S&D Universum Libra Edycja 2 [09.12.2019-09.01.2020]

    • Dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Elkanen napisał(a):

      Tak samo jak na u68 wciskasz się do S&D na siłę z nadzieją, że uda Ci się zdobyć nagrodę drużynową tak teraz i na Librze probujesz zrobić dokładnie to samo.
      Jak Ty mnie dobrze znasz. To jeszcze powiedz mi po co mi nagroda?
      Najdroższy budynek to metal 41 kosztujący 663kk + 165kk co stanowi ok 5 dni mojego eko.
      Ale idźmy dalej. Za ten koszt zbuduję 65 GŚ. Ostatnio drużyna wygrała 1.124.328%, żeby mieć nagrodę drużyny trzeba mieć 3% czyli 33.730%. Tylko idiota mógłby pomyśleć że da się zniszczyć moonów na 33k % tracąc tylko 65 GŚ. Nawet jakbym niszczyła małe moony to dają po 100-150% i szansa na zniszczenie GS to ok 30%. To stracę więcej niż nagroda mi da zysku.

      Jak pisałam w innym temacie - piszesz tylko po to żeby coś napisać. Bez wcześniejszego przemyślenia i przeliczenia. Oskarżasz mnie o zapisanie tylko dla zysku choć szansa zysku jest ZEROWA. Nie bliska zeru, a dokładnie ZEROWA. :ocb:

      Po co się zapisałam? Dla zabawy. W poprzedniej edycji zrobiłam prawie 4k %. Teraz chciałabym ten wynik pobić. Tyle.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      @entro
      Żadnego PW nie mam.
      Kochana Dagmarko. Dziękuje, że się przypomniałaś. Co ja bym bez Ciebie zrobił. Zasmuce Cię. Nie mam dzisiaj czasu prowadzić korespondencji z Radą S&D. Tak samo jak @Neferet nie ma dzisiaj czasu się tym zajmować.
      Nie przejmuj się. Naturalnie żadna decyzja i akcja nie zostanie podjęta lub wykonana bez Twojej kropki nad 'i'. Odczuwam jednak dziwne wrażenie, że już wypowiedziałaś się na temat tej zmiany więc nie widzę powodu ponownie się o to samo pytać.
    • Ciekawe jest to co piszesz bo post wyżej piszesz:

      Elkanen napisał(a):

      Zabawnie to bedzie kiedy zrobią na Tobie śmieszny % i Twoja drużyna przegra
      czyli mam taką mega flotę że jak dostanę złoma to moja drużyna przegra z drugiej strony:

      Elkanen napisał(a):

      Twoje zdanie jest pewnie tyle samo warte w dyskusji co flota z jaką zgłosiłaś się do rozgrywek
      nazywasz moją flotę mało wartą.

      Koleś zdecyduj się na jedną wersję.

      Mam flotę jaką mam i nic Ci do tego. Sam wiele razy piszesz że każdy gra jak chce i nie powinien być oceniany jak gra. Za to sam oceniasz i oskarżasz. Chyba że to "każdy robi co chce" dotyczy tylko Ciebie.
      Liczyć umiem i wiem że jeżeli zależało by mi na zysku to nie zapisałabym się do SD. Oskarżanie mnie o takie coś uważam za obrazę ponieważ na kilometr widać że SD w moim przypadku przynosi tylko straty. Jakbym była tu dla zysku to musiałabym być mega głupia dlatego traktuję to jako obrazę.

      @entro
      Jak słodko. :kocham: <3


      :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • zglaszam protest nawed minute po zakonczeniu zgloszen nie ma mowy o dodawaniu ludzi ja w zeszlym roku tez nie bralem udzialu i jak sie zorientowalem bylo juz za pozno na zgloszenie a w tym roku juz zmiana regul ???
      jakim prawem ciap jest brana pod uwage ???
      smiech na sali i zenada zgloszenia po polnocy sa nie wazne wiec wnioskuje o usuniecie pani ciap z SD !!!
      nic osobistego poprostu fakty ;]
    • Elkanen napisał(a):

      Sa rowni i rowniejsi jak widac. Jestes GO czy Moderator forum to masz/mozesz wiecej.
      Na u68 wpisali się w 3 dniu po terminie i zostali dodani.
      W tym FatalError który jest takim samym krzykaczem jak Ty na team.
      Ale pewnie wiedzieli że się spóźnię dlatego go dodali żeby teraz miała argument. Prawda? ;)


      89Blokers89 napisał(a):

      a w tym roku juz zmiana regul ???
      Przecież nie od dziś wiadomo że jeżeli podział nie jest zrobiony to jeszcze dodają.

      W styczniu zrobili tak z zgłoszeniem Cayin S&D Universum Libra Edycja 1 [28.01.2019-28.02.2019]
      Czy w 2017 roku > S&D Universum Libra Edycja 2 [17.10.2017- 17.11.2017]


      89Blokers89 napisał(a):

      zglaszam protest nawed minute po zakonczeniu zgloszen nie ma mowy o dodawaniu ludzi ja w zeszlym roku tez nie bralem udzialu i jak sie zorientowalem bylo juz za pozno
      Jeżeli w poprzedniej edycji została dodana osoba po terminie, spóźnienie o ponad 12 godzin, to proszę pokaż mi swój post z protestem wtedy. Bo rozumiem jeżeli Ciebie nie dodali a inną osobę dodali to taki protest złożyłeś. Jeżeli go nie masz to nie jest to nic innego jak problem z moją osoba bo u innych spóźnienie Ci nie przeszkadza (i to jeszcze do edycji w której chciałeś się rzekomo zapisać).
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Nie zgłosiłem się, ale swoje zdanie na ten temat wypowiem. Jeśli jest czas na zgłoszenie się ( a było go wystarczająco dużo ) to należy zgłosić się do tego czasu. Jak ktoś zapomnial , nie zdążył trudno jego strata. Dlatego nie powinien byc dodany nikt kto zgłosił się po terminie.
      桦树
      斯摩棱斯克穿刺者
    • Mimo, ze mnie to w ogole tak na prawde nie dotyczy i z jakiej racji w ogole smiem glos zabierac w dyskusji ale mysle, ze nie tylko ja lecz tez i wielu innych chcialoby zobaczyc teraz Twoja reakcje @Neferet na to co sie tutaj wypisuje. Jak sie do tego ustosunkujesz mimo tego, ze pisalas wczesniej iz nie ma mowy o zadnych zmianach? Czy GO @ciap wyleci z S&D tak jak liczy na to wiekszosc uczestnikow czy jednak dzieki sprawowanej funkcji Operatora Gry bedzie jej dane pozostac pomimo sprzeciwu calej reszty uczestnikow?
    • Tak jak ciap lubię, tak również uważam, że zdecydowanie czym innym jest celowe zapisanie się na ostatnią chwilę, jak to miało miejsce z większością tu obecnych, a czym innym jest to samo z dodatkiem "nie zdążyłem". Właśnie mając na uwadze losowe zdarzenia niezależne od nas, każdy wpisujący się na ostatnią chwilę ryzykował tym, że najzwyczajniej w świecie nie zdąży. Na samolot można przyjść w sumie na ostatnią chwilę, co by nie tracić za dużo czasu na lotnisku, ale jak po drodze byśmy złapali kapcia, to by kapitan czekał ze startem, bo ktoś chciał cebulować? :)
    • Starrk napisał(a):

      Tak jak ciap lubię, tak również uważam, że zdecydowanie czym innym jest celowe zapisanie się na ostatnią chwilę, jak to miało miejsce z większością tu obecnych, a czym innym jest to samo z dodatkiem "nie zdążyłem". Właśnie mając na uwadze losowe zdarzenia niezależne od nas, każdy wpisujący się na ostatnią chwilę ryzykował tym, że najzwyczajniej w świecie nie zdąży. Na samolot można przyjść w sumie na ostatnią chwilę, co by nie tracić za dużo czasu na lotnisku, ale jak po drodze byśmy złapali kapcia, to by kapitan czekał ze startem, bo ktoś chciał cebulować? :)
      Dlaczego w poprzedniej edycji nie przeszkadzało Ci jak Twój sojusznik wpisał się po czasie? :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ej jak można zgłaszać się po terminie to tez chce
      ja nie zdążyłem się zgłosić bo byłem na szczepieniu z moim koniem czystej krwi arabskiej... tfu z mustangiem i zapomniałem się w czasie wyrobić
      " Byle idiota obliczy siły, teraz musi obliczyć to czego nie widzi i lękać się tego czego nie wie......"

    • Oficjalnie piszę, że jesteście ostatnim uni na którym dodaje kogoś po czasie. Nie ważne czy będę miała podział czy dopiero będę się za niego zabierać.
      Ciap zostaje w seeku czy się wam to podoba czy nie. Jakie ja miałam o tym zdanie zostawię dla siebie. Zawsze osoby po czasie, a przed zrobieniem podziału, były dodawane do zabawy. Nie spodziewałam się, że zrobicie taką awanturę o to. W zeszłej edycji była dodana więcej niż jedna osoba jeśli dobrze pamiętam i jakoś takiego problemu nie było. Może po prostu macie problem z tym, kto został dodany. A dlaczego zostały te osoby dodawane? Żeby więcej osób mogło się bawić w projekcie! Tym samym temat Ciap w seeku zostaje zamknięty. Jeśli nadal wam się to nie podoba, to na pewno Wakat was wysłucha.

      W tej edycji mam dwa uniwersa; was i Wezn. Więc nie ma taryfy ulgowej. Jeśli zgłoszenie moona nie będzie wyglądało tak jak we wzorze, to zostaje ono odrzucone. Dla przypomnienia wygląda to tak:

      nick agresora

      koordynaty księżyca
      numer Uniwersum
      średnicę księżyca
      nick atakowanego.
      Maksymalna ilość moonów na zgłoszenie to 5 (słownie PIĘĆ). Moony muszą być zgłoszone 12h wcześniej. Nie przyjmuję już zgłoszeń "Gsy już lecą, możesz mi na szybko sprawdzić?".

      I tak, też się bardzo cieszę, że znowu prowadzę wam S&D


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Najważniejsze informacje:
      • próg: 400%
      • czas na wstawianie rw i niszczeń: 4 doby
      • powrót do starego liczenia niszczeń: % za zniszczenie moona =((średnica/100)^2)/17
        Uwaga: zliczamy ilość procentów zdobytych za zniszczone księżyce - ten kto będzie się legitymował największą wartością procentową ten wygrywa
      • Moony do niszczenia zgłaszamy mi przez prywatną wiadomość 12h wcześniej. Wzór do zgłoszeń:
        nick agresora
        koordynaty księżyca
        numer Uniwersum
        średnicę księżyca
        nick atakowanego
      • Atak na członka własnej drużyny skutkuje natychmiastowym wydaleniem z Programu do końca edycji. Obrona ataku członka drużyny również, nawet w przypadku obrony sojusznika!
      • Zasady publikacji RW - zwróćcie uwagę na tytuły rw i niszczeń!
        RW: 2008-11-07 10:24:34 - zlyarchiwista [mroczniarchiwiści] - 300 %
        Niszczenia moonów: [NM] 2015-10-09 15:38:24 - zlyOgr [zleZielonki] - 300%
      • Jeśli ktoś będzie chciał zmienić nick w trakcie rozgrywki - proszę o pw. Raporty ze zmienionym nickiem, w przypadku braku informacji, mogą być niezaliczone.
      • ACSy: Każdy gracz biorący udział w projekcie, rozliczany jest indywidualnie według zasad: (III. 1 Zasady projektu Seek & Destroy)
      To chyba na tyle w razie pytań można pisać.
      Powodzenia!


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Kolejność daty nie robi mi w podliczeniach różnicy. Byleby zachować format data - godzina.
      dla ułatwienia przy raportach wojennych można w ogotchy ustawić tytuł "{time} - nick [druzyna] - {hmc}" i już w ogóle macie wszystko zautomatyzowane. Do niszczeń nie kojarzę, żeby był jakiś konwerter. Pamiętajcie również, że informacja z gry o zniszczeniu księżyca musi być kompletna. Najlepiej kopiuj wklej z gry, z widoczną datą niszczenia oraz kordami zniszczonego księżyca.


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy