Wymiana prób moonowych, a pożyczanie recków

 • Rozwiązane

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

 • Wymiana prób moonowych, a pożyczanie recków

  Cześć,
  wymieniłem się z kolegą próbami moonowymi - ja rozbiłem lmy u niego, on u mnie. Kolega jest wyżej w statach. W FAQ widzę wzmiankę "obrońca może pożyczyć agresorowi recyklery". W zasadach pożyczki recków widzę:
  "zgłoszenie pożyczki recyklerów w Systemie Support należy dokonać tylko w wypadku, gdy słabszy gracz użycza recyklerów graczowi silniejszemu i następuje transport słabszy -> silniejszy."
  Jeśli obaj rozbiliśmy swoje lm'y i w obu przypadkach obrońcy pozbierali złom, to czy jest konieczne zgłaszanie pożyczki recków? Trzymając się litery regulaminu - nie następuje transport słabszy->silniejszy (po co miałby następować skoro złom jest już na miejscu), więc nie jest to niezbędne.
  Uprzejmie proszę kogoś zorientowanego o potwierdzenie lub obalenie moich przypuszczeń ;]
  U34 AoS OFF
  U47 Mordor OFF
  Galatea ORT ON
 • @richtus
  Opcje robienia prób moonowych:

  1) Próby wymienne.

  Nie trzeba niczego zgłaszać do GO. Dwie osoby wysyłają te same floty na atak i każdy zbiera u siebie PZ. Próby należy wykonać w ciągu 72h (jednak najlepiej żeby były tego samego dnia).
  Trzeba uważać żeby atakować tymi samymi składami żeby mocniejszy nie zyskał na PZ gdy słabszy gracz wyśle statki które mają większą wartość kryształu np. mocniejszy wyśle LM a słabszy Sondy. Wtedy mocniejszy zamiast 1,5kk metalu i 500k kryształu zbiera 2kk kryształu.

  2) Jedna osoba robi próby drugiej

  Zasady:

  * Słabszy atakuje mocniejszego:
  PZ powstałe z floty słabszego MUSI wrócić do niego więc jeżeli zbierze mocniejszy odsyła. Nie trzeba pisać ticketa. Jeżeli nie odeśle będzie to traktowane jako push (transfer surowców z konta słabszego do mocniejszego).
  Tutaj mocniejszy może oddać 100% surowców po RW.

  * Mocniejszy atakuje słabszego:
  Jeżeli PZ zbiera osoba słabsza to NIE MUSI ale może odesłać PZ do mocniejszej osoby - w tym wypadku wymagany jest ticket z pożyczką.
  Tutaj słabszy może tylko odesłać PZ, nie może 100% kosztów. Do zwrotu 100% jest sposób 3).

  3) Próby w ramach handlu.

  Po uzyskaniu zgody GO (czyli najpierw ticket) można wysłać najpierw surowce (100% kosztów) i zrobić próby.
  Więcej można przeczytać w punkcie 5 > board.pl.ogame.gameforge.com/i…?postID=966297#post966297.


  Truck driver wrote:

  tylko niech mociejszy wysle tyle sury slabszemu aby ten slabszy wyszedl na zero
  O jakiej wysyłce surowców mówisz? Gracz napisał "Jeśli obaj rozbiliśmy swoje lm'y i w obu przypadkach obrońcy pozbierali złom, to czy jest konieczne zgłaszanie pożyczki recków?" więc mamy tutaj przypadek 1 o próbie wymiennej. Jeżeli atakujemy tymi samymi flotami to każdy z obrońców zbiera złom u siebie i niczego nie odsyła. :fsmile: