UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • @Art
      Czyli na etapie konsultacji i wdrażania zmian po prostu nas olałeś !
      "A teraz chodź tu do mnie, (ja muszę żyć)
      będę opowiadał czary Ci
      I tylko siądź koło mnie, (ja muszę żyć)
      takich rzeczy nie usłyszał nikt
      Zamienię Cię O-o-o,
      w koraliki które zawsze mam.
      I nie bój się O-o-o,
      nie zostawię cię w ciemnościach złych."
    • Art napisał(a):

      Macmichael1 napisał(a):

      @Art

      Może jednak Art spróbujesz coś zdziałać w sprawie x1x1?
      Tak jak pisałem już w wątku głównym, zmiany nie są już możliwe.
      Zmiany nie są już możliwe??? A były kiedyś możliwe? Bo nie pamiętam byście pytali nas o robienie tego syfu x1 łączyć z x5 ładnie wam się w głowach lasuje
    • ciap napisał(a):

      Ponieważ łączenie musi być na jakiś istniejący serwer.

      Art jest łącznikiem ale nie osobą decydującą.
      Tak jak Starrk wyżej napisał - rozwiązanie problemu było bardzo łatwe.
      Art jest łącznikiem? Dlaczego zatem nie zapytał graczy, tylko sami podjęliście decyzje?

      Art napisał(a):

      Tak jak pisałem już w wątku głównym, zmiany nie są już możliwe.
      Słusznie - spóźniliśmy się, przecież było tyle czasu na wprowadzenie zmian w Waszym pomyśle na fuzje...

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Crion ().

    • Crion napisał(a):

      Tak jak Starrk wyżej napisał - rozwiązanie problemu było bardzo łatwe.
      Art jest łącznikiem? Dlaczego zatem nie zapytał graczy, tylko sami podjęliście decyzje?
      To jedno z rozwiązań problemu. Plan fuzji można by układać na wiele sposobów.
      Proces fuzji jest procesem skomplikowanym pod kątem rozgrywki. Post Starrka był jednym z kilku wartościowych postów. Jednak nie oszukujmy się, gracze kierują się własnym interesem, dlatego też proces ten nie mógł uwzględniać długotrwałe debaty na forum. Nigdy ich nie obejmował, a jest to chyba największa fuzja ze wszystkich dotychczasowych, dlatego nie mogło być inaczej.

      Crion napisał(a):

      Słusznie - spóźniliśmy się, przecież było tyle czasu na wprowadzenie zmian w Waszym pomyśle na fuzje...
      Niestety nie było czasu.
    • Zadowolić każdego się nie da niestety, trzeba się doszukać jakichś pozytywów w tej sytuacji ;/ ale przydało by się aby nas trochę lepiej doinformować. Z samego szacunku do nas graczy bo to w końcu my tworzymy tą społeczność i jak by nie było w pewnej sporej częśći utrzymujemy tą grę przy życiu.

      1. Może ktoś poinformuje nas o tym jak to wygląda kiedy gracze mają w lobby 2 konta na łączonych ze sobą uniwersach, bo na chwilę obecną nie ma możliwości przekazania jednego konta z danego lobby.

      2. Co z włączeniem speed eko już teraz u nas na nekkar abyśmy mogli "ochłonąć" z tą prędkością jeszcze przed łączeniem? (argumentowałem tą propozycję kilka postów wcześniej)



      etidt.
      nie doczytałem uzyskałem odpowiedź na pytanie nr. 2 na PW, takiej opcji niestety nie ma a szkoda dało by to nam chwilę na przestawienie się na bardziej aktywną grę chociażby patrząc na same wydobycie i robienie zwózki surowca...
      Play For Fun! Not For Top!

      Walczymy dla złota nie dla idei. Piraci uni12-->67

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ReTsaB ().

    • Normalnie śmiech mnie ogarnia ,robicie wszystko dla nas ,bez myslenia o nas hehe , ludzie wydali górę kasy na antymaterię i żeby sobie grać w spokoju ,ale to nic w dupie z tym ,GO postanowiło ,choć nadal łączenia nie ma ,więc jak nie da się już co z tym zrobić ? Jak się nic jeszcze nie dokonało ? [ciach] jak zwykle i olewka ludzi bez których ta gra by w ogóle nie istniała .
      A można było zostawić serwer Uni1 po ostatniej fuzji ,wywalić wszystkich tych co pozostali bez przenosin ,żeby serwer nie zniknął jeden ludek by się tam uchował ,i teraz można by było znów przywrócić Uni1 w odnowie i kto by chciał by tam wskoczył za miast walczyć z wiatrakami ,bo po 9ciu miesiącach po dołączeniu x5 do 68uni jesteśmy teraz jak kuropatwy do odstrzału , i gadanie ze mogliśmy to samo zrobić jest bzdurne ,bo jak byśmy chcieli ,to byśmy [ciach] mieli ,ciężko to zrozumieć ? Problem wypowiadających się ze mogliśmy to mieć wcześniej polega na tym ze nie mogą zrozumieć ze tego nie chcieliśmy .A po za tym i tak ma nas w dupie GO i i tak łączenie będzie takie jak chcą ,więc nas po prostu połączcie i przestańcie pierdzielić ,bo szkoda kolejnych miesięcy dla nas ,które dalej tracimy z waszej głupoty [ciach]

      Super Moderator Ruda:
      pseudocenzura i flame ciach
    • ReTsaB napisał(a):

      1. Może ktoś poinformuje nas o tym jak to wygląda kiedy gracze mają w lobby 2 konta na łączonych ze sobą uniwersach, bo na chwilę obecną nie ma możliwości przekazania jednego konta z danego lobby.
      Wyjaśnione to zostało w FAQ > Nadchodzi Fuzja Universów!


      ReTsaB napisał(a):

      2. Co z włączeniem speed eko już teraz u nas na nekkar abyśmy mogli "ochłonąć" z tą prędkością jeszcze przed łączeniem? (argumentowałem tą propozycję kilka postów wcześniej)
      Wypowiedź arta > Wprowadzenie eko x7 spalanie 0.5
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Nie mogę pojąć dlaczego GF ma nas tak bardzo w 4 literach, skoro jesteśmy z tego co widzę drugą największą społecznością Ogame. W konta bankowe i analizę przychodów im nie zaglądam, ale jest mi ciężko zrozumieć, że nie opłaca się zostawić jednego serwera x1x1 w tak licznej społeczności, a opłaca się mieć serwery w innych krajach gdzie ogólnie liczba kont wynosi maksymalnie kilka tysięcy, albo nawet poniżej tysiąca o liczbie aktywnych nie wspominając, a pewnie połowa graczy to Polacy ; data-verified= "> Zaczynałam kilka lat temu na takim a nie innym serwerze z z daną prędkością. Przez te kilka lat zaliczałam przygody na różnych innych prędkościach czy to eko czy floty, ale to już nie był ten klimat i po fuzji też nie będzie, więc szykuje się do opuszczenia tego okrętu, a już na pewno nie zainwestuję nigdy w anty, co raz na jakiś czas nawet w moim dotychczas studenckim budżecie mi się zdarzało uwzględniać, bo jaką mam pewność, że Art nie napisze, że czeka nas zmiana speed flo albo w ogóle kasacja serwerów :P
    • Przyznam,nie czytałem wszystkich postów w tym wątku.
      Jedno mnie cieszy najbardziej.Jak wybiorą słusznie. :P
      Starzy znajomi na nowym(starym) serwerze.
      Stare antagonizmy wrócą,wiele nowych wątków się szykuje.
      Zawsze lepsze odgrzewane kotlety typu @RAFUS1973 niż przypalona pizza @FILU.
      Specjalne,szczere pozdrowienia dla @daro93
      Pamiętam,kto mi pomógł w tej grze,kilka lat temu. :)
      "nikogo nie obchodzą sińce upadłych aniołów"
    • Nie mogę waszych wypocin czytać co się Wy tu wypowiadacie z innych serwerów. A gówno wan do tego co wybraliśmy w ankiecie i jak teraz będzie po fuzji. A prawda jest taka że to Wy wszyscy na innych serwerach po ankiecie sobie nam i całej społeczności ogame.pl to sprawiliście że teraz nie będzie już normalnego x1 "brawo Wy wszyscy bez rozumu"
      Ola boga bo jeden na drugiego czeka za stare porachunki lub z nas się śmiejecie bo wcześniej mogliśmy sobie podnieść wydobycie - żałosna żenada dzieciaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      "A teraz chodź tu do mnie, (ja muszę żyć)
      będę opowiadał czary Ci
      I tylko siądź koło mnie, (ja muszę żyć)
      takich rzeczy nie usłyszał nikt
      Zamienię Cię O-o-o,
      w koraliki które zawsze mam.
      I nie bój się O-o-o,
      nie zostawię cię w ciemnościach złych."
    • FILU napisał(a):

      ta tylko my zostajemy poszkodowani na u68 że witamy nowych gości a zarówno na wstępie "Przepraszamy" za jajecznicę z zbuków jakim jest @Uziel no ale każde uni ma jakiegoś upośledzonego trolla forumowego bez etyki zachowania :D
      Masz moc,muszę przyznać.
      Czuć się reprezentantem kulinarnej strony u68. ;)
      Przepraszać za kogoś,to nie jest normalna postawa @FILU
      Czuć się winnym to co innego,wtedy słowo -przepraszam zyskuję prawdziwą moc. :)
      "nikogo nie obchodzą sińce upadłych aniołów"
    • Uziel napisał(a):

      Przepraszać za kogoś,to nie jest normalna postawa @FILU
      jeśli chodzi o współgrających na uni którzy trollują i produkują spam na potęgę nic nie wnosząc w temat tak jak @Uziel to tak słowo "przepraszam " ma silne znaczenie :D bo nigdy nie zrozumie pajaców piszących w temacie o innych zwłaszcza że to posty hejtujące/zaczepne kogoś a później pobeczy się i leci do moda ot to Uziel taki nasz dwulicowy mądrala. No i jeszcze żeby to miało sens podpory utrzymania offtopu w temacie musi mieć kilku klakierów z cyrku by "polubili" post
      za to pamiętaj jest sens 'Przepraszania" ;)
      ps: Uziel jesteś zbyt mały i nieznaczący byś mnie na forum zaczepiał , nie wywołuj mnie , nie cytuj mnie , nie zaczepiaj mnie - kapisi ]:-D nie produkuj spamu , nie lataj w soju że znowu FILU cię zmiażdżył na forum a to ty mnie pamiętaj wywołujesz i beczysz
      ps2: pamiętaj to co robisz bezmyślnie to jest FLAME

      co do fuzji jest ok , jest super , bawimy sie dalej
    • I ja dodam coś od siebie. Każdy winien mieć prawo wyboru- nie bez kozery obraliśmy x1 i nam to pasuje. Nie chcemy zmian... I jeśli większość jest za tym co było przekazane we wcześniejszej ankiecie winno to zostać uszanowane. Uważam że zawsze można wypracować rozwiązane, które będzie konsensusem a nie kompromisem z NASZEJ strony. Jako gracze jesteśmy związani z tą grą i gramy z różnych powodów- np dla przyjaciół czy z chęci zemsty. Fuzje są nieodłącznym elementem tej gry gdyż po jakimś czasie wymierają i to się rozumie samo przez sie. Lecz można np. stworzyć serwer globalny x1 dla tych którzy obstają za taką prędkością i wrzucić tu inne państwa. Dlaczego mi nie leży większy speed? Jest jak ze zwykłą grą video na konsoli czy kompie- szybciej się skończy... :( Uważam też ,że z każdym uniwersum jest jak z autem. Odpowiednio poszanowane przeżyje wiele lat. Dojdzie do momentu gdzie większość zrezygnuje aby po pewnym czasie powrócić i tu się kłania marketing. Brak szacunku dla graczy to strzał w kolano- wystarczy porównać to co było na początku a co jest teraz w dobie ogromnej konkurencji, GF winien szanować oddanych graczy i chodzi tu o samą zasadę.

      ps: Kto by nie chciał mieć w posiadaniu zadbanego Forda Mustanga z 68r?
    • Wielka szkoda, że usunięto Twojego posta FILU.
      Pięknie ukazywał on Twe znane wielu graczom dwulicowość i hipokryzję.
      Kim Ty w ogóle jesteś by zakazywać cytowania siebie? Nawet przyprawiający o dreszcze wrogów tytuł "Mister Ogame" Ciebie do tego nie uprawnia. Swoją drogą wygrałeś ten konkurs nieuczciwie, wysyłając na PW wiadomości typu: zagłosuj na mnie, chcę wygrać.
      Wracając jednak do zakazu (hehe) cytowania Twoich wypowiedzi jaśnie oświecony "Misterze Ogame" cytować może każdy wszystko, jeśli opatrzy to w cytat. Więc takie prawa możesz ustalać w swoim wyimaginowanym półświatku.
      Po Twoich cyrkach w tym temacie pół serwerów 68 i Nekkar ma z Ciebie niemałą pompę, bo nie potrafisz od poprzedniej ankiety zrozumieć, że większa część graczy Nekkar chce pozostać przy oryginalnej konfiguracji.


      UNI 39: OFF
      UNI 40: OFF
      UNI 69: OFF
      UNI Nekkar: ON
    • xLORD SITHx napisał(a):

      Swoją drogą wygrałeś ten konkurs nieuczciwie, wysyłając na PW wiadomości typu: zagłosuj na mnie, chcę wygrać.
      No na pewno szczególnie że mistera wybierał team ogame. :E


      xLORD SITHx napisał(a):

      większa część graczy Nekkar chce pozostać przy oryginalnej konfiguracji
      Za pozostaniem na x1 zagłosowało więcej niż połowa graczy na uni?
      Masz gdzieś wyniki?
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @ciap nie wyskakuj proszę z takim tekstem :) , skoro nikt nam speeda nie zmienił znaczy że x1 wygrało czyli więcej niż 50% głosujących było przeciwnych zwiększeniu eko, jeśli ktoś nie wziął udziału w ankiecie to wyjście jest jedno - nie interesuje się ogame, przestał grać itp. może i dalej ma konto ale nie bierze udziału w grze i skoro nie skorzystał z prawa głosu to teraz niezbyt mnie interesuje co sądzi, jak widać nawet zaprzęgnięcie do wzięcia udziału w ankiecie wszystkich multikont co niektórych osób nie pozwoliło wygrać x5 :P
    • ciap napisał(a):

      Za pozostaniem na x1 zagłosowało więcej niż połowa graczy na uni?
      Masz gdzieś wyniki?
      Nie, nie zagłosowało. Wzięło udział w ankiecie tylu graczy, ile wzięło. Ale wśród tych biorących udział większa grupa była przeciwko zmianom. Nie musisz zadawać filowatych pytań. Od kiedy liczba głosów jest dla was ważna? Przecież macie w poważaniu ile osób i za czym zagłosuje. Pokazuje to cała dyskusja o fuzji. Więc co za różnica.

      ciap napisał(a):

      No na pewno szczególnie że mistera wybierał team ogame.
      Agitował i do tego linku odsyłał:

      board.pl.ogame.gameforge.com/i…OGame-pl-2017-głosowanie/

      I nie drąż już tego tematu, bo to była tylko metafora, której celem było pokazanie czegoś innego. Czegoś, czego nie pojęłaś. Już któryś raz.


      UNI 39: OFF
      UNI 40: OFF
      UNI 69: OFF
      UNI Nekkar: ON
    • xLORD SITHx napisał(a):

      Agitował i do tego linku odsyłał:
      Może i tak ale tam nie wygrał więc rangę ma zasłużoną bo wygrał w innym głosowaniu gdzie każdy głosował według własnego uznania. ;)

      @an1a1
      Nie napisałam że speed x1 nie wygrało. Wygrało.
      Ale nie można napisać że to była decyzja większości na serwerze. :fsmile:

      Przy ankiecie była mowa że jeżeli zostaniecie na x1 to ankieta nie chroni Was przed zmianą speed później. Informował o tym sam Art.

      Parę osób które były przeciwne speedowi x5 na u68 dało szansę. Możecie przeczytać ich posty tutaj i w innych tematach. Np.

      Bigot napisał(a):

      Po pograniu nie całego roku na x5 przyznam że zmiana prędkości wcale nie była taka zła . Sam miałem kończyć grać, ale dałem się namówić sojusznikom i zostałem. Nie żałuje tej decyzji tak więc jeśli ktoś się waha niech pogra z miesiąc i dopiero wtedy odda konto.

      U1-U66 wreszcie razem. :fgrin:
      Szkoda tylko że tak mało osób zostało z starych graczy.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Przy ankiecie była mowa że jeżeli zostaniecie na x1 to ankieta nie chroni Was przed zmianą speed później. Informował o tym sam Art.
      Ponieważ to team decydował o sposobie łączenia, po tym wpisie można odnieść wrażenie, że wszystko zostało zaplanowane tak jak chcecie tego Wy, a nie gracze, bo skoro sam Art, który powinien być dla graczy (a nie jest), tak powiedział, to tak się też stanie. To jest albo ignorancja, albo bezmyślność z Waszej strony - wystarczyło ustawić Nekkar jako uni docelowe, a nie przekonywać teraz graczy, że speed x5, x2, x10 jest fajny - dla jednego jest, dla drugiego nie - ale to Wy podjęliście decyzje, że gracze z x1 mają się dostosować do Waszego "widzimisię".

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • @ciap to była decyzja zainteresowanej większości, stety niestety tak wygląda prawdziwe życie i demokracja, uważam że z prawa do głosowania należy korzystać, chociażby po to żeby dać sobie prawo do narzekania :D a dobrze wiesz, a jeśli nie wiesz to wytłumaczę mi osobiście nie chodzi o samą zmianę, której faktycznie nie jestem fanką i nie wiem czy będzie mi to wszystko odpowiadało, chociaż w dużej mierze klepę eko więc powinnam być mega szczęśliwa, ale przede wszystkim lekceważący stosunek GF owszem Art informował, że może być zmiana prędkości eko w przyszłości, ale jest dla mnie różnica czy ktoś pyta zainteresowanych co sądzi o takich propozycjach fuzji i wysłuchuje ewentualnych uwag i pomysłów, nawet jeśli ostatecznie nic by się nie dało zrobić, w co do końca nie wierzę, ale niech wam będzie i oznajmia, że musi być tak i tak, czy operatorzy gry wyskakują jak królik z kapelusza i mówią teraz będzie tak i tak i lepiej nic nie mówcie, bo nie macie prawa głosu, nie mówiąc o kilku ciągle nierozwiązanych problemach, które mnie osobiście nie dotyczą, ale są głosy, że ludzie mają kilka kont i wylądują nimi na jednym docelowym i co wtedy, dalej nikt nic nie wie, a rzekomo fuzja tuż tuż...