Event z nagrodami - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      To raj mi lepszy przyklad badania niz astro? Y...

      I am back napisał(a):

      ^BrzydaI^ napisał(a):

      Reausumjac wedlug mnie ekspedycja najlepsze badanie do inwestowania bo korzystaja wszystkie klasy.
      Jest takie badanie jak ekspedycja?

      powyginany drucik napisał(a):

      Tak, astrofizyka.
      No to calkiem jasno piszemy :D raz, ze astro to puste punkty a innym razem, ze astro jednak spoko badanko bo sie przydaje :D
    • I am back napisał(a):

      No to calkiem jasno piszemy :D raz, ze astro to puste punkty a innym razem, ze astro jednak spoko badanko bo sie przydaje :D
      gdzie napisalem ze astro to puste pkt?
      Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wiec koncze duskusje.
      Wole rozmawiac z @Muniek bo wiem że on się nabija i tylko udaje ;) .


      Muniek napisał(a):

      Widze ze juz badania tez nie są w ogame istotne wg Was.
      Kilka stron wczesniej okazało sie które budynki nie są istotne.

      Nowe faq rozpisac powinniscie. "Oda do Eko"

      Muniek nie to ze nie sa istotne a sa przydatne bardziej i mniej dla wszystkich i dla niektorych , a moj oponent stara sie mnie przekonac ze inwestujac w techy zrobie lepiej niz inwestujac w astro grajac stylem eko :E

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Turysta^ ().

    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      gdzie napisalem ze astro to puste pkt?
      Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wiec koncze duskusje.
      Ja rozumiem juz chyba, ze Tobie chodzi wylacznie o nowe uni. Bo na starym uni koszty astro sa kolosalne by zyskac dodatkowego slota na ekspy. Sam fakt jak pisales o techach na 1 poziomie daje do myslenia, ze masz na mysli nowe uni i tylko nowe. Ja pisalem (wczoraj?) o nagrodach adekwatnych do poziomu rozwoju konta to zes zaczal po mnie jechac jak po burej suce :D
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Planetę ma się co dwa astro, a parzyste poziomy są pustymi punktami, bo te poziomy są rzekomo bezużyteczne?
      Ja zrozumialem w koncu to tak, ze warto isc w astro bo masz dodatkowe sloty na ekspy. Ale to warunek tylko dla nowych uni. Na starych uniwersach ten argument odpada bo 6 slot na ekspedycje przypada dopiero na 35 lvl astro. Wiec reasumujac, nie uwazam by astro bylo az tak bardzo oplacalne, by dla dodatkowego slota ekspedycyjnego ladowac setki miliardow w badania. @^BrzydaI^ raz pisal, ze zamiast w badania lepiej isc w eko po czym odwrocil kota ogonem, ze jednak jesli juz badac to tylko astro. No ale ja przeciez kretyn i idiota jestem i w ogole bzdury ciagle pisze.
    • Jak ci to napisac zebys zrozumial???
      Nie odwracam kota ogonem i wciaz jestem tego zdania ze lepiej wpakowac 2kkk surki w eko niz np w opancerzenie .

      A nowa kolonia to co ? Napis na dropsie? Nie daje korzysci? Czy dla flociarza czy dla ekowca? Czemu nawet flociarze rozwijaja astro zamiast isc w techy ? ...

      @Muniek przejmij pałeczke bo ja nie mam siły i czasu ;) :P
    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      Jak ci to napisac zebys zrozumial???
      Nie odwracam kota ogonem i wciaz jestem tego zdania ze lepiej wpakowac 2kkk surki w eko niz np w opancerzenie .

      A nowa kolonia to co ? Napis na dropsie? Nie daje korzysci? Czy dla flociarza czy dla ekowca? Czemu nawet flociarze rozwijaja astro zamiast isc w techy ? ...
      Poniekad o tym juz pisalem :D


      I am back napisał(a):

      ^BrzydaI^ napisał(a):

      ja bym wolal ta surke w kopalnie wpakowac, bo wciaz bezsensowne bedzie robienie badan i pakowanie miliardow surki w badanie ktore nie przynosi korzysci tylko dla pkt
      Im wyzsze eko, tym wiecej sury pakujesz w budynki a wydobycie nie rosnie tak proporcjonalnie wzgledem kosztow rozbudowy budynkow. Wiec tez pakujesz w eko miliardy dla punktow. A co za tym idzie, predzej czy pozniej robisz bezsensowne badanie jakim jest astro i msbn, na ktore wydajesz dziesiatki czy setki miliardow. I kolo bezsensownych wydatkow sie zamyka.
      Podsumowujac to wszystko. Im wiecej wkladasz w konto tym bardziej idziesz w punkty bo inwestycja i tak nigdy Ci sie nie zwroci. Im dalej w las, tym dalej od amortyzacji.
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Czy ja dobrze rozumiem?

      Planetę ma się co dwa astro, a parzyste poziomy są pustymi punktami, bo te poziomy są rzekomo bezużyteczne?
      To już zależy jaki poziom astro robisz. Jak mówiłam każde badanie ma swój maksymalny poziom. Jeżeli top 200 odbierze np. poziom 24 to nie jest dla niego pustym lvl bo sam zbierze lvl 25.
      Jeżeli taki top odbierze 32 to jeżeli nie wygra kolejnego poziomu będzie dla niego pustymi punkami.

      Jeżeli kiedyś zrobią konkurs w którym można wygrać astro x2 to słabsze top traci. :fsmile:

      16 planeta:
      Na astro zbierasz surowce 6 miesięcy z eko. Kopalnie odpowiednio klikasz co 11 / 3,5 / 13 dni.

      17 planeta:
      Astro to 377 dni zbierania, kopalnie co 23 / 9 / 21 dni.

      18 planeta:
      Astro to zbieranie 809 dni z eko. Kopalnie klikasz co 40 / 16 / 46 dni.

      Górną granicą dla większości graczy będzie granica 16 planet. Niektórzy pokuszą się na 17. Na 18 zdecydują się osoby które albo kupią paczki albo jakiś mega złom.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Gdyby w eventach była realna szansa na trafienie astro+1, to nawet przy monstrualnych poziomach - może to i puste punkty, ale zawsze jedna noga idzie do przodu, żeby mogła zrobić to druga. Tutaj dramat między kolegąmi dotyczy tylko nazewnictwa i robienia problemu z niczego. +1 to +1 i nawet jeśli chodzi o puste punkty, samo wykonanie zadania nie jest bezużyteczne, gdy zakłada się wyrównanie astro pod kolejną planetę. Piszę teraz banały, ale zwracam tylko uwagę, że naprawdę nie ma sensu drążyć czegoś, co właśnie i tak każdy wie. No chyba że nie wie i dopowiada swoje "puste" teorie.

      Muniek napisał(a):

      Ja czytam tu co piąty post jak widze ze same głupoty są wypisywane.
      Ciebie to jeszcze nawet lubię, bo zdajesz się mieć większy dystans do mojszości racji. A nawet jeśli nie, to bynajmniej nie dolewasz oliwy do ognia jak te dwie baby. Mnie póki co udaje się więcej czytać/scrollować głupoty, niż się w nie angażować. Bo i po co...
    • Apofis napisał(a):

      sanvean napisał(a):

      e. Ktoś nawet wczoraj czy przedwczoraj cytował
      Nagrody można odebrać w czasie trwanie eventu. Widocznie nie dodatkowe.


      Jednak było nieco inaczej określone:



      "Bonus 20% będzie częścią kolejnego poziomu, jeśli będzie on aktywny do czasu jego osiągnięcia"



      Chociaż, analogicznie rozumując można powiedzieć, że dodatkowe nagrody będą dostępne jeśli w trakcie ich osiągnięcia będzie aktywny sztab. Przynajmniej ja tak to rozumiałem.
      A może jednak gdzieś było też coś o nagrodach? Teraz nie mogę znaleźć
    • skorek napisał(a):

      Odnośnie sztabu i nagród. Aktywowałem sztab po trzech nagrodach. Nie da się odebrać z tych wcześniejszych poziomów.
      i tak właśnie to działa
      najpierw odebrałeś podstawowe nagrody za 3 poziomy, a dopiero potem aktywowałeś sztab. Nie wiem gdzie tu logika w takim działaniu, ale w każdym razie system Cie nie oszukał. To Ty się oszukałeś.


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Z mojej strony trochę to inaczej wygląda. Miałem już geologa i admirała wykupionego na 3 miesiące 15% taniej. Za 4 range jest 30000 antymaterii w sumie. Więc dodałem jakby w gratisie resztę oficerów. I tylko dlatego, a przy okazji wyszło że z pozostałych poziomów nagród już nie da się odebrać. Sztab musi być aktywny cały czas.
    • Sztab musi być aktywny tylko jeśli chcesz za zadania otrzymywać 20% więcej trytu.

      Żeby dostać dodatkowe nagrody sztab musi być aktywny tylko w momencie wyboru nagród. Popełniłeś błąd, bo wybierałeś nagrody "podstawowe" bez aktywnego sztabu. Dlatego nie dostałeś nagród "dodatkowych". A wystarczyło robić zadania i zbierać tryt, ale nie odbierać nagród. Potem 3 dni przed końcem eventu wybrać nagrodę podstawową za 1 poziom - sztab na 4 dni i odbierać kolejne nagrody za poziomy: 2,3,4 i 5. W ten sposób odebrałbyś nagrody podstawowe za 1,2,3,4 i 5 poziom oraz nagrody dodatkowe za 2,3,4 i 5 poziom bez wydawania anty. Info sprawdzone, prościej napisać się chyba nie da.
    • Info dodatkowe i ogłoszenie:
      kto robił ze sztabem zadania od samego początku?
      Widząc wpisy mam wrażenie że mieliście strasznie pod górkę z zadaniami, ja najtrudniejsze to miałem zniszczyć 100ss innego gracza bez pomocy by się nie obyło.
      i jak mniemam robiliście bez sztabu? znaczy się nie robiliście tego prawilnie jak GF przewidział?
      I teraz mam takie wrażenie że ci ze sztabem co robili to prawilnie mieli łatwiejsze zadania albo mi się wydaje. Ktoś ze sztabem potwierdzi?
    • UKM-2 napisał(a):

      Info dodatkowe i ogłoszenie:
      kto robił ze sztabem zadania od samego początku?
      Widząc wpisy mam wrażenie że mieliście strasznie pod górkę z zadaniami, ja najtrudniejsze to miałem zniszczyć 100ss innego gracza bez pomocy by się nie obyło.
      i jak mniemam robiliście bez sztabu? znaczy się nie robiliście tego prawilnie jak GF przewidział?
      I teraz mam takie wrażenie że ci ze sztabem co robili to prawilnie mieli łatwiejsze zadania albo mi się wydaje. Ktoś ze sztabem potwierdzi?
      przecież wszystkie zadania były na tyle proste, ze ich wykonanie zajmowało tylko chwilę :)
      Jedyny problem jaki był to taki, że dawało zadanie z laborkami/badaniami podczas trwania badania :P


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • UKM-2 napisał(a):

      I teraz mam takie wrażenie że ci ze sztabem co robili to prawilnie mieli łatwiejsze zadania albo mi się wydaje. Ktoś ze sztabem potwierdzi?
      Mam sztab aktywny non stop i dzis bylo wyjatkowo latwo. Ale byly zadania, gdzie bez pomocy sojuszu czy znajomych by nie poszlo. Komputerowa na 22 lvl musialem odpuscic z braku dostatecznej ilosci sury w tamtym momencie.

      imgur.com/06t712p
    • chcę potwierdzić czy to jakiś zbieg okoliczności czy tak jednak jest
      z badań miałem raz rozpocząć komputerówkę 40kk dexu i 26kk kryształu to grosze (przynajmniej dla mnie, mam 50kk pkt) więc zadanie łatwe można było to cofnąć i nic się przecież nie traci.
      ale dobrze wiedzieć że miało się farta na początku ciekawe co będę miał przy 2 edycji
      teraz mam 14500 trycjium