O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • @ackra zacznijmy od tego, że nie ma ani blokad za push ani blokad za multi prawie w ogóle od zmiany zasad handlu. A konta zaczęły oddawać więcej surowców niż za czasów wyhandlowywania. Jak Cię lubię tak się nie obraź, ale swoim wpisem tylko udowadniasz, że team guzik może w tej grze :)
   Nie macie odpowiednich narzędzi do wykrywania łamania zasad w tej grze.
  • hah pozyczki ... @ciap nowy system tłumaczy ze legal ... jak dla mnie kombinacja, która w tych zawiłych czasach powoduje ze cos jest niejasne i kombinowane .. zawiłość systemu spowoduje powrót starych problemów.. pozyczki i forma banku z kredytami nie powinna wystepowac chyba że GO z gry pożyczy niczym narodowy Bank Ogame i jemu sie odda ... a nie z 10 kont na jedno bo pozyczam a oddam jak sie ktos z GO jarnie ,ze musze hahha jak dla mnie jest to inna czynnosc niedozwolona BAN
   z życia wziete bo podchodzi mi to pod skoki . getbacki i ambergoldy .. KNF nie dałby aprobaty na takie działania
   gra ma byc klarowana i jednolita a nie teraz zabawa w pozyczki i żydowskie lichwy
   Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
   nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

   The post was edited 2 times, last by ale cios antynazista ().

  • priesten wrote:

   Cieżko jest dyskutować z administracją gry, przynajmniej tutaj.
   Niezrozumiałe decyzje, zwroty surowców, modyfikacje regulaminu, a jak 20 osób pisze że Ciapka czituje - to nikt nawet palcem nie kwinie - taka juz wasza moralność.
   Dlatego powinna być transparentność. Nie w przypadkach indywidualnych, ale przynajmniej w kwestii zasad. I dlatego proszę @Art o utworzenie obiecanego tematu do zadawania pytań związanych z Zasadami Gry i wyznaczenie osoby/osób, których wypowiedź w temacie będzie uznana przez graczy za wiążącą.

   f4ust wrote:

   Czyli de facto pożyczki w taki sposób są dopuszczalne - poza regulaminem, bo takie sytuacje nie są opisane - ile czasu jest na oddanie, czy może to być surowiec kupiony drożej czy nawet że złomowania własnej obrony.
   De facto to to nie jest pożyczka. @ciap ją tak określa, bo podobno zwróci różnicę w przelicznikach, do czego zresztą Zasady Gry jej nie zmuszają. Nie ma ograniczeń czasowych, nie ma w ogóle wymogu kolejnego handlu ani darowizny. Deuter zakupiony przez @ciap nie mógł być kupiony przez jej kontrahenta drożej, nie mógł pochodzić z wymiany surowców u antyhandlarza, przetopu floty i obrony u handlarza złomem, ani z darowizny. To, co @ciap odda, o ile odda, może pochodzić z dowolnego źródła, bo surowce będą wysyłane wyłącznie grazom słabszym.

   f4ust wrote:

   Kupię od kogoś srylion deu po kursie 3:2:1 ale zapłacę mu po narzuconym minimalu i resztę "oddam" jak nie zapomnę, jak mi zostanie lub jak wygram w totka to kupię sobie anty i załaduje magazyny..

   Czy mogę znaleźć kilku takich życzliwych i chętnych do handlu graczy i mogę tak funkcjonować bez cienia wątpliwości?
   Opisujesz oszustwo handlowe, czyli zagrywkę nieregulowaną przez Zasady Gry. Możesz zwyczajnie kogoś okłamać w grze, napisać, że dasz 1:2:3, a dać 1:1,5:2,5. Ryzykujesz tylko to, że ktoś z Tobą więcej nie pohandluje i to, że Cię obsobaczy na forum.

   Jasne, że możesz. Sieci handlowe są dozwolone.

   Oczywiście na mojej odpowiedzi oprzeć się nie możesz, więc po raz kolejny... przydałby się dedykowany pytaniom o zasady gry temat.

   Starrk wrote:

   Do tego skończcie pisać o jakimś kolesiostwie. Nie ma tam czegoś takiego. Nie ma lepszego traktowania, bo ktoś zna SGO. Jest natomiast niekompetencja i brak nadzorowania pracy teamu. Jeśli GA jest w błędzie bo nie zna własnych zasad gry to w sumie już przegrałeś sprawę, bo wg zasad gry od decyzji GA nie możesz się odwołać i koniec.
   Jest przede wszystkim brak przejrzystości Zasad Gry. Są w nich luki, które gracz może wykorzystać i punkty nieścisłe. Co do niekompetencji, pozwolę sobie się nie zgodzić, nigdy nie miałem z tym problemów (poza sporami o Zasady Gry).

   Starrk wrote:

   Myślicie, że skąd te zmiany w handlu? Bo ludzie narzekali, że to nielegalne itp itd. No to nasz super kompetentny team wziął sprawy w swoje ręce i w piękny sposób spartolił po całości. Zabił całkowicie handel na linii metal - kryształ.
   Widełki są ograniczone. Kiedyś na 120 jednostkach zakupionego metalu miałeś 20 jednostek kryształu zysku, teraz masz 8. Ale zysk nadal jest.

   Starrk wrote:

   @ackra zacznijmy od tego, że nie ma ani blokad za push ani blokad za multi prawie w ogóle od zmiany zasad handlu. A konta zaczęły oddawać więcej surowców niż za czasów wyhandlowywania. Jak Cię lubię tak się nie obraź, ale swoim wpisem tylko udowadniasz, że team guzik może w tej grze
   Nie macie odpowiednich narzędzi do wykrywania łamania zasad w tej grze.
   No nie jestem przekonany. Zmiana zasad handlu była mocnym krokiem do przodu, widzę to choćby u siebie, na Xanthus. Widzę dwa główne, pozytywne aspekty tej zmiany:
   1) Teraz żeby czerpać nieuczciwą korzyść ze słabszego konta, trzeba łamać Zasady Gry, a nie je obchodzić.
   2) Zdecydowanie mniej osób łamie Zasady Gry niż je obchodzi, gdy wie, że wolno.

   Lwica jest boska :)

   The post was edited 1 time, last by buleon ().

  • Szkoda słów.
   Niby nie można ma manipulować przelicznikami, ale jednak można ale pod pewnymi zasadami, czyli regulamin jest ale jednak nie do kkońca.

   To nie zazdro ani jakaś nienawiść - jestem po prostu ciekaw, jak i skąd można przywalić 190 mld sury bez konieczności dopłaty (bo przecież nie mogłaś kupować od tych wyżej) i jeszcze masz czas na spokojną spłatę.

   The post was edited 1 time, last by f4ust ().

  • To jest kolejne niedookreślenie, ta "manipulacja przelicznikami". Zawsze chodziło o to, żeby w ramach handlu surowce nie były wywożone z kont słabszych na silniejsze. Czyli żeby zaistniała manipulacja, o której mowa w Zasadach Gry, musi zmienić się rodzaj sprzedawanego przez konto słabsze surowca. Najprostszy przykład. Słabszy gracz B sprzedaje silniejszemu A 100 kk deuteru za 150 kk kryształu. Przelicznik 1:1,5 D:K (minimalny za deuter). Następnie B sprzedaje A 150 kk kryształu za 75 kk deuteru. Przelicznik 2:1 K:D (minimalny za kryształ). Oba handle są zgodne z przelicznikiem i gdyby spojrzeć na oba osobno, to nie ma się do czego przyczepić. A jednak widać, że po 2 handlach, A jest bogatszy o 25 kk deuteru, B jest biedniejszy o tę samą wartość.

   "Pożyczka" to inna manipulacja. Handlarz A kupuje deuter po kursie 1:1,7 D:K. Potrzebuje surowców. Prosi dostawcę B o obniżkę ceny deuteru do 1:1,5 D:K. B się zgadza i sprzedaje 100 kk deuteru za 150 kk kryształu, choć normalnie dostałby 170 kk. I teraz w zależności od tego, kto jest silniejszy, dwie opcje:
   1) A jest silniejszy. 2 tygodnie później A wysyła B darowiznę 20 kk kryształu.
   2) B jest silniejszy. 2 tygodnie później B sprzedaje A 100 kk deuteru za 190 kk kryształu. B dostaje 20 kk kryształu więcej niż normalnie.

   Lwica jest boska :)
  • Zależy co rozumiesz przez pożyczkę. Jeśli jednostronny transport surowców, to na zwrot/zapłatę masz 72 godziny. Jeśli pożyczasz komuś surowce, które wynikają z umówionej różnicy w przelicznikach, to zwrot tej "pożyczki" zależy od dobrej woli "pożyczkobiorcy".

   O plusach i minusach stałego przelicznika handlowego już było. Generalnie obecne zasady i konstrukcja gry pozwalająca na opłacalne wydobywanie deuteru w ilościach większych niż kryształu nie sprzyja stałemu przelicznikowi handlowemu. O stratach GF z tytułu mniejszego zakupu antymaterii nie wspomnę.

   Lwica jest boska :)
  • @ciap gdzie jestes? po info w grze jakie mi napisalas tak nagle znikłas ??? no wez nam wytlumacz te 160 kkk w 2 mce, a badania oba wbite jednego dnia ... jak to sie robi (oczywiscie astro to glownie kris i dex) XD chciałbym sie czegos nowego nauczyć od lepszych gorników i jak to robic by bana nie bylo
   Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
   nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

  • ale cios antynazista wrote:

   @ciap gdzie jestes? po info w grze jakie mi napisalas tak nagle znikłas ??? no wez nam wytlumacz te 160 kkk w 2 mce, a badania oba wbite jednego dnia ... jak to sie robi (oczywiscie astro to glownie kris i dex) XD chciałbym sie czegos nowego nauczyć od lepszych gorników i jak to robic by bana nie bylo
   Co mam napisać?

   Że nawet nie sprawdziłeś bo przyrostów nie miałam 3 miesiące? dokładnie 98 dni. Nie pofatygowałeś się żeby to zweryfikować ale rozumiem pod publiczkę lepiej wyglądają 2 miesiące niż 3. :fsmile:
   Taka własnie z Wami dyskusja, cokolwiek nie napiszę i tak nie uwierzysz + nie sprawdzasz co piszesz.

   Nie przypominam sobie również żebym Ci pisała z jakiego poziomu startowałam. Jak stałam w miejscu to zbierałam na lvl 29 ponieważ lvl 28 już był odłożony gdy robiłam przyrosty.

   Przeliczając deuter na metal po 3:2:1 - w ciągu 3 miesięcy zebrałam 153kk punktów. Ty w tym czasie zrobiłeś przyrost 225kk z czego jeden tydzień siedziałeś na banie więc miałeś wyłączone eko. I mnie pytasz jak robić przyrosty? 0_o

   Masz najlepszy przyrost na świecie w okresie 1,5 roku. Jeżeli odliczymy Twoje badanie co dostałeś spadasz na top2 (na top1 wchodzi Twój sojusznik silent).
   Dla mnie to hipokryzja. :fsmile:

   PW w grze? Brzmi jakbym zbrodnię popełniła ale proszę bardzo skopiuję:

   Czat
   PACZKAale cios [6:449:12]
   Dagusia 26.06.2019 06:52:05

   Jak 2 miechy temu starrk pisal w temacieo pożyczkach to jakos Ci to nie przeszkadzalo :Eeee
   Ktoś zwrócił mi uwagę na inną ciekawą rzecz że niektóre osoby same skupują deuter po minimal na swoich serwerach bez pożyczki. Tylko używają magicznego 2,5:1,5:1 - zamiast 'przelicznik minimalny'. :fsmile:
   Psychologia, "2,5:1,5:1" lepiej brzmi niż "minimalny".
  • 21 marca miałaś 21 % obu poziomów (28 + 29) astrofizyki.

   Koszt 28 i 29 poziomu:
   40 125 457 733
   80 250 915 467
   40 125 457 733

   40 125 457 733 / 3 = 13 375 152 578
   80 250 915 467 / 2 = 40 125 457 734
   13 375 152 578 + 40 125 457 734 + 40 125 457 733 = 93 626 068 045
   93 626 068 045 / 100 * 21 = 19 661 474 289
   93 626 068 045 - 19 661 474 289 = 73 964 593 756

   73 964 593 756 - tyle deuteru musiałaś zdobyć pomiędzy 21 marca a dniem ukończenia astrofizyki. Ile produkujesz deuteru w przeliczeniu miesięcznie? 10 kkk? 11 kkk?

   Nawet przyjmując tę drugą liczbę, zostaje zysk na poziomie 40 kkk deuteru. W ciągu trzech miesięcy. Żeby wypracować zysk na poziomie 1 kk deuteru, trzeba kupić po nowym minimalu 4 kk deuteru (za 6 kk kryształu, kupującemu deuter w kieszeni zostaje 2 kk kryształu, czyli 1 kk deuteru). Czyli w ciągu 3 miesięcy kupiłaś 160 kkk deuteru (licząc, że kupowałaś wyłącznie po minimalu). W sumie realne. Kiedyś pisałaś, że handel z paliwówkami to 0,x albo 1,x % Twojego handlu. Ciekawe jaki odsetek teraz zajmuje handel po przeliczniku minimalnym.

   Moderatora proszę o przeniesienie tego, jak i wcześniejszych postów dotyczących pierwszego astro 29 na uni o prędkości floty 1 w Polsce do działu, który lepiej pasuje, proponuję DiD U68.

   Lwica jest boska :)
  • 100% legalny push
   konto sprzedaje Ci 3kkk deuteru za 4.5kkk krysi a Ty opylasz to u handlarza za 6kkk i masz 1.5kkk na czysto. Jeszcze jak dodamy 72h na handel to się okazuje że nawet nie musisz mieć waluty żeby zapłacić.
   Lub płacisz 1:1 i dogadujesz się że oddasz kiedyś przy okazji. i jak GO nie zobaczy to masz piękny zysk.
   26x ST - 203325.51%

   UTaurus 13x ST - 61442.35%

   :top1: SOLO - 20927.25%

   :top1: ACS - 114710.17%

   Życzeń na ogame 3810
  • @buleon
   Nie wiesz ile miałam surowcow na koncie. :fsmile:

   @Bladeripper Returns
   Jeżeli płacisz po 1:1 to możesz w ogóle nie płacić. Tylko czy warto ryzykować? Dlaczego ktoś na serwerze miałby ryzykować dla Twojego zysku? Mówimy o normalnie grającym graczu.
   Może ktoś będzie chciał Ci pomóc ale raczej nie kosztem takich zabaw.

   Przy każdym handlu nie musisz mieć tych surowców. Nawet tych surowców nie musisz sprzedawać do handlarza tylko możesz innemu graczowi. 72h pozwalają na takie coś żeby obrócić surowcami w 2 wymianach.

   Nowe zasady gry pozwalają na kupowanie taniej i sprzedawanie drożej.
  • dobra dobra @ciap nie fochaj sie hah niech bedzie ze nawet ponad 3 mce ale jak to spakowalas wozilas jak mrozilas to sa ogromne kwoty . sam w tydzien mam pelne dtki tyle ze potrafie 500 farm dziennie odwiedzic ..ty nic nie farmisz na x1 tylko handel wiec ładnie Cię tam hołdują ... pokazałas ze masz monopol na dex zdobylas 16 planet najszybciej w historii tej gry majac 600 baniek pkt - astro to ponad 1/4 twojego konta ... strach sie bac jakie przyrosty teraz beda xd co 3 mce 1/4 konta to za rok mnie doganiasz.. czy na wale, czy nie na wale graty osiagniecia celu ... xd mazenie moje by wam podniesli flo na x5 i fuzja z wami ... alez bym złamał ten twoj monopol na paliwo ehh mazenia
   Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
   nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

  • Bladeripper Returns wrote:

   100% legalny push
   konto sprzedaje Ci 3kkk deuteru za 4.5kkk krysi a Ty opylasz to u handlarza za 6kkk i masz 1.5kkk na czysto.
   Handel. Zdradzę Ci sekret. Kup chleb w sklepie spożywczym. Właściciel sklepu kupił go taniej niż Ci sprzedał :) Okradł Cię, prawda? :) Całe życie Cię okradają :)

   Bladeripper Returns wrote:

   Jeszcze jak dodamy 72h na handel to się okazuje że nawet nie musisz mieć waluty żeby zapłacić.
   Wystarczy antymateria i magazyn, tak.

   Bladeripper Returns wrote:

   Lub płacisz 1:1 i dogadujesz się że oddasz kiedyś przy okazji. i jak GO nie zobaczy to masz piękny zysk.
   1:1? Nie polecam. Jeśli znajdziesz kogoś, kto Ci sprzeda po 1:1,5, to po prostu Twój zysk.

   Lwica jest boska :)
  • ale cios antynazista wrote:

   dobra dobra @ciap nie fochaj sie hah niech bedzie ze nawet ponad 3 mce ale jak to spakowalas wozilas jak mrozilas to sa ogromne kwoty . sam w tydzien mam pelne dtki tyle ze potrafie 500 farm dziennie odwiedzic ..ty nic nie farmisz na x1 tylko handel wiec ładnie Cię tam hołdują ...
   Ty chcesz wiedzieć jak zrobiłam astro czy oskarżasz mnie o coś? Bo już się pogubiłam.
   Jeżeli chcesz wiedzieć jak sobie poradziłam to chyba wybrałeś zły sposób.

   Ale chyba sam sobie już odpowiedziałeś - mroziłam surowce. :fsmile:
   I zdradzę Ci tajemnicę - surowce zwoziłam prawie 2 dni. Szkoda że dwa dni wcześniej była blokada ataków ale niestety nie pozwoliłaby mi zwieść wszystkiego w blokadzie ataków. Poświęcając dwa dni na zwózkę jednak mogłam zrobić to tylko w weekend. Ale mi się chciało spać.

   W drugiej cześć mówisz "handel". Wiesz że to trochę samemu sobie zaprzeczanie? Jeżeli ktoś ostatniego dnia wysłał mi dużo deuteru (żeby jednego dnia zrobić astro potrzeba 466.666.666.666 deuteru i na każde 100kk kupione dexu odkładamy 25kk dexu w przypadku handlu za kryształ i 16,6kk w przypadku handlu za deuter) to jakbym za te surowce zapłaciła mając mało ładowności? Pewnie zaraz napiszecie że nie zapłaciłam w ogóle. :E

   "niech bedzie ze nawet ponad 3 mce"
   Nie "niech będzie" bo brzmi to jakby nie było prawdą. Było a Ty nawet tego nie sprawdziłeś.


   strach sie bac jakie przyrosty teraz beda XD co 3 mce 1/4 konta to za rok mnie doganiasz..
   Przyrostów nigdy nie ocenia się w kwestii jednego miesiąca ponieważ ktoś może na coś zbierać. Tylko dłuższa perspektywa ma rację bytu.

   Teraz o paru faktach i liczbach.
   Na przestrzeni 1,5 roku (od 01.01.2018) na dobę miałeś 631.346 punktów więcej. Odliczając Twoje astro które dostałeś robisz 440.791 punktów więcej dziennie od 536 dni. O jakim Ty gonieniu mówisz? Przez ten okres 1,5 roku nic Cię nie dogoniłam, nawet nie utrzymała różnicy tylko uciekłeś mi na 236.264.456 punktów (nie licząc Twojego astro które dostałeś). Mało? To 31% wartości mojego konta.

   Żeby Cie dogonić musiałabym robić więcej niż Ty. 440kk punktów na dobę jest tak ogromną liczbą że nie wyobrażam sobie że robię więcej niż Ty. W sumie nie widzę też możliwości utrzymania takich przyrostów jak teraz. Przez 3 miesiące grałam intensywnie po 4-5h dziennie. I zwyczajnie mam dość. :fsmile:

   Może przestaniesz pisać rzeczy które nigdy nie będą mieć miejsca - nikt Cie nie dogoni jeżeli będziesz grać. Statystyki 1,5 roczne mówią że Twoja pozycja jest bezpieczna na top1. Z światowego top również nikt Ci nie zagraża i pewnie bardzo szybko zostaniesz top1 świata:


   topkrajserwernickpunktyprzyrost
   1fr159Overlord Zetta1.821.174.409370.926.059
   2pl117ale cios1.740.124.398845.946.794
   3en117W4R_MaChINE1.566.849.307597.856.833
   4br103Insan1.408.257.974733.974.863
   5pl117silent1.275.395.048769.902.669
   6pl117Majs1.272.577.903459.723.657
   7es117asenoc1.254.636.05838.986.512
   8it114Bace1.228.280.498542.546.268
   9pt103Proteus1.192.595.624392.348.703
   10es117Darkho1.186.077.105226.206.216
   11de115I am hated1.101.012.64111.905.099
   12de105Sir Fraenki1.045.170.250397.130.271
   13pl117zysq1.044.656.348448.842.727
   14de105NooB_ausser_Dienst1.035.306.603448.852.943
   15en117rs2 fletcher1.016.932.886308.667.158
   16fr159mr.jingle1.012.792.978134.224.674
   17pl117Mysle ze to koniec1.009.924.886329.657.469
   18fr159Carpect1.000.546.413184.471.220
   19nl107Alpatsjino974.823.689414.823.963
   20pl117THE_END961.170.135526.448.412
   21fr159Ghostface944.159.60527.548.118
   22pl117lucky 666940.823.698-2.002.432
   23pl117pl1931.331.696225.150.016
   24en117Shard929.367.109388.533.960
   25pl117Basko927.833.372358.006.087
   26fr159ToPolM920.991.6493.716.323
   27fr159Freezer918.442.14559.327.443
   28de105bye bye elektra914.402.592209.219.442
   29it114NarkotiK912.836.73323.271.838
   30fr131Dionysos897.133.647458.534.543   Nie wiem czy ten post nie powinien być w rekordach bo trochę tu jest o rekordach, statystykach itd.
   Zobaczymy pod koniec roku jak Cie dogoniłam.

   The post was edited 2 times, last by ciap ().

  • blokada atakow umozliwila ta akcje zapewne ... nie pije do ciebie ciap ... to tak dziwnie moze tylko wygladac heh ale ja to kupuje ... byle pilnujcie sie by czegos znowu nie spaprac z zasadami bo jakiś tu wał i tak mi pachnie w powietrzu ale kto sprytnemu zabroni ... graty raz jeszcze i fajna tabelka xd
   Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
   nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

  • ale cios antynazista wrote:

   blokada atakow umozliwila ta akcje zapewne ...
   Blokada ataków była do 19.06 8:00 a astro zostało kliknięte 22.06.
   Czyli Twoim zdaniem nie spałam kilka dni i pilnowałam surowców na moonie?
   Bo jeżeli dostałam sporo surowców bez ładowności to musiałam siedzieć kilka dni i tego pilnować jak nie mogłam wysłać na FS? Mogłam poświęcić jedną noc na zwózkę ale tylko jedną. Nie jestem robotem a innej osoby na konto w ramach zasiadania nie wpuściłabym. :fsmile:
   Blokada żadnego wpływu nie miała na robienie astro.
   Ja nawet jak jest blokada ataków robię FS na noc. Nie wiem po co ale robię. :fgrin:

   Możesz przestać szukać taniej sensacji?

   The post was edited 1 time, last by ciap ().

  • taa juz sie dawno pogubilem ... heh jak dla mnie majac 600 baniek pkt nie ma jak zamrozic nawet na 15 planetach 160kkk ... to bylo juz jakis czas temu moze nie pamietam .. ale wiem jak liczylem ze zrobienie 16 planety trwaloby rok z eko , a mialem wtedy jakies 1.2 pkt ... wiec zeby nie bylo nie wiem sensacji nikt w tym nie widzi z pewnoscia ... dla mnie i tak zagadka bo majac blokade atakow moglbys zwiezc bezproblemu w dobe ale jak to zamrozic ... nie pojete i te 3 mce XD ... tyralas ten czas? w jaki sposob farmiac na x1 cz\y kupujac dex? .. skup dexu sam sie prowadzi ale to spostrzezenie retoryczne i nie wiem czemuu za kolejny 3mce nie bedziesz miala kolejne 20%konta ... masz rekord jak nic, a ja nie musze wszystkiego wiedziec pozdrawiam
   Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
   nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

  • ale cios antynazista wrote:

   to bylo juz jakis czas temu moze nie pamietam .. ale wiem jak liczylem ze zrobienie 16 planety trwaloby rok z eko , a mialem wtedy jakies 1.2 pkt ...
   Eko 47/38/44 kosztuje 1kkk punktów. Daje na dobę 338kk deuteru. Astro kosztuje 93kkk czyli potrzeba 276 dni. Następna kopalnia najdroższa kosztuje 6,2kkk dexu czyli jesteś w stanie w samych kopalniach schomikować 94kkk deuteru. Pamiętaj że robiąc astro 28 + 29 jednego dnia tak naprawdę zwozisz surowce tylko na astro 29 ponieważ 28 klikasz wcześniej tylko jej nie kończysz. Więc potrzebujesz tylko 60kkk ładowności a masz 94kkk. :fsmile:

   Zestaw 45/36/42 kosztuje 452kk
   Zestaw 46/37/43 kosztuje 683kk
   Zestaw 47/38/44 kosztuje 1.031kk
   Jak widać niby tylko dwie kopalnie a punkty rosną ponad 2 razy. Wzrost eko między metal 45 a 47 jest dużo mniejszy.

   Jak widzę "zrobienie 16 planety trwaloby rok z eko" to trochę mi się chce śmiać. Przeliczając dex na metal wychodzi koszt 196kk punktów (deuteru z lvl 28 nie przeliczam bo zebrałeś go sam). W 1,5 zrobiłeś 743kk punkty (odliczając Twoje astro ;>) więc samodzielne zebranie astro 28+29 zajęłoby Ci 142 dni => 4,7 miesiąca. Prosta proporcja między Twoim przyrostem a czasem w którym ten przyrost uzyskałeś. Eko, ekiem ale nie grasz tylko eko jak widać z przyrostów więc nie przeliczaj tego na eko a na swoje realne zyski z gry.

   Ja swoje zbieranie obliczam na ok 6 miesięcy. :fsmile:

   Skończ już marudzić. x;
  • i patrz po 5 postach cos zrozumiec idzie jak to sie stalo ... moje wyliczenie bylo z eko, a farmie drugie tyle i z 15% z handlu wiec 142 dni to akurat proporcjonalnie rok z samego eko XD ... ale koncze marudzenie bo nie bede tego liczyl jestes lepsza w tabelki ja na to c\zasu nie mam .... jakbys miala te 1kkk w eko to wiem ze da sie zamrozic ale nie masz i ciezko mi to se wyobrazic skoro nawet w jakims srogim badaniu ani dexu ani krychy bo astro juz tam bylo ....
   ps fakt wychodzi na to ze nie 162 tylko 100 w 3 mce ... ehh co ta marycha z ludzmi robi .... trza ja czasem ograniczyc XD (tak mowe o sobie lol)
   Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
   nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

   The post was edited 1 time, last by ale cios antynazista ().