Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Sranie ogniem, za przeproszeniem. Parcie na topkę bez anty jest dla mnie tak samo absurdalne jak gadanie, że granie z anty nie wymaga skilla. Obie grupy przekomarzają się, a i tak za swoje dostać mogą jedynie medal z ziemniaka.

      Pokaż spoiler
      A jeśli chodzi o dopałki, to wolę odkładać i w ogóle nie używać. Można grać na miliony sposobów, ale jak robi się strategię pod anty, to wcale nie jest taki prosty proces złożyć wszystko do kupy, żeby wsio zatrybiło w odpowiednim czasie.

    • wampek napisał(a):

      Proponuję w ogóle założyć osobny wątek na przechwałki typu kto ile wydał na anty... przynajmniej pozostałe tematy będą wolne od tego spamu
      Dokladnie :D szkoda, ze rok temu wydalem hajs na przenosiny wszystkich planet na 1 pozycje pod terraformery a pozniej na 15-tki pod dex. Gdybym to zrobil teraz moglbym dolaczyc do grona szczesliwcow chwalacych sie pakowaniem kasy w gre. Ech, glupi ja...
    • Bodajże z raz (max 3), użyłem tego handlarza jak MŚBN 10 badałem i z bunkra surkę zdjąłem bo nie chciało mi się już czekać na resztę to nawet nie zdałem sobie sprawy z faktu, że handlarz daje 35% wartości - byłem za to przekonany, że 35% to jego marża (płaci 65%) - a po zapłaceniu antymaterią ten procent poleci w dół. A tu heca! =O
      "Sztuka To Ludzkość" 8)
      W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...
    • Ja zlomuję same Wr. Szansa na trafienie wymiany na kryształ od 1,96 wynosi średnio 1 do 5, a na czyste 2, 1 do 7. Przy deuterze wychodzi 1 do 4 dla 0,96, a dla pełnego 1,1 do 6. Dzięki temu nie muszę robić fsów.
      Co prawda są małe straty, ale po solidnym buffie dla Zbieracza i (skądinąd) ładowaniu mety i krychy w cargo, oraz dexu w jego fsy - przy czystym lenistwie, mnie się to opłaca.

      Obecnie jestem na etapie robienia symulacji wszelkich wymian i złomowania właśnie. Myślę, że za niedługo opublikuję to tutaj, żeby gracze mieli ogólny wgląd w to, jak to działa i mogli oszacować ile anty idzie na dane operacje, gdy się chce je optymalizować.
    • Damaon napisał(a):

      Ja zlomuję same Wr. Szansa na trafienie wymiany na kryształ od 1,96 wynosi średnio 1 do 5, a na czyste 2, 1 do 7. Przy deuterze wychodzi 1 do 4 dla 0,96, a dla pełnego 1,1 do 6. Dzięki temu nie muszę robić fsów.
      Co prawda są małe straty, ale po solidnym buffie dla Zbieracza i (skądinąd) ładowaniu mety i krychy w cargo, oraz dexu w jego fsy - przy czystym lenistwie, mnie się to opłaca.

      Obecnie jestem na etapie robienia symulacji wszelkich wymian i złomowania właśnie. Myślę, że za niedługo opublikuję to tutaj, żeby gracze mieli ogólny wgląd w to, jak to działa i mogli oszacować ile anty idzie na dane operacje, gdy się chce je optymalizować.
      Wyjasnij mi, zlomujesz u zlomiarza WR ktore budowane sa za sam metal, a zlomiarz oddaje Ci krysztal/dex?
      To chyba ja cale zycie w bledzie zylem i myslalem ze dziala to inaczej :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez LA PUTIN LABAMBA ().

    • LA PUTIN LABAMBA napisał(a):

      Damaon napisał(a):

      Ja zlomuję same Wr. Szansa na trafienie wymiany na kryształ od 1,96 wynosi średnio 1 do 5, a na czyste 2, 1 do 7. Przy deuterze wychodzi 1 do 4 dla 0,96, a dla pełnego 1,1 do 6. Dzięki temu nie muszę robić fsów.
      Co prawda są małe straty, ale po solidnym buffie dla Zbieracza i (skądinąd) ładowaniu mety i krychy w cargo, oraz dexu w jego fsy - przy czystym lenistwie, mnie się to opłaca.

      Obecnie jestem na etapie robienia symulacji wszelkich wymian i złomowania właśnie. Myślę, że za niedługo opublikuję to tutaj, żeby gracze mieli ogólny wgląd w to, jak to działa i mogli oszacować ile anty idzie na dane operacje, gdy się chce je optymalizować.
      Wyjasnij mi, zlomujesz u zlomiarza WR ktore budowane sa za sam metal, a zlomiarz oddaje Ci krysztal/dex?To chyba ja cale zycie w bledzie zylem i myslalem ze dziala to inaczej :D
      Zezlomowany metal jest w takiej ilości, że styka po wymianie na krychę lub/i dex. Wystarczyło zrobić sobie kalkulator. Przykład dla ilości potrzebnych Wr do zdobycia krychy: (potrzebny kryształ*3)/procent wymiany surowców M>K. Teraz wiem ile metalu potrzebuję. Dalej... (złomowany metal*100)/% u złomiarza)/2000=liczba potrzebnych Wr

      Apofis napisał(a):

      No nie żartuj, że dużo. Bo choćbyś miał 1 mln dt to ci nie spalą nawet miliona dexu a weż sobie konkretną flotę do wysłania to są miliony dexu.

      A jak nie masz floty to możesz zamiast transporterów zamrażać surę w badaniach i budynkach a teraz i w rynku.
      Ja tam lubię jak można gdziekolwiek zaoszczędzić, bo na dłuższą metę, dla mnie milion zaoszczędzony dzisiaj = kilka milionów zwróconych później. Mógłbym chomikować jak Zefir, albo pilnować FS o 4 rano, ale mnie się nie chce.

      Trochę zeszliśmy z tematu ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Damaon: Poprawił nawiasy ().

    • Damaon napisał(a):

      Trochę zeszliśmy z tematu ;)

      Najlepsze w tej w wersji 7 jest to że ludzie przez te ekspedycje tak poszli w górę że się w głowie nie mieści.
      U nas na Librze obecny top 2 urósł od stycznia 2020 do października o miliard punktów.

      Napiszę słownie i matematycznie.
      Miliard = tysiąc milionów = 1 000 000 000 czyli 10^9

      A wiadomo, że jeden punkt to 1000 surowca.
      Czyli wydał 1 000 miliardów surowca. BILION Czyli 10^12.

      Nasz Rudy administrator tego forum zrobił z konta 50 mln punktów konto o wartości 580 mln. - czyli ponad 10krotnie.

      To tak wypaczyło rywalizację na uni, że mi śmigającemu na rowerze GF każe ścigać się z samochodami :D
      Zapierniczam dalej twardo wąchając ich spaliny ale jakoś przestaje mnie już to śmieszyć.

      Wszyscy udają, że się nic nie stało. Wszystko jest w porządku.

      "Spoczko wprowadziliśmy ograniczenie na piratów - grajcie dalej"


      Miliard punktów czyli bilion surowca - wreszcie douczyłem się na wikipedii ]:-D

      Pozdrawiam serdecznie wszystkich grających
    • El Baaboollo napisał(a):

      Damaon napisał(a):

      Trochę zeszliśmy z tematu ;)
      Najlepsze w tej w wersji 7 jest to że ludzie przez te ekspedycje tak poszli w górę że się w głowie nie mieści.
      U nas na Librze obecny top 2 urósł od stycznia 2020 do października o miliard punktów.

      [...]
      Nasz Rudy administrator tego forum zrobił z konta 50 mln punktów konto o wartości 580 mln. - czyli ponad 10krotnie.
      Nie wiem skąd Ty masz takie dane, ale coś mi się nie zgadza z tym co piszesz ;)
      W styczniu przeklikałam stocznię dzięki pomocy sojuszu w odbudowie, więc ekspedycje nie zwiększyły mojego konta 10krotnie.
      Do ekspedycji podeszłam z 270 mln punktów, obecnie mam tyle co podałeś. Przeanalizuj dokładnie statystki a dopiero potem przedstawiaj je innym, bo po prostu kłamiesz ;) Niektórzy na innych uniwersach dorobili się dużo większej floty na ekspedycjach i przy nich wypadam po prostu jak biedak. ;)

      P.S. Do admina to mi jeszcze daleko ;)





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Ruda napisał(a):

      Owszem, ale nie zgodzę się że mam być za to piętnowana skoro zostało to umożliwione w grze.
      Zostało to umożliwione w grze bo ktoś tego nie dopilnował.
      Najpierw jakiś programista, potem jego szef, jego dyrektor itd. A na końcu jest ktoś kto przez 9 miesięcy nic z tym nie zrobił.

      To nie jest tak, że TOP 2 urósł w statach bo lepiej grał ode mnie czy więcej latał, więcej złomował itd.
      Wykorzystał nadarząjącą się okazję.


      To nie jest zarzut bezpośrednio do Ciebie tylko ogólnie chodzi o przedstawienie skali tego problemu.

      Od stycznia ta gra promowała odkrywców a nie tych, którzy grają aktywnie złomując innych.

      Już nawet nie wspomnę o tym ile kasy straciło GF na tym błędzie (bo ja postrzegam to jako błąd a raczej strzał w stopę).
      Ale jak się rozdaje surowce na ekspedycjach a potem ogłasza opcję kupienia ich w pakietach to nie mam pytań.

      Nikt nie daje czegoś za darmo a potem nie próbuje tego samego sprzedać bo wiadomo że za dużo chętnych nie będzie.

      Gdyby,
      Zamiast tej sytuacji z odkrywcą i piratami zdarzyło się że dla zbieracza np. na planecie z temp. 160 i 160 polami wydobycie byłoby sto razy większe niż normalnie to wszyscy pokasowaliby planety i szukali właśnie takich parametrów.

      Odkrywca byłby wtedy nieopłacalny bo ja jako zbieracz miałbym zamiast 15 milionów metalu dziennie 1,5 miliarda. I tak razy 10 planet.


      I tyle w temacie.