Bonus za czas poświęcony na rozwój konta

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Bonus za czas poświęcony na rozwój konta

   Czas poświęcany na rozwój konta jest najważniejszym elementem Ogame. Większość uni wyludnia się ponieważ ludzie nie chcą poświęcać więcej czasu na grę i odchodzą na wieczne U, rezygnują z gry lub idą na nowy serwer. Jeżeli udałoby się przytrzymać graczy na jednym uni przez kilka miesięcy lub nawet lat dając im bonus za czas poświęcany na grę to korzyść byłaby obopólna GF miałby więcej więcej kasy za anty (nie wyobrażam sobie czekać na jakieś badanie rok lub dłużej, albo na budowę kopalni kilka miesięcy itp.), gracze zaś mieliby więcej graczy po prostu.

   Bonusem mogłoby być podniesienie poziomu badania ASTRO o 1 lvl na 3 miesiące gry liczone tylko za czas aktywnej gry, czyli liczone od logowania do wylogowania. Postawienie licznika czasu gry to pryszcz przy dzisiejszych możliwościach technicznych.

   Może ktoś ma inne propozycje bonusów, piszcie:)

   Tu będą propozycje które mnie podobają się najbardziej ale sami też piszcie które Waszym zadniem zasługują na uwagę na początek:

   Qwant-holon pisze:
   "Można rozważyć więcej ofert w imporcie/exporcie (2 dzienne oferty) jako nagroda za dwa miesiące bez urlopu, kolejna dodatkowa oferta dzienna po 4 miesiącach, następna po 8 miesiącach, po 16, 32, ..., 1024miesiącach (10 ofert dziennie). Jak widać przyrost wykładniczy nie sprawi że będziemy mieć ofertę co 10min po x latach gry. Oczywiście wzór można zmienić (2^x)"

   schweppes65 - propozycja licznika w punktach czasu, wymienianych na coś - na razie bez precyzyjnego określenia, na dokończenie czegoś lub zakup czegoś.

   The post was edited 2 times, last by Jacasa II ().

  • Samo nagradzanie aktywnych dni wydaje się być pomysłem skierowanym w stronę górników i badaczy, zaś nagradzanie astro za aktywny ciąg dni gry bez przerw urlopowych byłoby niekorzystne dla uni. Darmowe miliony punktów co 3 miesiące, a wystarczy klepać obronę nie mając żadnej floty. Pierwszy miesiąc spośród półrocznej darmowej planety to budowa eko do którego wystarczy 5k dt (bez fs), później klepiemy defkę logując się raz w tygodniu. Nie trzeba grać żeby zarobić więcej niż ludzie którzy odkładali latami na badania (kopalnie). Proponuję wymyślać racjonalne bonusy; tylko 'wybrańcy' newslettera otrzymywali możliwość rozbudowy bez wkładu a to nie o to chodzi, sam wybrałbym 8lvl grawitonów dla żartu.
  • Qwant, nie rozumiem Ciebie lub ty mnie, liczy się czas aktywnego czyli włączonego konta. Jeżeli górnik puści fsa na tydzień ale będzie wylogowany to nic nie zyskuje, czas musi być liczony z zalogowanego konta. Jak ktoś zostawi zalogowane konto na tydzień to sam wiesz jak to jest, jest puste jak sucha studnia. Osiągnąć 3 miechy zalogowanego konta będzie bardzo trudno jednym zajmie to 4 miechy a innym rok albo więcej, ale te miliardy (i tak niedostępne na większości graczy na dowolnym uni) są nie lada gratką. Postawić 16 czy 17 planetek to wyzwanie na lata, nawet z takim bonusem. W sumie zyskują górnicy i flociarze. Górnicy mają łatwiej stawiać swoje planetki a flociarze mają naprawdę więcej celów i w sumie zyskują. Teraz pytanie: czy zrezygnujesz z gry jeżeli masz 15 planetek z dobrym eko? Czy dasz sobie szansę i osiągniesz 17 a może pobijesz rekord i zrobisz 20 planetek?

   The post was edited 1 time, last by Jacasa II ().

  • Tak, rozumiem, trzeba mieć aktywność na koncie, przy czym status online/urlop nie ma znaczenia. Jednym słowem raj dla astro-botów. Wystarczy nagrać makro odświeżania co 15min (klawisz F5).

   Jeśli mówimy już o ulepszaniu w ten sposób, to lepiej by było dostawać przedmiot pozwalający ulepszyć dowolne badanie tudzież budynek, ale nie ten najdroższy.

   Mimo to twierdzę, że miałoby to zły wpływ na uni, w szczególności dla ludzi bijących rekordy w danej dziedzinie, bo nie opłacałoby im się zbierać już surki i jej wozić, wystarczyłby klawisz F5, jednym słowem 0 stresu, 100% interesu. Tylko daleki cel przyświeca długiej grze, nic tego nie zmieni, ani większe wydobycie, ani mniejsze spalane ani darmowe ulepszenia.
  • Mari sam pamiętam jak na GSa trzeba było się napracować i naczekać a dziś klik i jest, więc zmiany po prostu są i trzeba się z tym pogodzić.

   No tak, w sumie macie rację ale... ja podałem przykład tylko, nie przywiązujmy się do niego. Własne propozycje mile widziane. Może właśnie nowe przedmioty albo możliwości, nowy napęd na przykład albo coś o czym nawet nie pomyślałem.

   Czyli jednym słowem:

   Na co można wymienić czas rozbudowy konta tak aby to urozmaiciło grę i sprawiało że mniej graczy ubywać będzie z uni?

   Tylko proszę nie piszcie że na kasę na aledrogo :)

   The post was edited 1 time, last by Jacasa II ().

  • Proste rozwiązanie .Nagrodą za aktywną grę jest automatyczne zakończenie danego badania/ budynku .
   surowce trzeba sobie nazbierać .Dodatkowo nagroda przepada w 24 godzin po osiągnięciu np 3 miesięcy aktywności
   Zabraknie nam 10kk surki no trudno wrzucamy badanie normalnie albo czekamy kolejne 3 mies :P
  • Pomysl godny uwagi
   Jest jeszcze jedna kwestia ,mianowicie ,rozwoj niektorych badan ktorych obecnie podnoszenie nic nie daje
   Moze by tak powiazac dalszy rozwoj tych badan z jakimis bonusami na skracanie budowania budynkow ,
   zwiekszenie wydajnosci elektrowni slonecznych i satek czy skracanie badan , ktore trwaja czasem miesiace
   "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • Qwant sorry ale kasę i anty zostawmy w spokoju. Czas jest zasobem podobnie jak metka, dex czy kris. Czas to zasób krytyczny, najważniejszy w całym Ogame. Przekonali się o tym ci którzy zapali żeby odebrać fsa, dla których perspektywa budowy czegoś tam trwająca rok stała się nie do przyjęcia itd.

   GF rozwiązał problem czasu za pomocą kasy - klikasz anty i masz.

   My zastanawiamy się, co jako gracze możemy zaproponować GF albowiem dla nas anty nie jest dobrym rozwiązaniem.

   Jeżeli GF sprzedaje czas, to my jako gracze też chcemy go sprzedać.

   Niestety GF nie zapłaci nam kasą za nasz czas, więc starajmy się wytargować jak najwięcej.

   Wasze pomysły są wiele warte, więc piszcie, proponujcie a może powstanie z tego propozycja.

   Dlatego powstał ten wątek.
  • up
   Mysle ze na wysokich poziomach kopalń rzedu 43/37/38 te 10% dopalacza to bardzo dużo i niewiem czy nie za dużo. Gracze z topu zaczeli by odchodzić jeszcze bardziej. Podoba za to mi sie pomysł @john malkowitz007 żeby wykorzystać badania które po zbudowaniu odpowiedniego levelu stają się bezużyteczne. Na przykład budować kolejne lvl laserowej w połaczeniu z plazmową daje parę procet lapszego wydobycia. Co do antymateri to tego bym raczej nie ruszał.
  • pit wrote:

   Mysle ze na wysokich poziomach kopalń rzedu 43/37/38 te 10% dopalacza to bardzo dużo i niewiem czy nie za dużo. Gracze z topu zaczeli by odchodzić jeszcze bardziej. Podoba za to mi sie pomysł @john malkowitz007 żeby wykorzystać badania które po zbudowaniu odpowiedniego levelu stają się bezużyteczne. Na przykład budować kolejne lvl laserowej w połaczeniu z plazmową daje parę procet lapszego wydobycia. Co do antymateri to tego bym raczej nie ruszał.
   Moze i racja ale to samo mozna powiedziec o idlakach. Topka lata szybciej bo ma lepsze napedy i wieksze lupy zgarnie wiec mozna to porownac do tych dopalaczy. A kwestia tych dopalaczy bylaby w miare zrownowazona dla wszystkich bo badania wraz z wzrostem top sa drozsze i wymagaja wiecej czasu (i antymaterii) do zbadania wiec im wyzszy top tym wieksze profity by byly z takiego nagradzania za aktywnosc. Wprowadzajac dopalacze na kopalnie za aktywnosc wiecej graczy pakowaloby sure w rozbudowe eko by wykorzystac dostepny bonus.
  • Rozważania na temat badań które nic nie dają nie mają nic wspólnego z nagradzaniem aktywności <=> inny temat.

   Jak dla mnie nagrodą nie byłoby przyspieszenie budowy kopalń bowiem częściej musiałbym anulować budowę/wyburzanie. Badania są ok, ale myślę, że grawitony powinny skracać czas o kilka % na lvl.

   Można rozważyć więcej ofert w imporcie/exporcie (2 dzienne oferty) jako nagroda za dwa miesiące bez urlopu, kolejna dodatkowa oferta dzienna po 4 miesiącach, następna po 8 miesiącach, po 16, 32, ..., 1024miesiącach (10 ofert dziennie). Jak widać przyrost wykładniczy nie sprawi że będziemy mieć ofertę co 10min po x latach gry. Oczywiście wzór można zmienić (2^x)
  • pit wrote:

   Gracze z topu zaczeli by odchodzić jeszcze bardziej.
   W ciągu 3 ostatnich miesięcy zrobiłam 50% punktów więcej niż pewien gracz, jednak on mnie dogonił o 30% w eko. Pomimo że zrobiłam więcej punktów on zmniejszył moją przewagę w wydobyciu o 30%. Oboje robiliśmy tylko eko.
   Im niższe top ma gracz goniący to ja mu szybciej uciekam w punktach a on szybciej mnie goni w wydobyciu. Zaczynając zabawę wiedziałam że mnie dogoni ale myślałam że to będzie max 10%. -_-

   Więc u mnie taki dopalacz dałby więcej punktów. U niego taki dopalacz spowodowałby większy wzrost eko - szybszy rozwój konta. Myślę że dopalacz tu i tu jest korzystny. Mi taki dopalacz mało zmienia pod względem szybkości rozwoju konta - każda kopalnia nowa daje mi mniej % surowców. Pewnie byłby to mało zauważalny wzrost. Im mniej punktów ma osoba to taki dopalacz daje większego kopa w postaci wydobycia. Im szybciej coś robimy to jest mniejsze znudzenie. Np. Kopalnie zbieram 2 tygodnie (speed x5) dopalacz 30% na tydzień zmniejszy ten czas o ok 2 dni. Nadal zbieram kopalnie 12 dni. Nie widzę różnicy. Jeżeli słabsza osoba zbiera 3dni to zamiast 2 kopalni w ciągu tygodnia zrobi ich 3. Tutaj już bardziej widać kopa z takiego dopalacza. :fsmile:

   The post was edited 2 times, last by ciap ().

  • A co powiecie o czymś w stylu laboratorium? Bardziej rozbudowanym w którym można rozwijać drzewko rozwoju za punkty aktywności. Jako dodatkowe źródło punktów GF mogło by stworzyć coś w podobie do kasyna, strzał za 100anty powiedzmy. Ułamki % do skróć/ zakończ lub kumulowanie ich (w przypadku nałogowców :E ) i wykorzystywanie w dowolnym momencie trwania akcji. System do przemyślenia, anty pójdzie więcej więc i zysk lepszy, myślę że łatwiej było by to wprowadzic, motywacja dla twórcy i rozrywka dla nas.
   Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
   Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
  • Jeśli już ruszyliśmy handlarza warto pomyśleć o innych nagrodach z nim związanych:

   I. Rynek surowców:
   1) Zdobądź surowce:

   Za 3 miesiące aktywnej gry dostajemy możliwość uzupełnienia wszystkimi surowcami swoich magazynów (co miesiąc jeden surowiec). Na dalszym etapie gry ten dział jest pozbawiony sensu - sam mogę uzupełnić tylko o 10mln lub 10% i to za 700-2000k antymaterii. Skoro nikt z tego nie korzysta poza początkową fazą gry, to można by zrobić z tego pożytek dla aktywnych graczy przykładowo po roku od istnienia uniwersum.

   2) Wymień surowce:

   Dużo większa szansa na lepsze przeliczniki 3:2:1

   II. Handlarz Złomu - tańsze negocjacje (ulgi do -50% w zależności od ilości dni nieprzerywanych urlopem i "idlactwem");
   III. Licytator - odzysk do 50% włożonego kapitału po przegranej;
   IV. Import/Export - tak jak już mówiłem, więcej dziennych ofert -

   Qwant-holon wrote:

   Można rozważyć więcej ofert w imporcie/exporcie (2 dzienne oferty) jako nagroda za dwa miesiące bez urlopu, kolejna dodatkowa oferta dzienna po 4 miesiącach, następna po 8 miesiącach, po 16, 32, ..., 1024miesiącach (10 ofert dziennie). Jak widać przyrost wykładniczy nie sprawi że będziemy mieć ofertę co 10min po x latach gry. Oczywiście wzór można zmienić (2^x).

   Jak widać symultaniczne nagradzane są same dni aktywnej gry (gdy gracz albo bot siedzi na koncie i sobie klika), jak zaproponował autor tematu, - [podpunkt I. 1)] oraz dni bez przerw urlopowych (po włączeniu urlopu odpowiednie bonusy przepadają aż do osiągnięcia odpowiedniego czasu aktywności) - [podpunkty I. 2), II, III, IV].

   Ekspedycje spoko, bo są w sumie wyznacznikiem aktywności na koncie, ale skupiłbym się na długoterminowym planie korzyści.