Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Apofis napisał(a):

      Mordi napisał(a):

      No i ktoś zauważył nową cenę działa jonowego?
      To cena akurat od początku taka jest nie nowość ale bombowcom przywrócono prędkość.
      Jak wam się podoba nowa wersja 7.1 gdzie pełzacze nie mają już znaczenia tylko liczy się ilość łączna poziomów kopalni do %?
      to co daje pełzacz w nowej wersji 7.1 ? Już trochę zgłupiałem od tych zmian
      uni [64] - Off [LaMki]
      uni [66] - Off [LaMki]
      uni [Jupiter] - Off [E-X-P]
      uni [Taurus] - ON [SKY]
    • Das140 napisał(a):

      Odkrywca dostał znacznego buff-a do ekspedycji:
      Teraz mnożnik jest powyżej x9, jeszcze nie jest ustalone ile.
      Na forum angielskim ktoś znalazł około 25k AM na jednym ekspie...

      Oto moje znaleziska jak na teraz:
      Deuterium 15.333.333 have been captured. (mały event)
      Dark Matter 15.720 have been captured. (mały event)
      Metal 28.000.000 have been captured. (mały event)

      The following ships are now part of the fleet: (mały event)
      Small Cargo: 2968
      Battlecruiser: 65
      Pathfinder: 170
      Light Fighter: 466
      Heavy Fighter: 75
      Espionage Probe: 46

      The following ships are now part of the fleet: (mały event)
      Small Cargo: 4259
      Espionage Probe: 2956
      Light Fighter: 2
      może to być związane z tym, ze w wersji 7.1:


      The expedition outcome of the discovered is now connected to the economy speed of the server.
      trzebaby sprawdzic jak ekspedycje innych klas wygladaja ;)
      There is no Weakness, there is the Dark Side...

      Uni Nekkar
      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry | IRC #ogame.pl
    • Mnie osobiście podoba się pomysł uzależnienia bonusu z pełzaczy od jakiegoś innego czynnika. Postawienie ich na zasadzie "wybuduj i zapomnij" daje raczej mało przyjemności i równie dobrze można po prostu zwiększyć bazową prędkość eko dla całego uniwersum... z drugiej strony powiązanie ich z ilością budynków tez jest raczej słabe... sprowadza się to do zwykłego zwiększenia przelicznika wzrostu wydobycia wraz z kolejnym poziomem kopalni. Moim zdaniem powinni uzależnić bonus pełzaczy od jakiego badania, jednocześnie znosząc górne ograniczenie... z drugiej strony mamy już plazmową. Wychodzi więc na to, że pełzacze są trochę tak na siłę chyba wprowadzone.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Żniwiarz
      • Użyj obecnego mechanizmu WF dla obrońcy, także dla atakującego, jeśli żniwiarze są częścią floty
        • tylko połowa, jeśli nie jest używana przez klasę wojowników (patrz żądanie klasy wojowników, aby uzyskać pełną wartość WF)
          • WF zebrane przez statki handlowe pve i dostarczone na waszą planetę / dostarczone do doku kosmicznego
          Co to oznacza?


      Chodzi o zbieranie PZ przez rozpruwacza?





      Crawler
      • Nowa formuła:
        • ((poziom kopalni metalu + poziom kopalni kryształów + poziom syntezatora deut) * y * 0,02) * 1,5
          • y = współczynnik ustawienia serwera (np.
          y - to ma być szybkość eko ? to mi coś nie wychodzi to obliczenie .

      Munio_Uni 1 napisał(a):

      eden pełzacz daje 0,03% wiec bedzie trzeba ich wiecej niz 130
      Zgodnie z nową formułą już wystarczy mieć tyle pełzaczy ile masz poziomów kopalni. Czyli max 140 chyba wystarczy
    • Munio_Uni 1 napisał(a):

      To ktoś z nas źle liczy
      Sprawdzam to na kopalniach - i się zgadza - na 1 planecie mam 13 poziomów i robiąc więcej niż 13 pełzaczy produkcja nie wzrasta, 2 planeta - 47 poziomów i również jeśli zrobię więcej pełzaczy niż 47 produkcja nie wzrasta. No to nie wiem pokazuje to co u mnie występuje.

      3 planeta 72 poziomy kopalni i miałem 500 pełzaczy produkcja taka sama jak w przypadku 72 pełzaczy.
      Wniosek wystarczy mieć tyle pełzaczy ile poziomów. :D
    • Żniwiarz
      • Użyj obecnego mechanizmu WF dla obrońcy, także dla atakującego, jeśli żniwiarze są częścią floty
        • tylko połowa, jeśli nie jest używana przez klasę wojowników (patrz żądanie klasy wojowników, aby uzyskać pełną wartość WF)
          • WF zebrane przez statki handlowe pve i dostarczone na waszą planetę / dostarczone do doku kosmicznego
          Co to oznacza?


        Ktoś wie o co chodzi? Czy o zbieranie PZ ?


      WF to PZ ?
      Przyszłość wersji 7.0.0:
      Gdy aktualizacja będzie gotowa do wydania na nowych serwerach (lub na już istniejących serwerach), może nie zostać wdrożona ze wszystkimi zaletami dostępnymi dla każdej klasy.
      Oznacza to, że w przyszłości możemy mieć serwery, w których klasy mają różne zalety.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • Munio_Uni 1 napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Czyli powiększyli wydobycie kopalni.

      Widzę tam inne problemy niż jak liczy większe eko. :fsad:
      Powiekszyli ? Chyb własnie trudniej zdobyc teraz 50% wydobycia.
      Na moje oko to powiększyli. Zamiast X surowców to teraz kopalnia będzie dawać X+coś. :fsmile:
      Nie sprawdzałam jak to działa ale mówicie że głównie zależy to od poziomu kopalni.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Munio_Uni 1 napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Czyli powiększyli wydobycie kopalni.

      Widzę tam inne problemy niż jak liczy większe eko. :fsad:
      Powiekszyli ? Chyb własnie trudniej zdobyc teraz 50% wydobycia.
      Na moje oko to powiększyli. Zamiast X surowców to teraz kopalnia będzie dawać X+coś. :fsmile: Nie sprawdzałam jak to działa ale mówicie że głównie zależy to od poziomu kopalni.

      Teraz sumujesz levele kopalni na planecie i mnożysz przez 0,36%.
      Wynik wychodzi w % i oznacza boost do eko.
      Tak wiec o wiele trudniej dojść do 50% wg mnie.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • kermit napisał(a):

      Danek napisał(a):

      Na PTS jest już wersja 7.1.
      wersja 7.1 - Pełzacz nie potrzebuje energii
      to mi sie podoba :thumbsup:

      ale niestety jest bład
      imgur.com/AVtG9id

      imgur.com/r31otMl
      potrzebuje i bardo dobrze. glupota byloby zabrac ta opcje. chcesz wieksze wydobycie? przygotuj sie na wyzsze rachunki za prad, ale spokojnie pelzacze ci to zrekompensuja. poza tym jesli zmienili ta zaleznosc pelzaczy do poziomow kopalni to te 50*100 poziomow kopaln na energii cie nie zbawi.

      druga rzecz. tak sie jaracie odkrywca ze tam ma niby powiekszone szanse x9... buhahah spadlem z lozka czytajac to....


      Discoverer

      • -25% research time
      • +16% gain on successful expeditions
      • +10% larger planets on colonisation
      • Debris fields created on expeditions will be visible in the Galaxy view.
      • +2 expeditions
      • +20% phalanx range
      • 75% loot from inactive players
      +16% boosta od znalezienia naprawde robi szal;d

      ostatnia rzecz. idiotyzmem dla mnie jest wprowadzanie roznych parametrow dla klas dla kazdego uni z osobna... no czy oni serio tam na glowe upadli czy im sie kasa nie zgadza i teraz bedzie zmuszanie ludzi do grania na kilku kontach na roznych uniwersach bo na jednym uni bedzie fajne to a na drugim cos innego...

      podsumowujac... piernicze juz ta cala aktualizacje. mialobyc tak fajnie a wyszlo jak zawsze... brazowe rzadkie .... podziekujcie GF za cudowne spartolenie gry. dziekuje za uwage, koncze swoja przygode z ogame. sa inne lepsze gry ktore sa bardziej warte moich pieniedzy. dobranoc
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Apofis napisał(a):

      Żniwiarz
      • Użyj obecnego mechanizmu WF dla obrońcy, także dla atakującego, jeśli żniwiarze są częścią floty
        • tylko połowa, jeśli nie jest używana przez klasę wojowników (patrz żądanie klasy wojowników, aby uzyskać pełną wartość WF)
          • WF zebrane przez statki handlowe pve i dostarczone na waszą planetę / dostarczone do doku kosmicznego
          Co to oznacza?



      Ktoś wie o co chodzi? Czy o zbieranie PZ ?


      WF to PZ ?
      Nie, WF to nie PZ.
      To jest pole wrakowe.

      Jeżeli dobrze zrozumiałem do tej pory korzystać z Pola Wrakowego mógł tylko obrońca w swoim Doku kosmicznym, odzyskując połowę strat z tego, co nie trafiło na PZ (jeżeli na uni jest 40% złomu, to na pole wrakowe trafiało 30% floty straconej przez obrońcę - czyli połowę z pozostałych 60%).
      Teraz wygląda na to, że również agresor dodanie taką możliwość (lub 1/4, czyli połowę z połowy, jeżeli nie jest się Generałem).


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Munio_Uni 1 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon to skąd ktoś tam znalazł 25k anty za raz i inne wartości dużo większe niż 16%
      i w sumie skad to info o 16 ?
      z ciekawosci przed chwila wyjechalem na bermudy i tam to znalazlem
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Kolejne info, które wyczytałem z org:
      Boost do ekspów jak narazie jest do wszystkich, a odkrywca ma tylko dodatkowe 16% i dwa sloty na ekspa, co moim zdaniem jest grubym nieporozumieniem i odkrywca właśnie traci niemalże wszystkie atuty w wersji 7.1

      Czyli każdy może znaleźć po kilkanaście tysięcy na jednym ekspie.