Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ackra napisał(a):

      Błąd powodują wtyczki do ogame, m.in Antigame które nie jest do tej wersji gry przystosowane.
      Ja nie byłbym taki pewny tego, gdyż gram bez antygame czy innych udogodnień i co chwila mi w podglądzie widzę kręcące się kółeczko, czasem nawet kilkukrotne przeklinanie podglądu nic nie daje dopiero zmian lokalizacji na inne koordy daje możliwość zobaczenia co się dzieje.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • ackra napisał(a):

      wampek napisał(a):

      No raczej nie, bo specjalnie je wyłączyłem by to sprawdzić... bez zmian.

      Apofis napisał(a):

      Ja nie mam wtyczki i jest to samo.
      Przeglądarkę macie zaktualizowaną?
      Mam automatyczne aktualizacje... poza tym to bez znaczenia, bo czasem "zaskoczy". Gdyby to była wina przeglądarki to status ładowania byłby wieczny. Problem jest z odpowiedzią od strony serwera
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • ackra napisał(a):

      Przeglądarkę macie zaktualizowaną?
      Tak bo niecałe dwa tyg temu reanimowałem lapka wiec tak mam świeżą przeglądarkę.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • ackra napisał(a):

      _Pawelos_ napisał(a):

      Tak bo niecałe dwa tyg temu reanimowałem lapka wiec tak mam świeżą przeglądarkę.
      Może to zależy od uni. U mnie na Librze w chromie nie ma tego błędu z wyłączonym AGR. Z Włączonym taki błąd był.

      Minute przed aktualizacją chodziło idealnie.
      Minute po aktualizacji chodzi fatalnie.

      Ktoś wie gdzie jest problem ? :E
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • @ackra no właśnie też gram na chromie i nie powiem jest to denerwujące.

      Poza tym wysyłka jakiejkolwiek misji obarczona jest dwu a nawet bym powiedział trzykrotnie dłuższym czasem niż było to wcześniej przed aktualizacją. O komunikacie "Nie można wysłać floty" przy ostatniej stronie wysyłki floty czyli po kliknięciu czerwonego Wyślij flotę już nie wspominam.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • Muniek napisał(a):

      ackra napisał(a):

      _Pawelos_ napisał(a):

      Tak bo niecałe dwa tyg temu reanimowałem lapka wiec tak mam świeżą przeglądarkę.
      Może to zależy od uni. U mnie na Librze w chromie nie ma tego błędu z wyłączonym AGR. Z Włączonym taki błąd był.
      Minute przed aktualizacją chodziło idealnie.
      Minute po aktualizacji chodzi fatalnie.

      Ktoś wie gdzie jest problem ? :E
      W roszczeniowym podejściu graczy? ;)
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • _Pawelos_ napisał(a):

      ackra napisał(a):

      Przeglądarkę macie zaktualizowaną?
      Tak bo niecałe dwa tyg temu reanimowałem lapka wiec tak mam świeżą przeglądarkę.
      @ackra niczym doradca UPC. Za chwilę poradzi zrestartować router.

      Ackra nie oszukuj się GF zasponsorował nam niedopracowane gówno i bez znaczenia czy mamy dodatki czy nie, czy mamy aktualne oprogramowanie czy nie, aktualizacja 7.1 wprowadziła wiele bugów, które GF i nasz CoMa mają głęboko w poważaniu, bo jest weekend.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • @buleon ale mnie chodzi o fakt, ze teraz gdy podniesiony został przelicznik mówisz, że (dopiero) teraz handel ma jakieś ograniczone widełki (co jest bez sensu, bo handel zawsze - poza jakimś dzikim okresem przez widełek handlu- miał widełki). O fakt, że teraz nagle wg Ciebie 1j D warta jest od do - i sprzedający deuter po minimalu nic nie traci. Przecież wtedy też sprzedjący po minimalu nic nie tracił czyż nie? Przecież nie oddawał tego dexu za darmo. Sprzedawał za COŚ co tam chciał. Teraz też może sprzedający powiedzieć, ej sorry ale bo jak sprzedam po 2,8-1,8 to stracę tylko po 0,2 na każdym surowcu. a jak po 2,5-1,5 to aż 0.5..... O to mi chodzi. o to że zaprzeczasz sam sobie odnośnie tego co pisałeś wcześniej.



      ackra napisał(a):

      Może to zależy od uni. U mnie na Librze w chromie nie ma tego błędu z wyłączonym AGR. Z Włączonym taki błąd był.
      U mnie z AGR błędu nie ma. Też chrome. Inne propozycje? :E
      może od czynników pogodowych? współrzędnych gps?? :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      @buleon ale mnie chodzi o fakt, ze teraz gdy podniesiony został przelicznik mówisz, że (dopiero) teraz handel ma jakieś ograniczone widełki (co jest bez sensu, bo handel zawsze - poza jakimś dzikim okresem przez widełek handlu- miał widełki). O fakt, że teraz nagle wg Ciebie 1j D warta jest od do - i sprzedający deuter po minimalu nic nie traci. Przecież wtedy też sprzedjący po minimalu nic nie tracił czyż nie? Przecież nie oddawał tego dexu za darmo. Sprzedawał za COŚ co tam chciał. Teraz też może sprzedający powiedzieć, ej sorry ale bo jak sprzedam po 2,8-1,8 to stracę tylko po 0,2 na każdym surowcu. a jak po 2,5-1,5 to aż 0.5..... O to mi chodzi. o to że zaprzeczasz sam sobie odnośnie tego co pisałeś wcześniej.

      buleon napisał(a):

      1 sztuka deuteru nie jest warta 3 sztuki metalu, tylko od 2,5 do 3 sztuk metalu. Także w handlu ograniczonym widełkami nikt nie traci. Pojawia się możliwość spekulacji, i owszem, ale nie jest ona związana ze stratą sprzedającego deuter. To kupujący może zyskać, ale nie na handlu z graczem, a na wymianie z antyhandlarzem, za który płaci antymaterią.
      Nie wiem, gdzie napisałem, że przed zmianami nie było widełek, że handel nie był niczym ograniczony. Wskaż mi tekst, bo albo ja coś niezrozumiale napisałem, albo przynajmniej zostałem źle zrozumiany. Jeśli określamy widełki przy handlu, to handel w widełkach nie może być dokonany ze stratą, po prostu jeden surowiec jest warty od do. Z tego założenia wychodzili GO przez X lat, co prowadziło do nadużyć, które opisałem w poprzednim poście, a które słusznie zostały ograniczone w czasie zmian w interpretacji Zasad Gry. Zmiany te nie były spowodowane tym, że x kont traciło na wymianach po kursach preferencyjnych dla graczy mocniejszych, tylko dlatego, że zysk potencjalny (ale nie na handlu między graczami, a na wymianie z antyhandlarzem) był zawyżony w stosunku do gry flotą/eko i zaburzało to równowagę w rozgrywce, niszczyło balans gry.

      W czasach przed zmianą na Xanthusie mogłem w tygodniu zarobić na spokojnie 3-3,5 kkk tygodniowo na samym handlu sieciowym. Teraz, po upływie prawie roku, w ciągu którego przynajmniej niektóre konta sieciowe się rozwinęły, mam zysk rzędu 0,5 kkk tygodniowo. Jeśli zacznę skupować deuter tak, jak mi na to pozwoli rynek, będę miał zysk rzędu 0,95 kkk tygodniowo, a jeśli sieć zacznie mi produkować statki i sprzedawać je po najniższych możliwych cenach, to zysk sięgnie pewnie 2-3 kkk, bo produkcja ruszy nie tylko z zapłaty za deuter, ale również z produkcji własnej metalu i kryształu w kontach sieciowych, wspomaganej dodatkowo przez wybór klasy i pełzacze. Uważam, że zaburza to balans gry, dlatego chciałbym, żeby punkt o pushu w Zasadach Gry został ponownie zinterpretowany, uwzględniając możliwości nadużyć płynące z wykorzystania rynku. Jeśli nikt nie ma takiej władzy, chciałbym przynajmniej wiedzieć, co mogę, a czego nie mogę robić w grze.

      Lwica jest boska :)
    • Ale wy jesteście łomni...
      Gracze zawsze sie pushowali. Farmili swoje konta lub złomowali floty. Teraz jedynie mają wygodniej i boli was to, że rzuca się to w oczy. Tak jakbyście nie wiedzieli, że zawsze był push. A to czy robią to przy pomocy rynku czy złomu kupionych kont, jaka to róznica? Czego oczy nie widzą, tego nie żal, a was ściska żal, bo oczy widzą :E
      Mam polewke z was, bo dla mnie to bez roznicy czy rynek jest, czy nie ma. Jedyna roznica to taka, ze teraz nie muszą się złomować, bo klikną sobie i pyk- mają.
      A żeby bardziej was [ciach] dodam:
      Czemu mam płacić cene rynkową za flotę, skoro flota była używana? Kupujecie używany samochód za cenę nowego? Sprzedawca wystawił flote jako używaną i stąd tak niska cena. Cena złomowa. Wiec kupujący floty jest mietkiem ze złomowiska i przyjeżdza lawetą do typa i mu złomuje. Tak jak za zjebanego opla 15letniego dadzą wam 200zł ;}
      Ja tam widzę pozytywy. Gra działa płynniej. Szybciej sie wczytuje. Fakt, że podgląd się wiesza, ale wystarczy kliknać 32 razy w button podgląd i odbuguje się :XP:
      Na plus tez to, że przy kolejce budynków podczas masowego budowania np fabryki robotow od razu pokazuje ilosc sury do nastepnego poziomu bez koniecznosci zainstalowanego AGR


      Fatal_Error napisał(a):

      Elo Płaczki :ocb: :ocb: :ocb:

      Gra jak Gra. Tylko mogli by błąd podglądu lotu floty zlikwidować. bo to "ładuje" trochę wkurzające :D, a cała reszta jest oki :) oferty sprzedaży czegokolwiek na 5 stron i nie widzę tam czegoś nadzwyczajnego co by podchodziło pod pusz... więc nie wiem dlaczego drzecie japę, że coś nie tak.
      Kupiłem parę pionierów i sobie lecę na expy :)
      Brakuje mi tego aby antigame nadążył za zmianami mam nadzieję, że wkrótce będzie oki :)

      :E
      Bo pushe zazwyczaj odbywają się między 24-4 rano jak jesteś w lulu.


      ackra napisał(a):

      Fatal_Error napisał(a):

      mogli by błąd podglądu lotu floty zlikwidować. bo to "ładuje" trochę wkurzające
      Błąd powodują wtyczki do ogame, m.in Antigame które nie jest do tej wersji gry przystosowane.
      Nieprawda. Nie mam wtyczek


      _Pawelos_ napisał(a):

      @ackra no właśnie też gram na chromie i nie powiem jest to denerwujące.

      Poza tym wysyłka jakiejkolwiek misji obarczona jest dwu a nawet bym powiedział trzykrotnie dłuższym czasem niż było to wcześniej przed aktualizacją. O komunikacie "Nie można wysłać floty" przy ostatniej stronie wysyłki floty czyli po kliknięciu czerwonego Wyślij flotę już nie wspominam.
      Pisałem to w dziale błędy. Tyle, że myślałem, że to tylko na pionierze. Wszystkie misje za pierwszym razem pokazuja ten bład i trzeba podwójnie klikac

      EDIT:
      Jeszcze mnie minusują za prawdę :E
      Przy okazji rynku wyszła skala ilosci multikont. Wydaje mi się, że całe życie oszukiwaliście się, że kazdy ma jedno konto, a tu pyk- maja po 15ście :D
      Znam osobiście typa co poskupował konta w top 50 i jeszcze prowadzi z 15swoich


      Super Moderator Ruda:
      pseudocenzura

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez FlyMeToTheMoon ().

    • FlyMeToTheMoon napisał(a):

      Ale wy jesteście łomni...
      Gracze zawsze sie pushowali. Farmili swoje konta lub złomowali floty. Teraz jedynie mają wygodniej i boli was to, że rzuca się to w oczy. Tak jakbyście nie wiedzieli, że zawsze był push. A to czy robią to przy pomocy rynku czy złomu kupionych kont, jaka to róznica? Czego oczy nie widzą, tego nie żal, a was ściska żal, bo oczy widzą
      To nie jest ta kwestia, że oczy widzą. Tutaj wszyscy wiedzą, że Team nie ma narzędzi do wykrycia choćby ustawki. Ale jest różnica pomiędzy zaburzeniem balansu poprzez narzędzie wprowadzone przez wydawcę gry i zaburzeniem balansu poprzez działania pozaregulaminowe. Te drugie można karać, a gracze, którzy to robią, bardzo często spotykają się z ostracyzmem ze strony ogółu graczy na serwerze. Można się śmiać, że GO nic nie robią, że tyle pushu dookoła, ale... prędzej czy później pusherzy kończą na banie lub na wiecznym urlopie. Zaburzenie balansu ze strony wydawcy jest groźniejsze, bo jest zalegalizowane. Sprowadza to rozgrywkę do prostej kalkulacji - im więcej kont pracuje na sukces danego gracza, tym większą ma on szansę na zwycięstwo.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon
      Dobrze planowanej ustawki nie wykryjesz żadnym narzędziem.
      Złom floty można tłumaczyć zaspaniem chociażby. Grajac z róznych ip złomujac co iles miesiecy te same konta na zasadzie ich wpadki. Nie widzę możliwości wykrycia tego. W logach nic nie zobaczysz.
      U mnie w sojuszu jest typek co siedzi na wiecznym urlopie i jak schodzi to akurat przypadkiem zawsze wali jedną i tą samą osobę na setki milionów. Nie wierzę w przypadki. Jeszcze dzieli sie tym raportem z sojuszem jaki to złomiarz
    • FlyMeToTheMoon napisał(a):

      Ale wy jesteście łomni...
      Gracze zawsze sie pushowali. Farmili swoje konta lub złomowali floty. Teraz jedynie mają wygodniej i boli was to, że rzuca się to w oczy. Tak jakbyście nie wiedzieli, że zawsze był push. A to czy robią to przy pomocy rynku czy złomu kupionych kont, jaka to róznica? Czego oczy nie widzą, tego nie żal, a was ściska żal, bo oczy widzą
      Pijani kierowcy też zawsze się jacyś na drodze trafią, więc po co ich ścigać i karać? Lepiej jeszcze pomóc wsiąść za kierownicę bo biedaczki sami mogą nie dać rady.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • @wampek
      Nie zrozumiałeś przekazu.
      Chodziło mi, że od zawsze powinniscie za jaja ściskać team, by banował pusherów. Były pozwolenia na moonówki, gsówki. W 90% przypadków jeden gracz ściaga ci wszystkie moony ze swoich gsowek, a kontem głownym rozjeżdza flotę z padniętego moona. Trzeba skupic się na problemie od podstawy. Zero kont na babcie, ciotke, świnke, psa sąsiada. Zero. Masz siostre? Mam to w dupie. Niech gra na innym serwerze. Rynek tylko dobitnie ukazał skale problemu. Nic więcej. Te same osoby, które sie złomowały teraz sprzedają sobie sure w skali 100kk dexu za 100kk metalu
    • Rynek powinien działać tylko jako usprawnienie handlu pomiędzy graczami. Miało być tak, że miały być przeliczniki z normalnego handlu, a rynkek miał dawać elastyczność w odbiorze sury. Wiele osób nie handluje w tygodniu, bo nie ma czasu czekać 2h az transporty obrócą. Rynek miał zapewnić im możliwość odebrania sury z panelu wiadomości kiedy będzie im pasowało, a że przy okazji widać pusherów to jedyny plus jest taki, że teraz przynajmniej widzicie kto ma ile kont, bo nicki graczy nie są ukryte.
      Z drugiej strony nawet gdyby rynek miał widełki to i tak nie ma fair play, bo osoby skupujace dex z całego serwera podczas nieobecności innych miałyby i tak przewagę. Jedyna opcja to usuniecie handlarza jak jest rynek. Dex skupowaliby jedynie flociarze i badacze astro
    • BŁĘDY !!!!!
      totalne dno
      znikła anty 30 k
      przedłuża badania- zostały 4 dni , nagle sie zrobiło tydzień
      ascy nie działają
      nie można dołączać flot
      połowa rzeczy jest źle wyświetlana
      fsy z tel to porażka z tym ustawianiem prędkości

      i co mam to wszystko zgłaszać
      kilkanaście rzeczy ? co chwila pojawiają się nowe .
      misje szpieguj na 16 pozycję
      ruchy flot w podglądzie nie widoczne , znikają ładują sie bez końca
      itd
      matoły [ciach] gre


      Super Moderator Ruda:
      wulgaryzm


      Ten kto dał zielone światło na wprowadzenie tej aktualizacji powinien sie smażyć w piekle
      Dlaczego nie poczekali do świąt, dopracowali wszystko , testy na kilku uniwersach

      W trakcie świąt i tak mało sie dzieje , ludzie na urlopach
      a Teraz chcesz lecieć acsa i floty nie możesz dołączyć ,albo znika na kilka sekund przycisk zawracania
      wszytko ok do czasu az ktoś floty nie straci
      wtedy art bedzie chciał nagrania z podglądu pulpitu "bo to wina użytkownika "
    • arts napisał(a):

      W opisie klasy zbieracz jest ze bonusem będą dwa sloty dodatkowo. A nie mam tego po wyborze klasy. Jak było 21 tak jest 21 slotow.
      zależy na które sloty patrzysz, bo tam masz 2 dodatkowe sloty ale na rynek, nie na flotę.


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • arts napisał(a):

      z prostu Arta wynika i na rynek i flotę . Tam gdzie opisuje wersję nową i cechy klas
      Wersja 7.1

      Na dole 1 postu:

      Art napisał(a):

      Rynek i sloty flot zostały rozdzielone (ilość slotów na rynku = poziom technologi komputerowej + sloty klasy zbieracz)
      • (zmiana w beta 5) Rynek działa ze slotami na rynku, tym samym dwa dodatkowe sloty od klasy zbieracza zostały usunięte

      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Miliony ze sprzedawanej floty z ekspow po 90% wartosci na rynku
      Nikt w dwa dni nie zebrał milionów floty na rynku. Sprzedawana jest flota która zrobili wcześniej i która była niepotrzebna. ;)
      Żeby to było po 90%... :X

      Miliony surki z floty która jest sprzedawana na rynku. Floty z ekspow.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk