Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Strzelec84 napisał(a):

      jestem ciekaw tego przyśpieszenia flot, na quantum w us pancernik leci 5 min a po przyśpieszeniu ile będzie leciał ??
      Jeszcze wartości bonusów nie znamy.

      nowynick napisał(a):

      Strzelec84 napisał(a):

      jestem ciekaw tego przyśpieszenia flot, na quantum w us pancernik leci 5 min a po przyśpieszeniu ile będzie leciał ??
      Wydaje mi się, że to bardziej będzie ujmować wolniejsze statki, tak by komuś kto wybierze grę flociarza bardziej opłacało się podniesienie tych cięższych. Jednocześnie nie doprowadzi to do super niskich czasów przelotów.
      "Generał: szybsze statki wojenne, szybsze recyklery."

      Bojowe to bojowe wszystkie? :P
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Intuicja mi podpowiada, że te frakcyjne modyfikatory nie wpłyną znacznie na obecne parametry. Jeśli miałbym mieć np 20% więcej wydobycia niż flociarz, to profit płynący z boostera 30% wpłynąłby wykładniczo. W takim wypadku flociarz ze 100 jednostek surowca dostawałby 130 jednostek, a ja przy tym samym poziomie eko ze 120 dostawałbym 156. Nie ma niestety czegoś takiego jak booster do prędkości floty - chyba że uznamy takim teleportery. Wydaje mi się, że te zmiany będą kosmetyczne, żebyśmy mieli bardziej ten podział na trzy frakcje, niż jakieś radykalne, wywrotowe buffy. No ale i tak, nadal nic nie wiadomo. Wszystko możemy sobie gdybać w ciemno.
    • @Midam
      Wybierasz klasę swojego konta. Masz 3 do wyboru: eko, flota i badania. Powiedzmy że każda (nie wiem jakie będą wartości, dla zobrazowania) dodaje lub przyspiesza coś o 20%. W eko masz 20% więcej eko i 20% szybszą flote transportową. W flocie masz 20% szybszą flotę bojową i recki. W badaniach 20% szybciej robią się badania i większe zyski. Nie trzeba mieć boosterów do przyspieszenia floty - samo wybranie klasy konta wystarczy do przyspieszenia.

      Kompletnie nie wiem jednak jak będą te gratisy przyznawane. Mogę jedynie podejrzewać że przyspieszenie floty będzie robione na zasadzie samego wybrania danej klasy. :fsmile:

      Jest wiele niewiadomych. Rocznica za miesiąc więc jeżeli wprowadzą wtedy to niedługo się dowiemy.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Zrobiłem sobie symulację dla wartości 100 jednostek deuteru na godzinę ze skrajnymi średnimi temperaturami, uwzględniając sumowanie dostępnych modyfikatorów wydobycia.
      Flociarz (100%*) 240°CFlociarz (100%*) -110°CEkonom (120%*) 240°CEkonom (120%*) -110°C
      Podstawa*100400120480
      Podstawa + t. plaz. 20120480148576
      Podstawa + t. plaz. 20 + Geolog130520160624
      Podstawa + t. plaz. 20 + Geolog + booster 30%160640196768



      Maj bed (egejn). Zapomniałem, że modyfikatory nie wpływają na przyrosty wykładniczo, ale bazują na podstawie. W takim razie intuicja mi mówi, że ewrytink is posibul :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Zakompleksieniec ().

    • Po krótkiej rozmowie z osobą odpowiedzialną, mamy zielone światło na zmiany.
      W temacie jednak padło ich całkiem sporo.
      Mi osobiście przypadła do gustu propozycja @Virtual_ManPL, gdzie mamy:
      Żniwiarza, Łazik (kosmiczny? przymiotnik można by darować), Zwiadowca.

      W jaki sposób dojdziemy do porozumienia? Ankietą w wątku? Czy może lajkami na postach? :)
    • ciap napisał(a):

      W sumie to kij z nazwami
      Nie zgodzę się, nazwy mocno wpływają na to jak się gra w grę. Gdybyś miała kopalnię surowca 1, kopalnię surowca 2 i kopalnię surowca 3, nie byłoby tak przyjemnie jak obecnie :)

      Art napisał(a):

      W jaki sposób dojdziemy do porozumienia? Ankietą w wątku? Czy może lajkami na postach?
      Ankietą i to z podziałem na poszczególne klasy. Mi np. nazwa Pionier się podoba bardziej niż Zwiadowca, za to Pełzacz i Rozpruwacz w ogóle (Łazik i Żniwiarz bardziej, choć trochę ciężko nazywać klasę statków, nie znając ich parametrów). Wyjąć wszystkie nazwy z propozycji i przedstawić jako opcję, najlepiej w grze, bo nie każdy czyta forum :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Nie zgodzę się, nazwy mocno wpływają na to jak się gra w grę. Gdybyś miała kopalnię surowca 1, kopalnię surowca 2 i kopalnię surowca 3, nie byłoby tak przyjemnie jak obecnie
      Słuchając różnych plotek tutaj wychodzi że niektóre nazwy nie pasują dlatego wolałabym poznać najpierw co nazywam. Np. po co mi statek "miotacz ognia" jeżeli ów jednostka nawet nie będzie strzelać w obce floty? Mam nadzieję że ogarniasz o co chodziło w "kij".

      Pozdrawiam.
      ciap :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Słuchając różnych plotek tutaj wychodzi że niektóre nazwy nie pasują dlatego wolałabym poznać najpierw co nazywam. Np. po co mi statek "miotacz ognia" jeżeli ów jednostka nawet nie będzie strzelać w obce floty?
      Wlasnie w tym rzecz, ze dopoki nie znamy parametrow tych statkow i co bedzie mozna dzieki nim ugrac takie spekulacje jak je nazwac sa troche nie na miejscu bo moze sie okazac, ze nazwa nijak bedzie sie miala do pelnionych w grze funkcji.
    • skup deuter napisał(a):

      dla mnie zmiany mają sens ale pod warunkiem, ze mozna modyfikować opcję gry.

      Np raz na tydzień.

      Dodatkowo badania powinny być bardziej interaktywne - terra - powiązane z innym badaniem.

      Wzrost kosztów badań z rozwojem poziomu labków i MSBN.

      Wzrost kosztów budynków np z badaniem nanotechnologii - nowe badanie.
      Nie za duzo tych nowosci dla gornikow? Jeszcze troche a ktos rzuci pomysl by nie trzeba bylo sury zwozic tylko sama sie teleportowala. Zejdzmy na ziemie i nie myslmy, ze gra tylko dzieki eko sie trzyma.
    • Elkanen

      Ja tylko podaje przykłady - dla mnie tez powinny się pojawić nowe okręty bojowe:

      Lotniskowiec - dla LM - np>: jeden zabiera na pole bitwy 10k LM

      krążownik rakietowy - coś między krażkiem a pancernikiem - ciężkie wyrzutnie rakiet przeciw niszczycielom.

      Biała Gwiazda - super ciężki niszczyciel z Babylon 5 - jeden z najpotężniejszych statków z seriali SF

      fr
    • Elkanen napisał(a):

      Joksik napisał(a):

      nie statek ale lmy maja miec bardzo niska szanse na zniszczenie gs. nazwali to manewrem hamilla (aktora z gwiezdnych wojen co rozwalil gs) XD
      Wyjasnij mi prosze bo moze nie wiem, moze sie nie znam ale od kiedy same lm-y przebijaja sie i niszcza gs?
      Nie znasz się.
      Wybierając generała będzie strzał jeden na milion że spadnie GS od lm

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

    • Elkanen napisał(a):

      czubulus. napisał(a):

      Nie znasz się.
      Wybierając generała będzie strzał jeden na milion że spadnie GS od lm
      Ale poki co generala nie ma. Na dzien dziesiejszy zdejmiesz stado gs samymi lm-ami?
      Jak w temacie "idzie nowe" wiec rozmowa jest o tym co będzie a nie o tym co jest.

      Elkanen napisał(a):

      skup deuter napisał(a):

      Biała Gwiazda - super ciężki niszczyciel z Babylon 5 - jeden z najpotężniejszych statków z seriali SF
      Przeciez niby ma byc statek co rozwala gs w starciu solo?

      Joksik napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Przeciez niby ma byc statek co rozwala gs w starciu solo?
      nie statek ale lmy maja miec bardzo niska szanse na zniszczenie gs. nazwali to manewrem hamilla (aktora z gwiezdnych wojen co rozwalil gs) xD
      Jak sam widzisz skaczesz miedzy czasami jak ci pasuje.

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

    • Czyli wychodzi że ankieta z 3 pytaniami wielokrotnego wyboru.

      PiotrekPe napisał(a):

      Yossar napisał(a):

      No bo mi koncza pomysly. Znaczy ja wiedzialem, ze prosba o jasny komunikat od teamu to jak zawracanie wisły kijem, ale denerwuje mnie jak art ma straszny dylemat czy cos ma sie nazywac łazik czy pelzacz.
      Dlatego stanowczo nalegam by w ankiecie znalazła się opcja Bulbulator.
      Pytanie czy ktoś w ogóle policzyłczy te specjalizacje do wyboru są w ogóle zbalansowane? Tzn czy jak ekowiec dostanie 20% przyrostu ekstra, to flociaż wyciągnie te 20% z przyspieszeń. O opcji badacza już się wypowiedziałem, nie widzę sensu, więc wiadomo, że niezbalansowane.
      Nie ma potwierdzenia, że będzie to akurat 20% (wiem, że to tylko przykład). Tak samo jeżeli ktoś wybierze opcje z szybsza flota o 20% to będzie miał większe przyrosty niż ktoś kto dostanie boost 2% do wydobycia.
      Zmierzam do tego, że te wzmocnienia na pewno będą odpowiednio zbalansowane - prędzej czy później :E
    • Zmiany...
      Dywagujemy nad zmianami o których teoretycznie nic nie wiemy, a jak wiemy to nie możemy dywagowac. No cóż. Takie czasy. Ankieta fajny pomysł. Dla każdej klasy/statku po 3 propozycje i wygrywają te z największą ilością głosów oczywiście. Sama ankieta jak dla mnie nie forum, lecz w formie zapytania w grze tak jak ma to miejsce w przypadku wyboru konfiguracji nowego uniwersum.
      Dodatkowo oczywiście warto pamiętać o problemie, który wskazał @Yossar, czyli jednoznacznej interpretacji zasad dotyczących "lagowania"...
      Powrót do nałogu...
      Spica ON