Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • dobry zart to do @ciap
      I dzieki@'buleon' jak widac sa ludzie i ludziska.
      Tylko nie rozumiem jednej rzeczy.
      Ludzie i operatorzy : my walczymy o jedna rzecz.
      Chcemy wiedziec co wolno a czego nie wolno .
      Czy to jest takie skomplikowane?
      Umozliwicie nam granie w gre na jasnych i przejrzystych zasadach?
      czy tez zawsze wszystko bedzie niejasne zaciemnione przeklamane? i zalezne od widzimisie
      kogos tam?
    • Avinashi napisał(a):

      Dobrygracz napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Wie ktoś ile % floty rozwalonej wraca na planetę do doku? dla atakującego przy klasie Generał
      Nie wiem dokładnie jak to działa ale jeżeli spełnisz wszystkie warunki to tyle ile % daje dok na 1 poziomie trafi właśnie do doku, rozbudowa nie wpływała na to że większy procent floty się zwróci ale nie wiem czy tak powinno być że jest to stała wartość czy po prostu to nie działa i wraz z rozwojem doku nie zwiększa się (oczywiście przy ataku)... znalezienie sensownie zebranych informacji o aktualizacji graniczy z cudem więc nie ma nawet jak porównać praktyki...
      JESLI W OGÓLE Ci coś odda... po rozbiciu się 2x o różne koordy z podobnymi stratami, dok dostałam tylko z jednego raportu. Dzisiaj rozbiłam się na ponad 500kk doku nie ujrzałam :E pomijam drobny fakt, że z trashu straty miałam mieć rzędu 800kk a w RW wyszło 550kk ;>>

      może @Art by się wypowiedział w końcu nt tego pola wrakowego, czy to jakas loteria na chybił trafił czy jak?? jedni dostają inni nie? Z tego co wiem to był to bonus dla klasy generał do KAŻDEGO rw. Czemu więc ja mam być stratna względem kogoś innego? Ktoś dostaje, a ja nie.... coś nie halo (jak większość w tej wersji) ale rozbijając się na kilka kkk i nie dostając PW, podczas gdy ktoś inny również rozbija się na kilka kkk i PW dostaje czuję się oszukana. Także jak to ogarniecie, to ja po proszę o zwrot należnego mi się PW z KAŻDEGO raportu jaki zrobiłam po wyborze klasy, a trochę tego było jakby nie patrzeć.......................
      Głupie pytanie, czy stracona flota była większa niż 5% całości? Może leciałaś z lotki na której nie masz wybudowanego doku, znajomy się pomylił w tak głupi przypadek i też doku nie dostał. Jeżeli natomiast spełniłaś wszystkie teoretyczne wymagania które na forum się przewijają to może jest jeszcze jakiś jeden magiczny warunek o którym nie wiemy bo nikt nie raczył nas poinformować. W końcu nic nie jest jasno opisane... Prawda jest taka ze dopóki ktoś nie napisze wszystkich informacji na temat wersji 7. możemy sobie zgadywać co działa dobrze a co źle a co się zmieniło i nie zostaliśmy poinformowani...

      @Art Poprzednicy zwrócili ci już uwagę we wcześniejszych postach ale serio, skoro wiecie, że coś jest bublem, sporo załogi idzie na urlopy, nie macie możliwości sprawdzania i sprawnego usuwania błędów to jakim trzeba być kretynem żeby wcielać projekt w życie? Jest takie powiedzenie, że liczy się jakość a nie ilość, w ogame nowości są wprowadzane ekhm każdy wie w jakim odstępie czasu, zamiast dać sobie dodatkowe kilka tygodni (jesteśmy przyzwyczajeni...) to nie, wprowadzamy to co jest żeby liczba paczy się zgadzała... W normalnym przedsiębiorstwie każdy kto byłby za to odpowiedzialny otrzymałby z miejsca wypowiedzenie. Kilkuletnie dziecko by zrozumiało, że lepiej z czymś poczekać i poświęcić temu więcej czasu niż na szybkości, niedokładnie coś zrobić O.o
      Ludzie tobą gardzą bo to ty nam przekazałeś informacje takie a nie inne, zapierałeś się, że dostaniemy POPRAWIONĄ wersję a nie to samo co GB i jak wyszło w praktyce ? Zostaliśmy przez was ( tu sobie każdy może według uznania coś wstawić ;) )
      Za jedno trzeba was pochwalić, z tego co słyszałem z kupnem anty nie ma żadnego problemu 10/10 chociaż tyle wam wyszło :E :E :E
    • buleon napisał(a):

      @cerm3r uważaj z ciap, czepiaj się każdego słówka. Ona napisała m.in. to:

      ciap napisał(a):

      @buleon
      Jako ex członek powinieneś to wiedzieć
      Zasady są międzynarodowe więc żeby je zmienić trzeba napisać posta na forum board.origin.ogame.gameforge.com/index.php/BoardList/
      Tylko nie dodała, że zasady może tak, ale ich interpretacja, która zmieniła przeliczniki, zlikwidowała słupy i zasilacze, już nie jest międzynarodowa. Gdybym wiedział to wcześniej, to pierwsze, co bym zrobił, to zaczął kopać po zagranicznych zasadach i interpretacjach. Opóźniła tym samym wprowadzenie niekorzystnej dla siebie zmiany o rok.
      Staram się odpowiadać zgodnie z stanem który został mi przedstawiony. :fsmile:

      Art również pisał o globalnych zasadach:
      O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry
      O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

      :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • a kiedy pisal o tych globalnych zasadach? 3 lata po fakcie?
      czy tez jak juz silent z majsem i reszta czy z toba na czele zdazyli przez rok urosnac na walach i kupionych kontach .
      glosno sie zrobilo dopiero jak majs zaczol topic z 500 baniek na miesiac i pewnie jeszcze 3 miesiace i by byl top 1 world .
      dzieki komu? dzieki Wam i waszemu podejsciu do graczy , ogame i ogolnie .

      poprawka:
      i pewnie do dnia dzisiejszego nic by nie zostalo zrobione gdyby nie larum graczy .
      bo was obchodzi tylko to ze "hajs sie zgadza" .
      macie bledne zalozenia
    • ciap napisał(a):

      Staram się odpowiadać zgodnie z stanem który został mi przedstawiony.
      Nie zarzucam Ci kłamstwa, a wprowadzenie w błąd. Umyślnie czy nie, to już niech każdy sobie rozważy. Dodam tylko, że ciap to największy handlarz uni 68.


      ciap napisał(a):

      Art również pisał o globalnych zasadach:
      Tak, pisał. A następnie dopowiedział to:
      board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8629867#post8629867

      Na tym polega pisanie z Tobą. Podajesz półprawdy, wyrywasz z kontekstu itd.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon @cerm3r i inni prawdę Wam piszą. Ja też pisałem, ale witki opadają i już mi się nie chce. Mów do słupa, a słup... Jeden pomarańczowy wjeżdża tu na koniu i straszy banami, Art ma wszystkich w 4 literach, a ciap jest mistrzynią w omijaniu niewygodnego, czepianiu się słówek i półsłówek i takiej tandetnej gierce.

      Art wrzuca posta, który nie mówi kompletnie nic konkretnego, pozostali z teamu "bijo brawo" ;)

      Nie dalej jak 3 dni temu sam Wam pisałem o tym, że cały ten Wasz team się tu wzajemnie ślepo broni. Fajny sobie zrobiliście kącik wzajemnej adoracji. Kij z waszymi kompetencjami. Trochę Wam zwyczajnej klasy brakuje.


    • Im dłużej czytam ten temat tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze to team ma problem i probuje siebie wybielic na tle userow. Wieczna walka team vs. user. Oni nigdy nic nie wiedza, nie sa od tego czy siamtego. Ale jest drugie dno i widze to na przykladzie Libry. Zaden z tych topowych, krysztalowych flociarzy sie tu nie wypowiada tylko wszystkie pomyje przyjmuje na siebie obronczyni ucisnionych - @ciap.

      Kombinatorzy na tym polskim ogame jakich mało. Odwala się cyrk na kółkach, gracze już nie Ci sami co zwykle wylewaja swoją złość i niezadowolenie a team jak zwykle tylko Jedna formuła, napisz ticketa. Ehh, duzo bym jeszcze mogl pisac ale i tak post skasuje pewnie jedna (nie) miła Pani więc bez sensu. Wystarczy tylko wywnioskowac kto komu przyklaskuje na forum i kto siedzi w zielonym teamie na forum i kto w pomaranczowym. Wnioski same sie pokazuja.
    • Dobrygracz napisał(a):

      Głupie pytanie, czy stracona flota była większa niż 5% całości?
      ale dlaczego flota ma być większa niż 5% całości? z tego co wiem to do doku warunek jest taki że na pz ma trafić przynajmniej 500,000 jednostek sury (5%) no i to było spełnione. poza tym w tamtych RW straty miałam znacznie mniejsze niż w tym na 550kk bo jakoś z 80kk w obu raportach a pole wrakowe dostałam z 1 raportu, z tego na 550kk strat tez nie dostałam. Może podział na lepszych i gorszych (kupujących anty i tych nie kupujących?) ?? bo podobno jak się robi ACSa z kimś to nie powinno być doku a też jest, zarówno przy obronie ACS jak i ataku ACS także to nie to ;>


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • 5% to znaczy że jak spadnie Ci 5.000 LM ze 100.000 LM wysłanych to dostaniesz zwrot, odpowiedni dla swojego Uni, zależny od % floty lądujacej na pz dla uni68 to 40% pz i jakieś 25% doku. Wysyłając 500k panca musi ich odpowiednio spaść 25k, 5% floty którą wysyłasz.

      Dodatkowo w lecąc ACS 100.000 LM + 100.000 LM jeżeli spadnie w jednym slocie 5% A w drugim nie to dostajesz pole wrakowe z jednego.

      To z moich obserwacji, cała reszta lata na ekspedycje.

      Arcik byku wiadomo, to nie od Ciebie zależy, Ty nie możesz nic, a wszystko dzieje się przypadkiem i z pomocą magii świąt. Struś to Twój patronus, na bank :klaun:

      :E


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • Dla mnie sprawa jest jasna :
      " Dopóki nie wprowadzimy aktualizacji, zostają przeliczniki dozwolone na rynku i przeliczniki w handlu bezpośrednim.".
      To , ze mu się to nie podoba to jest jedno , a to , że musi to zaakceptować bo taki rynek GF wprowadziło to drugie.
      Nikt nie chce napisać wprost , że to legalne , ponieważ skala pushów powiększyła by się trzykrotnie.
      Teraz jest duża , ale są ludzie i obawy , którzy bez oficjalnego stanowiska w tej sprawie , nadal będą się wstrzymywać z korzystania z rynku. Tylko w taki sposób choć odrobinę mogą to zahamować. W końcu przyjdzie aktualizacja , gdzie unormują (jak sam Art napisał) przeliczniki. Pytanie tylko ile będziemy na nią czekać i ile osób w mniejszym bądź większym stopniu to wykorzysta.
      Na chwilę obecną przelicznik na rynku wynosi 1:1:1 ( a można i niżej ) , dlatego nie ma tu mowy o zdrowej rywalizacji.
      Każda jednostka deuteru jest tyle samo warta co jednostka metalu i kryształu. Pomijając to , że na nowym uni każdy zaczyna od zera , to na starszych skomplikowało to nie jednemu konto. Nie po to budowało się daną kopalnie by teraz wszystkie były równe.
      Zbyt długo to już trwa. Nigdy się juz nie dowiemy ile osób zyskalo dzięki rynkowi , a ile straciło.
      Nieprzemyślana aktualizacja zniszczyła wszystko. I już strat nie naprawią.
    • GramBoLubie napisał(a):

      Nikt nie chce napisać wprost , że to legalne , ponieważ skala pushów powiększyła by się trzykrotnie.
      Ale gracze powinni wiedzieć, co mogą, a czego nie mogą. Aktualizacja została wypuszczona na oficjalne serwery. Skoro mogę na nich kupić antymaterię, to i zasady powinny być znane i jasne.

      GramBoLubie napisał(a):

      Teraz jest duża , ale są ludzie i obawy , którzy bez oficjalnego stanowiska w tej sprawie , nadal będą się wstrzymywać z korzystania z rynku. Tylko w taki sposób choć odrobinę mogą to zahamować. W końcu przyjdzie aktualizacja , gdzie unormują (jak sam Art napisał) przeliczniki. Pytanie tylko ile będziemy na nią czekać i ile osób w mniejszym bądź większym stopniu to wykorzysta.
      Zahamują odrobinę i zaburzą równowagę na uniwersach. Bo w tym wszystkim nie to jest najgorsze, że można cyckać konta słabsze, tylko to, że nie wiadomo czy można. Jeśli wszyscy będą mogli, to serwery się dostosują do nowej sytuacji. Znaczenia nabiorą sieci, generalnie granie w grupach.

      GramBoLubie napisał(a):

      Na chwilę obecną przelicznik na rynku wynosi 1:1:1 ( a można i niżej ) , dlatego nie ma tu mowy o zdrowej rywalizacji.
      Jeśli wszyscy będą mogli korzystać z tego (legalizacja, nawet czasowa), to proporcje będą zachowane i rywalizacja będzie miała sens. Jeśli nikt nie będzie mógł korzystać (delegalizacja), to też będzie równo. Teraz równo nie jest.

      Lwica jest boska :)
    • Jasnym jest, że korzystać można, byle po cichu. Przecież Art napisał, że zostają przeliczniki takie jak na rynku, czego tu nie rozumieć? Dalej zabawa 1:1:1 trwa, dalej można mnożyć surowce, byle nie robić tego na ogromną skalę tak jak to zrobił wrum z aduchem. Kto pierwszy ten lepszy, kto ukreci na tym wale więcej - wygrywa. A teraz się cieszcie z pięknej nowej wersji gry, zaraz damy happy hour na anty i siedzieć cicho. A no i przydałoby się jeszcze trochę powielbic Arta, ciap pusherke trochę też, ale jednak trochę mniej, bo jest tylko od calowania stóp Artowi.
      Gówno to Ogame, już od dawna, nic się nie zmienia w podejściu tych śmiesznych przemadrzalych ludkow z teamu, tyle lat już. Mam nadzieję, że co mądrzejszy i bardziej szanujący się, uczciwy gracz odejdzie z tej gry, przestanie się bawić w ten pusherski wyścig, GF sobie na to zasłużyło raz zatrudniając dyletantow, a dwa mając w dupie ludzi, którzy im bądź co bądź, płacą.

      Pozdrawiam,
      JA.
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • farcik napisał(a):

      Jasnym jest, że korzystać można, byle po cichu. Przecież Art napisał, że zostają przeliczniki takie jak na rynku, czego tu nie rozumieć? Dalej zabawa 1:1:1 trwa, dalej można mnożyć surowce, byle nie robić tego na ogromną skalę tak jak to zrobił wrum z aduchem. Kto pierwszy ten lepszy, kto ukreci na tym wale więcej - wygrywa. A teraz się cieszcie z pięknej nowej wersji gry, zaraz damy happy hour na anty i siedzieć cicho. A no i przydałoby się jeszcze trochę powielbic Arta, ciap pusherke trochę też, ale jednak trochę mniej, bo jest tylko od calowania stóp Artowi.
      Gówno to Ogame, już od dawna, nic się nie zmienia w podejściu tych śmiesznych przemadrzalych ludkow z teamu, tyle lat już. Mam nadzieję, że co mądrzejszy i bardziej szanujący się, uczciwy gracz odejdzie z tej gry, przestanie się bawić w ten pusherski wyścig, GF sobie na to zasłużyło raz zatrudniając dyletantow, a dwa mając w dupie ludzi, którzy im bądź co bądź, płacą.

      Pozdrawiam,
      JA.
      Najlepiej by bylo gdyby prawo zadzialalo wstecz i posypaly sie bany jak po handlowej niedzieli. Team nie bardzo chce o tym pisac wiec cos w tym musi byc skoro posty GO @ackra o legalnym handlu na rynku byly kasowane.
    • Leonidas napisał(a):

      5% to znaczy że jak spadnie Ci 5.000 LM ze 100.000 LM wysłanych to dostaniesz zwrot, odpowiedni dla swojego Uni, zależny od % floty lądujacej na pz dla uni68 to 40% pz i jakieś 25% doku. Wysyłając 500k panca musi ich odpowiednio spaść 25k, 5% floty którą wysyłasz.

      Dodatkowo w lecąc ACS 100.000 LM + 100.000 LM jeżeli spadnie w jednym slocie 5% A w drugim nie to dostajesz pole wrakowe z jednego.

      To z moich obserwacji, cała reszta lata na ekspedycje.
      Dokładnie, z tymi slotami również racja.

      Zastanawia mnie tylko jedno, po jaki wuj była ta testowa bermuda? Tyle graczy tam było że nie było odpowiedniego feedbacku, czy nikt nie zgłosił sprawy z rynkiem, żeby sobie wykorzystać to teraz? Na jednym z w miarę nowych uni, na którym gram, top1 flot urósł we flocie z 3.5kk do 6kk w ostatni tydzień, a zniszczonych ma mniej niż ja z flotą top30 1.2kk, czy wy jesteście poważni? Grać się odechciewa
    • Elkanen napisał(a):

      Najlepiej by bylo gdyby prawo zadzialalo wstecz i posypaly sie bany jak po handlowej niedzieli.
      No, jasne. Najlepszy jest chaos w zasadach, bo może jakiś gracz się złapie i będziesz oczko wyżej... Nie, do ciężkiej cholery. Chcę grać w grę o jasnych zasadach.

      Elkanen napisał(a):

      Team nie bardzo chce o tym pisac wiec cos w tym musi byc skoro posty GO @ackra o legalnym handlu na rynku byly kasowane.
      No właśnie o to chodzi. Żeby osoby odpowiedzialne za pilnowanie, żeby zasady były przestrzegane, wypowiedziały się jasno co do ich interpretacji.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      No, jasne. Najlepszy jest chaos w zasadach, bo może jakiś gracz się złapie i będziesz oczko wyżej... Nie, do ciężkiej cholery. Chcę grać w grę o jasnych zasadach.
      Tez byc chcial grac na jasnych zasadach wiec trzymam sie zasad, ktore byly przed aktualizacja. Z rynku kupuje po przeliczniku 2,7-2,8. Nie mniej, nie wiecej. I zostaje tylko patrzec jak inni kosza miliardy dzieki rynkowi i ekspedycjom. Ale moze wlasnie zrobia z tym poarzadek i jeszcze bedzie sens gry, zdrowej rywalizacji.
    • nie przesadzajcie .. heh tym tokiem rozumowania ja wogle bym nie mogl kozystac z rynku .. kupuje ile wlezie za minium sprzedaje po max jak w sygnaturce .. tyle ze nie lewym kontom i to cała tajemnica do nie wylapania bana ... w raporty nie patrze nie analizuje ile wzielo co przyszlo .. ufam grze i jej programistom ... XD czy sure powieli czy statki ... ciezko mi stwierdzic .. surowca jest i tak 2x za duzo ... jak farmie generuje i tak 2k wiadomosci dziennie ...nie idzie w dobe wszystkiego analizowac przy swiatecznym nurcie alko i dymu
      uzywajcie rynku jak wam sie podoba byle nie ze swoimi kontami
      ps rynek bubel cos czoje ze wieczne myki na nim beda
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Problem z banami wstecz jest taki, że niektóre Ptysie z topek chwalą się znajomościami z dzieciakami z GO. Siłą rzeczy jak Ty przypadkowo odkliknąłeś coś w handlu za 3 miliony nie po takim przeliczniku, to miałbyś większe ryzyko wyłapania bana na pokaz niż Ci, którzy puszują na masową skalę, ale płacą w anty lub cieszą się dobrymi znajomościami z tym czy tamtym.
    • Nonick napisał(a):

      Problem z banami wstecz jest taki, że niektóre Ptysie z topek chwalą się znajomościami z dzieciakami z GO. Siłą rzeczy jak Ty przypadkowo odkliknąłeś coś w handlu za 3 miliony nie po takim przeliczniku, to miałbyś większe ryzyko wyłapania bana na pokaz niż Ci, którzy puszują na masową skalę, ale płacą w anty lub cieszą się dobrymi znajomościami z tym czy tamtym.
      Dlatego tez wciaz pushuja te same konta. I dziwnym trafem ciezko o bana dla nich. Magia swiat rzecz jasna :D
    • ciap napisał(a):

      @buleon

      Jako ex członek powinieneś to wiedzieć : data-verified= ">
      Zasady są międzynarodowe więc żeby je zmienić trzeba napisać posta na forum board.origin.ogame.gameforge.com/index.php/BoardList/
      Skoro zasady są międzynarodowe to z jakiego bena na polskim forum czytamy:
      Pokaż spoiler

      Art napisał(a):

      6. Bugusing/ Skrypty
      Celowe wykorzystywanie błędów w grze jak również ich nie zgłaszanie jest surowo zabronione.
      Używanie programów jako interfejs pomiędzy graczem a grą jest niedozwolone. Zakazane są również każde inne formy automatycznie generowania informacji w celu uzyskania niedozwolonych korzyści przez grupę graczy. Lista wyjątków jest umieszczona na Oficjalnym Forum gry.
      Wyjaśnienie
      Bugusing to wykorzystywanie błędów w oprogramowaniu bądź próby spowolnienia pracy serwera dla własnej korzyści.

      Aktywacja statusu urlop podczas gdy twoje floty są w ruchu będą traktowane jako bugusing.
      Boty, makra, automatyczne skrypty itp. będą traktowane jako skrypty z wyjątkiem wyraźnie zatwierdzonych przez Game Forge.
      Każdy gracz ma obowiązek poinformować Operatora Gry o odkrytych błędach gry.

      Bugusing przy użyciu sond szpiegowskich
      Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy.

      Aby gracz został ukarany za bugusing przy użyciu sond szpiegowskich poszkodowany musi zgłosić się, w ciągu 72 godzin od zaistniałej sytuacji, do supportu gry, załączając API starcia.

      Natomiast na forum angielskim:
      Pokaż spoiler

      yangyan napisał(a):

      6. Bugusing / Scripting

      Using a bug for anyone`s profit intentionally or not reporting a bug intentionally is strictly forbidden.

      Using a program as interface between the player and the game is prohibited. Any other form of automatically generated information generated for a group of players advantage with malicious intentions is forbidden as well.

      Exceptions are listed on the forum of the game.


      Clarifications:

      Bugusing is, but not limited to these examples:

      • Any fleet actions towards the defender 6 seconds before an attack


      Every fleet action has its specific use. Espionage missions are used to deliver reports of the other player’s fleet, transport missions are used to deliver resources, hostile missions are used to cause damage to the defender etc. If any of these missions are used with the intention of preventing the defender from fleetsaving by causing a lag on his side, this is considered bugusing. This applies to all the planets/moons of the defender, not just the ones under attack.

      The rule also applies to other players, not just the attacker. If another fleet or individual ships, which are not capable of destroying the fleet to be intercepted, reach any of the defender’s planets/moons 6 seconds before the attacker’s landing time, this is still bugusing.

      The 6 second rule only applies to intercepting flying fleets, i.e. when attacking a fleet seen on the sensor phalanx or blind phalanx-ed.

      Attempted bugusing is also punishable. If the attacker’s fleet lands up to 1 minute after the defender’s fleet, any mission that arrives 6 seconds before the landing time will be considered as attempted bugusing. If the attacker’s fleet lands before the defenders, this will not be considered as attempted bugusing.

      When attacking sitting fleets, you are allowed to spy within 6 seconds before the attack, however even then no mass espionage/attack/transport missions are allowed.

      • Sensor phalanx spam


      It is forbidden to negatively influence the functionality of the Sensor phalanx by sending multiple missions on the same coordinates of one player.

      As “filling” the sensorphalanx is seen by many as game tactics, the following is allowed:

      The defender is allowed to send unlimited number of own fleets.
      He is also allowed to ask two other players to fly at the defending coordinates with 40 fleets in total (both combined).
      If the defender is part of an alliance, he is allowed to ask two additional players (same alliance members) to fly at the defending coordinates with 40 fleets in total (both combined).
      In consequence, there will be a total of 80 fleets from 4 different players, plus the defender’s fleets, depending on available slots.

      To be able to use the extra 40 fleets, the defender and the other two players need to be in the same alliance for at least 72 hours prior the action.

      It is the involved parties responsibility to control the allowed limit.

      The use of this option needs to be reported to a GO via the Support System as soon as possible, latest 24 hours after the first of the 80+ fleets was sent.

      • Causing an intentional lag to a player or on the servers in any fashion will be treated as Bugusing. Using any methods to prevent a player to send, recall or slow his fleet is forbidden.
      • Bots, Macros, Automated Scripts etc. will be treated as Scripting unless otherwise expressly approved by Game Forge.


      ????????????????????????????????? Nie sądzicie że CZEGOŚ u nas brakuje ???? Skoro zasady są międzynarodowe to chyba powinny być identyczne ???? A może oczywiście ktoś zapomniał dopisać pewne rzeczy czy też nie potrafił ich przetłumaczyć??? A jeżeli to jest gdzieś na forum to dlaczego nie ma tego przy tym podpunkcie ???? Znając życie pewnie jeszcze nie jeden taki post z kolosalnymi różnicami można znaleźć...
      Polski team ewidentnie w niczym sobie nie radzi...
    • Dobrygracz napisał(a):

      Polski team ewidentnie w niczym sobie nie radzi...
      Radza sobie swietnie i to przeciez widac. Od tego wlasnie sa w teamie by ich znajomi, gracze na roznych uniach mogli sie pushowac. Zbierasz na delikwenta dowody, wysylasz ticketa ale daremny Twoj trud bo ticketa przejmuje znajomy GO i zamiata sprawe "pod dywan". Swego czasu @Shade troche pokazal ile moze GO... (w pozytywnym tego slowa znaczeniu)