów. Jeśli dla kogoś punkty same w sobie są celem, to zdobycie ich dużej ilości małym nakładem środków może jak najbardziej uzasadnić chwilowy przestój w rozwoju siły sprawczej konta (czyli zatrzymanie przyrostów punktowych na jednym poziomie w danym przedziale czasowym). Strategicznie jak najbardziej akceptowalne.

      I am back napisał(a):

      Zdajessz sie buleon doswiadczonym graczem wiec dziwie sie, ze nie rozumiesz moich skrotow myslowych i trzeba Ci chyba tlumaczyc krok po kroku mechanike gry.
      Z mechaniką gry jestem dość dobrze obeznany, tak na poziomie topki Libry :D Natomiast żadne doświadczenie nie pozwoli zrozumieć skrótów myślowych internetowego trolla :)

      Lwica jest boska :)
    • Muniek napisał(a):

      @I am back ja wiem ze dla Ciebie kto dostał dok ten oszuty, kto trzepał expy to oszust, kto dilował na rynku po minimalu to oszut....tylko ten co klepie kopalnie za farmienie idlaków to PRAWDZIWY gracz.

      Masakra.....kompletny brak wiedzy
      Moglem sam pojsc w dok ale mi punkty na koncie, by byc wyzej w top do szczescia nie sa potrzebne. A z pewnoscia moglbym byc duzo wyzej niz Ty sam, z potencjalem mojego konta na ten dok. To raz.

      Dwa. Sam czailem na rynku i wylapywalem okazje. Ale to sie zdarzalo rzadko. I ludzie zaczeli byc bardziej ostrozni i umawiac sie na handel przez rynek. Nie dziwie sie temu bo sam sie sparzylem na rynku i potem ugadywalem sie tak, by nikt niepozadany sie nie wcial w transakcje.

      Klepanie pkt na konto z idlakow od zawsze jest nieodlacznym elementem tej gry. Zgodnie z twierdzeniem, najlepsze eko - Twoi sasiedzi. Nikt nie napisal, ze sasiedzi musza byc aktywni. Idlak, tez somsiad :D
    • Apofis napisał(a):

      To trzeba mieć jakąś flotę żeby mieć pozycję, móc się pokazać itd. bronić się zaatakować. na tym polega gra a nie na klepaniu samego eko. To jest gra strategiczna i trzeba robić wszystkie jej aspekty flota, eko , badania. Jak ktoś tego nie robi to nie wykorzystuje pełnego potencjału gry.
      Wykorzystanie potencjału gry to chyba coś więcej niż co oferuje gra a również to ile kto chce poświęcić czasu.

      "Eko zwraca się po XXX latach". Flota która nie lata w ogóle się nie zwraca a jeszcze generuje straty. Ja swoją flotę miałam 3 miesiące i zjadła mi w tym czasie ponad 3kkk deuteru. Kopalnia dałaby mało ale to zawsze 120kk na plus. Dlatego dla górnika nie ważne jest po ilu zwraca się eko bo na pewno zwraca się szybciej niż flota. Niedawno spytał się ktoś mnie czy nie mam dość jak kopalnia zwraca mi się po XX latach. Czasem rozmawiam z różnymi osobami i nie przypominam sobie żeby jakiś górnik marudził na "ale wolno mi się kopalnia zwróci". Słyszałam tylko "ale musze długo zbierać na kopalnie (dni)". I sama marudziłam na to gdy na speed x1 musiałam odkładać 50 dni na jedną kopalnie.

      47 / 38 / 44 x 15, plazma 21, temp -110
      + 1 plazma => 16 dni
      + 1 kryształ => jedna kopalnia co 3,2 dnia
      + 1 metal => jedna kopalnia co 10 dni
      + 1 deuter => jedna kopalnia co 11 dni

      Woziłam sobie ostatnio 300kkk deuteru na FS (200kkk reszta to m i k) i tak sobie myślałam... DOK za 300kk i odebrać 1500kk czy astro. DOK kosztuje 180kkk dexu i daje 1.907kk punktów, Astro kosztuje 290kkk dexu i daje 490kk punktów (na @Starrkowe prawie 61,5 tys. GS).

      <3 #teamAstro <3

      Pewnie zrobiłam najgłupszą rzecz pod względem punktów ale co zrobić jak chciałam astro. :fsad:


      Mam nadzieję że szybko dają znowu DOKa.
      Tak dla jaj! :fgrin:


      edit:


      buleon napisał(a):

      Nie sądzę, żeby GF zdawało sobie sprawę z tego, że robią przetasowanie topki. Dali takie nagrody, żeby za wiele nie zmieniły w sytuacji na uni.
      Przeglądałam inne fora jak gracze do tego podchodzą - GF było świadome tego że daje x5.
      Szansa że min dwa razy będzie ten sam budynek to 2% matematycznie.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • powyginany drucik napisał(a):

      Wykorzystanie potencjału gry to chyba coś więcej niż co oferuje gra a również to ile kto chce poświęcić czasu.

      "Eko zwraca się po XXX latach". Flota która nie lata w ogóle się nie zwraca a jeszcze generuje straty. Ja swoją flotę miałam 3 miesiące i zjadła mi w tym czasie ponad 3kkk deuteru.
      Nie można patrzeć tylko i wyłącznie czy mi się to zwróci wysyłanie fs czy kopalnia mi się zwróci. Mamy flotę dla różnych celów tak samo jak kopalnie, które się nie koniecznie tam zwrócą ale to nie na tym polega wyłącznie. Trzeba mieć i flotę i badania i kopalnie i wszystko w miarę rozwijać albo chociaż to co lubimy rozwijając a reszta na przyzwoitym poziomie i tyle. Bo to nie kalambury tylko gra strategiczna, militarna . Tu się nie patrzy czy generuje starty czy nie hehe :D bez przesady
    • Żeby wyciągać 100% z gry, trzeba by co kwadrans zmieniać klasę, lól.

      Ode mnie tylko tyle - ktoś gdzieś powiedział niedawno, że patrzenie na amortyzację nie ma obecnie większego sensu, bo co chwilę gra dostaje jakieś buffy i nerfy. Cóś mi się mocno wydaje, że dopiero do nas zaczyna docierać, że (z uwagi na to, że ten ktoś imo ma rację) nie powinniśmy już oceniać się w pryzmat "ja umiem wincyj, a ty mnij", a powinniśmy się cieszyć, że klasy można w ogóle zmieniać. Niektórym po prostu brakuje tego dualizmu eko-flota i dogryzania sobie, że nie ma się pojęcia o grze (pozdro dla kumatych ;););) ), ale skończyło się. Tak... Dopiero zaczyna docierać...
    • Kazdy gra pod siebie. Ciap napisze ze eko generuje zysk. W tym samym poscie napisze ze flota którą sie nie lata generuje straty.

      Ja napisze ze flota którą sie lata generuje zysk, kopalnie z wyłączonym wydobyciem lub brakiem zasilania to stracona surka.

      Ktos napisze ze dok to posunięcie bez sensu bo przeciez po co komu 300 kk czy 1,5 kkk za free...bezsens.

      Kazdy ma swoje łogejm.

      Osobiscie najbardziej podoba mi sie gra nieszablonowa - ktos nie miał floty ale przyszły expy to szybko cyk cyk i juz expi.....expy zgasły to ok....topimy flote np na eko....idzie event, szybko turbimy dok. To jest interesująca gra.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Starrk napisał(a):

      Gra strategiczna, ekonomiczna. Aspekt militarny jaki
      Oczywiście ale żeby był aspekt militarny to trzeba mieć również flotę. A jeśli nie przynosi zysków to należy nią tak kierować, żeby przynosiła zyski albo pogodzić się z chwilowymi stratami z jej posiadania. A brak floty to brak wykorzystania aspektu militarnego.

      W pewnym momencie kopalnie przestają generować zysk, ich budowa przewyższa potencjalny zysk z nich. Więc ekonomicznie nie ma sensu. Potrzebna jest flota do generowania zysku. Kopalnie przestają być rentowne. A jednak ekowcy je robią. Tak samo jest z flotą, mając ją czasem generuje stratę nie latając. Taka gra. :D

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • Niezależnie od obranej taktyki, gra powinna generować.... przyjemność z gry! :)

      Dajcie spokój (wiecie kto) z tymi prawdami objawionymi odnośnie taktyk itp. Z dokiem fajna sprawa - kto chciał, ten wykorzystał.I co z tego? Punkty są puste.

      Zabawne, że najwięcej bólu tyłka o "puste" punkty mają ludzie twierdzący, że te punkty nie mają znaczenia. To mają znaczenie czy nie w końcu?
    • Nonick napisał(a):

      Zabawne, że najwięcej bólu tyłka o "puste" punkty mają ludzie twierdzący, że te punkty nie mają znaczenia. To mają znaczenie czy nie w końcu?
      Mają i nie mają :) Bo z jednej strony możesz mieć 100 kkk punktów i być farmiony przez osobę mającą 100 kk punktów, z drugiej ta osoba może Cię farmić rok i nie przegonić :D

      Lwica jest boska :)
    • Ej Ciapa!
      @powyginany drucik ale ten Mondmacher cały to tak tyci na dublu poszedł :E
      takze ja bym go nie liczyła do tych przyrostów eventowych :E


      Chyba że mmorpg się coś rypnęło :>


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Avinashi ().

    • Muniek napisał(a):

      Kazdy gra pod siebie. Ciap napisze ze eko generuje zysk. W tym samym poscie napisze ze flota którą sie nie lata generuje straty.

      Ja napisze ze flota którą sie lata generuje zysk, kopalnie z wyłączonym wydobyciem lub brakiem zasilania to stracona surka.
      Tylko ja nigdzie neguje że latająca flota generuje zysk. Flociarz T1 grając 50% czasu tego co ja na u67 generował większe przyrosty niż ja grająca 100% i handlująca. Generuje ale na to trzeba czasu i ochoty. Znam wiele ekowców co zbudowało flotę i kończyło się to na jej złomowaniu bo tylko dex spalała. Trzeba realnie oceniać swoje siły i możliwości.

      Muniek napisał(a):

      Ktos napisze ze dok to posunięcie bez sensu bo przeciez po co komu 300 kk czy 1,5 kkk za free...bezsens.
      Pod względem punktowym to bardzo dobre rozwiązanie - za rok nikt nie będzie pamiętać kto zrobił DOKa. Wczoraj jeden gracz zachwycał się punktami ekonomicznym na u68. Większość graczy których nie czyta forum już teraz nie ogarnia skąd te punkty.
      Ale o czym ja mówię gdy po pojawieniu się przyrostów miałam pytania o co kaman. Pisałam że DOK to były osoby które pytały co to DOK. :fgrin:

      Apofis napisał(a):

      W pewnym momencie kopalnie przestają generować zysk, ich budowa przewyższa potencjalny zysk z nich. Więc ekonomicznie nie ma sensu. Potrzebna jest flota do generowania zysku. Kopalnie przestają być rentowne. A jednak ekowcy je robią. Tak samo jest z flotą, mając ją czasem generuje stratę nie latając. Taka gra.
      Jak pisałam wyżej górnicy nie patrzą na element zwrotu surowców bo zwrot wolny ale jest. Patrzą głównie na element ile muszą zbierać dni surowce z eko na daną kopalnie. Zwózka surowców jest nudna więc im rzadziej klikają kopalnie to zauważają ten fakt. Odbierają go jako zastój.
      Każda kolejna kopalnia powiększa eko więc generuje zysk.

      Nonick napisał(a):

      Zabawne, że najwięcej bólu tyłka o "puste" punkty mają ludzie twierdzący, że te punkty nie mają znaczenia. To mają znaczenie czy nie w końcu?
      Jak spytasz losowego gracza czy gra dla punktów to pewnie powie że nie. Gdy spytasz go o cel w grze powie np. 'przegonić sojusznika w top'. :<

      Kiedyś bym napisała że gram dla punktów, robiłam wszystko żeby maksymalizować swoje zyski. Tylko dla mnie od 13.12.2019 wiele się zmieniło. Swoje konto robiłam 15 lat i choć grałam tylko eko to czasowo pewnie dużo nie odbiegam od flociarzy. I jeżeli zmianami w grze inny gracz potrafi zrobić mój 15 letni przyrost w miesiąc (gdy były ekspedycje) lub jednym budynkiem to moje punkty tracą znaczenie.


      Moim zdaniem punkty zmieniły definicję. Kiedyś patrząc na ekonomiczne można było +/- powiedzieć jakie ktoś ma eko. Tak typowałam osoby do skanowania po serwerach żeby wyłapać topowe eko do górników. Odejmowałam obronę, dzieliłam przez liczbę planet i miałam osoby które mają najwięcej punktów na jedną planetę. Jak wiemy im więcej punktów to prawdopodobnie więcej kopalni. Więc pod takim względem punkty straciły znaczenie.
      Jak będę oceniać punkty pod względem top które jest na koncie to nie straciły więc może po prostu znaczenie zależy od tego w jakich kryteriach oceniamy je? :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Muniek napisał(a):

      Ciap napisze ze eko generuje zysk.
      A Ty, że pierwsze co zrobisz na nowym serwerze jako pierwszy gracz na tym uni, to zbudujesz 10 lm i recka, zanim postawisz słoneczną. Bez proszenia o surkię na start.

      To już dawno też buleon pisał, że nie ma floty bez eko. Flota ma tylko utrzymywać dynamikę interakcji między graczami. Bez niej eko nie ma sensu i szybko by się znudziło takie bezpieczne granko.

      Kurde, tu jest gadanie o banałach - nie ubliżając nikomu.
    • Tak jak pisałem kazdy gra jak lubi.
      Ja lubie eventy ale rozwijam tez inne rzeczy. Teraz pojde w eko mimo że nie jest to moj ulubiony zysk.
      Jak wroci event to łupiemy nagrody.

      szkoda tego płaczu na forum tylko o te nagrody.
      dziwnym trafem tylko te osoby co w evencie nie uczestniczą.

      Niech kzdy gra se swoje.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • NowyLolek napisał(a):

      Czyli masę podajesz w gramach (g)? Tysiącach, milionach i miliardach?
      Bo taki kilogram (kg) to tylko wymysł?
      W układzie SI jednostką podstawową jest kg, więc podaje np. masa Słońca 1,98*10 ^30 Kg. W ogame jeśli następny poziom badania pokazuje, że potrzebuje 1,5 Mld surowca. To posługuje się tym przedrostkiem.

      powyginany drucik napisał(a):

      Każda kolejna kopalnia powiększa eko więc generuje zysk.
      Powiększa wydobycie ale nie zysk. :D Jeśli wydałeś 2 mld surowca na coś co generuje ci dodatkowo 50 000 to za jaki czas dojdziesz do zysku? Ktoś już to pisał 100 lat. To nie jest zysk. Tak samo jak flota potrzebuje paliwa. :D
    • Ruda napisał(a):

      Panowie naprawdę.
      Jak chcecie sobie nawrzucać, coś udowodnić lub wyjaśnić załóżcie sobie odrębną konferencję na jakimś komunikatorze.
      W każdym temacie na Forum wyłaniają się konkretne osoby i offtopują.
      Bardzo proszę o posty na temat.
      Dejże jakieś info o next evencie, na pewno coś wiesz.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      Panowie naprawdę.
      Jak chcecie sobie nawrzucać, coś udowodnić lub wyjaśnić załóżcie sobie odrębną konferencję na jakimś komunikatorze.
      W każdym temacie na Forum wyłaniają się konkretne osoby i offtopują.
      Bardzo proszę o posty na temat.
      Dejże jakieś info o next evencie, na pewno coś wiesz.
      Jeżeli coś wie to nie może powiedzieć bo GF podaje termin kiedy można info upublicznić i wtedy masz to w dziale nowości u góry na forum. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik