Rozłożenie kolonii a bezpieczny i opłacalny FS

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Rozłożenie kolonii a bezpieczny i opłacalny FS

    [ciach]
    Jak rozłożyć kolonie w galaktyce będąc górnikiem? Pytam "długodystansowców", jak wam wychodzi z doświadczenia? Maksymalne rozstrzelenie po wszechświecie? Po dwie kolonie w tym samym układzie? Blisko?

    Moderator kruszynka:
    Dyskusja o FSach wydzielona jako osobny temat
    Si vis pacem, para bellum
  • Chytry Plan napisał(a):

    Druga sprawa - jak rozłożyć kolonie w galaktyce będąc górnikiem? Pytam "długodystansowców", jak wam wychodzi z doświadczenia? Maksymalne rozstrzelenie po wszechświecie? Po dwie kolonie w tym samym układzie? Blisko?
    Pod zadnym pozorem nie rozkladaj planet blisko siebie. Najlepiej minimum 100 ukladow odstepu w kazdej galaktyce jesli nie chcesz stac sie latwym celem do farmienia.
  • Truck driver napisał(a):

    Pod zadnym pozorem nie rozkladaj planet blisko siebie. Najlepiej minimum 100 ukladow odstepu w kazdej galaktyce jesli nie chcesz stac sie latwym celem do farmienia.
    O tym się przekonałem na moim pierwszym uni, wiele lat temu. Co prawda nikt mnie nie farmił, ale to chyba tylko dlatego, że nie doczekałem tego momentu (grałem na tym koncie tylko z 8-9 mcy) ;)
    Mimo wszystko paranoiczne rozglądanie się za świeżo rozlokowanym kontem rakietowym w pobliżu nie należało do najprzyjemniejszych doświadczeń :)

    Myślałem bardziej o tym pośrednim wariancie - widziałem wielu górników zakładających kolonie w skupiskach po dwie. Domyślam się, że chodzi o fsy. Mówicie, że się nie opłaca?
    Si vis pacem, para bellum
  • Chytry Plan napisał(a):

    Truck driver napisał(a):

    Pod zadnym pozorem nie rozkladaj planet blisko siebie. Najlepiej minimum 100 ukladow odstepu w kazdej galaktyce jesli nie chcesz stac sie latwym celem do farmienia.
    O tym się przekonałem na moim pierwszym uni, wiele lat temu. Co prawda nikt mnie nie farmił, ale to chyba tylko dlatego, że nie doczekałem tego momentu (grałem na tym koncie tylko z 8-9 mcy) ;) Mimo wszystko paranoiczne rozglądanie się za świeżo rozlokowanym kontem rakietowym w pobliżu nie należało do najprzyjemniejszych doświadczeń :)

    Myślałem bardziej o tym pośrednim wariancie - widziałem wielu górników zakładających kolonie w skupiskach po dwie. Domyślam się, że chodzi o fsy. Mówicie, że się nie opłaca?
    Ja mam po dwie w ukladzie, kazda para w innej gali i dla mnie jest to optymalne. Farmic mozna 5 gal naraz, nie ma zagrozenia rakietami, a do fsa tez nie ma lepszej opcji. Nawet jak ktos w koncu wpadnie w ktorej gali danej nocy puscilem fsa to musi probowac zniszczyc dwa moony i w sytuacji gdy jeden padnie to flote moge zawrócić.
    Uni Polaris
  • Chytry Plan napisał(a):

    Myślałem bardziej o tym pośrednim wariancie - widziałem wielu górników zakładających kolonie w skupiskach po dwie. Domyślam się, że chodzi o fsy. Mówicie, że się nie opłaca?
    Serio? Gornik nigdy nie ma i nie bedzie mial problemow z fs-ami. Nawet jesli rozbuduje juz swoje konto do tego stopnia, ze bedzie mial 100-200k i wiecej dt do wozenia surowcow to tym bardziej lepiej puscic taka ilosc statkow z jednej galaktyki do drugiej z misja stacjonuj miedzy dwoma wlasnymi moonami niz kombinowac z dwiema planetami blisko siebie w jednej gali lub nawet w jednym ukladzie. Ale to tylko moje zdanie. Kazdy ma prawo grac wg wlasnego upodobania.

    thomek205 napisał(a):

    Ja mam po dwie w ukladzie, kazda para w innej gali i dla mnie jest to optymalne. Farmic mozna 5 gal naraz, nie ma zagrozenia rakietami, a do fsa tez nie ma lepszej opcji. Nawet jak ktos w koncu wpadnie w ktorej gali danej nocy puscilem fsa to musi probowac zniszczyc dwa moony i w sytuacji gdy jeden padnie to flote moge zawrócić.
    Poznalem tez troche styl gry flotowej. Uwierz mi, troche obserwacji, przenosze Ci sie w uklady lub wbijam lotkami i pale dwa moony jednoczesnie. 2-3h leca gesi w ukladzie na x2 speed floty. Nie pospisz, zeby sie upilnowac lub nie upilnujesz sie ale sie wyspisz ;)
  • Truck driver napisał(a):

    Chytry Plan napisał(a):

    Myślałem bardziej o tym pośrednim wariancie - widziałem wielu górników zakładających kolonie w skupiskach po dwie. Domyślam się, że chodzi o fsy. Mówicie, że się nie opłaca?
    Serio? Gornik nigdy nie ma i nie bedzie mial problemow z fs-ami. Nawet jesli rozbuduje juz swoje konto do tego stopnia, ze bedzie mial 100-200k i wiecej dt do wozenia surowcow to tym bardziej lepiej puscic taka ilosc statkow z jednej galaktyki do drugiej z misja stacjonuj miedzy dwoma wlasnymi moonami niz kombinowac z dwiema planetami blisko siebie w jednej gali lub nawet w jednym ukladzie. Ale to tylko moje zdanie. Kazdy ma prawo grac wg wlasnego upodobania.

    thomek205 napisał(a):

    Ja mam po dwie w ukladzie, kazda para w innej gali i dla mnie jest to optymalne. Farmic mozna 5 gal naraz, nie ma zagrozenia rakietami, a do fsa tez nie ma lepszej opcji. Nawet jak ktos w koncu wpadnie w ktorej gali danej nocy puscilem fsa to musi probowac zniszczyc dwa moony i w sytuacji gdy jeden padnie to flote moge zawrócić.
    Poznalem tez troche styl gry flotowej. Uwierz mi, troche obserwacji, przenosze Ci sie w uklady lub wbijam lotkami i pale dwa moony jednoczesnie. 2-3h leca gesi w ukladzie na x2 speed floty. Nie pospisz, zeby sie upilnowac lub nie upilnujesz sie ale sie wyspisz ;)
    Musialbys przeniesc lacznie 5 planet. Ok da sie, ale mnie az tak gra nie spina, zeby wydawac tyle kasy na gre, ale co kto lubi. W sytuacji gdy mam ponad 10k reckow puszczanie ich na fs do innej gali mija sie troche z celem, bo jest za duza strata deuteru. Taka ilosc jest potrzebna, zeby moc szybko zebrac zlom w przypadku gdyby ktos mnie jednak zlapal (co do tej pory nikomu sie na szczescie nie udalo). Co prawda jak ktos ma same dt fs do innej gali sie oplaca, ale w innym przypadku odpada
    Uni Polaris
  • thomek205 napisał(a):

    Musialbys przeniesc lacznie 5 planet. Ok da sie, ale mnie az tak gra nie spina, zeby wydawac tyle kasy na gre, ale co kto lubi. W sytuacji gdy mam ponad 10k reckow puszczanie ich na fs do innej gali mija sie troche z celem, bo jest za duza strata deuteru. Taka ilosc jest potrzebna, zeby moc szybko zebrac zlom w przypadku gdyby ktos mnie jednak zlapal (co do tej pory nikomu sie na szczescie nie udalo). Co prawda jak ktos ma same dt fs do innej gali sie oplaca, ale w innym przypadku odpada
    Nie moge podac przykladu ze swojego uni ale skasowac 5 lotnych kolonii i skolonizowac wszystkie w Twoich ukladach to nie jest duzy problem. Potem tylko szybkie moony i telepki za antymaterie i jednej nocy mozesz stracic wszystko a kladziesz sie spac niby pewny, ze kiedy wstaniesz i sie zalogujesz bedzie wszystko tak jak oczekujesz.

    Ja mam taki uklad planet: imgur.com/HQm56ML

    i nawet z takim rozlozeniem nie moge czuc sie pewnie, ze nikomu nie bedzie sie chcialo zniszczyc kilku czy nawet wszystkich moonow aby tylko mnie dopasc.
  • thomek205 napisał(a):

    Musialbys przeniesc lacznie 5 planet. Ok da sie, ale mnie az tak gra nie spina, zeby wydawac tyle kasy na gre, ale co kto lubi. W sytuacji gdy mam ponad 10k reckow puszczanie ich na fs do innej gali mija sie troche z celem, bo jest za duza strata deuteru. Taka ilosc jest potrzebna, zeby moc szybko zebrac zlom w przypadku gdyby ktos mnie jednak zlapal (co do tej pory nikomu sie na szczescie nie udalo). Co prawda jak ktos ma same dt fs do innej gali sie oplaca, ale w innym przypadku odpada
    A to jakiś problem puścić więcej niż jeden slot na fs?
  • Truck driver napisał(a):

    Serio? Gornik nigdy nie ma i nie bedzie mial problemow z fs-ami. Nawet jesli rozbuduje juz swoje konto do tego stopnia, ze bedzie mial 100-200k i wiecej dt do wozenia surowcow to tym bardziej lepiej puscic taka ilosc statkow z jednej galaktyki do drugiej z misja stacjonuj miedzy dwoma wlasnymi moonami niz kombinowac z dwiema planetami blisko siebie w jednej gali lub nawet w jednym ukladzie. Ale to tylko moje zdanie. Kazdy ma prawo grac wg wlasnego upodobania.
    150k DT
    Lot w układzie: 230k dexu
    Lot przez galę: 5,55kk dexu

    Połowę odzyskujemy, razy 365 dni i mamy stratę 970kk dexu. :fgrin:
    Problem nie ale górnik zawsze minimalizuje straty na pierdoły. Eko to jego jedyny (albo główny) zarobek dlatego chce wydać jak najwięcej na kopalnie.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Masz rację, że nigdy niczego nie można być pewnym i każdy jest do zdjęcia. Pytanie czy komuś będzie się chciało? Bo operacja, którą przedstawiłeś (z przenoszeniem 5 kolonii i stawianiu tam moonow + telepów za anty) brzmi trochę pracochłonnie. A celem jest, hmm... górnik. Nie wiem, nie znam się, ale czy flociarze nie wolą jednak złomować? (w sensie dużych, bojowych flot)
    Si vis pacem, para bellum

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vertigo77 ().

  • ciap napisał(a):

    150k DT
    Lot w układzie: 230k dexu
    Lot przez galę: 5,55kk dexu

    Połowę odzyskujemy, razy 365 dni i mamy stratę 970kk dexu.
    Problem nie ale górnik zawsze minimalizuje straty na pierdoły. Eko to jego jedyny (albo główny) zarobek dlatego chce wydać jak najwięcej na kopalnie.
    Nigdy jeszcze nie padlem po moonkillu, jedynie z bfs lub ostatnio wyfarmiony z dwoch planet (bo za slabe bunkry byly :P ). Wole stracic te 970kk dexa rocznie niz narazac sie na zlomy ;)


    Chytry Plan napisał(a):

    Masz rację, że nigdy niczego nie można być pewnym i każdy jest do zdjęcia. Pytanie czy komuś będzie się chciało? Bo operacja, którą przedstawiłeś (z przenoszeniem 5 kolonii i stawianiu tam moonow + telepów za anty) brzmi trochę pracochłonnie. A celem jest, hmm... górnik. Nie wiem, nie znam się, ale czy flociarze nie wolą jednak złomować?
    Spakowanie gornika jest jeszcze lepsze niz zlomowanie flociarza. Mniejsza flote trzeba ruszyc (a za tym idzie niewielkie ryzyko kontry), mniejszy przepal, male straty a zysk przewaznie w miliardach :)
  • Truck driver napisał(a):

    Nigdy jeszcze nie padlem po moonkillu, jedynie z bfs lub ostatnio wyfarmiony z dwoch planet (bo za slabe bunkry byly ). Wole stracic te 970kk dexa rocznie niz narazac sie na zlomy
    Wolę robić FS w układzie z takim samym efektem i mieć deuter. :E
    Masakra.

    Jak się boicie niszczenia to sobie ULA zróbcie jak większość topowych graczy... :roll:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Wolę robić FS w układzie z takim samym efektem i mieć deuter.
    Masakra.
    napisalem:


    Truck driver napisał(a):

    Ale to tylko moje zdanie. Kazdy ma prawo grac wg wlasnego upodobania.
    wiec prosze Cie ciapko, czytaj uwaznie a nie wyskakujesz z tymi swoimi kalkulacjami :E

    Starrk napisał(a):

    Jak się boicie niszczenia to zdominujcie uniwersum i FSujcie okazjonalnie, gdy partyzanci mogą zejść. Oszczędność rzędu 3-4 nocy na tydzień
    Nie chodzi o to by bac sie niszczenia tylko by maksymalnie to niszczenie utrudnic a lokujac planety blisko siebie to tylko sie prosi o klopoty :D
  • Wyskakuje bo zapominasz że piszesz w dziale Zadawanie Pytań. @Chytry Plan pytał o optymalny lvl ES czyli rozumiem że zależy mu na rozbudowie minimum na pierdoły. To co proponujesz jest dla mnie marnowaniem surowców. Żeby to marnowanie pokazać niestety ale trzeba zrobić kalkulacje. :roll:

    Co do ES. Dla mnie max lvl to 27-29.

    Planety? Tylko wszystko w kupie jest złą opcja. Reszta dowolnie zależy ile w przyszłości chcemy wydawać deuteru na zwózki i wysyłki na kopalnie.

    Do FS to tylko układ. :fgrin:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • A często zdarzają się wloty samymi GSami w antyfarming na póznym etapie gry? Liczyłem, że plazma jako podstawowa jednostka obronna (w połączeniu z mięskiem) jest trochę słaba i przy odpowiedniej liczbie gęsi ma się już zerowe straty przy ataku na antyfarming.
    1) jest to jednak ryzykowne, bo górnik może dać komuś cynk, że są gęsi do upolowania
    2) np. na dalszych galach i przy starym uni (mało graczy) juz takie szybkie zorganizowanie obrony nie jest takie proste...

    Jak to wygląda w praktyce?
    Si vis pacem, para bellum
  • Chytry Plan napisał(a):

    A często zdarzają się wloty samymi GSami w antyfarming na póznym etapie gry? Liczyłem, że plazma jako podstawowa jednostka obronna (w połączeniu z mięskiem) jest trochę słaba i przy odpowiedniej liczbie gęsi ma się już zerowe straty przy ataku na antyfarming.
    1) jest to jednak ryzykowne, bo górnik może dać komuś cynk, że są gęsi do upolowania
    2) np. na dalszych galach i przy starym uni (mało graczy) juz takie szybkie zorganizowanie obrony nie jest takie proste...

    Jak to wygląda w praktyce?
    Widziales uklad moich planet. Mam wzgledny spokoj, jak na razie :P do tego bunkry 200k wr, 100k ldl, 10k gaussa i 1-2k plazm i na tydzien bez zwozenia surowcow jak na razie starcza choc wiec, ze tak na granicy oplacalnosci jest do mnie wleciec na planete wiec trzeba bedzie jeszcze podwoic ilosc gaussow przynajmniej.

    Eko mam 41/35/36 na 12 planetach. Plazma na 15lvl.
  • To wszystko zależy od danego uniwersum. Na Librze @Truck driver z taką obroną byłby farmą, bo uni jest zdominowane i GSy latają, gdzie chcą. Na uni, gdzie tych GSów nie ma, lub gdzie jest jakaś w miarę wyrównana konkurencja, taka obrona powinna dać sobie radę spokojnie, bo nikt nie poderwie GSów dla paru kk zysku przy możliwości wyłapania kontry od przeciwnika.
    Najlepszy skład obrony to cdl+plazmy. Opcjonalnie ldl+plazmy. Każda inna jednostka to zmarnowane surowce.
    Do tego jak masz problem, bo ktoś Cię rakietuje, to najlepszym rozwiązaniem jest pierdylion WR, bo pada ich "najmniej" przy rakietowaniu :)
  • Starrk napisał(a):

    To wszystko zależy od danego uniwersum. Na Librze @Truck driver z taką obroną byłby farmą, bo uni jest zdominowane i GSy latają, gdzie chcą. Na uni, gdzie tych GSów nie ma, lub gdzie jest jakaś w miarę wyrównana konkurencja, taka obrona powinna dać sobie radę spokojnie, bo nikt nie poderwie GSów dla paru kk zysku przy możliwości wyłapania kontry od przeciwnika.
    Kwestia czasu i na Draco bedzie podobnie lub nawet gorzej niz na Librze ;) WIPy juz maja czym orac bunkry i nie ma komu ich ruszyc wiec zostaje tylko cierpliwie czekac az zacznie sie oranie bunkrow gesiami :D
  • Truck driver napisał(a):

    ciap napisał(a):

    Z tego co mi się wydaje gra na Dorado a tam speed floty x2 czyli ostatnie na którym w miarę idzie robić FS w układzie.
    W miare. Na poczatku jesli ma sie slabe napedy a po rozwinieciu konta fs w ukladzie wiaze sie ze wstawaniem w nocy i zawracaniem stacji wiec Twoje obliczone 970kk oszczednosci dexu mozna w tym momencie podwazyc ;)
    Mam 15 nadprzestrzennego i jak puszczam fs w ukladzie z jedna gaska to przy speed floty x2 lot na 20% trwa 10.5h wiec o jakim nocnym wstawaniu i zawracaniu mowisz?
    Uni Polaris
  • Truck driver napisał(a):

    thomek205 napisał(a):

    Mam 15 nadprzestrzennego i jak puszczam fs w ukladzie z jedna gaska to przy speed floty x2 lot na 20% trwa 10.5h wiec o jakim nocnym wstawaniu i zawracaniu mowisz?
    Tez mam 15lvl nadprzestrzennego i wierz mi, ze takie fs-y na 20% a nawet na 10% mi nie pasuja :) nie przy moim trybie zycia i nieregularnym czasie pracy.
    Wtedy mozesz puszczac na 7h z hakiem na 30%, ewentualnie jeszcze szybciej, zalezy jak Ci pasuje. Dalej nie rozumiem sensu wstawania w nocy tak jak napisales, skoro prefkoscia moge sobie dostosowac na taki fs jaki chce. Dalej tez bede obstawial, ze dwie planety w jednym ukladzie i kazda para w innej gali to najlepsza opcja dla gornika, ktory ma choc troche floty do farmienia, ewentualnie kilka k reckow, zeby moc zebrac zlom w przypadku ewentualnej wpadki. Ale kazdy moze miec wlasne zdanie i taktyke bo na tym tez polega ogame :)
    Uni Polaris
  • Puck napisał(a):

    ciap napisał(a):

    Widzisz a ja przy dość nieregularnym czasie pracy wolałam robić krótkie FS. Niż długie które nie wiedziałam czy wrócą gdy będę na kompie. :<
    A co ja mam powiedzieć, w układzie max 9h :< Latam na 2-3 gale :<
    Pisałam że speed x1, max x2.
    Jak masz szybciej znaczy większy speed to i większe wydobycie deuteru i to też inaczej się na to patrzy.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Pisałam że speed x1, max x2.
    Jak masz szybciej znaczy większy speed to i większe wydobycie deuteru i to też inaczej się na to patrzy.
    Hahah bo padne :D na Draco bylo x2 eko i flota i takie same fs-y robilem jak teraz kiedy jest eko x7 a speed floty zostal bez zmian :D musisz zrozumiec @ciap ze sa tacy ludze jak np. ja, co nie patrza na oplacalnosc i oszczednosci tylko aby wygodnie sie gralo i nie bylo potrzeby byc non stop przykutym do lapka, kompa badz tabletu lub smartfona.