Expedycje - wielkie oszustwo

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Expedycje - wielkie oszustwo

    Ciekawi mnie kiedy ktoś z teamu przyzna - lub się dowie - o innych zmianach w expedycjach.
    Od wprowadzenia ograniczeń ilości piratów/obcych drastycznie wzrosła ilość strat expedycji,
    o ile wcześniej zdarzały się co 2/3 tygodnie, to teraz miałem 4 w 2 tygodnie w tym 3 dzień po dniu.
    Myślę że szanowni zarządzający grą zmienili jeszcze mechanikę ekspedycji aby zmniejszyć dystans graczy odkryców względem reszty.






  • 333 dni, 22.168 ekspedycji, 51 dziur

    333 / 51 = dziura średnio co 6,5 dnia
    22.168 / 51 = dziura co 435 ekspów

    Jak widać w lewym dolnym rogu obrazka, ostatnią dziurę trafiłem 7 dni i 468 ekspów temu, więc biorąc pod uwagę powyższe obliczenia, następna powinna wpaść lada chwila :)


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Jak kiedyś napisałem - co miesiąc pojawia się jakiś random, co twierdzi, że GF namieszało w expach i specjalnie zwiększyło liczbę czarnych dziur. Bo przecież on dostał 2-3 czarne dziury blisko siebie - to na pewno spisek GF :D Ludzie nie rozumieją co znaczy szansa na zdarzenie w statystyce - i potem są takie posty ... smutek

    Ale spokojnie, za miesiąc pojawi się kolejny, co tak napisze - w nowym temacie, w temacie odkrywcy albo w temacie 7.x. Pewniejsze niż śmierć i podatki razem wzięte :D
  • Gram odkrywcą. Loty niemal wyłącznie cywilne (1 pionier i 10k MT), z krótkim epizodem latania slotami po 4-5k pionierów (aby był jakiś złom z piratów/obcych). Niestety jeden z sąsiadów dość szybko zorientował się, że w czasie pracy nie jestem w stanie zgrać zbiórki złomu z dolotem ekspedycji (bo mam dostęp do internetu tylko z doskoku - tak nadal żyją ludzie, którzy nie mają smartfonów :P ) i zaczął mi go podbierać. W efekcie zrezygnowałem zupełnie z takich lotów, przechodząc w całości na loty cywilne.


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Legion napisał(a):

    Ciekawe, moje statystyki pokazywału 1/350-450
    A teraz mam 3 na 450 dodatkowo ograniczyłem ilość dosyć znacznie z powodu strat

    Podaj proszę swoją klasę
    Radziłbym autorowi tematu wziąć podręcznik szkolny i przypomnieć sobie rozkład dwumianowy. Jaka jest szansa na dokładnie 3 czarne dziury w 450 próbach, jeśli szansa na czarną dziurę w pojedynczej próbie to 1/450. Odpowiedź: 6%.
    Jaka jest szansa na 3 lub więcej czarnych dziur?
    Odpowiedź: 8%.
    Widać, że są to szanse porównywalne z szansą na zniszczenie solidnego moona przez GŚ. Takie szanse w ogejmie to naprawdę nic niezwykłego.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Forumowy As ().

  • Legion napisał(a):

    Grając dłuższy czas, ma się własne obserwację. I można porównać bez problemu częstotliwość pewnych zdarzeń.
    Statystycznie możesz trafiać czarną dziurę 10 / 10 lotów. Szansa mega niska - jak wygrana w lotka - ale istnieje. Ale nie - zawsze się znajdzie random, co twierdzi, że programiści GF spiskują przeciwko niemu. Tak, ci sami goście, co od miesięcy nie potrafią poprawić prostych błędów. Ci sami ludzie, co w najmniejszym wdrożeniu robią 2-3 nowe błędy.

    I teraz ci goście popatrzyli - Patrzcie - w PL jest taki Legion, co ma mega zyski z expów. Zebrali sztab ludzi z dwudziestu krajów, debatowali miesiąc - i wymyślili - zmieniamy szansę na czarną dziurę ... A masz, Legionie.

    Ale spoko. Jak pisałem - miesiąc temu był jakiś inny random, co twierdził, że zwiększyli szansę na czarną dziurę. Dwa miesiące temu był jeszcze inny. I za miesiąc także jakiś się znajdzie. Trudno, takie czasy.

    Pozostaje mieć tylko nadzieję, że znajdziesz choć małe jajeczko, aby za miesiąc (po tym jak polatasz dalej) wrócić tu ze statystykami - ile to miałeś czarnych dziur (i w ilu lotach). Bo jakoś wszyscy poprzedni marudzący na czarne dziury nie odważyli się porobić nowych statystyk - tylko zniknęli i przestali się odzywać w temacie ... widocznie statystyki nie pasowały im do ich bzdur ... i wstyd im było. Życie - do oskarżania każdy pierwszy - a przeprosić nie ma komu.
  • Forumowy As napisał(a):

    Legion napisał(a):

    Ciekawe, moje statystyki pokazywału 1/350-450
    A teraz mam 3 na 450 dodatkowo ograniczyłem ilość dosyć znacznie z powodu strat

    Podaj proszę swoją klasę
    Radziłbym autorowi tematu wziąć podręcznik szkolny i przypomnieć sobie rozkład dwumianowy. Jaka jest szansa na dokładnie 3 czarne dziury w 450 próbach, jeśli szansa na czarną dziurę w pojedynczej próbie to 1/450. Odpowiedź: 6%.Jaka jest szansa na 3 lub więcej czarnych dziur?
    Odpowiedź: 8%.
    Widać, że są to szanse porównywalne z szansą na zniszczenie solidnego moona przez GŚ. Takie szanse w ogejmie to naprawdę nic niezwykłego.
    Radziłbym Asowi poczyta na temat rachunku prawdopodobieństwa.
    1/450=0.222%
    Zakładając tą samą ilość ekspedycji co dzień szansa na kolejną wtopę:1/450 *449/450 = 0.222%
    niestety dla 3 wtopy

    1/450*1/450*449/450=0.000493%

    Dodając 4 wtopę otrzymujemy dosyć ciekawą szansę na porażkę

    1/450*1/450*1/450*449/450=0.000001%
    Oczywiście nie uwzględnia to ilości ekspedycji w jednym układzie. Nawet jeśli by szansę zwiększyć 1000 krotnie to nadal szansa jest znikoma.
    Co do innych ciekawych pomysłów.

    NowyLolek napisał(a):

    Tak!
    Ruda namieszała w kodzie gry i wybrani nie mają czarnych dziur, bo spłynęły na frajernię!
    Cóż kolejny co bije posta, a nic nie powiedział.


    cokolwiek napisał(a):

    Legion napisał(a):

    Grając dłuższy czas, ma się własne obserwację. I można porównać bez problemu częstotliwość pewnych zdarzeń.
    Statystycznie możesz trafiać czarną dziurę 10 / 10 lotów. Szansa mega niska - jak wygrana w lotka - ale istnieje. Ale nie - zawsze się znajdzie random, co twierdzi, że programiści GF spiskują przeciwko niemu. Tak, ci sami goście, co od miesięcy nie potrafią poprawić prostych błędów. Ci sami ludzie, co w najmniejszym wdrożeniu robią 2-3 nowe błędy.
    I teraz ci goście popatrzyli - Patrzcie - w PL jest taki Legion, co ma mega zyski z expów. Zebrali sztab ludzi z dwudziestu krajów, debatowali miesiąc - i wymyślili - zmieniamy szansę na czarną dziurę ... A masz, Legionie.

    Ale spoko. Jak pisałem - miesiąc temu był jakiś inny random, co twierdził, że zwiększyli szansę na czarną dziurę. Dwa miesiące temu był jeszcze inny. I za miesiąc także jakiś się znajdzie. Trudno, takie czasy.

    Pozostaje mieć tylko nadzieję, że znajdziesz choć małe jajeczko, aby za miesiąc (po tym jak polatasz dalej) wrócić tu ze statystykami - ile to miałeś czarnych dziur (i w ilu lotach). Bo jakoś wszyscy poprzedni marudzący na czarne dziury nie odważyli się porobić nowych statystyk - tylko zniknęli i przestali się odzywać w temacie ... widocznie statystyki nie pasowały im do ich bzdur ... i wstyd im było. Życie - do oskarżania każdy pierwszy - a przeprosić nie ma komu.
    Fakt masz rację, miałem spore zyski, ryzykując nawet po 500k pancerników na lot. Jeśli jednak programiści postanowili zmienić szansę, to chciałbym mieć informację, mogę wtedy podjąć racjonalną decyzję, jednak przy szansach na trafieni czarną "dupę" dzień w dzień i to przy ograniczonych lotach, przy zmienionych zasadach to chyba nie do końca jest w porządku.
    A reasumując wybierając klasę, każdy wybrał według swoich kalkulacji lub preferencji, ciekawi mnie czy gracze " zbieracze" byli by zadowoleni gdyby nagle zabrać im ich bonusy.

    Mam nadzieję, że się mylę i to tylko moja teoria spiskowa na temat zmian mechaniki gry za plecami graczy.
  • Forumowy As napisał(a):

    Legion napisał(a):

    Ciekawe, moje statystyki pokazywału 1/350-450
    A teraz mam 3 na 450 dodatkowo ograniczyłem ilość dosyć znacznie z powodu strat

    Podaj proszę swoją klasę
    Radziłbym autorowi tematu wziąć podręcznik szkolny i przypomnieć sobie rozkład dwumianowy. Jaka jest szansa na dokładnie 3 czarne dziury w 450 próbach, jeśli szansa na czarną dziurę w pojedynczej próbie to 1/450. Odpowiedź: 6%.Jaka jest szansa na 3 lub więcej czarnych dziur?
    Odpowiedź: 8%.
    Widać, że są to szanse porównywalne z szansą na zniszczenie solidnego moona przez GŚ. Takie szanse w ogejmie to naprawdę nic niezwykłego.
    Apropo
    proszę autora postu o sprawdzenie szans 1/450 to chyba nie jest 6%
  • Legion napisał(a):

    Myślę że szanowni zarządzający grą zmienili jeszcze mechanikę ekspedycji aby zmniejszyć dystans graczy odkryców względem reszty.
    Bęc... jeden
    Bęc... dwa
    Bęc... trzy

    To są wątki sprzed podcięcia skrzydeł nowej grupie graczy. Nie wiem o czym tu jeszcze można polemizować i na co marudzić. P2W ma się dobrze, to dlaczego i eventy nie miałyby podkręcić częstotliwości. Jak sięgam pamięcią, kilka lat temu człowiek modlił się o event, czy +50 anty, a teraz hulaj dusza, piekła nie ma. I to nie dotyczy tylko expów, bo te akurat i tak były dość często przed całym zamieszaniem.
  • @Legion

    Tak, to co piszesz to teoria spiskowa i tyle. Nie jest poprawda dowodami, tylko efektem placebo. I co nowa wersja ( 7.1 , 7.2, 7.3, 7.4 plus jeszcze ze dwa razy pomiędzy) był prorok, co twierdził, że w tej wersji GF zmieniło szansę na czarne dziury. I tylko dla takiego wisiora, Starrka, Zefira, co prowadzą statystyki od grudnia, się nie zmieniło. Ale dla proroka - tak. Bo on dostał ostatnio ze dwie czarne, a to oznacza, że cały świat się zmienił. A GF tak bardzo potrafi balasować grę, że do piratów się pół roku zabierali :D

    Co do prawdopodobienstwa:
    Nie ma znaczenia, jaka jest szansa na trzy dziury - ważne, że istnieje taka szansa. A ty na podstawie JEDNOSTKOWEGO wydarzenia zakładasz, że zmieniły się zasady dla całego uni. I to jest właśnie problem. Dlatego ja się z ciebie śmieję i będę śmiał. Bo to, że zaszło zdarzenie o małym prawdopodobienstwie jeszcze nic nie znaczy. Jeżeli dla powiedzmy 5* 450 lotów będziesz miał powtarzalność zdarzenia .... no to już można myśleć i pytać, czy coś się zmieniło także u innych.

    Mi zdarzyło się mieć trzy czarne w dwa dni, dwie czarne w jednej fali - ale także i ok 2300 lotów bez czarnej. Tak więc sorry - to tylko statystyka.
  • Jak nic nie wnoszę do dyskusji?
    Dobra, teraz wprost to napiszę.
    A może nie?
    Napiszę tak:
    Ciekawi mnie kiedy ktoś z teamu przyzna - lub się dowie - o innych zmianach w expedycjach.
    Od wprowadzenia ograniczeń ilości piratów/obcych drastycznie spadła ilość strat expedycji,
    Przed, to miałem czarną raz w tygodniu, a czasami nawet dwa razy. A teraz? Zero. Nic. Null.

    PS. Dobra, napiszę jasno, bo znowu nie załapiesz i tylko posta sobie nabijesz. Gadasz głupoty. Dalej nie będę uzasadniać, bo jeśli nie zrozumiałeś moich przedmówców, to i tak nie zrosumiesz.
  • Powiem szczerze, że myślałem o sytuacji dokładnie odwrotnej, tj. o zmniejszeniu szansy na czarną dziurę. Raz, że miałem ich wyraźnie mniej niż przed nerfem, dwa, że zmiana szansy na piratów/obcych mogła dotyczyć wyłącznie ich, a mogła dotyczyć wszystkich zdarzeń negatywnych (licząc opóźnienia jako neutralne), bo nie wiadomo do końca jaki jest wzór.

    Zmniejszenie liczby dziur oznaczałoby, że zamiast słać cywilne na pałę, powinienem pogłówkować, czy nie opłaca się słać nadal militarnych w jakimś konkretnym ustawieniu. Natomiast tematy takie jak ten (oraz statystyki Starrka, zefira i znajomych odkrywców) utwierdzają mnie w przekonaniu, że jeśli chodzi o prawdopodobieństwo utraty floty nic się nie zmieniło.

    Lwica jest boska :)
  • zefir napisał(a):

    333 dni, 22.168 ekspedycji, 51 dziur

    333 / 51 = dziura średnio co 6,5 dnia
    22.168 / 51 = dziura co 435 ekspów

    Jak widać w lewym dolnym rogu obrazka, ostatnią dziurę trafiłem 7 dni i 468 ekspów temu, więc biorąc pod uwagę powyższe obliczenia, następna powinna wpaść lada chwila :)
    Ja bym do tych statystyk dodała info z rekordów:


    powyginany drucik napisał(a):

    Ekspedycje specjalne


    Najwięcej czarnych dziur w 24h: 2 Standard

    Najwięcej czarnych dziur w 7 dni: 6 zefir [68]

    Najwięcej czarnych dziur w miesiącu: 15 zefir [68]

    Liczba dni z dziurami pod rząd: 4 Jarun [Xanthus/150]
    To wszystko przed zmianami ekspedycji.
    Pokazuje to jak losowe są dziury i że zawsze można trafić - wszelkie wyliczenia są do niczego. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • powyginany drucik napisał(a):

    zefir napisał(a):

    Jak widać w lewym dolnym rogu obrazka, ostatnią dziurę trafiłem 7 dni i 468 ekspów temu, więc biorąc pod uwagę powyższe obliczenia, następna powinna wpaść lada chwila :)




    I nadal czekam ;P


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E