S&D Universum 68 Edycja 2 [20.10.2019-20.11.2019]

  • Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Filu mając taką flotę jak ty można niszczami i lmami na przemian orać co drugą planetę koło siebie...kwestia odbudowy lm i spalonego deu :) także, żeby ktoś Ci zagroził na aktywiście próg powinien być nieco większy niż te 200 % :)
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
  • Leonidas chyba poleciał po tobie ten post jak zobaczyłeś grubego .
    Jak to tradycja mówi gruby był raz Top1 dwa dni i jak szybko wlazł tak szybko spadł teraz miał kilka godzin być na top 1 i BAN :D
    Ja dalej potwierdzam i mam to samo zdanie co Wisior ;) gruby już pokazał że nie nadaje się do SD i tej gry Bana ma w pierwszy dzień na nowym koncie
    Współczuję drużynie która była by pohanbiona obecnością grubego KKS oraz innych Komornic co gruby będzie wspierał ustawkami .
    Co do SD 4 x aktywista w tym roku już nagrody nie podniosę więc bardziej stawiam na nagrodę drużynowa w tamtym roku super nam i mi się grało z drużyną chociaż byli to PN ale daliśmy radę razem lecieć i wygrywając .
    • Teraz mi obojętnie jest z kim będę aby wspólne loty satki na multi , debunkracja i inne akcje przyniosło nam zwycięstwo chociaż będę też dopingował swoją drużynę która będzie deptać nam po piętach czyli drużynę Mili :D .
    • Życzę wszystkim udanego SD i wiele zabawy oraz by więcej chętnych się zapisało i pobijemy rekord tamto roczny czi 1 KKK % wspólnego złomowania .
    • Ja mam swoje typy do nagród i już im kibicuje Mili - złomiarz , Danek - postrach księżyców , a tu jak Johnny wystartuje to może aktywista
    Ps: Szaman jesteś młody i ambitny gracz i taki bądź graj jak ci wygodnie masz swój rozum i dasz radę wszystkiemu sam nie potrzeba ci jakiegoś TOP 1 pushera KKS zobacz że to wstyd nawet znać go . Pamiętaj on jedyne co zawsze chce to by prowadzić mu konta i szuka naiwnych graczy a jego intrygi są tak płytkie że moje gubiki w akwarium czasami lepszą intrygę zorganizują niż te ostatnio na nekkar że ja to retsab :D Już byłem panciorkiem, nawet ostatnio na nekkar infernusem bo zmieniłem ponoć nick na retsab :D
  • Witam

    Odnosnie progu %

    Jak widze wiekszosc ktorzy sie tu wypowiadaja jest za wysokim rogiem %

    Zapominaja jednak o tym , ze %% za niszczenie Moonow nie beda liczyly sie wtedy dla Druzyny

    Wspolczuje druzynie ktora bedzie miala w skladzie 2 niszczycieli Moonow , lub wiecej

    Poza tym przy wysokim progu % nagrode dla Aktywisty moze dostac gracz ktory wcale nie bedzie najbardziej aktywny

    Zycze wszystkim milej i dobrej zabawy

    Pozdrawiam
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • Informacja dotycząca progu w przypadku niszczeń:

    wakat napisał(a):

    Dotychczasowy punkt II.3 Zasad S&D zyskuje oznaczenie 3a, po nim dodaje się punkt 3b w brzmieniu jak poniżej:

    3b. W przypadku niszczenia księżyców progi rw nie mają zastosowania. Każde zniszczenie księżyca będzie zaliczane do wyniku rozgrywki - o ile dopełnione zostaną wszelkie warunki formalne, o których mowa w niniejszych Zasadach.
    Wprowadzenie niniejszego punktu związane jest z problem zaliczania do wyniku rozgrywki niszczeń księżyców przy ciągle rosnącym progu rw na uniwersach.
    Wybraliśmy to rozwiązanie uznając, iż jest lepsze niźli tworzenie nowego wzoru do obliczania przynależnego procentu za niszczenie księżyców lub dzielenie wyników uzyskiwanych z dotychczasowego wzoru.
    Będziemy monitorować, jak się sprawdza w praktyce tenże zapis.
    Próg dla u68 w tej edycji to 250%.





    [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

    :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
  • dobry prog i nie liczta gsow przy robieniu druzyn bo prawda jest taka ze gsy to kupoflota podbijaja wartosc flot bardzo przy podziale a robia jak do swojej wartosci bardzo malo wystarczy zobaczyc ile % zrobiily gsy w poprzednim SD prawda jest taka ze liczy sie glownie szybka flota


    albo ich nie liczcie przy podziale druzyn albo ich wartosc zmniejszcie z 10x bo miec Gsowca w druzynie to tak jak miec Grubego na banie wiem ze czesc osob lubi Gsy ale dejta se spokoj przy podziale druzyn z nimi serio bo jak jakas druzyna powiedzmy 2-3 topowe floty bedzie mialo jako Gsowcow to wiadomo kto bedzie na 90% ostatni ;p
    cala prawda "rynku" pozdrawiam

    Johnkopytko z klanu Kopytkow
    Najwiekszy fan Jennifer Aniston <3
  • No i super jest wielu chętnych więc rozgrywka będzie jak zwykle ciekawa i w fajnym otoczeniu bez znaczenia kto z kim będzie . W tamtej rozgrywce moja drużyna można powiedzieć że była Drużyną "Znienawidzonych" bo jak to z PN latać ale na przekór wbijaniu sobie kos w SD udowodniliśmy że latając poza podziałami jesteśmy w stanie wygrać i WYGRALIŚMY :top1: .
    W tej rozgrywce obojętnie kogo dostane nawet @ciap jak będę miał to i ona pofrunie .
    Zróbcie kiedy rozgrywkę na 2 drużyny wtedy to będzie rozpruwaczka uni na %%% :D .
    Witam też @Selene w tamtej rozgrywce nie dała się namówić teraz widzę że zaszczyciła swa osobą to fajnie :thumbup:

    Po za tym Życzę każdej drużynie owocnych lotów i gry Fair Play oraz wyciągnięcia z rozgrywki satysfakcji . Niech każdy robi co swoje i ciśnie dla drużyny %%% by kolejne drużyny nie ustępowały %%% i goniły z pkt. Przypominam że fajnie było by pobić tamten rekord rozgrywki bo suma przeszła 1 mln %.
    Współczuje tylko jednej drużynie która będzie miała grubego za lidera bo tutaj nasuwa się pytanie czy on bez BANA dotrwa w ogóle do SD i ile dni pogra czysto by znów nie z hańbić się i nie pobić tamtego rocznego rekordu czyli 2 BANY w jednej edycji SD ( czyli w miesiąc ) - weź chłopie kup sobie warcaby !
  • jaja byda jak filu dostanie druzyne z grubym
    wtedy to flache stawiam osobie która tak zdecydowała xD
    ale to jeszcze ja sie tam przydam i będzie trójca święta wkoncu'gsowka Szaman'musi być wszędzie
  • ciap napisał(a):

    FILU napisał(a):

    W tej rozgrywce obojętnie kogo dostane nawet @ciap jak będę miał to i ona pofrunie .
    ciap gracz najgorszego sortu. :fsad:
    Twój występ w SnD to absolutny kabaret i coś w stylu "a może wpadnie darmowe X za bycie w najlepszym teamie". Jak zawsze muł szorowałaś, tak teraz zaczynasz kopać...
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "
  • @Ten Keyra
    Ciekawe jest to że potrzeba 3% drużyny żeby zgarnąć nagrodę i w ostatniej edycji Twój sojusznik zdobył ją robiąc 3,1%. Rozumiem ze ten 0,1% robi różnicę miedzy "darmowa kopalnia ma pasożyta" a "w pełni zasłużona nagroda". :ocb:
    Obiektywne podejście do tematu.

    Raz wygrałam kopalnie i licząc straty które poniosłam w GS wyszłam ledwie na zero. Innym razem nie wygrałam za to straciłam GS. Z punktu "zdobędę darmową kopalnie" całkowicie nie opłaca się bawić w SD. :E
    Zapisując sie robiłam to z pełną świadomością strat. I każdy wiedziałby to gdyby policzył.

    Teraz nagroda większa ale również % większe. Bardzo trudno będzie zrobić wymagany %. Pewnie minimum jakie trzeba będzie osiągnąć to 30k.
    Jeżeli nawet ktoś tyle zrobi czy można nazwać to darmowym zarobkiem?

    Moja flota jest tak mała ze drużyny na innych serwerach mają większe różnice punkowe niż moja flota. Spokojnie nagrody nie zdobędę. ;)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Uwaga: Uprawniony do otrzymania nagrody jest również ten kto nie osiągnął progu 3% jednak łączna liczba zaliczonych rw wynosić będzie minimum 75% ilości wszystkich zaliczonych rw przypadających na jednego gracza na danym uni

    Ciap doczytaj cały regulamin a nie mi zarzucasz, że robiąc 500% mniej niż zrobiłem bym nie miał nagrody...zawiodłem się na Tobie :(

    Btw dobuduj tyle co miałem w zeszłej edycji floty i zrób tym 24k % to pogadamy :)
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
  • ciap napisał(a):

    Raz wygrałam kopalnie i licząc straty które poniosłam w GS wyszłam ledwie na zero. Innym razem nie wygrałam za to straciłam GS. Z punktu "zdobędę darmową kopalnie" całkowicie nie opłaca się bawić w SD.
    Zapisując sie robiłam to z pełną świadomością strat. I każdy wiedziałby to gdyby policzył.

    Teraz nagroda większa ale również % większe. Bardzo trudno będzie zrobić wymagany %. Pewnie minimum jakie trzeba będzie osiągnąć to 30k.
    Jeżeli nawet ktoś tyle zrobi czy można nazwać to darmowym zarobkiem?

    Moja flota jest tak mała ze drużyny na innych serwerach mają większe różnice punkowe niż moja flota. Spokojnie nagrody nie zdobędę.
    Jaki z tego morał? Po jaką cholerę się zapisujesz? Żeby tylko kontrolować co się dzieje na uni (kopiować do kapownika całe GG drużyny, żeby mieć "haki"), czy dla zapchania slotu, czy może żeby dołożyć Rudej roboty? W takim razie nie ma ani logicznego, ani już nawet ekonomicznego uzasadnienia Twojego zgłoszenia. Od zwykła fanaberia pani od tabelek... Jak widzisz ja się nie zgłaszam, a mam ku temu większe predyspozycje niż Ty - po prostu nie wchodzę na nieswoje rewiry.

    PS.: Mam prawo Cię oceniać, bo zdobyłem kiedyś na u21 nagrodę aktywisty w S&D - jeszcze zanim dawali za to nagrody "rzeczowe".
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "
  • Najlepiej zaraz wybierzmy osoby które wygrają np. na podstawie wystawionych ST i nie dokładajmy pracy Rudej. :fsmile:

    Każdy ma prawo się zgłosić. Dla różnych powodów. Jeden zrobi to dla nagrody. Drugi dla zabawy. Niby w niszczeniu moonów nie ma nic ale w ostatnio zanim moje zgłoszenie zostało przyjęte przez opiekuna 4 z 5 moonów została zniszczona.

    "takim razie nie ma ani logicznego, ani już nawet ekonomicznego uzasadnienia Twojego zgłoszenia."
    Gram dla punków? Jestem nolife.
    Gram dla zabawy? Jestem matematycznym debilem.

    Powtórzę nikomu krzywdy nie robię zgłoszeniem bo mam za mała flotę żeby robiła tutaj różnice jakąkolwiek. Są tu osoby których flota stanowi znaczny % drużyny które w poprzednich edycjach siedziały na urlopie. I wszystko jest ok choć to jest całkiem spore osłabienie drużny.
    Jakbym miała pewnie wiecej floty to bym się nie zgłosiła.

    PS. Ja wiele razy organizowałam userskie SD (unijne i sojuszowe w tym nawet chyba w PN), aktualizację robiłam co 2-3 dni i nikt mi za to kuponów nie dawał. Czasem też nawet liczyłam nie swoje wojny. ;)

    @Koloc
    Jakbym chciała Cie personalne zaatakować to bym podała nick. Przekroczyłeś 3%? Przekroczyłeś. Przekroczyłam kiedyś 5%? Przekroczyłam.
    Chciałam tylko pokazać ze ocena sytuacji zależy od osoby która się ocenia. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • To ja poproszę ciapkę do drużyny :E
    Jako flotowe maleństwo wystarczy, że zrobi jednego moonkilla czy RW z podłączenia i statystycznie da to lepszy współczynnik flota/pkt niż połowa uczestników O_O

    Kontynuując koncert życzeń poprosiłbym także bez wielkich gęsiarek w drużynie, bo z kolei takie floty nie mają szans zrobić % na poziomie dającym coś drużynie przy ich pkt floty, które niewiele wnoszą :/
    Może jakoś inaczej liczyć wartość flot u gęsiarzy? Aby byli w stanie zrobić % adekwatny do możliwości swojej floty?
  • ciap napisał(a):

    Powtórzę nikomu krzywdy nie robię zgłoszeniem bo mam za mała flotę żeby robiła tutaj różnice jakąkolwiek. [...]
    Jakbym miała pewnie wiecej floty to bym się nie zgłosiła.
    Ten cytat sobie zostawię jako trofeum.

    @'Antharas'
    ciap w S&D
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "

    Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Ten Keyra ().

  • Elmo[Wieiworak] napisał(a):

    dobry prog i nie liczta gsow przy robieniu druzyn bo prawda jest taka ze gsy to kupoflota podbijaja wartosc flot bardzo przy podziale a robia jak do swojej wartosci bardzo malo wystarczy zobaczyc ile % zrobiily gsy w poprzednim SD prawda jest taka ze liczy sie glownie szybka flota


    albo ich nie liczcie przy podziale druzyn albo ich wartosc zmniejszcie z 10x bo miec Gsowca w druzynie to tak jak miec Grubego na banie wiem ze czesc osob lubi Gsy ale dejta se spokoj przy podziale druzyn z nimi serio bo jak jakas druzyna powiedzmy 2-3 topowe floty bedzie mialo jako Gsowcow to wiadomo kto bedzie na 90% ostatni ;p
    Chłopie, Tobie to by się przydało zapisać na lekcję języka Polskiego a nie do S&D...

    SzamanU68 napisał(a):

    jaja byda jak filu dostanie druzyne z grubym
    wtedy to flache stawiam osobie która tak zdecydowała XD
    ale to jeszcze ja sie tam przydam i będzie trójca święta wkoncu'gsowka Szaman'musi być wszędzie
    Nie będą bo to raczej 2 kandydatów do liderów drużyn ze względu na rozmiar flot ;)

    Wyjdą na słońce ludzie cienia, powstrzymaj nas... nie mamy nic do stracenia...


    :fa: :fa: :fa: free <: <: <:


    Best Solo 5941,13% Top 6 Solo Uni28
    Best ACS 9834,6% Top 5 ACS Uni28

    1 410 177.05% Top 4 ACS u68