Uni Fusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Uni Fusion

      Witajcie.

      Zakładam ten temat, gdyż może wywiąże się ciekawa dyskusja.

      Jak zapatrujecie się na zbliżające UF? Uni, z którymi nas połączą pasują Wam? Jakie są Wasze oczekiwania? Damy radę jako uni czy raczej będziemy ''chłopcami do bicia''?

      Osobiście uważam, że ożywi to trochę grę i będzie ciekawiej niż jest obecnie.
      U9 TOP 145 OFF
      u56 TOP 85 OFF [Emeryci]
      Xanthus TOP 2 ON [Sprite]

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Scofield u9 ().

    • Fajnie, że wreszcie do tego dojdzie, na pewno po fuzji trochę tu wszystko odżyje... sprawdzałem tak z ciekawości uni, które do nas przyłączą, wieczorami na jednym było około 50 graczy online, na drugim około 30... dodając to co u nas (około 50) - myślę, że nie najgorzej :) a i może niektórzy powrócą z "wiecznych urlopów" :)

      P.S a wiadomo jak to będzie z koordami planet ? Jak to rozwiążą, jak graczom z łączonych uni będą się pokrywać ?
    • Cooler napisał(a):

      P.S a wiadomo jak to będzie z koordami planet ? Jak to rozwiążą, jak graczom z łączonych uni będą się pokrywać ?
      Porozmawiajmy na temat UniFusion

      A tam:


      ciap napisał(a):

      krzych129 napisał(a):

      U dzieje sie dobrze ze rhe uriel i xantus dobrze na siebie trafily mam pytanko jest jakis post na tym forum albo ktos wytlumaczy jak bedzie wygladalo rozstawianie planet po fuzji bo przyznam sie ze 1 raz bede w tym uczestniczyl
      Do tej pory było tak że kto pierwszy wybrał docelowe uni miał większą szansę na podobne kordy.Nie zmienia się parametrów więc planeta z pozycji 12 gdy trafi na pozycję 4 to nadal ma temperaturę z 12.
      Wybierane są kordy jak najbliższe starym. Zmiana o 30 układów lub galę daje darmowe przeniesienie, maksymalnie można ich mieć 5. Przeniesienie darmowe nie traci ważności. Można je użyć dziś jutro, za 4 lata. Ja mam jeszcze przeniesienia z 2012 roku. Jak klikasz przenoszenie darmowe to wyskakuje okienko że pobiera anty jednak po 24h anty nie znika a znika darmówka (wyświetla w podglądzie ile zostało).
      Warto poczytać temat tamten jak to pierwsze łączenie kogoś. :)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Będzie dobry pretekst na koniec ;) Obecnie chociaż całkowicie straciłem zapał, to nie miałem serca odbierać znacznego procenta grających z uniwersum ;)
      Xanthus: Old_Smuggler - samozwańczy herszt @ Booze N' Bones
      Historia:
      uzekamanzi - CO lub VCO [BRO (Miłośnicy Browarów), PS (Pijane Smoki), Jyhad (Jyhad Haven), MoRe (Morte Repentina), SWB (Star Wars Brothers)]
    • Ja już nie mogę się doczekać fuzji. Mam nadzieje że zmieni to trochę układ sił i sprawi że motywacja do gry wzrośnie. Uni które do nas dołączają mają dosyć podobny poziom. Nie ma dużej dysproporcji co pozwoli nam na wyrównaną walkę z kolegami/ koleżankami z Uriela i Rhea. Podniesienie eko jak dla mnie na duży plus i mam nadzieję że szybko fuzja nastąpi bo oni mają teraz eko x7 a my tylko x5 i różnice na razie rosną.
    • wojtas295 napisał(a):

      Ja już nie mogę się doczekać fuzji. Mam nadzieje że zmieni to trochę układ sił i sprawi że motywacja do gry wzrośnie. Uni które do nas dołączają mają dosyć podobny poziom. Nie ma dużej dysproporcji co pozwoli nam na wyrównaną walkę z kolegami/ koleżankami z Uriela i Rhea. Podniesienie eko jak dla mnie na duży plus i mam nadzieję że szybko fuzja nastąpi bo oni mają teraz eko x7 a my tylko x5 i różnice na razie rosną.
      Mam wrażenie, że nie śledziłeś statystyk z tamtych uni skoro piszesz 'nie ma dużej dysproporcji', @ciap udostępniła zajefajnie zrobiony arkusz w temacie głównym fuzji co prawda szkoda, że nie da się aktualizować go na bieżąco ale poglądowo rzuca światło na to co się będzie działo.
      Dysproporcji nie ma, dla top 1 i top 2 od nas, ale dla innych poza naszą 'wyjątkową' dwójką to będzie tragiczne doświadczenie i wiele osób zacznie albo już płacze jak w temacie o uf (nie mówię już o naszym serwerze).
      Osobiście mi to nie przeszkadza, więcej ludzi więcej frajdy. Uaktywnią się na pewno ACSy w większym stopniu niż ma to dotychczas miejsce, co według mnie jest na plus. Możliwe, że rozpoczną się 'współprace' pomiędzy różnymi sojuszami lub poszczególnymi osobami co także uważam, za plus.
      Co może być nie tak? Dla nas? Jako serwera?
      Myślę, że okres początkowej dominacji osób z zewnątrz, co prawdopodobnie będzie miało miejsce, a swoim tempem zgaduje, każdy kto będzie miał trochę 'ambicji' ten się wybije ponad przeciętność i będzie się chyba wtedy bawił najlepiej. (nie zatracając się i pamiętając, że to tylko gra i cyferki)
      Co myślę?
      Fuzja na plus, eko na plus, więcej ludzi na plus. Reszta wyjdzie w praniu.
      Czekamy do końca października:)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Miikuu ().

    • Miikuu napisał(a):

      @ciap udostępniła zajefajnie zrobiony arkusz w temacie głównym fuzji co prawda szkoda, że nie da się aktualizować go na bieżąco ale poglądowo rzuca światło na to co się będzie działo.
      Można też czasem walnąć ciap na IRCu żeby uruchomiła aktualizację i za 2h żeby udostępniła. ;)

      A tu link > united.giercmania.pl/OGame/Dobowe.xlsx

      Na prośbę Pana @Starrk i @ale cios excel zostaje skasowany.
      Wszelkie zażalenia "dlaczego nie mogę zobaczyć z jakim uni zostaję połączony" proszę składać ów Panom na priv.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Analizowałem ich punkty i zdaje sobie sprawę że prawie z top 10 wyląduję poza top 100 ale oni mają 3 razy więcej punktów patrząc do mojej aktualnej pozycji. Jest to sporo ale porównując ich wiek uni prawie o rok więcej i większe speed to jest to do przełknięcia. Jeśli ktoś będzie miał czas i chęci do gry to może szybko awansować w górę. Na pewno gra stanie się ciekawsza i można wiele ciekawych osób poznać. I albo jako Xanthus zagramy zespołowo albo damy się wybić. Będzie się działo na pewno. Ostatnie ST pokazało że potencjał i chęci są co u niektórych :)
    • Ja również cieszę się z fuzji, bo ciut trupem u nas zaczęło pachnieć na uni. ;) Dysproporcja w sile militarnej i ogólnych punktach jest "dość" spora, ale to tylko dodatkowy bodziec, żeby zejść z U i jeszcze trochę się pobawić. Mam gorącą nadzieję, że nie skończymy jako przystawki dla starszych uniwersów, wszystko w naszych rękach !
      PS. chyba i tak mamy najbardziej wyrównany koszyk :D
    • @ciap Nie sugeruj się malkontentami, którzy nie mogą znieść myśli, że będzie trzeba zacząć robić fsy i nie będą mieli już całej topki jednym sojuszem. Nie było UF był płacz i zawodzenie, jest UF to jest lament, że spadną w top/będą lepsze floty.. Nie dogodzisz, ale na X raczej wszyscy są bardzo zadowoleni z łączenia, mimo, że punktowo jesteśmy najsłabsi w stawce. Twoje poglądowe tabelki dostarczały masy informacji, nie przejmuj się jakimiś dwoma pajacami i rób swoje. :thumbsup:
    • Scofield u9 napisał(a):

      Jakie są Wasze oczekiwania? Damy radę jako uni czy raczej będziemy ''chłopcami do bicia''?

      Ja tam mogę być do bicia :love: polećcie mnie tam na przyszłość :saint:

      A tak na dobrą sprawę, patrząc na naszych top 1 i 2, przyjezdni wcale nie poszarżują
      <3 Wyobraź sobie, że idziesz piękną, górską doliną.... <3
      <3 Wokół Ciebie ptaki śpiewają, a potok płynie muskając Twoje stopy swą przejrzyście czystą wodą. <3
      <3 Drzewa, które Cię otaczają szumią wesoło, a kształty chmur przypominają Ci o Twojej największej miłości. <3

      Jakiego kształtu są chmury?

      "jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie" "-->kruszynka :*
    • wojtas295 napisał(a):

      Analizowałem ich punkty i zdaje sobie sprawę że prawie z top 10 wyląduję poza top 100 ale oni mają 3 razy więcej punktów patrząc do mojej aktualnej pozycji. Jest to sporo ale porównując ich wiek uni prawie o rok więcej i większe speed to jest to do przełknięcia. Jeśli ktoś będzie miał czas i chęci do gry to może szybko awansować w górę. Na pewno gra stanie się ciekawsza i można wiele ciekawych osób poznać. I albo jako Xanthus zagramy zespołowo albo damy się wybić. Będzie się działo na pewno. Ostatnie ST pokazało że potencjał i chęci są co u niektórych :)
      Jeżeli mamy zagrać zespołowo jako uni Xanthus, to trzeba byłoby pomyśleć o jakimś zbiorowym pakcie o nieagresji do czasu UniFusion, żeby nie powybijać się między sobą zanim dołączą do nas gracze ze starszych i bardziej rozwiniętych uniwersów. Ale wydaje mi się mało realne aby udało się taki pakt zrealizować
      UNI 1 Top 17 OFF [Theli]
      UNI Xanthus Top 27 ON [Theli]
    • Trudno się dziwić, że mało realne skoro górnicy rzadko są w stanie zagrozić flociarzom. Co się z tym wiąże, ''profity'' z takich układów zyskuje górnik, flociarz traci potencjalny zysk. Jest to jednostronny układ.
      U9 TOP 145 OFF
      u56 TOP 85 OFF [Emeryci]
      Xanthus TOP 2 ON [Sprite]
    • Tu się z Tobą nie zgodzę. Właśnie, że zyskują flociarze. Większość TOP flociarzy ma i tak bardzo dobre eko więc nie traci. Jeżeli pojedziecie górnika takiego jak ja, to nie wiele straci, przynajmniej w moim przypadku. A wystarczy spojrzeć na ostatnie starcie Heheszków z SOS-em, padły floty które mogły powalczyć z Rhea i Uriel
      UNI 1 Top 17 OFF [Theli]
      UNI Xanthus Top 27 ON [Theli]

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Andre1974 ().

    • Andre1974 napisał(a):

      Tu się z Tobą nie zgodzę. Właśnie, że zyskują flociarze. Większość TOP flociarzy ma i tak bardzo dobre eko więc nie traci. Jeżeli pojedziecie górnika takiego jak ja, to nie wiele straci, przynajmniej w moim przypadku. A wystarczy spojrzeć na ostatnie starcie Heheszków z SOS-em, padły floty które mogły powalczyć z Rhea i Uriel
      Padła jedna taka flota na dobrą sprawę i nie umniejszając - została oderwała 1 raz od ziemi od hmm :P
      Większość czyli - zielu, sos, mad max, sco i shade? faktycznie większość
      No sorry, ale wystarczy sprawdzić jednak zakładkę ekonomii i wszystko jest jasne - w moim przypadku jest to (top 50) jeszcze boostowana zakładka przez mt/dt/recki :)
    • A może skoro to są uni starsze o prawie rok i do tego mają już speed eko x7 to niech naszemu serwerowi już przed fuzją zwiększą eko x7 byśmy chociaż nie tracili dystansu, albo gratisowe dopalacze do surowców 30% na powiedzmy 4 tygodnie. Wszyscy jesteś słabsi od graczy z Rhea i Uriel, którzy mieli dużo więcej czasu na rozwój. No może poza top 1 i 2 ale wiadomo co to za jedni :E
    • Mad Max Ufop U21 napisał(a):

      to niech naszemu serwerowi już przed fuzją zwiększą eko x7

      Odpowiedź Arta na innym uni:

      Art napisał(a):

      Xinek napisał(a):

      Rozsądnie by było gdyby @Art dał nam możliwość rywalizacji z innymi i postarał się o podniesienie nam parametrów do czasu łączenia.
      To niewiele zmieni. Jeśli nie zdarzy się jakaś katastrofa, to fuzja powinna odbyć się w całości jeszcze w październiku. Zmiany w konfiguracjach nie wchodzą w grę. Po fuzji możemy porozmawiać o zmianach.
      ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Mad Max Ufop U21 napisał(a):

      A może skoro to są uni starsze o prawie rok i do tego mają już speed eko x7 to niech naszemu serwerowi już przed fuzją zwiększą eko x7 byśmy chociaż nie tracili dystansu, albo gratisowe dopalacze do surowców 30% na powiedzmy 4 tygodnie. Wszyscy jesteś słabsi od graczy z Rhea i Uriel, którzy mieli dużo więcej czasu na rozwój. No może poza top 1 i 2 ale wiadomo co to za jedni :E
      Zgadzam się z Tobą w 100%, ale dopalacze to już musztarda po obiedzie. Za to 5x przenosiny za free dałyby nam choć odrobinę manewru w sytuacji, gdzie większe floty ze starszych uni dostaną gargantuiczną okazję w postaci możliwości obstawiania znacznie słabszych kont, jest to +/- paręset złotych w anty, które doświadczeni flotowcy z łatwością wykorzystają, żeby ścigać młodsze i co za tym idzie mniejsze konta. @ciap Jest możliwość jakiegoś wyrównania szans ?
    • ciap napisał(a):

      sheaker napisał(a):

      @ciap Jest możliwość jakiegoś wyrównania szans ?
      Jak pisał wyżej Art nie ma.Po prosu fuzja planowana jest w tym miesiącu. Jakby to było za 2 miesiące, 3... kto wie. Do końca miesiąca zostało trochę ponad 3 tyg. ;)
      Sama w głównym wątku UF pisałaś o przenosinach na uni docelowych ?( Wiem, że różnice punktowe są nie do nadgonienia w tak krótkim okresie czasu, więc dopalacze odpadają, ale z tymi przenosinami to inna bajka.