Zmiana parametrów relokacji.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Daneku25 napisał(a):

      W sumie nawet fajnie czyta się posty "wkurzonych". Sam mam większość planet w ulach (z czego masa ma już wiele lat i była kolonizowana jak jeszcze relokacji nie było), bawiłem się też w przenoszenie 3->15 i nowa opcja nie jest dla mnie problemem, założę się też, że nawet połowa osób nie zrobi nagle masowej przeprowadzki. Dla wszystkich pokrzywdzonych - przy obecnym eko xpincet koszt zabawy w 3 -> 15+terra i tak jest żenująco niski.

      Obecnie zrobisz słoneczną i to zasilisz, zyskujesz 5kk deu dziennie na ~2letnim unii. To jest różnica której nigdy nie złapiesz będąc na fuzyjnych - no chyba że 50k satelit :)
    • Ryland napisał(a):

      Daneku chyba sam nie rozumiesz jakie to będzie miało konsekwencje. Teraz nawet flociarze
      przeniosą planety na 15-ki, a co za tym idzie handel również siądzie. I tu jest kolejne wyciąganie kasy od graczy. Co taki gracz będzie miał począc jak mu się deuter odkłada, kupcy brak bo nikt nie musi kupować. No pomyśl trochę, tak tak idzie do handlarza przetopić na to co mu potrzebne.

      Widzę, że kolejny pochlebca GF. Mam pytanie płacą ci?
      Nie wiem na ilu uni obecnie grasz, ale sprawdziłem jedno i po ilości Twoich punktów śmiem twierdzić, że powinieneś się wstrzymać z wygłaszaniem takich kategorycznych twierdzeń. Z ekonomią też widzę na bakier. A co do GF i płacenia mi - nie, chyba jestem jedną z ostatnich osób, które można o to posądzić (no może nie z ostatnich, ale jednak :P), bo nie raz i nie dwa ich krytykowałem za różne posunięcia, ale nie uprawiam krytykanctwa w Twoim stylu.

      Drakean napisał(a):

      Obecnie zrobisz słoneczną i to zasilisz, zyskujesz 5kk deu dziennie na ~2letnim unii. To jest różnica której nigdy nie złapiesz będąc na fuzyjnych - no chyba że 50k satelit :)
      Przecież zasilanie słoneczną jest nieopłacalne i było to udowodnione już ileś lat temu, i to jeszcze za czasów kiedy nie było eko xpincet.
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • @Daneku25 zatem prześwietl i moje konto, ponieważ i ja się podpisuję rękoma i nogami pod wszystkimi wypowiedziami osób niezadowolonych z tej zmiany, a jestem niejako protagonistą strategii robienia 15tek.
      Słoneczna nieopłacalna na :15? Kpisz sobie? Gdybym mógł mieć tyle pól co górnicy, którzy przeniosą planety z :8 na :15, to bym postawił wszędzie słoneczną na poziomie pierdyliard.
    • Starrk napisał(a):

      @Daneku25 zatem prześwietl i moje konto, ponieważ i ja się podpisuję rękoma i nogami pod wszystkimi wypowiedziami osób niezadowolonych z tej zmiany, a jestem niejako protagonistą strategii robienia 15tek.
      Słoneczna nieopłacalna na :15? Kpisz sobie? Gdybym mógł mieć tyle pól co górnicy, którzy przeniosą planety z :8 na :15, to bym postawił wszędzie słoneczną na poziomie pierdyliard.
      Mam fuzyjną na 22 i energetyczną na 18 - daje to ~63k energii (70% wykorzystuje obecnie, 30% w zapasie)
      Aby mieć tyle samo z słonecznej to bym musiał dać ją na 45lvl... jest to w sumie 12,5kkk mety i 5kkk kryształu
      Na fuzyjną wydałem - ~0,5kkk mety ~0,2kkk kryształu oraz ~0,1kkk deu :P

      A teraz cyk... energetyczna na 22 i już słoneczna musi być 51lvl... a koszt od 0-51 to 143kkk / 57kkk XD Gdzie zwiększenie energetycznej to 18-22
      3kkk kryształu i 1,5kkk deu XD

      Gram na x6x6 i według tego liczę

      Edit: Minus taki że fuzyjna pobiera dex... w moim przypadku 0,1kkk dexu na rok :p
    • @Puck energetyczna 21 + fuzyjna 21 = 80k energii :)
      Nie musisz mi udowadniać przydatności fuzyjnej na 15tce, bo to całkowicie nie punkt mojej wypowiedzi. Natomiast jest nim rażąca dysproporcja w ilości pól między sterraformowaną 3jką, a planetami 4-12 :)
      Mając do dyspozycji nota bene 100 pól więcej, postwiłbym słoneczną na poziomie 36-38 i dopiero wtedy odpalił fuzyjną na jakiś mały % :)
    • Co ma zrobić gracz, który powiedzmy 3 lata temu postanowił, pal licho reorganizuje konto albo buduje nowe, pod większą produkcję, usuwam te planety co mam i kolonizuje te trójki... I co ? Wysiłek kilku miesięcy, lat i wszystko zostało im teraz odebrane. Czy jest sens gry dalej w ogame po takiej akcji ? Dodatkowo kilka budynków, które wreszcie zaczęły do czegoś służyć znów inwestowanie w nie stalo się bezcelowe. Teraz Ci gracze czują się poszkodowani i oszukani. Myślę, że Gameforce powinno podjąć jakieś działania aby wprowadzić zadośćuczynienie. Wiele nie trzeba choćby np. dać te plus 50 pól za poniesione straty. Każdy ma jakiś cel, logując się tu. Jeden chce być najlepszym flociarzem, inny pusherem [ciach]. Jest też grono graczy, którzy postanowili mieć potężne wydobycie, ekonomi, postawa tej gry i tą decyzją przekreślono ich działania. Jak ktoś ma cel, angażuje się i dostanie taki cios to albo znajdzie nowy albo... będzie to koniec gry. A po co. wystarczy dobry gest.

      Super Moderator Ruda:
      prowokacja
    • Daneku25 napisał(a):

      Ryland napisał(a):

      Nie wiem na ilu uni obecnie grasz, ale sprawdziłem jedno i po ilości Twoich punktów śmiem twierdzić, że powinieneś się wstrzymać z wygłaszaniem takich kategorycznych twierdzeń. Z ekonomią też widzę na bakier.


      Wow umiesz spojrzeć na konto na forum i na Ogame co i jak. Zazdroszczę ci tego. Jednak wyprowadzę cię z błędu. Na Ogame grałem jak jeszcze cyferki były, a zacząłem od 17 Uni. Do Ogame wróciłem po ponad 9 latach. To że mam tak mało postów wynika z tego że stare forum zostało skasowane i również moje ówczesne konto użytkownika. A jeśli chodzi o krótkie epizody na Yildun czy Xanthus to były konta testowe by się odnaleźć po zmianach jakie zaszły.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ryland ().

    • Jako że Gameforge to banda oszustów, chciwych hien na pieniążki i chca jeszcze wiecej many many z anty na relokacje pozwolę sobie zamiescic wzór na wyjscie z twarzą z tej jakże załosnej sytuacji.
      X1 - max liczba pól na pozycji nr 8 (252)
      X2- max liczba pól na pozycji nr 3 ( 182)
      X3 -dodatkowa liczba pól dla graczy którzy relokowali z pozycji nr 3
      X= X1- X2 = 252 - 182 = 70 pól

      PS: Proszę mnie nie cenzurować bo nie pomawiam nikogo tylko stwierdzam fakty.
    • Arth napisał(a):

      Jako że Gameforge to banda oszustów, chciwych hien na pieniążki i chca jeszcze wiecej many many z anty na relokacje pozwolę sobie zamiescic wzór na wyjscie z twarzą z tej jakże załosnej sytuacji.
      X1 - max liczba pól na pozycji nr 8 (252)
      X2- max liczba pól na pozycji nr 3 ( 182)
      X3 -dodatkowa liczba pól dla graczy którzy relokowali z pozycji nr 3
      X= X1- X2 = 252 - 182 = 70 pól

      PS: Proszę mnie nie cenzurować bo nie pomawiam nikogo tylko stwierdzam fakty.
      Nikt tyle dodatkowych pól nie otrzyma.
      Mnie też to bardzo boli bo kolonizacja 14 planet na pozycji 3 trafić minimum 199 pól, terraformer 14x12 poziom i relokacja na 15 pozycje.
      Ile czasu na to poszło, surowców i kasy na antymaterię.
      @Art @smoki
      Kiedy podniesienie eko na Virgo?

      PS. Jak już tak relokacja z 4-12 możliwa na dowolne wolne kordy to niech kosztuje więcej :) min 500 k anty żeby kasa dla GF się zgadała :popcorn:
    • A ja się cieszę ^^. Bo taka opcja powinna być od początku relokacji.

      Co do odszkodowań...Haha jesteście doświadczonymi graczami dorosłymi facetami, a słyszę lament... smiech mnie ogarnia i zdziwienie.
      Jaka rekompensata? Za co? Kto wam kazał relokowac planety wtedy A nie teraz?.
      Czy nie zdobyliscie dzięki relokacjom przewagi nad pozostałymi graczami, którzy z tego nie skorzystali?
      I wreszcie czemu teraz relokacja ma być 2x droższa? Bo ? Ponieważ? Bo nie zrozumiem!!
      Kto kazał frankowiczom brak kredyty we frankach A nie w zł?...
      Wy tak samo jak widzieliście zysk na tym było ok ale jak już stratę (to że inni będą mieć to samo łatwiej) to już źle, polaczki... wstyd mi za was z taka mentalnoscia zostańcie w Polsce i nie ośmieszajcie naszego narodu za granicą.
    • ^Rece ktore lecza^ napisał(a):

      A ja się cieszę ^^. Bo taka opcja powinna być od początku relokacji.

      Co do odszkodowań...Haha jesteście doświadczonymi graczami dorosłymi facetami, a słyszę lament... smiech mnie ogarnia i zdziwienie.
      Jaka rekompensata? Za co? Kto wam kazał relokowac planety wtedy A nie teraz?.
      Czy nie zdobyliscie dzięki relokacjom przewagi nad pozostałymi graczami, którzy z tego nie skorzystali?
      I wreszcie czemu teraz relokacja ma być 2x droższa? Bo ? Ponieważ? Bo nie zrozumiem!!
      Kto kazał frankowiczom brak kredyty we frankach A nie w zł?...
      Wy tak samo jak widzieliście zysk na tym było ok ale jak już stratę (to że inni będą mieć to samo łatwiej) to już źle, polaczki... wstyd mi za was z taka mentalnoscia zostańcie w Polsce i nie ośmieszajcie naszego narodu za granicą.
      Proponuje stworzyć statek który kasuje wszystkie inne i kosztuje połowe tego co stare tak żeby wszyscy gracze z mocnymi flotami mogli je tylko zezłomować u handlarza bo przestaną cokolwiek znaczyć . No nie żałuj przecież nie będziesz zachowywał sie jak Polak .

      Bo fakt tego że ktoś wysłał 150 kolonizatorów , zrobił terra na 12 , nie miał wtedy wydobycia dexu prawie wcale , musiał wydać na to pieniądze , robić energetyczną lub musiał pilnowac potężnych ilości satek nic nie znaczy ?
      Liczy się że boty które koloniozowały 8 dzisiaj bez najmniejszego problemu podwoją se wydobycie dexu .

      Nie ma problemu ale każda 15 relokowana z 3 powinna dostać bonus do pól i adekwatny do rozmiaru przenoszonej 3 .
    • ^Rece ktore lecza^ napisał(a):

      A ja się cieszę ^^. Bo taka opcja powinna być od początku relokacji.

      Co do odszkodowań...Haha jesteście doświadczonymi graczami dorosłymi facetami, a słyszę lament... smiech mnie ogarnia i zdziwienie.
      Jaka rekompensata? Za co? Kto wam kazał relokowac planety wtedy A nie teraz?.
      Czy nie zdobyliscie dzięki relokacjom przewagi nad pozostałymi graczami, którzy z tego nie skorzystali?
      I wreszcie czemu teraz relokacja ma być 2x droższa? Bo ? Ponieważ? Bo nie zrozumiem!!
      Kto kazał frankowiczom brak kredyty we frankach A nie w zł?...
      Wy tak samo jak widzieliście zysk na tym było ok ale jak już stratę (to że inni będą mieć to samo łatwiej) to już źle, polaczki... wstyd mi za was z taka mentalnoscia zostańcie w Polsce i nie ośmieszajcie naszego narodu za granicą.
      Zgadzam sie w 100% , w grze jak w zyciu mam dobrze ale zawsze moge miec lepiej i własnie z tego Polacy słyna za granica.Pozdrawiam
    • Winter napisał(a):

      Proponuje stworzyć statek który kasuje wszystkie inne i kosztuje połowe tego co stare tak żeby wszyscy gracze z mocnymi flotami mogli je tylko zezłomować u handlarza bo przestaną cokolwiek znaczyć . No nie żałuj przecież nie będziesz zachowywał sie jak Polak .
      Bo fakt tego że ktoś wysłał 150 kolonizatorów , zrobił terra na 12 , nie miał wtedy wydobycia dexu prawie wcale , musiał wydać na to pieniądze , robić energetyczną lub musiał pilnowac potężnych ilości satek nic nie znaczy ?
      Liczy się że boty które koloniozowały 8 dzisiaj bez najmniejszego problemu podwoją se wydobycie dexu .

      Nie ma problemu ale każda 15 relokowana z 3 powinna dostać bonus do pól i adekwatny do rozmiaru przenoszonej 3 .
      wow ale koszta buhaha
      Sam mam na 11 lvl tera stawialem to na 11 pozycji jak byłem jeszcze nobem. 150 kolonkow skąd wiesz ile kto wydał kolonkow?
      12 planet x 150 kolonkow =1800
      Załóżmy że lot trwa godzinę czyli 1800 godzin gry czyli chcesz powiedzieć że ktoś na sama kolonizacje poświęcił 75 dni?^^ bajki to dzieciom i o 19 .
      A nawet slac w odstępie czasowym 150 kolonkow to trzeba porwie od kilka dni bo porzucone planeta nie znika od razu +ogranicza Max flot.
      A teraformer się przyda i tak A na 3 pozycji był sporo tanszy.
      Obecną relokacja też kosztuje także nie mów ze teraz to ludzie mają darmo!!
    • ^Rece ktore lecza^ napisał(a):

      Winter napisał(a):

      Proponuje stworzyć statek który kasuje wszystkie inne i kosztuje połowe tego co stare tak żeby wszyscy gracze z mocnymi flotami mogli je tylko zezłomować u handlarza bo przestaną cokolwiek znaczyć . No nie żałuj przecież nie będziesz zachowywał sie jak Polak .
      Bo fakt tego że ktoś wysłał 150 kolonizatorów , zrobił terra na 12 , nie miał wtedy wydobycia dexu prawie wcale , musiał wydać na to pieniądze , robić energetyczną lub musiał pilnowac potężnych ilości satek nic nie znaczy ?
      Liczy się że boty które koloniozowały 8 dzisiaj bez najmniejszego problemu podwoją se wydobycie dexu .

      Nie ma problemu ale każda 15 relokowana z 3 powinna dostać bonus do pól i adekwatny do rozmiaru przenoszonej 3 .
      wow ale koszta buhahaSam mam na 11 lvl tera stawialem to na 11 pozycji jak byłem jeszcze nobem. 150 kolonkow skąd wiesz ile kto wydał kolonkow?
      12 planet x 150 kolonkow =1800
      Załóżmy że lot trwa godzinę czyli 1800 godzin gry czyli chcesz powiedzieć że ktoś na sama kolonizacje poświęcił 75 dni?^^ bajki to dzieciom i o 19 .
      A nawet slac w odstępie czasowym 150 kolonkow to trzeba porwie od kilka dni bo porzucone planeta nie znika od razu +ogranicza Max flot.
      A teraformer się przyda i tak A na 3 pozycji był sporo tanszy.
      Obecną relokacja też kosztuje także nie mów ze teraz to ludzie mają darmo!!

      Widzę, że ktoś siedzi głęboko w temacie unii ze speedem chyba x1. Lot kolonem to 20minut dla początkowych lokacji(x6;x6). Wysyłasz z 3:150 na 3:149; 3:148 3:147, dzięki czemu po 20minutach masz falę- 20/30s na sprawdzenie i usunięcie planety. Gdyż zanim wybierzesz kordy i zanim kolon doleci ten 1us dalej to mija kilka sec.
      150 kolonizatorów uznaje za szczęśliwy wariant. Rekordowo dochodziłem do 400+ gdzie puszczając falę po 20kolonów i tak zajmowało to nieraz kilka dni ( jak się nie ma całego dnia na og).
      Wyliczenia na opłacalność u mnie powstały na Q ponad 3lata temu. W lutym 2017 powstała Spica, i tak od prawie początku trzeba było jechać pod plan. Stopniowe kasowanie planet w momencie gdy na nowym unii stać Cię na wywalenie 500kolonizatorów.

      Nie zmienia się zasad w trakcie gry, jeśli chcą powinni sobie odpalić taką opcję dla nowych uniwersum - o to jest ból dupy.
      O blisko 2lata wyliczeń, kombinowania, wyrzeczeń i jechania według określonego planu dającemu w dalekim rozrachunku bonusy. W tym momencie mam 13planet na 15pozycji( ostatnią która zawsze była mi główną planowałem porzucić na wysokości marca) i wkurza mnie fakt, że ktoś kto w ogóle nie zastanawiał się nad tym, nie poświęcił czasu, energii ma możliwość zrobienia tego samego co ja mam na ten moment z lepszym efektem ( abstrachując od losowości temperatury którą dostaną). Podczas gdy przy niskim wydobyciu dexu na 3poz ktoś musi postawić terra na 10+ to już troszkę boli. A osiąga się wtedy w granicy 250pól. Szkoda że 8poz ma 258max- o dziwo dużo prościej trafić 250+. Zdecydowanie prościej niż 200+ na 3poz. I niech sobie taka osoba postawi terra i przerzuci 300polowego potwora na 15poz. Trąca niesprawiedliwością.
    • Choć moim zdaniem zmiana nie powinna wejść to nie mogę się zgodzić z:

      Drakean napisał(a):

      Nie zmienia się zasad w trakcie gry, jeśli chcą powinni sobie odpalić taką opcję dla nowych uniwersum - o to jest ból pupy.
      Każda zmiana w grze powoduje zmianę zasad. Przykład?

      Zmiana ceny OW z 40k+20k na 45k+15k. > Spadek floty
      Zmiana wydobycia dexu > Zimniejsze planety były 2 razy bardziej opłacalne
      Zakrzywienie > Ktoś robił planety pod liniowe.
      Parametry kolonizacji > Temp i wielkości zmieniały się na pewno 3 razy
      Pancerki > Całkowita przebudowa flot.
      Rakietowanie moonów
      Zmiana ceny magazynów (chyba nie oddawali wtedy surowców? przy tech. ekspedycyjnej dawali ale magazyny chyba nie? :X)


      :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Każda zmiana w grze powoduje zmianę zasad.
      Zmiana, zmianą.
      @ciap grasz już trochę w ten nałóg.
      Trafiłaś na pozycji 3 za którym razem planetę powyżej 200 pól?
      Nawet +1 pole to była mega radość.
      Teraz cały system szlak trafił, bo nagle reguły zostały zmienione.
      Człowiek próbuje trafi planetę powyżej 200 pól (w przypadku uni +25) na pozycji 3. Średnio potrzeba faktycznie 150 kolonizatorów, puszczanych w interwale co +- 30 sekund by nie tracić czasu.
      Mi się udało 203 pola trafić, gdzie max to 207. Rekord kolonizacji 13 planety to ponad 300 kolonizatorów żeby ustrzelić powyżej 200 pól. Zajęło 3 dni.
      Przy 14 planecie odpuściłem.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vito Andolini ().

    • ciap napisał(a):

      Choć moim zdaniem zmiana nie powinna wejść to nie mogę się zgodzić z:

      Drakean napisał(a):

      Nie zmienia się zasad w trakcie gry, jeśli chcą powinni sobie odpalić taką opcję dla nowych uniwersum - o to jest ból pupy.
      Każda zmiana w grze powoduje zmianę zasad. Przykład?
      Zmiana ceny OW z 40k+20k na 45k+15k. > Spadek floty
      Zmiana wydobycia dexu > Zimniejsze planety były 2 razy bardziej opłacalne
      Zakrzywienie > Ktoś robił planety pod liniowe.
      Parametry kolonizacji > Temp i wielkości zmieniały się na pewno 3 razy
      Pancerki > Całkowita przebudowa flot.
      Rakietowanie moonów
      Zmiana ceny magazynów (chyba nie oddawali wtedy surowców? przy tech. ekspedycyjnej dawali ale magazyny chyba nie? :X)


      :fsmile:
      Zastanowiłbym się czy wprowadzone zmiany były dobre. Więcej graczy odchodziło niż przybywało.
    • ciap napisał(a):

      Choć moim zdaniem zmiana nie powinna wejść to nie mogę się zgodzić z:

      Drakean napisał(a):

      Nie zmienia się zasad w trakcie gry, jeśli chcą powinni sobie odpalić taką opcję dla nowych uniwersum - o to jest ból pupy.
      Każda zmiana w grze powoduje zmianę zasad. Przykład?
      Zmiana ceny OW z 40k+20k na 45k+15k. > Spadek floty
      Zmiana wydobycia dexu > Zimniejsze planety były 2 razy bardziej opłacalne
      Zakrzywienie > Ktoś robił planety pod liniowe.
      Parametry kolonizacji > Temp i wielkości zmieniały się na pewno 3 razy
      Pancerki > Całkowita przebudowa flot.
      Rakietowanie moonów
      Zmiana ceny magazynów (chyba nie oddawali wtedy surowców? przy tech. ekspedycyjnej dawali ale magazyny chyba nie? :X)


      :fsmile:


      Ty tak na serio?
      Zmiana ceny OW z 40k+20k na 45k+15k - wow, boost dla ow poprzez obniżenie jego kosztu z 80k na 75k (3:2:1) - jeśli czyjeś konto składało się z samych owiec to jego konto straciło 6,25% surowca na tej "zamianie"
      Zmiana wydobycia dexu > Zimniejsze planety były 2 razy bardziej opłacalne - ale były niemożliwe do zamieszkania chyba że wydobywamy tylko dełter. Wtedy chyba jeszcze energetyczna nie wpływała na fuzyjną- więc nie było jak tego zasilić, a planety były mniejsze.
      Zakrzywienie > Ktoś robił planety pod liniowe. Nie kojarzę lamentów na forum z tamtego okresu- czyżby nie było takich graczy?
      Parametry kolonizacji > Temp i wielkości zmieniały się na pewno 3 razy - nie odnoszę się do tego ponieważ wpływało to na wszystkich w równym stopniu. 15poz była niegrywalna dla wysokiego top ze względu na szybkość eko(dełterówka ma większe koszty stałe, nie wystarczy nawalić satek i wyrzutni rakiet za resztę) jak pisałem powyżej oraz ze względu na brak energetycznej we wzorze na fuzyjną- dawała za mało, pobierała za dużo
      Fuzyjna na dobrą sprawę stała się opłacalna dopiero wraz z pojawieniem się Elektry,
      Pancerki > Całkowita przebudowa flot. - były lamenty na forum to fakt, ale zmiana tyczyła się każdego w równym stopniu i zgrubsza nikogo nie piętnowała( trzeba stawiać pance? każdy musi stawiać pance); floty i tak od +/- budowało się pod mieszane cele. Jako górnik nie chce się w to zagłębiać zbytnio bo zaraz mi ktoś wyskoczy z tekstami że "a co jak ktoś miał same owce"- a nie o tym jest ten temat.
      Rakietowanie moonów- poniekąd uderza w tych co mają postawione dodatkowe pola za anty.
      Zmiana ceny magazynów (chyba nie oddawali wtedy surowców? przy tech. ekspedycyjnej dawali ale magazyny chyba nie? :X) - nie przeżyłem tej zmiany jakoś szczególnie więc zbagatelizowałbym ją.

      Tymczasem tutaj mamy coś co w rozrachunku kilkuletnim całkowicie wyklucza osoby które męczyły się z takimi planetami z gry. Ludzie robią to aby się opłacało ponieważ właściwie zrobione się opłaca. Natomiast endgame+ (poziom Ale Ciosa? :) ) dla deuterówki to zbieranie grubych kkk na kolejny poziom terra gdy planeta jest już 15nastką.
      Gracz który miał taką zabawę w duszy i tej poprzerzuca planety w tym czasie wykorzysta 120kk deuteru dziennie by zamiast przerabiać na terra pakować 50lvl kopalni metalu na 10planecie. I tak, znam koszty, znam czas zbierania, znam amortyzację, takich rzeczy nie robi każdy... to robi ścisła topka, czyli w wielu miejscach osoby które zaczeły bawić się na 15poz zanim gf sprawiło że stało się to modne
    • Drakean napisał(a):

      Zmiana wydobycia dexu > Zimniejsze planety były 2 razy bardziej opłacalne - ale były niemożliwe do zamieszkania chyba że wydobywamy tylko dełter. Wtedy chyba jeszcze energetyczna nie wpływała na fuzyjną- więc nie było jak tego zasilić, a planety były mniejsze.
      Mniejsze? Znam osoby które robiły na 15 planety powyżej 200 pól. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Drakean napisał(a):

      Zmiana wydobycia dexu > Zimniejsze planety były 2 razy bardziej opłacalne - ale były niemożliwe do zamieszkania chyba że wydobywamy tylko dełter. Wtedy chyba jeszcze energetyczna nie wpływała na fuzyjną- więc nie było jak tego zasilić, a planety były mniejsze.
      Mniejsze? Znam osoby które robiły na 15 planety powyżej 200 pól. :fsmile:
      Nawet jeśli będzie to 210 pól to robiąc to od razu na 15nastce będzie cieżko z biegiem lat. Weźmy pod uwagę eko 45/40/42 - standardowe dla starszego unii dla kont 450kk pkt +; dodajmy nanity, dodajmy laboratoriaaa... a nie dodamy labów bo ze wszystkiego co można stracić utrata wysoko lvlowych labów będzie boleć chyba najmniej. Ale wtedy im więcej takich planet tym wolniejsze badania, tym bardziej zaczynamy ostawać i albo poleci przyśpieszanie za anty albo nie nadrobimy już różnicy :)
    • ^Rece ktore lecza^ napisał(a):

      Winter napisał(a):

      Proponuje stworzyć statek który kasuje wszystkie inne i kosztuje połowe tego co stare tak żeby wszyscy gracze z mocnymi flotami mogli je tylko zezłomować u handlarza bo przestaną cokolwiek znaczyć . No nie żałuj przecież nie będziesz zachowywał sie jak Polak .
      Bo fakt tego że ktoś wysłał 150 kolonizatorów , zrobił terra na 12 , nie miał wtedy wydobycia dexu prawie wcale , musiał wydać na to pieniądze , robić energetyczną lub musiał pilnowac potężnych ilości satek nic nie znaczy ?
      Liczy się że boty które koloniozowały 8 dzisiaj bez najmniejszego problemu podwoją se wydobycie dexu .

      Nie ma problemu ale każda 15 relokowana z 3 powinna dostać bonus do pól i adekwatny do rozmiaru przenoszonej 3 .
      wow ale koszta buhahaSam mam na 11 lvl tera stawialem to na 11 pozycji jak byłem jeszcze nobem. 150 kolonkow skąd wiesz ile kto wydał kolonkow?
      12 planet x 150 kolonkow =1800
      Załóżmy że lot trwa godzinę czyli 1800 godzin gry czyli chcesz powiedzieć że ktoś na sama kolonizacje poświęcił 75 dni?^^ bajki to dzieciom i o 19 .
      A nawet slac w odstępie czasowym 150 kolonkow to trzeba porwie od kilka dni bo porzucone planeta nie znika od razu +ogranicza Max flot.
      A teraformer się przyda i tak A na 3 pozycji był sporo tanszy.
      Obecną relokacja też kosztuje także nie mów ze teraz to ludzie mają darmo!!

      Nic nie wiesz na temat kolonizacji planet na 3 pozycji .
      Ja nikomu nie żałuje niech będzie możliwość tej relokacji ale nie kosztem ludzi którzy poświęcili na to mase czasu
    • Za kilka godzin 9 planet zmieni lokalizacje na 15 pozycje, nie są duże bo grałem byle jak i tak będę grał dalej. Ale w ogólnym rozrachunku będę grubo przed osobami które robiły przenosiny z 3 na 15, jeszcze w między czasie spędziły kupę czasu i surki na dopieszczenie procesu (no i $$)
      Jeszcze 3 darmowe przenosiny mi zostały XD Ani złotówki nie wydałem na anty

      Niby powinienem się cieszyć że mi się udało, że zmiana udana, ale co z tego. Odejdzie kolejna grupa osób z gry, zapewniam że tacy gracze nie zostawią wam szaraków na 15
      Dziwi mnie to że GF nie dba o osoby które wydały $$, lub chociaż żeby mieli na uwadze że zmiana może negatywnie na nich wpłynąć.

      Edit: Taka ciekawostka... dłużej trwało wprowadzenie ładowności sond niż zmiana parametrów relokacji XD Pff.. dalej trzeba walczyć o to aby była ładowność sond XD
    • Starrk napisał(a):

      @Daneku25 zatem prześwietl i moje konto, ponieważ i ja się podpisuję rękoma i nogami pod wszystkimi wypowiedziami osób niezadowolonych z tej zmiany, a jestem niejako protagonistą strategii robienia 15tek.
      Słoneczna nieopłacalna na :15? Kpisz sobie? Gdybym mógł mieć tyle pól co górnicy, którzy przeniosą planety z :8 na :15, to bym postawił wszędzie słoneczną na poziomie pierdyliard.
      Nikt Ci nie broni robienia czegokolwiek. Możesz sobie stawiać co tam chcesz i ile tego chcesz, ale nie zmieni to faktu, czy dana rzecz jest opłacalna czy nie. W Twoim przypadku "prześwietlanie" i dyskusja nie ma sensu, ponieważ po Twych postach i ich poziomie widać, że jesteś typem osoby niezadowolonej ze wszystkiego i pełnej jadu. Aż dziwne, że dalej grasz w grę, która dostarcza Ci tylu negatywnych emocji, chyba że to lubisz, ale nie wnikam i nie interesuje mnie to :).

      Ryland napisał(a):

      Daneku25 napisał(a):

      Ryland napisał(a):

      Nie wiem na ilu uni obecnie grasz, ale sprawdziłem jedno i po ilości Twoich punktów śmiem twierdzić, że powinieneś się wstrzymać z wygłaszaniem takich kategorycznych twierdzeń. Z ekonomią też widzę na bakier.

      Wow umiesz spojrzeć na konto na forum i na Ogame co i jak. Zazdroszczę ci tego. Jednak wyprowadzę cię z błędu. Na Ogame grałem jak jeszcze cyferki były, a zacząłem od 17 Uni. Do Ogame wróciłem po ponad 9 latach. To że mam tak mało postów wynika z tego że stare forum zostało skasowane i również moje ówczesne konto użytkownika. A jeśli chodzi o krótkie epizody na Yildun czy Xanthus to były konta testowe by się odnaleźć po zmianach jakie zaszły.
      Zazdrość to bardzo destrukcyjne uczucie, więc uważaj żeby z nią nie przeholować ;). A tak w ogóle, to Twoja historia również mnie urzekła ;). Pozdrawiam.

      Jak widać, gracze masowo zabrali się za przenoszenie planet, więc temat został wyczerpany :].
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • Takich osób co wybulily dużo hajsu na relokację,nie jest dużo.Mysle tu o przenosinach wszystkich planet na 15.Firma już na nich zarobiła.Teraz po takim celowym zabiegu czekają na następnych.I zarobi dużo więcej,jak tylko się pojawi bonus na przeprowadzki.Puki co,jakoś nie widzę masowych przenosin na zimne planety.Ci co mają dużo darmowych przenosin,to głównie flociarze.Ich też to zbytnio nie interesuje bo grają głównie ufs(nie nam tu na myśli flot farmingiwych).