Nieuzasadniony ban BEZ urlopu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Nieuzasadniony ban BEZ urlopu

    Witam.

    W dniu wczorajszym - jak wszyscy wiedzą - przytrafiła nam się poważna awaria ogejma.
    W sumie nie powinna ona nikogo dziwić widząc, jakie podejście do gry ma wydawca, ale to sprawa drugorzędna i nie o tym chciałem pisać.

    Piszę, ponieważ czuję się pokrzywdzony i jak narazie nikt nie potrafi mi udzielić odpowiedzi na moje pytania.
    Do rzeczy: W dniu wczorajszym wprowadzona została blokada ataków, która zakończyć się miała o godzinie 22:00.
    Wiedząc o tym, że przez przynajmniej 19 godzin nieaktywni gracze nie byli atakowani postanowiłem skorzystać z okazji i pofarmić okolicę. Jako, że się trochę spóźniłem to podczas ataków używałem falangi w celu sprawdzenia czy zmieszczę się czasowo z atakami przed innymi graczami, którzy wpadli na pomysł podobny do mojego.

    W pewnym momencie zostałem wylogowany z gry. Przy próbie zalogowania ujrzałem komunikat:



    Bez powodu blokady, BEZ URLOPU. Bez szans na wyjaśnienie tej sytuacji.

    Ze względu na to, że uniwersum Bellatrix posiada prędkość flot x4 to po 20 minutach nie było już floty (która stanowiła ok 70% punktów całego konta).

    Po chwili od napisania ticketu do supportu w tej sprawie ban został zdjęty, ALE NIE DO KOŃCA.
    Co to znaczy? A znaczy to tyle, że w podglądzie galaktyki nie miałem już magicznego g przy nazwie gracza, ale w dalszym ciągu nie mogłem się zalogować.


    Sytuacja ciągnęła się aż do dzisiejszego popołudnia, kiedy to udało mi się zalogować na konto i uruchomić urlop.

    Z ciekawostek dodam jeszcze, że mimo "zdjęcia bana nadal nie posiadam miejsca w rankingu.




    W związku z tym przykrym zdarzeniem mam kilka pytań:

    W jaki sposób GF ma zamiar zrekompensować mi poniesione straty?
    Za jakie przewinienie gracz otrzymuje bana bez urlopu?
    Który z Game Operatorów nałożył mi tego bana?


    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź kogoś z obsługi :popcorn:

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kulfix ().

  • Kulfix napisał(a):

    W jaki sposób GF ma zamiar zrekompensować mi poniesione straty?
    Za jakie przewinienie gracz otrzymuje bana bez urlopu?

    Który z Game Operatorów nałożył mi tego bana?

    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź kogoś z obsługi :popcorn:
    Takie bany (zazwyczaj 1h, bez urlopu) daje system. System czyli automatycznie bez udziału człowieka więc jeżeli był to system to żaden z Operatorów Gry nie nałożył Ci blokady. To są tylko moje przypuszczenia, po dokładne info musisz na support pytać. Forum nie jest miejscem na takie rozmowy.

    :popcorn:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • I z jakiej okazji wszechmocny system daje takie blokady? Jak system działa tak jak unikanie potrąceń pieszych w volvo (a mu do pięt nie dorasta) to współczuję określania kryteriów banów.. za chwilę będą rozdawane losowo.. jakbym tak w leasingu za bmw płacił jak za te grę to co kilka dni by mi koło odpadało, albo silnik rozlatywał.
  • ciap napisał(a):

    Kulfix napisał(a):

    W jaki sposób GF ma zamiar zrekompensować mi poniesione straty?
    Za jakie przewinienie gracz otrzymuje bana bez urlopu?

    Który z Game Operatorów nałożył mi tego bana?

    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź kogoś z obsługi :popcorn:
    Takie bany (zazwyczaj 1h, bez urlopu) daje system. System czyli automatycznie bez udziału człowieka więc jeżeli był to system to żaden z Operatorów Gry nie nałożył Ci blokady. To są tylko moje przypuszczenia, po dokładne info musisz na support pytać. Forum nie jest miejscem na takie rozmowy.
    :popcorn:
    Jeśli forum nie jest miejscem na takie rozmowy to na jakie jest?
    Temat pasuje idealnie do działu błędy, ponieważ do błędu ewidentnie doszło.
  • Udzielić informacji można tylko osobie do której należy adres email ustawiony w grze.
    Tutaj jesteś graczem który niekoniecznie musi być właścicielem emaila - nie można Ci udzielić informacji na temat tego bana.

    Wszystko cacy tylko idąc tym tokiem rozumowania może jakiś inny gracz napisać że ma problem z logowaniem na Twoje konto i poprosi o zmianę emaila. GO wtedy powinien zmienić bez weryfikacji z kim rozmawia? Ogólnie to nie rozumiem tej całej nagonki na support. Nie wiem jak sobie to wyobrażacie. Że gracz zrobi temat, poda swój email publicznie (który może zawierać imię i nazwisko) i będziemy rozmawiać o koncie? Email jest potrzebny do logowania - to jeden z elementów bezpieczeństwa konta. Powinien zostać prywatny. x_x
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik