Wersja 7.x - dyskusja

    • Vegi napisał(a):

      Sama ankieta jak dla mnie nie forum, lecz w formie zapytania w grze tak jak ma to miejsce w przypadku wyboru konfiguracji nowego uniwersum.
      Niestety gracze z poza forum nie są zorientowani w temacie. Nie mówię, że nie, ale wtedy pozostaje kwestia szerszego objaśnienia w zapytaniu takiej ankiety o co chodzi.

      Mirmir napisał(a):

      i będziemy się teraz przez miesiąc jarać tym jak nazwać stateczki
      Dokładnie tak. Krzywda się nikomu nie stanie. Dla mnie to dobra rzecz, że gracze mogą mieć wpływ nawet na banalne rzeczy. Narzekać i ironizować to każda cebula potrafi (z całym szacunkiem).
    • Nowe statki

      Moim skromnym zdaniem,
      • lotniskowiec ktoś już o nim pisał
      • numer 3 to stawiam na recykler który zbiera złom z obrony. Była kiedyś ankieta z pytaniem czy chcemy złomu z obrony
      • opcja tankowca wydaje się logiczna
    • Virtual_ManPL napisał(a):

      Art napisał(a):

      Reaper Crawler Pathfinder
      Rozpruwacz Pełzacz Pionier
      Nie wiem czy nazwy mają szansę na zmianę, muszę o tym porozmawiać z tłumaczem.

      Chyba, że do poniedziałku wymyślicie coś ekstra to zawsze będę miał już przykład do pokazania :)
      Reaper - oznacza żniwiarza, kostucha
      a nie żadnego rozpruwacza - czyli po angielsku ripper, może jeszcze rozwalacz...? ripperreaper - kto Wam to tłumaczy...

      Crawler - oznacza gąsienicowe podwozie, potocznie zwaną gąsienicą, a w ostateczności może być to całościowo pojazd gąsienicowy (np. ładowarka gąsienicowa), lub czasami też łazik kosmiczny
      a nie żadnego pełzacza, raczkowacza, wlekera, czołgacza itp. itd. - czyli zrobionego na siłę rzeczownika z czasownika... kto Wam to tłumaczy...

      Pathfinder - pionier ujdzie, ale może być też: zwiadowca, poszukiwacz, tropiciel czy nawet badacz


      Ogolnie jak Poka_Bydlaka jestem by nazwy zostały bez tlumaczenia, bo troszkę dziwnie wyglądają po tlumaczeniu, szczegółnie dosłownym.
      Podoba mi się to podejście do tematu.

      Jeżeli jest opcja na zmianę nazw po ogłoszeniu dokładnych funkcji statków, to najlepiej wtedy z niej skorzystać. Co do samych nazw, to na ten moment podobają mi się takie:
      - Żniwiarz, Korweta.
      - Łazik, Fregata.
      - Pionier, Tropiciel, Dron.

      Swoją drogą zabawnie będzie, jak pozmieniamy sobie nazwy na inne, niż wynika to z tłumaczenia, a później dodadzą jakieś tam nowe statki, których nazwy pokryją się z naszymi i będzie trzeba znowu kombinować :D.
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • Info z oficjalnego FB:

      OGame napisał(a):

      New spaceships are coming soon!
      ➡️Reaper: belongs to the General class, collects some of the debris directly after the combat.
      ➡️Pathfinder: belongs to the Discoverer class, collects debris directly at the expedition area as long as there is cargo capacity available.
      ➡️Crawler: belongs to the Collector class, supports production in mines.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • Ten Keyra napisał(a):

      Info z oficjalnego FB:

      OGame napisał(a):

      New spaceships are coming soon!
      ➡️Reaper: belongs to the General class, collects some of the debris directly after the combat.
      ➡️Pathfinder: belongs to the Discoverer class, collects debris directly at the expedition area as long as there is cargo capacity available.
      ➡️Crawler: belongs to the Collector class, supports production in mines.

      O! Wychodzi na to, że flociarze beda mniej narzekac na podkradziony zlom :D
    • Wszyscy mówią, że klasa badaczy jest do niczego...
      Popatrzcie na to z innej strony. Wysyłacie na ekspa multum krążków i lm-ów. Czekacie aż wypadną piraci/obcy, a potem zbieracie te ogromy złomu :D
      Oczywiście to ma sens na uniwersach gdzie złom z floty to 70/80%
    • A może ten statek będzie po prostu "kopał" surowiec/surowce (nazwany/e tu złomem) w trakcie trwania ekspedycji? Np. X surowca przez X czasu trwania ekspedycji, przy wysyłaniu iluś tam takich statków robiłoby to konkretną sumę. Takie coś byłoby chyba sensowniejsze niż jakieś niby pz po obcych/piratach, które nawet jak będzie, to będzie małe, więc nie chce mi się wierzyć, że tak to będzie rozwiązane.
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • Danek napisał(a):

      A może ten statek będzie po prostu "kopał" surowiec/surowce (nazwany/e tu złomem) w trakcie trwania ekspedycji? Np. X surowca przez X czasu trwania ekspedycji, przy wysyłaniu iluś tam takich statków robiłoby to konkretną sumę. Takie coś byłoby chyba sensowniejsze niż jakieś niby pz po obcych/piratach, które nawet jak będzie, to będzie małe, więc nie chce mi się wierzyć, że tak to będzie rozwiązane.
      Myślę jednak, że cała idea ekspedycji polega na tym żeby to jednak było coś losowego, nieprzewidywalnego. Gdyby to miało by jakieś pewne konkretne wydobycie to byłoby to czymś zbyt zbliżonym do statku górniczego jak dla mnie ;)

      f4ust napisał(a):

      Edit.

      " as long as there is cargo capacity aavailable" - dotyczy wszystkich statków czy tego specjalnego.. :E
      I tu znów trzeba będzie poczekać trochę czasu na kolejne informacje... :S
    • Gremlinek. napisał(a):

      O ile te latające po pz pewnie będą, o tyle te, które będą kopać surowce chyba nie? Jeśli będą, to Boże chroń od bunkrów, bo nowych powstanie pierdyliard.
      Wszystko zależy ile maksymalnie będzie można uzyskać % eko.
      Bo jeżeli będzie to tylko 10% to nie trzeba będzie ich tak dużo żeby budować mega bunkier.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Raczej będą zbierały po zakończeniu ekspedycji i tylko te "specjalne".
      Bo zakładając sytuację - zbiera cała ekspedycja - puszczam ekspedycje z 1k gs i 100k śmieciarek + statek ekspedycyjny - mogę uzbierać dużo więcej..

      Pytanie czy będą brane pod uwagę pkt. strukturalne + pojemność zestawu?

      Ciekawe czy takie zagadnienia były brane pod uwagę.. "ot, Polska znów kombinuje.." :D
    • Wątpię by polityka GF tak chojnie nas obdażyła.Uważam że opcje Generał itp będą równorzędne do już istniejących jak Mechanik itp i podobnie do wykupiania za Anty. Statki jakkolwiek by były nazwane i z wszystkimi swoimi możliwościami będą dostępną opcją po wykupie konkretnego pakietu pomocnika.
      UNI 3 - Lord Beliar (top 10) niezezłomowany :D ,kariera zakończona
      Uriel/Xanthus - po dłuuuuugiej przerwie zajrzałem ponownie do Ogama,tym razem bardziej w eko - Infiminium
    • Elkanen napisał(a):

      f4ust napisał(a):

      Bo zakładając sytuację - zbiera cała ekspedycja - puszczam ekspedycje z 1k gs i 100k śmieciarek + statek ekspedycyjny - mogę uzbierać dużo więcej..
      Juz widze jak puszczasz taki sklad na ekspe :D a potem moonkill i flote masz na pz :)
      Nie puszczam, ale jakby liczył się cały zestaw, to pewnie rozważyłbym puszczanie czegoś takiego (oczywiście podzielonego), w razie gdyby komuś chciało się ściągać naście rogali..
    • ciap napisał(a):

      Gremlinek. napisał(a):

      O ile te latające po pz pewnie będą, o tyle te, które będą kopać surowce chyba nie? Jeśli będą, to Boże chroń od bunkrów, bo nowych powstanie pierdyliard.
      Wszystko zależy ile maksymalnie będzie można uzyskać % eko.Bo jeżeli będzie to tylko 10% to nie trzeba będzie ich tak dużo żeby budować mega bunkier.
      racja. Rozumiem, że gdzieś już było napisane, że niezależnie od wybranej frakcji, statki mogą być niszczone.

      Teoretyzując dalej - wykupuje sobie statki do wydobycia na maxa. Zmieniam frakcję na generała i buduje sobie lmorecki (bo tak zakłam w kwestii mocy ataku, zbierania i szybkości). I teraz pytanie - statki wydobywcze zostają ? czy niszczą się razem ze zmianą frakcji?
    • Grau napisał(a):

      Wątpię by polityka GF tak chojnie nas obdażyła.Uważam że opcje Generał itp będą równorzędne do już istniejących jak Mechanik itp i podobnie do wykupiania za Anty. Statki jakkolwiek by były nazwane i z wszystkimi swoimi możliwościami będą dostępną opcją po wykupie konkretnego pakietu pomocnika.
      Ma to być coś nowego, nie będzie to kolejny oficer.

      Każde konto ma wybrać klasę za darmo ;)


      Gremlinek. napisał(a):

      Teoretyzując dalej - wykupuje sobie statki do wydobycia na maxa. Zmieniam frakcję na generała i buduje sobie lmorecki (bo tak zakłam w kwestii mocy ataku, zbierania i szybkości). I teraz pytanie - statki wydobywcze zostają ? czy niszczą się razem ze zmianą frakcji?
      Nie wiadomo jeszcze jak to będzie działać. :)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Tak szczerze mówiąc to nie wiadomo dokładnie o co chodzi i co te nowe jednostki dokładnie będą robiły więc spekulacje mogą być różne. Na koniec okaże się że te statki będą spełniały zupełnie inne funkcje na które nikt tu nie wpadł, 0_o A na dodatek może być tak, że będzie można atakować jedynie graczy którzy wybrali taką samą klasę statku (nie wiemy do końca czy będzie można wybrać tylko jedną czy więcej). :ocb:
    • Gremlinek. napisał(a):


      Teoretyzując dalej - wykupuje sobie statki do wydobycia na maxa. Zmieniam frakcję na generała i buduje sobie lmorecki (bo tak zakłam w kwestii mocy ataku, zbierania i szybkości). I teraz pytanie - statki wydobywcze zostają ? czy niszczą się razem ze zmianą frakcji?
      Jeżeli będą to zwykłe statki, to pewnie cały czas wszystkie będą dostępne ze swoimi podstawowymi parametrami, a dodatkowy bonus będzie aktywny po wyborze danej "specjalizacji".
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA