Wersja 7.x - dyskusja

    • @Art bardzo proszę o przekazanie poniższych informacji wyżej

      wersja 7.1.0-rc14

      każdorazowe naciśnięcie któregokolwiek z przycisków po lewej stronie (Podgląd itp) powoduje krecenie się kółka na pasku ruch floty i wieczne "Ładuję...", dopiero kliknięcie dowolnej planety/księżyca (maks trzykrotne) powoduje poprawne załadowanie ruchu flot.

      wersja na testowej Bermudzie 7.1.0-rc11

      problem nie występuje

      pozdrawiam
    • Muniek napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      Proszę nie wklejać linku do kalkulatora ekspedycji, ponieważ nie jest on na liście tolerowanych dodatków.
      Przeciez to osobna strona a nie dodatek do gry. W jaki sposob wpływa na rozgrywke ?

      Nonick napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      Proszę nie wklejać linku do kalkulatora ekspedycji, ponieważ nie jest on na liście tolerowanych dodatków.
      A w jaki sposób strona z kalkulatorem wpływa na stronę z OGame? Czy mogę mieć otwarte Google w karcie obok czy będzie ban? :) Czy Google jest tolerowanym dodatkiem do gry? :P

      Kalkulator nie jest zweryfikowany przez obsługę zajmującą się akceptowaniem dodatków i narzędzi do gry. Dlatego team nie będzie brał odpowiedzialności za jego poprawność i ewentualne błędy wynikające z jego działania.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Ruda napisał(a):

      Kalkulator nie jest zweryfikowany przez obsługę zajmującą się akceptowaniem dodatków i narzędzi do gry. Dlatego team nie będzie brał odpowiedzialności za jego poprawność i ewentualne błędy wynikające z jego działania.
      ok zgodze sie sie z tym. tylko ze "kalkulator" ktory powstal jest dla graczy jakby tylko mala podpowiedzia ile czego wyslac. jesli widzialas go to wiesz ze jest to wersja kalkulatora dla ubogich. nie jest tak rozbudowany jak ten stary ruski wiec mozna go tylko uzyc do celow informacyjnych i to bardzo z grubsza. pokazuje max wartosci jakie mozna znalesc a nie ze szansa na tyle i tyle wynosi tyle, a to juz wielu ludzia wystarczy. fakt kazdy zdarzyl zapewne zauwazyc nerf na statki (i ewentualnie na surowce chodz ja zauwazylem przyrost- byc moze dlatego ze tam gdzie mialy byc ewentualna szansa na statki zamienila sie w surke).

      poki co jeszcze nic odnosnie wersji 7.x nie jest pewne i napewno przez najblizszy czas nie bedzie z racji nerfow, zmian i innych rzeczy ktore wyjda na jaw dopiero teraz po wejsciu aktualizacji a ktorych deweloperzy mogli nie zobaczyc lub nie wiedzieli jak to tak naprawde wyjdzie w praniu.
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • @Art
      Rozumiem, że dalej masz na nas wywalone i czekasz - tylko nie wiem na co ? Na to, aż stwierdzimy że ta mega zbugowana wersja gry, którą nam zaserwowaliście została doszlifowana i nadaje się na wszystkie uni ?
      @Ruda
      Jak już wyżej przedmówcy wspomnieli - rozumiem, że bierzesz za to odpowiedzialność za wprowadzoną w piątek aktualizację? I w ramach tej odpowiedzialności co zrobisz? Ty, albo inne osoby z teamu?

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • Muniek napisał(a):

      Nie zawiniłes, po prostu znalazłeś sie w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie i teraz będziesz musiał za to zapłacic :P
      Życie ludzkie nie ma dla nich znaczenia. To źli ludzie, @Muniek, a przy tym zawodowcy.


      Nic w weekend nie było zmieniane, bo zaoczni studenci pierwszego roku, którzy to programowali w weekend mieli zajęcia
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Crion napisał(a):

      Jak już wyżej przedmówcy wspomnieli - rozumiem, że bierzesz za to odpowiedzialność za wprowadzoną w piątek aktualizację? I w ramach tej odpowiedzialności co zrobisz? Ty, albo inne osoby z teamu?
      Chyba nie do końca znasz strukturę teamu. Jestem moderatorem tego działu i smodem całego Forum na Ogame.pl.
      Nie biorę odpowiedzialności za aktualizację i za to co dzieje się w grze, bo po prostu nie mam takich kompetencji.
      Administracja Forum czy Obsługi Gry jest tylko przekaźnikiem informacji od zespołu Ogame firmy GameForge.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Qnick napisał(a):

      Nic w weekend nie było zmieniane, bo zaoczni studenci pierwszego roku, którzy to programowali w weekend mieli zajęcia
      nie obrażajmy programistów, może nie grają w ogame i brak zgłoszeń o błędach uznali brakiem błędów

      Crion napisał(a):

      @Ruda
      Jak już wyżej przedmówcy wspomnieli - rozumiem, że bierzesz za to odpowiedzialność za wprowadzoną w piątek aktualizację? I w ramach tej odpowiedzialności co zrobisz? Ty, albo inne osoby z teamu?
      To co tu piszecie przypomina polowanie na czarownice,

      dajcie juz z tym spokój i zgłaszajcie bugi jakich nie zauważyliście (bo wam sie nie chciało albo za krótko testowaliście) na testowym serwerze
    • kermit napisał(a):

      Qnick napisał(a):

      Nic w weekend nie było zmieniane, bo zaoczni studenci pierwszego roku, którzy to programowali w weekend mieli zajęcia
      nie obrażajmy programistów, może nie grają w ogame i brak zgłoszeń o błędach uznali brakiem błędów

      Crion napisał(a):

      @Ruda
      Jak już wyżej przedmówcy wspomnieli - rozumiem, że bierzesz za to odpowiedzialność za wprowadzoną w piątek aktualizację? I w ramach tej odpowiedzialności co zrobisz? Ty, albo inne osoby z teamu?
      To co tu piszecie przypomina polowanie na czarownice,
      dajcie juz z tym spokój i zgłaszajcie bugi jakich nie zauważyliście (bo wam sie nie chciało albo za krótko testowaliście) na testowym serwerze


      Nie testowym tylko na normalnym.
      Leda nie jest określona jako testowa
    • Kumpel z soja nie zauważył obniżenia ekspów ale może jest na fali.
      Ja bym sie skupił póki co na tym na czym można zarobić.

      Jak ekspy nie idą to na Rynku mozna wychaczyc oferty 1 do 1,2
      Jak macie boostery to też rozkmincie to:
      Dogadujecie że sprzedacie swoje boostery na rynku z dopłatą od gracza normalnie DTkami.
      Sprzedałem swoje kolekcje za łącznie 4 kkk surki. Kilka kliknięć, legal.

      Dogadajcie sie z odkrywcą że kupicie jego flote za 50% wartosci, zezłomujecie u złomiarza za 70%.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Winter napisał(a):

      Nie testowym tylko na normalnym.
      Leda nie jest określona jako testowa
      ale rownie dobrze mozna ja tak nazywac. myslisz ze dlaczego dali wam nowe uni wraz z aktualizacja miesiac niecaly po tym jak udostepnili PTS? chcieli przetestowac wszystko na "normalnym" obciazeniu i zobaczyc jak zachowa sie tlum, czy beda skargi czy beda pochwaly i potem wedlug tego co pisali ludzie Teamy kazdego kraju wysylaly raporty i wedlug nich dokonywane byly ewentualne zmiany (prawda @Ruda? no pewnie ze prawda:)) a ludzie jak takie szczury laboratoryjne hurtem wbijali na te serwery wabieni przyneta na sznureczku:) najglupsi zostali na tych serwerach do tej pory, ci w miare ogarnieci posprawdzali co mieli sprawdzic, porownali to z tym co bylo na PTS, wyciagneli wnioski i pokasowali konta. z kolei ci najbardziej kumaci wogole nie zalozyli tam kont w tym ja.

      obecnie poki co JEDYNYMI PRAWDZIWYMI uniami sa stare uni na ktore wprowadzono aktualke, a dopiero nast nowy serwer ktory powstanie bedzie tak naprawde pierwszym nowym uni po aktualizacji
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Baju napisał(a):

      jak już się nauczysz czytać ze zrozumieniem, to co inni piszą na forum nt. zalet (wad) danej klasy i przełkniesz gorycz porażki z wydaną antymaterią, polecam lekturę słownika języka polskiego.

      nie musisz dawać mi takich rad, doskonale znam nasz język. Jedynie dziwię się, że jesteśmy na forum GRY i posługuje się slangiem wielu graczy - a Ty się do tego przyczepiłeś.

      Myślisz, że w biznesie, czy życiu prywatnym też posługuję się slangiem graczy ?

      chciałeś zabłysnąć, było się brokatem posypać i przed żoną zatańczyć - o ile taką posiadasz. Inaczej posyp sobie brokat na dłoń dla Reni ;)


      Już się nie wypowiadam. Poczekam jak się sytuacja rozwinie, pozdrawiam :)

      // Przepraszam za spam z mojej strony.
    • Gra po wprowadzeniu nowości jest moim zdaniem ciekawsza :) Każdy wybrał sobie klasę w której lepiej się czuję i przez to ma większą satysfakcję z gry. Jednemu więcej się produkuje inny więcej zdobywa na expach, a jeszcze inny ma szybszą flotę bojową. Czego Wy chcecie więcej ?? Fakt rynek może nie jest doskonały, ale jest i można coś kupić czy wymienić surkę. Może nie jest doskonałym tworem, ale mam nadzieje, że będzie ewaluował, aby być bardziej doskonały. Bo teraz fakt, że jak ktoś sprzedaje 100 GS za 1mld 700 mln krychy jest lekką przesadą i właśnie takie "wałki" GO i SGO powinno ścigać. Ale kupowanie statków innych klas jest fajne :) Sam kupiłem z 3k pionierów i od wprowadzenia nowości wylatałem tyle exp jak przez całą swoją karierę ogejmową :)

      :E
    • ackra napisał(a):

      @Ruda prosi żeby nie wklejać linku do kalkulatora na forum, tal samo jak by poprosiła gdyby pojawiały się linki do FB. W osobnej karcie przeglądarki gracze mogą mieć otwarte dowolne strony które nie wpływają na grę.
      A to nie moge miec otwartej karty ktora wplywa na gre? O_O O_O O_O :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: odczep sie od moich zakladek
      Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów
    • ackra napisał(a):

      psycho napisał(a):

      A to nie moge miec otwartej karty ktora wplywa na gre? odczep sie od moich zakladek
      Nic nie pisałem o Twoich zakładkach i nie wspomniałem w ogóle o Tobie w odpowiedzi.odpowiadałem innemu graczowi na zupełnie inny problem który zgłosił więc nie rozumiem Twoich pretensji.
      Trolluje Cie :P


      Ja na moją ciapkę też musiałam mieć zgodę od GF żeby móc udostępniać link. ;)
      Pewnie tu również kwestia bezpieczeństwa wchodzi w grę i tyle.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Tak? Grasz na Ledzie zbieraczem? - wątpię. Rozpocznij grę na nowym uni, jak masz wszystko rozbudowane aby tylko ściągać profity to jazda na skróty.

      I już nie chodzi o to, że odkrywcy w jednym z poprzednich eventów na Ledzie pozdobywali po 50k antymaterii przy 1 ekspedycji, gdzie ja zbieracz najwięcej 3.6k... to da się przełknąć, było - minęło.

      GF skoczył na kasę, wydał OP klasę, która na początku uni ustawiła całą zabawę pod odkrywcę, jestem też zły na siebie że daje się nabierać i ciągle w to gram tym szajsem jakim jest zbieracz.

      Zauważ, że w tym temacie już mało kto wypowiada się o braku balansu, jedynie o tym ile może dostać na ekspedycji. A wszystko weryfikuje właśnie nowe uniwersum gdzie widać jak na dłoni, że tego balansu nie ma, każdy zmienia na odkrywcę.

      I tak, pewnie na jakimś uni masz jakąś dobrą topkę, rozwinięte kopalnie itd, ale spróbuj od zera zacząć grę i zastanów się czy w tym topie byś się znajdował grając od początku zbieraczem.
      Bo teraz rozpoczynając zabawę w ogame jest tylko jedna słuszna opcja klas, a reszta to endgamowe podklasy.
    • Ja mam nadzieję że zbieracz(Leda) będzie w przyszłości nadrabiał mimo wszystko, ale póki co to odkrywca ma przewagę przy stosunkowo małej aktywności. Ja grając eko(top40 obecnie)+flota+farming idlaków mam takie same profity co mój sojusznik z top800 :) sam już stanąłem w miejscu w statach(top70) i ani drgnę mimo że każda planeta buduje kopalnie :)
      więc skąd wzieli te 2% więcej z ekspa? ziomek przywozi 3kk krychy z pojedynczego ekspa(odkrywca) i to dzień w dzień. Zbieracz póki co zanotował max 800k krychy z pojedynczego ekspa ;>
      Uni65/66 - Top1
      Górnicy OGame - Top10
    • mshaq napisał(a):

      Orientuje się ktoś ile antymaterii zdobywa max odkrywca bez i z eventem 9x antymateria? A ile odpowiednio inne klasy?
      Klasa nie wpływa na antymaterie - jedynie pionier w expedycji (x2)

      Dlatego:
      Standardowy zbiór - ~700-750 anty (z pionierem) - 350-375 (bez pioniera - czyli tyle, co rok temu) - bez wzgledu na klase
      Maksymalny zbiór - ~3000 anty (z pionierem) - 1500 (bez pioniera - czyli tyle, co rok temu) - bez wzgledu na klase

      Dla promo x9 - po prostu mnożysz te wartości przez 9.

      Generalnie w anty niewiele się zmieniło - tyle co pionier podwaja zbiory.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Dzień dobry,

      Brat wystawił ofertę kupna dexu za metal po minimalnym przeliczniku, jego kolega przez przypadek kliknął i sprzedał ten dex. Jednak się rozmyślił i chciał odzyskać dex, jednak brat uznał, że może mu sprzedać ponownie, ale po najwyższym przeliczniku i tak ok. 100 razy w ciągu dnia się przepychali (głupki...). No i pytam się brat się pyta, czy takie wymiany łamią regulamin (który punkt), bo siostra, ciocia i wujek też chcieliby dołączyć do zabawy. Ktoś coś wie? @ciap @Art @ackra

      P.S. Nie mieszkamy w jednym domu...
      P.S2. Ciocia strasznie lami, bo buduje same LM i GS....
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Qnick ().