Gra w jednym mieszkaniu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Gra w jednym mieszkaniu

    Cześć,

    Zamierzamy z kumplem na studiach powspominać stare czasy i zagrać na nowym uni.
    Czy zgłoszenie wspolnej gry jest nadal obowiazkowe?
    Kazdy oczywiscie smiga ze swojego komputera i smartfona.
    Czy po zgloszeniu mozemy handlowac? Organizowac wspolne ataki flot?
    Pamietam, ze kiedys po zgloszeniu mialem zablokowane z bratem tworzenie wspolnych atakow flot.

    Pozdro
  • Wchodzimy w Zasady Gry > Zasady Gry

    a tam:


    2. Multikonta

    Każdy gracz może logować się tylko na jedno konto w danym uniwersum.

    W sytuacji, gdy gracze okazjonalnie, z reguły lub zawsze korzystają ze wspólnego dostępu do internetu np. w szkołach, na uniwersytetach lub w kafejkach internetowych, w tym przypadku należy zgłosić to Operatorowi Gry jeszcze przed rozpoczęciem gry na support.ogame.pl.



    Wyjaśnienie

    Po zgłoszeniu wspólnej gry, należy unikać podobnego nicku, adresu e-mail, nazw planet itp.

    Konta o takim samym IP mogą ze sobą handlować, organizować wspólną obronę, atak czy inne kontakty flot, jednakże, wciąż obowiązuje push reguła.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ArcusCala napisał(a):

    Cześć,

    Zamierzamy z kumplem na studiach powspominać stare czasy i zagrać na nowym uni.
    Czy zgłoszenie wspolnej gry jest nadal obowiazkowe?
    Kazdy oczywiscie smiga ze swojego komputera i smartfona.
    Czy po zgloszeniu mozemy handlowac? Organizowac wspolne ataki flot?
    Pamietam, ze kiedys po zgloszeniu mialem zablokowane z bratem tworzenie wspolnych atakow flot.

    Pozdro
    Z ciekawości dopytam bo sąsiad przymierza się do gry , osobny dom , ta sama ulica . Czytałem tutaj i nie jest to dla mnie jasne , twórca tematu pisał o osobnych kompach i smartfonach , że każdy gra na swoim , to gdzie tu wspólne IP lub konto ? to chyba 2 niezależne konta których chyba nie powinno się zgłaszać ani pytać czy można, czy się mylę ? Bo co w takim przypadku trzeba chodzic po akademiku , bloku czy ulicy i pytać czy już ktoś nie gra by niechcący zasad nie złamać ? sąsiad był na imprezce u mnie ,zobaczył że zaglądam do gry i stwierdził że chyba też sobie pogra , mam mu zakazać ? pisać do supportu ?Druga sprawa, w mojej okolicy jest sieć "radiówka" nie wiem jak tu jest z IP ,wiem że na moim domu jest odbiornik/nadajnik i posyła sieć dalej , może cała okolica ma jedno IP ,nie znam się na tym ale skąd np gracz w akademiku gdzie jest masa ludzi ma wiedzieć czy ktoś jeszcze nie gra ?
  • UmciaUmcia napisał(a):

    twórca tematu pisał o osobnych kompach i smartfonach , że każdy gra na swoim , to gdzie tu wspólne IP lub konto ?
    Hmm.
    Wspólne IP nie znaczy że trzeba siedzieć na jednym komputerze/telefonie?
    Mylisz dwie rzeczy - jedno urządzenie i jeden internet. Podłączanie do jednego internetu (np. po wifi) powoduje wspólne IP pomimo różnych urządzeń - takie coś również zgłaszamy!
    W przypadku WiFi to chyba wiesz że ktoś gra z Tobą? ;)

    "Radiówka" nie ma nic do tego jakie masz IP. Możesz spytać swojego operatora o kwestie IP.

    Jeżeli wiesz że ktoś z kim grasz ma to samo IP musisz zgłosić. Szczególnie jak robicie wspólne akcje. ;)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • chyba sie nie zrozumieliśmy , napisał o osobnych kompach i osobnych smartfonach --- 2 smartfony ,każdy ma swój smartfon a co za tym idzie swój własny internet i własne IP ,nic o wifi nie pisałem ani twórca tematu , stawiam że chodziło o niezależne nety mobilne .To jedno.
    jak pisałem nie znam się na 'radiówce' i pewnie masz rację . Ale sedno pytania , gdy sąsiad założy konto w grze na innym internecie czyli innym IP , i ktoś by go w grze napadał czy chciałby pomocy w ataku to można mu legalnie pomóc ?, tak grałem z kolegą z pracy w inną grę (nie podaję nazwy by nie było reklamy) o podobnych zasadach co ogame i w delegacji siedzieliśmy w grze będąc w 1 pokoju hotelowym , każdy z nas na swoim lapku i własnym necie ,poza pracą mieszkamy 30km od siebie , nikt nam nigdy za to uwagi nie zwrócił a w sojuszu wszyscy wiedzieli bo rozmawialiśmy na skype a potem w realu było też spotkanko. Przecie to chyba nie jest oszustwo , że znajomi z reala grają sobie wspólnie ?
  • UmciaUmcia napisał(a):

    chyba sie nie zrozumieliśmy , napisał o osobnych kompach i osobnych smartfonach --- 2 smartfony ,każdy ma swój smartfon a co za tym idzie swój własny internet i własne IP ,nic o wifi nie pisałem ani twórca tematu , stawiam że chodziło o niezależne nety mobilne .To jedno.
    jak pisałem nie znam się na 'radiówce' i pewnie masz rację . Ale sedno pytania , gdy sąsiad założy konto w grze na innym internecie czyli innym IP , i ktoś by go w grze napadał czy chciałby pomocy w ataku to można mu legalnie pomóc ?, tak grałem z kolegą z pracy w inną grę (nie podaję nazwy by nie było reklamy) o podobnych zasadach co ogame i w delegacji siedzieliśmy w grze będąc w 1 pokoju hotelowym , każdy z nas na swoim lapku i własnym necie ,poza pracą mieszkamy 30km od siebie , nikt nam nigdy za to uwagi nie zwrócił a w sojuszu wszyscy wiedzieli bo rozmawialiśmy na skype a potem w realu było też spotkanko. Przecie to chyba nie jest oszustwo , że znajomi z reala grają sobie wspólnie ?
    Właśnie że się zrozumieliśmy. Osobne kompy i smartfony - ale napisał, że są na studiach, najprawdopodobniej mieszkają razem w akademcu, korzystają z tej samej sieci co daje ten sam numer IP. Gdyby mieli swoje własne prywatne sieci, chyba by wtedy nie zakładał tematu.....
  • DarthMario. napisał(a):

    Właśnie że się zrozumieliśmy. Osobne kompy i smartfony - ale napisał, że są na studiach, najprawdopodobniej mieszkają razem w akademcu, korzystają z tej samej sieci co daje ten sam numer IP. Gdyby mieli swoje własne prywatne sieci, chyba by wtedy nie zakładał tematu.....
    No to już nic nie wiem , 2 smartfony dwóch różnych osób w tym samym miejscu mają te same IP?(mowa o internecie mobilnym LTE) no niewydaje mi się ., ale dajmy już spokuj z założycielem tematu , dam w takim razie pytanie od siebie aby nie mieszać bo we wszystkich odpowiedziach jest pomijane to co ja chciałem się dowiedzieć .
    Jeśli mieszkam z sąsiadem blisko siebie ,mamy osobne internety i IP , osobne komputery a nawet domy i on zacznie grać czy możemy legalnie grać sobie razem czy nie, w każdym z powyższych postów odnoszę się do tego i nadal twierdzę że się nie zrozumieliśmy ,założyciela tematu podawałem jako przykład :" co jeśli mają osobne internety mobilne" ? chcę się dowiedziec czy będę mógł grać z sąsiadem , dwa niezależne internety stacjonarne w 2 różnych domach czy dwa różne mobilne ,czy 1 mobilny a 1 stacjonarny , nie ważne , w każdym razie osobne , czy muszę wtedy taka gre zgłaszać ?
  • UmciaUmcia napisał(a):

    DarthMario. napisał(a):

    Właśnie że się zrozumieliśmy. Osobne kompy i smartfony - ale napisał, że są na studiach, najprawdopodobniej mieszkają razem w akademcu, korzystają z tej samej sieci co daje ten sam numer IP. Gdyby mieli swoje własne prywatne sieci, chyba by wtedy nie zakładał tematu.....
    No to już nic nie wiem , 2 smartfony dwóch różnych osób w tym samym miejscu mają te same IP?(mowa o internecie mobilnym LTE) no niewydaje mi się ., ale dajmy już spokuj z założycielem tematu , dam w takim razie pytanie od siebie aby nie mieszać bo we wszystkich odpowiedziach jest pomijane to co ja chciałem się dowiedzieć .Jeśli mieszkam z sąsiadem blisko siebie ,mamy osobne internety i IP , osobne komputery a nawet domy i on zacznie grać czy możemy legalnie grać sobie razem czy nie, w każdym z powyższych postów odnoszę się do tego i nadal twierdzę że się nie zrozumieliśmy ,założyciela tematu podawałem jako przykład :" co jeśli mają osobne internety mobilne" ? chcę się dowiedziec czy będę mógł grać z sąsiadem , dwa niezależne internety stacjonarne w 2 różnych domach czy dwa różne mobilne ,czy 1 mobilny a 1 stacjonarny , nie ważne , w każdym razie osobne , czy muszę wtedy taka gre zgłaszać ?
    Twoje pytanie jest tak infantylne, że nie trzeba odpowiadać.... Na logikę, po co chcesz zgłaszać wspólną grę, jeżeli z tą osobą nie mieszkasz pod dachem? :)
    Co do LTE to temat rozległy i dosyć skomplikowany.
  • Podejrzewam że ze na studiach mieszkając w akademiku w jednym pokoju lub nawet i nie uzywa sie wi fi czyli jeden adres ip jezeli smartfony kozystają z wi fi tez sa na tym samym ip. Jezeli w jednym urzadzeniu mobilnym włączyłmy ip wtedy sa rozne ip Chyba jaśniej się nie da.
    Bla, bla, bla, bla
  • UmciaUmcia napisał(a):

    chcę się dowiedziec czy będę mógł grać z sąsiadem , dwa niezależne internety stacjonarne w 2 różnych domach czy dwa różne mobilne ,czy 1 mobilny a 1 stacjonarny , nie ważne , w każdym razie osobne , czy muszę wtedy taka gre zgłaszać ?
    Jeżeli gracie w dwóch różnych domach/mieszkaniach, macie różne IP, nie korzystacie z tych samych urządzeń to nie musisz zgłaszać tego faktu do Supportu.

    Możesz korzystać z różnych urządzeń (komputer, telefon etc,) oraz łącz internetowych, logując się na swoje konto. Jednak jeżeli ktoś z Twojego otoczenia również gra na danym Uniwersum i będzie korzystał ze wspólnego IP/komputera/smartfona, to należy zgłosić wspólną grę poprzez System Support.


    UmciaUmcia napisał(a):

    gdy sąsiad założy konto w grze na innym internecie czyli innym IP , i ktoś by go w grze napadał czy chciałby pomocy w ataku to można mu legalnie pomóc ?,
    Możesz koledze bez przeszkód pomóc. Należy tylko pamiętać aby nie była złamana zasada push. Dodatkowo nawet jak gracie na wspólnym IP/komputerze to konta o takim samym IP mogą ze sobą handlować, organizować wspólną obronę, atak czy inne kontakty flot, jednakże, wciąż obowiązuje push reguła.


    Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
    moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
  • UmciaUmcia napisał(a):

    chyba sie nie zrozumieliśmy , napisał o osobnych kompach i osobnych smartfonach --- 2 smartfony ,każdy ma swój smartfon a co za tym idzie swój własny internet i własne IP ,nic o wifi nie pisałem ani twórca tematu , stawiam że chodziło o niezależne nety mobilne .To jedno.
    Nie rozumiem za bardzo dlaczego autor tematu nie pisze wątpliwości z własnego konta tylko inny gracz wyraża co autor tematu miał na myśli (bo rozumiem że jeżeli ktoś tłumaczy co autor miał na myśli to musi być w kontakcie). Przez adwokatów bardzo trudno się rozmawia więc @ArcusCala pisz posty z swojego konta jako Ty, będzie łatwiej. :)

    @UmciaUmcia i @ArcusCala całkowicie nie rozumiecie IP. Jeżeli korzystacie z mobilnego i tylko z mobilnego to pewnie macie różne IP. Jeżeli korzystacie z jednego wifi bez względu jakie urządzenie (może być to nawet lodówka...) to macie wspólne IP. To samo IP można mieć jeszcze gdy Wasz dostawca internetu zrobi Wam jedno IP na świat a rozróżnia Was dopiero w sieci. Możecie albo zadzwonić do niego i spytać albo sprawdzić przez różne strony jak to z Waszym IP jest.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Nie, nie , nie znamy się , po prostu nie zakładałem nowego tematu a dokleiłem się do istniejącego ze swoim pytaniem bo sąsiad u mnie wylukał że gram i się zainteresował , planował konto założyć i pytał czy będziemy mogli działać razem ,szukałem na forum odpowiedzi ,znalazłem ten temat i na jego przykładzie chciałem się dowiedzieć bo podobna sytuacja , na niektórych forach opierniczają za zakładanie nowych tematów jeśli takowe już istnieją :) Za nieporozumienie przepraszam w każdym razie ale chciałem wiedziec więcej w tym temacie . W grze i tak byłoby widać że gramy razem i chciałem się upewnić czy taką grę tez trzeba zgłaszać, niż potem dostać karę . IP na pewno mamy różne ,więc Twoja ostatnia wypowiedz wszystko wyjaśnia , dziękuje i przepraszam za zamieszanie.