Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • @ciap ciesze się, że czytam jak powoli zaczynasz stawać w obronie graczy, nie chce mi się cytować posta, ale jeden mnie bardzo urzekł.
      Wiesz co jest najgorsze, że od kilku dni w tym temacie, a także w tym drugim dotyczącym stricte rynku, gracze wręcz proszą oraz wymuszają na administracji do ustosunkowania się co do całej sytuacji. I co dostajemy w zamian?
      Możesz napisać jak wygląda to w Twoich oczach? Takie podejście i takie traktowanie graczy?

      Została wywołana burza, potrzebnie czy nie-to się okaże, która mogła by się już dawno skończyć z jednym konkretny postem CoMy z jasno określonymi działaniami, planami oraz sytuacją z wprowadzeniem przez WAS BUBLA.
      Gracze prosili o wyłączenie rynku, o backup, ale na chwilę obecną to już nie ma żadnego sensu. Backup skrzywdzi połowę, a połowę uratuje, ale tak jak ktoś wspomniał jest już o kilka dni za późno. Wyłączenie rynku teraz już też niewiele da (chociaż według mnie dobry pomysł wciąż, aż do definitywnego załątania dziury), ponieważ najwięcej surowców już dawno zostało wylane na uniwersa.
    • ciap napisał(a):

      Ja napisałam że oddaje surowce plus że jest na zero. Więc wydaje mi sie oczywiste że jeżeli coś oddaje i jest na zero to musi być to zysk.
      Jeżeli nie było to jasne to przepraszam
      Ciap - no właśnie nie jest to jednoznaczne, bo w przepisie nie ma o tym mowy, tylko o tym, że należy otrzymane surowce zwrócić, pomijając fakt, że przepis mówi o "otrzymanych", a nie uzyskanych poprzez zrobienie rw przez nieświadomego gracza - to Twoje słowa są Twoją interpretacją, nie gwarantują, że inny GO/SGO tak samo je zinterpretuje

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • 19dawid45 napisał(a):

      CZyli pozostaje w ramach bezpieczeństwa wysyłać ticket za każdy handel za każdy farming za każde starcie.... wtedy jesteśmy powiedzmy że bezpieczni:)
      Każde zdarzenie jeden tichet haha

      A ja mam pytanko może Ciap czy Ruda odpowiedzą w sumie powinny TO AKURAT WIEDZIEĆ

      Gdzie jest ART?
      Ja tam co prawda sondami w ciągu godziny-dwóch oblecę wszystkie idlaki w galaktyce, ale jeśli chcą na każdego ticketa... no spoko, nie ma co się sprzeczać ;)
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Do osób które piszą, że nie chcą backupa. Ostatnie 3 strony to rozmowy o tym czy gracze dostaną bana za lewe surowce jako paserzy etc.
      Widzicie co się dzieje obecnie w grze? Przecież te bany/dochodzenia/odsyłki mogą się ciągnąć miesiącami, bo za miesiąc ktoś wyciągnie z lewego konta 100kkk surki i nagle całe uni zostanie znów zalane lewą surką. Za półtora miesiąca to samo. I za dwa. Nie wiemy ile surki jest w obiegu i gdzie jest pochowana. Surka będzie przehandlowana, przetopiona, sfarmiona i znów będzie problem. I tak do usranej śmierci.
      Szkoda Wam 10 dni gry przez backup - a nie szkoda Wam 10 lat gry przez rozpieprzoną grę? Przecież Wasze konta są nic nie warte w chwili obecnej. Co więcej, jutro mogą być zezłomowane przez flotę powstałą z buga, albo zbanowane za paserstwo bo nieświadomie kupiłeś 5x deuter od tego samego gracza po minimalu pozyskany z buga. Udowodnij teraz, GO że 5 handli z jednym graczem po minimalu to przypadek. Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy? Nawet nie wiesz jak się mylisz.
      Patrzcie dalej niż czubek własnego nosa. Gra to nie tylko 'Ja, ja, ja i moje konto'.
      Przecież ogame to łańcuch ludzi/transakcji/działań/powiązań.


    • zanim zrobią cokolwiek niech na początku zrobią jedną prostą rzecz mianowicie niech pójdzie info o rynku żeby nie używać autoofert
      osobiście do wczoraj nie miałem pojęcia że jest taki problem dopiero na quantum uświadomił mnie @ale cios antynazista
      ilu jest takich graczy którzy nie mają pojęcia o czymś takim . Najpierw niech ogarną przepływ informacji i zablokują rynek a potem niech se dochodzą jak chcą
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • Strzelec84 napisał(a):

      zanim zrobią cokolwiek niech na początku zrobią jedną prostą rzecz mianowicie niech pójdzie info o rynku żeby nie używać autoofert
      osobiście do wczoraj nie miałem pojęcia że jest taki problem dopiero na quantum uświadomił mnie @ale cios antynazista
      ilu jest takich graczy którzy nie mają pojęcia o czymś takim . Najpierw niech ogarną przepływ informacji i zablokują rynek a potem niech se dochodzą jak chcą
      Człowieku, od tygodnia piszę, aby puścili prostą wiadomość przez grę - i NIEDASIE. No, naprawdę NIEDASIE.

      W ten sposób
      a) zmniejszyli by problem - mniej osób nieświadomych
      b) zmniejszyli by pracę dla siebie - kto uzywa autooferty / autozapytania to od razu do analizy
      c) pokazali by ze gracze choć trochę się liczą - skoro ktoś dba o ich dobro.

      Ale nie, NIEDASIE. Nawet napisałem jakiś prosty komunikat - tylko poprawić, puścić i już - 3 min. Ale NIEDASIE.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • No trochę szkoda tego backupa bo od zmiany wersji strzeliłem 120k% na łącznie 9kkk zysku :E Przy moim eko to jakieś 3 lata gry z prędkością x7 :E Nie ukrywam że zaboli mnie to bardziej niż to że ktoś kogo i tak solo nie ruszam nagle ma 20kk floty więcej, będzie większy % jak mawia klasyk :D

      Najlepsze jest to że masa tych pseudo pusherów ciuła flotę i nie ma pojęcia o poważnej grze :E Zrobić 1kk niszczar to nie sztuka, sztuka to jest użyć tego chociaż raz w dużej bitwie :D Idźcie tym tokiem - ktoś kto robi użytek z floty i tak jest poza zasięgiem większości graczy, wątpię żeby ryzykował bana dla zwiększenia i tak już kolosalnej przewagi. A ktoś kto nigdy nie złomował to zastrzyk 100kkk sury nic mu nie da. Bo nie ma o tym pojęcia :E

      Fakt, ekonomów może to zaboleć bo tu się liczy Top, tu się liczy pkt, gra na najwyższym poziomie.

      Racjonalnie patrząc nie ma takiej opcji żeby zrobili miesięcznego backupa. Pitolenie głupot że wyłapią całą surę też nie ma sensu, to raczej takie straszenie żeby się przyznać. Abstrakcją jest pisanie czegoś o paserstwie w handlu po normalnych przelicznikach, surka ma się zgadzać na jednym koncie, w 4 literach mam skąd ktoś ma deuter, jeżeli otrzyma ode mnie 2kkk kryształu za 1kkk deuteru to niech on sobie odsyła te 2kkk kryształu na planety GO. Ale naturalnie, napisać coś na forum ciężko ale odjąć trochę sury z panelu - żadeeeen prooooblem, robi się w mig.

      Uważam że największą stratą będzie, gdy ta surka pójdzie w eko :E


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • Czesc,
      Przepraszam z góry, jeżeli to pytanie już tutaj było, ale przeszukiwałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi.

      Czy zmienił się wzór na wydobycie deuteru na wersji 7.x ?
      Mam takie samo wydobycie deuteru na planecie z temperaturą: 1°C jak i z -9°C.
      Wyglada tak jakby teraz byly jakies "zakresy" temperatur, a nie konkretna wartość, ponieważ na innych planetach gdzie mam 15, 16 oraz 21 stopni wydobycie jest mniejsze niz na tych planetach z 1 oraz -9, jednakże ciągle jest takie same pomiędzy tymi planetami, mimo rożnic w paru stopniach.

      Byłbym dźwięczny za jakiekolwiek info.
    • Arsey napisał(a):

      Czesc,
      Przepraszam z góry, jeżeli to pytanie już tutaj było, ale przeszukiwałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi.

      Czy zmienił się wzór na wydobycie deuteru na wersji 7.x ?
      Mam takie samo wydobycie deuteru na planecie z temperaturą: 1°C jak i z -9°C.
      Wyglada tak jakby teraz byly jakies "zakresy" temperatur, a nie konkretna wartość, ponieważ na innych planetach gdzie mam 15, 16 oraz 21 stopni wydobycie jest mniejsze niz na tych planetach z 1 oraz -9, jednakże ciągle jest takie same pomiędzy tymi planetami, mimo rożnic w paru stopniach.

      Byłbym dźwięczny za jakiekolwiek info.
      Niestety, ale ciężko ustalić co w tej wersji jest zamierzoną zmianą, a co błędem...
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Arsey napisał(a):

      Czesc,
      Przepraszam z góry, jeżeli to pytanie już tutaj było, ale przeszukiwałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi.

      Czy zmienił się wzór na wydobycie deuteru na wersji 7.x ?
      Mam takie samo wydobycie deuteru na planecie z temperaturą: 1°C jak i z -9°C.
      Wyglada tak jakby teraz byly jakies "zakresy" temperatur, a nie konkretna wartość, ponieważ na innych planetach gdzie mam 15, 16 oraz 21 stopni wydobycie jest mniejsze niz na tych planetach z 1 oraz -9, jednakże ciągle jest takie same pomiędzy tymi planetami, mimo rożnic w paru stopniach.

      Byłbym dźwięczny za jakiekolwiek info.
      Jest to zakres... Zmienił się wzór.

      Zgłoszone czekamy.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Arsey napisał(a):

      Czesc,
      Przepraszam z góry, jeżeli to pytanie już tutaj było, ale przeszukiwałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi.

      Czy zmienił się wzór na wydobycie deuteru na wersji 7.x ?
      Mam takie samo wydobycie deuteru na planecie z temperaturą: 1°C jak i z -9°C.
      Wyglada tak jakby teraz byly jakies "zakresy" temperatur, a nie konkretna wartość, ponieważ na innych planetach gdzie mam 15, 16 oraz 21 stopni wydobycie jest mniejsze niz na tych planetach z 1 oraz -9, jednakże ciągle jest takie same pomiędzy tymi planetami, mimo rożnic w paru stopniach.

      Byłbym dźwięczny za jakiekolwiek info.
      Jest to zakres... Zmienił się wzór.
      Zgłoszone czekamy.
      Rozumiem.
      Jeżeli jest to zgłoszone to znaczy, że będzie przywrócony poprzedni wzór? czy oficjalna informacja na temat zmiany formuły?
      Jest jakis oficjalny wątek na ten temat? Przejrzałem wszystkie posty dotyczące błedów na 7.x i nie znalazłem nic co do wydobycia deuteru.
    • ciap napisał(a):



      Nonick napisał(a):

      Mam pytanie do ogarniętych, może ktoś z adminów. @ciap może Ty?
      Przeglądam swoją historię sprzedaży statków z ekspedycji - nie ma tam żadnych dziwnych sum, wszystko wygląda git. Zwykłe sumy w widełkach, takie jak sobie sam wpisałem - bez autoofert / autozapytań. Mogę się czuć bezpiecznie?
      Możesz napisać zgłoszenie.

      @ciap tzn sugerujesz, że pomimo iż wszystkie handle odbyły się w rynkowych widełkach, nigdzie mi nie wyskoczyło 500 mld darmowej surki i podobne kwiatki, powinienem pisać zgłoszenie do GO? Jeżeli tak, to by oznaczało, że zgłoszenie powinien napisać dosłownie KAŻDY kto użył rynku choć raz. To by w prostym przełożeniu oznaczało, że takie zapytanie napisać musi każdy gracz, który choćby raz użył rynku.
    • To ja bym musiał napisać 1000 zgłoszeń bo moja ilość użyć rynku zbliża się do tej ilości :E
      Powodzenia w pisaniu i rozpatrywaniu. Nie piszcie tu farmazonów bo gracze którzy nie ogarniają tematu się będą sugerować półprawdami i domniemaniami
      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
    • Koloc napisał(a):

      To ja bym musiał napisać 1000 zgłoszeń bo moja ilość użyć rynku zbliża się do tej ilości :E
      Powodzenia w pisaniu i rozpatrywaniu. Nie piszcie tu farmazonów bo gracze którzy nie ogarniają tematu się będą sugerować półprawdami i domniemaniami
      To wysyłaj ticket ... 1000 to do rana wyślesz?:) mamy wysyłać tickety to wysyłajmy... dbajmy o swoje bezpieczeństwo:)
    • Art napisał(a):

      Szanowni Gracze,

      dziś trafi na nasze serwery wersja 7.1.0-rc18, która
      • usuwa krytyczny błąd na rynku (możliwość tworzenia surowców)
      • poprawia działanie rozwijalnego menu tolerancji

      no to już temat załatwiony
      przy okazji czy nowa wersja usunie też gratisową flotę wyczytałem to w błędach i faktycznie działa i nie tylko na mt
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • @Art bug ponoć usuwacie a co z graczami co uzyskali mega przyrosty przez ten bug ? wyłapiecie ich powoli czy skąd mamy mieć pewność - uczciwi gracze, że wśród nas nie ma na serwerze oszustów ?
      Na kalyke gram od poczatku - grajac uczciwie w topce - tydzien w tydzien dokupujac boostery do wydobycia, sztab etc. aż nagle w ciągu ostatnich dwóch-trzech tygodni zaczęło mnie doganiać albo przeganiać masa graczy... Jako top 2 ekonom z boosterami, malym farmingiem statystyka pokazuje ze generuje przychod srednio ~ 180-200kk surowca, a typki co nic nie lataja a flote buduja nagle trzaskaja przyrosty dzien w dzien po 400 - 500 - 600k pkt (?) mam sie smiac czy plakac ?
    • memento-mori napisał(a):

      @Art bug ponoć usuwacie a co z graczami co uzyskali mega przyrosty przez ten bug ? wyłapiecie ich powoli czy skąd mamy mieć pewność - uczciwi gracze, że wśród nas nie ma na serwerze oszustów ?
      Na kalyke gram od poczatku - grajac uczciwie w topce - tydzien w tydzien dokupujac boostery do wydobycia, sztab etc. aż nagle w ciągu ostatnich dwóch-trzech tygodni zaczęło mnie doganiać albo przeganiać masa graczy... Jako top 2 ekonom z boosterami, malym farmingiem statystyka pokazuje ze generuje przychod srednio ~ 180-200kk surowca, a typki co nic nie lataja a flote buduja nagle trzaskaja przyrosty dzien w dzien po 400 - 500 - 600k pkt (?) mam sie smiac czy plakac ?
      Ludzie mają takie przyrosty nie tylko przez bug. Zobacz sobie jakie zyski (legalne) ma odkrywca wysyłając lmy na ekspy i zbierając powstały złom. Ogame dokonało swojego żywota z końcem 2019 roku. Trzeba się z tym pogodzić :)
    • Wygląda na to, że istnieje różnica w starych autozapytaniach / autoofertach oraz nowych

      Jak na uni jest jakies stare - to działa (kupuje po 80% ceny itp). - tolerancja funkcjonuje i paruje

      Jak robisz nowe autozapytanie / autooferte - to bez wzgledu na ustawioną tolerancję - nie działa

      Autooferta na 30ow po max metalu, tolerancja 25%
      Zapytanie na 10 ow po max metalu - nie sparowane
      Zapytanie na 10 ow po 72000 metalu (w zakresie tolerancji) - nie sparowane

      @Art sprawdz to sobie, zgłoś ładnie jako błąd i niech próbują dalej :)


      Bonus jest taki, że dzięki temu (jezeli to się potwierdzi) za 3 dni przestana działać autozapytania i autooferty - czyli plus dla rynku. Nie dało się wyłączyc autozapytań / autoofert biznesowo - to developer to załatwił :D
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon