O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • buleon napisał(a):

      Team nie ma wpływu na handlarza surowców w grze, a zmiana proponowana przez Ciebie przy antyhandlarzu ustawionym na max 1:2:3 sprawia, że wracamy do punktu wyjścia.
      Czyli chcesz powiedziec ze nawet jesli przeliczniki w grze beda w przedziale 2.5-1.5-1 do 3-2-1 to u handlarza moge otrzymac przelicznik ponizej 2.5-1.5? Faktem jest ze juz i tak jest taki paradoks bo na przykladzie deuteru ktory chcielibysmy kupic to mozemy dostac ponizej 1. Wiec jesli zmienia sie widelki handlowe wg zasad gry to i u handlarza powinny obowiazywac takie. A juz na pewno nie powinno byc tak ze chcac kupic deuter mozemy dostac ponizej 1.... takze przeliczniki 2-1-1 do 2.5-1.5-1 bylyby jak najbardziej do zrealizowania rowniez z punktu handlarza. Wystarczy tam rowniez dac widelki w ktorych ma sie przelicznik zmiescic i juz. To raczej nie jest problem jesli sie chce.

      Shade napisał(a):

      Zgadza się, gracze mają prawo nie wiedzieć, że surowce pochodzą z darowizny/przetopionej floty/obrony. W takim przypadku dostaną wiadomość od GO o konieczności dosyłki na planetę operatora.
      aha iks de... sorry shade ale.... ja wrozka jestem? Z kuli wroze? A moze z fusow kawy sasiada ze wsi obok? Rozumiem ze chcecie zniwelowac pushe handlowe - fajnie! Ale wezcie pod uwage ze ja jako potencjalny nabywca dexu NIE MAM OBOWIAZKU pytac sprzedajacego skad on ma deuter bo nie chce bana dostac czy tez nie miec ani dexu ani surowcow za deuter. @Art prosze Cie wez idz w spokoju przemyslec to co chcecie wprowadzic. Bo jak ja mam bez zadnych obaw kupic od kogos, kogo nie znam, deuter (bo tylko to kupuje) skoro nie mam czasu checi podstaw czy wlasnie obowiazku wynajmowac detektywa albo chociaz z tej kuli wrozyc azeby dowiedziec sie skad taki gracz ma deuter.... kazdy mowi ze wprowadzenie stalego przelicznika zabije gre (choc uwazam ze bardziej polecialoby po kieszeniach niemiaszkow). Ale sytuacja jaka powstanie po wprowadzeniu takiej zmiany ze trzeba bedzie uwazac nawet z kim sie ma chec handlu zrobienia to juz w ogole zabije gre i chceci ludzi do gry. Moze kogos nie lubie i chcialabym go wsadzic na mine by odpoczal sobie tydzien albo sure stracil? Bylby to problem w wykonaniu? Ano NIE.


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Po pierwsze, w OGame normalną praktyką jest to, że są gracze którym się ufa i którym się nie ufa. Do tej pory chyba zadawałeś sobie sprawę z faktu, że w trakcie handlu możesz zostać oszukany [ktoś może nie wysłać surowców i jeśli jest niżej w statystykach, to nic z perspektywy zasad gry mu nie grozi]. W sojuszach funkcjonują krety, gracze wystawiają sobie wzajemnie innych graczy itd.
      Po drugie, w sytuacji gdy gracz postanowi spuszować innych graczy, to jeśli jego ofiary są nieświadome i dokonają z nim handlu, to nakaz dopłaty nie jest dużym obciążeniem. Po prostu kupili deuter w cenie handlarza, nie taniej. Takie sytuacje będą jednak marginesem, zapewniam.
      Po trzecie prawdziwy świat funkcjonuje dokładnie na tych samych zasadach - proponuję przekonać sąd, że 'nie masz obowiązku' pytać sprzedającego, skąd pochodzi telefon, który sprzedał Ci w okazyjnej cenie ;)
    • Avinashi napisał(a):

      Czyli chcesz powiedziec ze nawet jesli przeliczniki w grze beda w przedziale 2.5-1.5-1 do 3-2-1 to u handlarza moge otrzymac przelicznik ponizej 2.5-1.5?
      Tak właśnie będzie.

      Avinashi napisał(a):

      Faktem jest ze juz i tak jest taki paradoks bo na przykladzie deuteru ktory chcielibysmy kupic to mozemy dostac ponizej 1.
      1 to maksimum, które możesz dostać u handlarza za 2 kryształu lub 3 deuteru. Także kupować deuter bardziej się opłaca od graczy. Lepiej dać 1:1,8:2,8 niż 1:2,2:3,4 przykładowo.

      Avinashi napisał(a):

      Wiec jesli zmienia sie widelki handlowe wg zasad gry to i u handlarza powinny obowiazywac takie. A juz na pewno nie powinno byc tak ze chcac kupic deuter mozemy dostac ponizej 1.... takze przeliczniki 2-1-1 do 2.5-1.5-1 bylyby jak najbardziej do zrealizowania rowniez z punktu handlarza. Wystarczy tam rowniez dac widelki w ktorych ma sie przelicznik zmiescic i juz. To raczej nie jest problem jesli sie chce.
      Wymagałoby to zmian w grze, takich nie możemy zrobić w Polsce bez udziału twórców gry.


      Avinashi napisał(a):

      Ale wezcie pod uwage ze ja jako potencjalny nabywca dexu NIE MAM OBOWIAZKU pytac sprzedajacego skad on ma deuter bo nie chce bana dostac czy tez nie miec ani dexu ani surowcow za deuter.
      To JEST wzięte pod uwagę. Kupisz surowce nielegalnie, nie dostaniesz bana, tylko je odeślesz, masz zero zysku. Dlatego nikt nie będzie chciał pushować, bo sensu to nie ma. Jeśli grasz uczciwie, możesz kupować bez obaw.

      Avinashi napisał(a):

      Ale sytuacja jaka powstanie po wprowadzeniu takiej zmiany ze trzeba bedzie uwazac nawet z kim sie ma chec handlu zrobienia to juz w ogole zabije gre i chceci ludzi do gry.
      Uważać musi wyłącznie gracz słabszy.

      Lwica jest boska :)
    • a gdzie w poscie arta masz taki zapis ze bana doatanie tylko gracz slabszy? Bo ja nie widze a przeciez chodzi o uscislenie co jest a co nie jest dozwolone. No i wlasnie ani surowcow ani deuteru a jeszcze dodatkowo musialabym za SWOJ deuter odeslac surowce. No wiec jak mam sie nie obawiac jesli np dzis kupie deuter a moje nastepne logowanie bedzie za 3-4 dni? Ano juz nie bedzie logowania bo bedzie ban! Przeciez GO wpierw banuje a potem wyjasnia po tygodniu jak juz ban minie i nie ma juz czego wyjasniac.


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • buleon napisał(a):


      Avinashi napisał(a):

      Ale sytuacja jaka powstanie po wprowadzeniu takiej zmiany ze trzeba bedzie uwazac nawet z kim sie ma chec handlu zrobienia to juz w ogole zabije gre i chceci ludzi do gry.
      Uważać musi wyłącznie gracz słabszy.
      Czyli nikt już nie sprzeda dexu @ale cios antynazista możesz włączyć U.
    • Avinashi napisał(a):

      a gdzie w poscie arta masz taki zapis ze bana doatanie tylko gracz slabszy?
      Tutaj:

      Art napisał(a):

      Uzyskanie surowców od osoby, która pozyskała je z naruszeniem Zasad
      W momencie stwierdzenia przez Obsługę, że darowane surowce pochodzą z naruszenia Zasad (np. z pushu) otrzymane surowce muszą zostać zwrócone przez końcowego odbiorcę, nawet gdy zostały one otrzymane zgodnie z Zasadami (tzw. paserstwo).


      Avinashi napisał(a):

      No i wlasnie ani surowcow ani deuteru a jeszcze dodatkowo musialabym za SWOJ deuter odeslac surowce
      Jak słabsze konta wysyłają Ci surowce nieproszeni, to też musisz odesłać im lub na planetę administracji. I nikt o to pretensji nie ma. Jeśli wyślesz zwrot graczowi, to nie będziesz musiała odesłać całości deuteru, tylko wyrównać GO do przelicznika 1:2:3.


      Avinashi napisał(a):

      No wiec jak mam sie nie obawiac jesli np dzis kupie deuter a moje nastepne logowanie bedzie za 3-4 dni? Ano juz nie bedzie logowania bo bedzie ban! Przeciez GO wpierw banuje a potem wyjasnia po tygodniu jak juz ban minie i nie ma juz czego wyjasniac.
      3-4 dni bez urlopu? Mało realne. A jeśli jesteś na urlopie, to GO raczej bana za nieodesłanie nie da, skoro nie miałaś szansy odczytać jego wiadomości. Zresztą proponuję, żeby na odesłanie tego typu spraw był minimum tydzień. Jeśli ktoś siedział na urlopie i nie przeczytał, to i tak stracił tydzień wydobycia, czyli ukarał się sam.

      Marys napisał(a):

      Czyli nikt już nie sprzeda dexu @ale cios antynazista możesz włączyć U.
      Ja mu sprzedam! :E

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Jak słabsze konta wysyłają Ci surowce nieproszeni, to też musisz odesłać im lub na planetę administracji. I nikt o to pretensji nie ma.
      nie zdarzyło mi się, zeby kiedykolwiek słabszy gracz wysłał mi surowce bez mojej wiedzy/zgody (nie będące częscią handlu).

      buleon napisał(a):

      Jeśli wyślesz zwrot graczowi, to nie będziesz musiała odesłać całości deuteru, tylko wyrównać GO do przelicznika 1:2:3.
      O właśnie! Brawo mój Ty geniuszu! A więc teraz mi powiedz, kto na tym straci? Ja czy osobnik który sprzedał mi deuter "niewiadomego pochodzenia"? Odpowiedź sama się nasuwa. Ano JA! A dlaczego? Bo nie wywróżę sobie skąd osoba chcąca sprzedać mi deuter go ma, czy też po jakim przeliczniku go kupiła. Oferuje mi deuter po 2,5-1,5 - fajnie kupię chętnie. Ale w głowie pojawia się myśl, czy jednak nie kupię go koniec końców za 3-2 bo okaze się ze jednak taki gracz ma deuter z przetopu lub kupił go po 2,6-1,6... Poważnie myślałam że masz coś rozumu, ale chyba go zjadłeś...


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • [...]
      Za push może być również ukarany gracz, który:
      • Celowo składuje surowce na planetach, aby zezwolić na ich odbiór przez atak. - jeśli gracz słabszy atakuje gracza silniejszego, czy to także będzie traktowane push ?
      [...]
      • Wspiera silniejszego gracza surowcami w ramach "handlu" stosując niezrównoważone przeliczniki. - co to jest "handel" przy zastosowaniu niezrównoważonych przeliczników ? Rozumiem, że tylko taki wykraczający poza widełki 3:2:1-2.5:1.5:1 ?
      • Manipuluje przelicznikami handlowymi wykorzystując do tego funkcję Handlarza surowców za Antymaterię - co oznacza manipulowanie przelicznikami ? Czy kupowanie przez gracza silniejszego taniej (zgodnie z obowiązującymi przelicznikami) od słabszego a sprzedawania handlarzowi mieści się w powyższej definicji ?
      [...]
      • Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego. - hmm, to jest podstawa do dowolności interpretacji a nie jednoznaczność zasad, której kwestia także była przez niektórych podnoszona. Czy kwestia kupowania przez gracza silniejszego taniej a sprzedawania drożej innemu graczowi będącemu niżej, mieści się w powyższej definicji ? Przecież w końcu powyższe operacje ostatecznie przekładają sie na korzyści surowcowe od konta słabszego z powodu róznich kursowych.
      [...]



      Obostrzenia dotyczące handlu surowcami
      Handel surowcami musi zostać przeprowadzony z wykorzystaniem maksymalnego przelicznika surowców w następujących przypadkach:

      [...]
      • pozyskania surowców w ramach darowizny od silniejszego gracza - jeśli chcę zamienić darowane surowce u handlarza, to mam go klikać i wydawać antymaterię do momentu jak uzyskam przelicznik 3:2:1 ? A jeśli nie i oznaczałoby to tylko handel z innymi graczami - w takiej sytuacji mogę łamać tą zasadę na handlu z systemem za antymaterię ale z innym graczem już nie ? 0_o 0_o Poza tym, jeśli minimalny przelicznik zostaję podniesiony z 2:1:1 do 2:1.5:1 to i u handlarza także powinny nastąpić jakieś zmiany w algorytmie generowania przeliczników i ich zakresu podnoszące minimalne przeliczniki jakie można u niego uzyskac.


      [...]

      Uwaga, push obejmuje powyższe przypadki, jednakże nie jest do nich ograniczony. - Podobnie jak jeden z wyżej wspomnianych punktów - niejednoznaczny i dajacy prawo do dowolności interpretacji. To tak jakby w jakiejś ustawie wymienić na czym polegają oszustwa podatkowe oraz dać na sam koniec dopisek, że penalizacji podlegają wymienione przypadki ale nie są do nich ograniczone, i karać w zależności od widzimisię sędziego za coś nieujętego konkretnie w ustawie.
    • Avinashi napisał(a):

      O właśnie! Brawo mój Ty geniuszu! A więc teraz mi powiedz, kto na tym straci? Ja czy osobnik który sprzedał mi deuter "niewiadomego pochodzenia"? Odpowiedź sama się nasuwa. Ano JA! A dlaczego? Bo nie wywróżę sobie skąd osoba chcąca sprzedać mi deuter go ma, czy też po jakim przeliczniku go kupiła. Oferuje mi deuter po 2,5-1,5 - fajnie kupię chętnie. Ale w głowie pojawia się myśl, czy jednak nie kupię go koniec końców za 3-2 bo okaze się ze jednak taki gracz ma deuter z przetopu lub kupił go po 2,6-1,6... Poważnie myślałam że masz coś rozumu, ale chyba go zjadłeś...
      Co stracisz? Jednego slota i trochę deuteru na lot DT? A jak wyliczyłem, blokuje to jakieś 90 % dochodu z mojej sieci, czyli multikonta powinny odczuć to dość podobnie.

      Lwica jest boska :)
    • cytaty z @xyz_xyz

      Celowo składuje surowce na planetach, aby zezwolić na ich odbiór przez atak. - jeśli gracz słabszy atakuje gracza silniejszego, czy to także będzie traktowane push ?

      => działać będzie to na takiej samej zasadzie jak teraz, każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie.



      Wspiera silniejszego gracza surowcami w ramach "handlu" stosując niezrównoważone przeliczniki. - co to jest "handel" przy zastosowaniu niezrównoważonych przeliczników ? Rozumiem, że tylko taki wykraczający poza widełki 3:2:1-2.5:1.5:1 ?
      Manipuluje przelicznikami handlowymi wykorzystując do tego funkcję Handlarza surowców za Antymaterię - co oznacza manipulowanie przelicznikami ? Czy kupowanie przez gracza silniejszego taniej (zgodnie z obowiązującymi przelicznikami) od słabszego a sprzedawania handlarzowi mieści się w powyższej definicji ?

      => nie tylko, wystarczy że osoba niżej kupi deuter drożej i sprzeda osobie wyżej taniej niż kupiła. Zakazane będzie żeby osoba niżej traciła na handlu.
      zakazane będzie już żeby osoba z np. swojego eko kupiła deuter u handlarza po 3:2:1 i sprzedała ten deuter taniej.



      pozyskania surowców w ramach darowizny od silniejszego gracza - jeśli chcę zamienić darowane surowce u handlarza, to mam go klikać i wydawać antymaterię do momentu jak uzyskam przelicznik 3:2:1 ? A jeśli nie i oznaczałoby to tylko handel z innymi graczami - w takiej sytuacji mogę łamać tą zasadę na handlu z systemem za antymaterię ale z innym graczem już nie ? Poza tym, jeśli minimalny przelicznik zostaję podniesiony z 2:1:1 do 2:1.5:1 to i u handlarza także powinny nastąpić jakieś zmiany w algorytmie generowania przeliczników i ich zakresu podnoszące minimalne przeliczniki jakie można u niego uzyskac.

      => Chodzi o to że jeżeli dostaniesz od kogoś surowce to masz wydać je na swój rozwój.
      Np. dostajesz 600kk kryształu i nie wolno Ci kupić 250kk deuteru u handlarza/gracza i sprzedać ten deuter za 250kk kryształu. Jesteś stratny. Możesz jedynie przelicznik 3:2:1 użyć.


      Czyli w ogólnym opisie nie możesz być stratnym na handlu. Nie ważne z kim handlujesz czy to gracz czy handlarz. Jeżeli grasz normalnie to zależy Ci na rozwoju więc nie kupujesz surowców drogo żeby je zaraz tanio sprzedać. Prawda?


      Swoją drogą: Użytkownik od 11 Kwi 2019
      Widzę że ktoś tajniacko ma pytania :E
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Ty serio nie rozumiesz... SUROWCE TRACĘ!! Jeśli ktoś zaoferuje mi deuter po 2,5-1,5 a nagle okaże się ze muszę do GO dosłać po 0.5 więcej metalu i kryształu to o ile przy 50kk dexu są to śmieciowe ilości o tyle przy 500kk już robi różnicę. No jasniej się chyba już nie da


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      Ty serio nie rozumiesz... SUROWCE TRACĘ!! Jeśli ktoś zaoferuje mi deuter po 2,5-1,5 a nagle okaże się ze muszę do GO dosłać po 0.5 więcej metalu i kryształu to o ile przy 50kk dexu są to śmieciowe ilości o tyle przy 500kk już robi różnicę. No jasniej się chyba już nie da
      To handluj tylko z zaufanymi :)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • No właśnie @ciap o to mi chodzi. Strach będzie handlować z kimś kogo się nie zna. Czyli w jakimś stopniu zabije się w ten sposób handel między ludźmi. Albo powstanie więcej konto deuterowych ot co.


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      Ty serio nie rozumiesz... SUROWCE TRACĘ!! Jeśli ktoś zaoferuje mi deuter po 2,5-1,5 a nagle okaże się ze muszę do GO dosłać po 0.5 więcej metalu i kryształu to o ile przy 50kk dexu są to śmieciowe ilości o tyle przy 500kk już robi różnicę. No jasniej się chyba już nie da
      Tracisz zysk z tego handlu. Zysk z potencjalnego pushu. Czyli nie tracisz, bo deuter jest wart maksymalnie 1:2:3.

      Lwica jest boska :)
    • ,,Po drugie, w sytuacji gdy gracz postanowi spuszować innych graczy, to jeśli jego ofiary są nieświadome i dokonają z nim handlu, to nakaz dopłaty nie jest dużym obciążeniem. Po prostu kupili deuter w cenie handlarza, nie taniej. Takie sytuacje będą jednak marginesem, zapewniam"

      odsyłkę ma odesłać ten co dostał surowce od silniejszego czy ten co kupił nie wiedząc o tym ?? jeżeli ten co kupił to dlaczego ?? nie jego wina

      ,,Jeżeli grasz normalnie to zależy Ci na rozwoju więc nie kupujesz surowców drogo żeby je zaraz tanio sprzedać. Prawda?"

      no ale można przecież kupić taniej żeby sprzedać drożej, skoro pisze ktoś do mnie czy chce kupić deuter on proponuje przelicznik 2;6;1;6;1 ok zgadzam się i przypuśćmy napisze osoba trzecia do mnie czy mam na sprzedaż i sam zaproponuje wyższy przelicznik to wiadomo że się zgodzę skoro moge na tym zarobić i to jest uczciwe
    • Black Prophercy napisał(a):

      odsyłkę ma odesłać ten co dostał surowce od silniejszego czy ten co kupił nie wiedząc o tym ?? jeżeli ten co kupił to dlaczego ?? nie jego wina
      Ten, co kupił, bo jak nie odeśle, to konto z TOP ściągnie 20 innych kont, będą zsyłać na słabe, które będzie handlować po minimalu z kontem z TOP. Oczywiście konto TOP będzie zupełnie nieświadome procederu, więc ukarać go nie można, ale można pozbawić zysku.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      Ty serio nie rozumiesz... SUROWCE TRACĘ!! Jeśli ktoś zaoferuje mi deuter po 2,5-1,5 a nagle okaże się ze muszę do GO dosłać po 0.5 więcej metalu i kryształu to o ile przy 50kk dexu są to śmieciowe ilości o tyle przy 500kk już robi różnicę. No jasniej się chyba już nie da
      Tracisz zysk z tego handlu. Zysk z potencjalnego pushu. Czyli nie tracisz, bo deuter jest wart maksymalnie 1:2:3.
      z POTENCJALNEGO!! Chłopie ale skąd ja mam wiedzieć czy deuter który mi ktoś oferuje nie pochodzi z przetopionej floty albo czegoś? Dostaję ofertę kupna po 2,5-1,5 więc kupuję, więc z jakiej racji mam następnie dosyłać surowce za ten deuter do GO bo ten stwierdzi tak o z dupy ze deuter pochodzi z floty albo został kupiony drozej a mnie zaoferowany taniej


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Proponuję przy tych nowych interpretacjach podać przykłady, to powinno ułatwić zrozumienie, bo faktycznie pierwsze czytanie stwarza wiele pytań i wątpliwości a nie każdy trafi na ten temat ;).
      Ogólnie zmiana na plus, zastanawia mnie tylko co w przypadku gdy np. na koncie zostanie przetopiona flota i konto pójdzie na urlop, a dopiero po miesiącu czy dwóch zamieni surowce na deuter (handarzem lub kupi drogo od innego gracza) i znowu po następnym miesiącu sprzeda ten deuter po minimalu silniejszemu graczowi? Operator będzie w stanie sprawdzić że tak właśnie było?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Selene ().

    • Black Prophercy napisał(a):

      no ale można przecież kupić taniej żeby sprzedać drożej, skoro pisze ktoś do mnie czy chce kupić deuter on proponuje przelicznik 2;6;1;6;1 ok zgadzam się i przypuśćmy napisze osoba trzecia do mnie czy mam na sprzedaż i sam zaproponuje wyższy przelicznik to wiadomo że się zgodzę skoro moge na tym zarobić i to jest uczciwe
      wg nas tak, ale wg nowych zasad jakie chcą wprowadzić, będzie to push i Ty dostaniesz bana, a osoba która kupiła od Ciebie ten deuter po np 2,7-1,7 będzie musiał dostać na planetę GO surowce wyrównujące do przelicznika 3-2.
      Wiesz zarobek na płatnym handlarzu jest cacy, ale zarobek na sojuszniku koledze czy kogoś takiego :D


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • ciap napisał(a):

      => Chodzi o to że jeżeli dostaniesz od kogoś surowce to masz wydać je na swój rozwój.
      Np. dostajesz 600kk kryształu i nie wolno Ci kupić 250kk deuteru u handlarza/gracza i sprzedać ten deuter za 250kk kryształu. Jesteś stratny. Możesz jedynie przelicznik 3:2:1 użyć.


      Czyli w ogólnym opisie nie możesz być stratnym na handlu. Nie ważne z kim handlujesz czy to gracz czy handlarz. Jeżeli grasz normalnie to zależy Ci na rozwoju więc nie kupujesz surowców drogo żeby je zaraz tanio sprzedać. Prawda?


      Swoją drogą: Użytkownik od 11 Kwi 2019
      Widzę że ktoś tajniacko ma pytania
      Jak wcześniej ktoś nie miał potrzeby mieć konta na forum a teraz chce zabrać głos w dyskusji, to coś dziwnego, że się rejestruje ?

      Czyli muszę uzysać u handlarza antymateryjnego przelicznik 3:2:1 aby móc legalnie zamienić darowane surowce na inny surowiec, którego mi brakuje ?

      Gdy planuję handel, powinienem prowadzić dodatkową księgowość, dzięki której zewidencjonuję: deuter uzyskany w wyniku własnego wydobycia, darowizn, farmienia, handlu z innymi graczami z uwzględnieniem przeliczników jakie używałem i do jakich ilości i na podstawie tych danych wyliczać sobie co, za ile i u kogo mogę kupić/sprzedać ? Czy też może gra zostanei wyposazona w dodatkowe funkcjonalności ułatwiające takie analizy ? Przecież to jakiś obłęd ... :quasi:
    • Selene napisał(a):

      Ogólnie zmiana na plus, zastanawia mnie tylko co w przypadku gdy np. na koncie zostanie przetopiona flota i konto pójdzie na urlop, a dopiero po miesiącu czy dwóch zamieni surowce na deuter (handarzem lub kupi drogo od innego gracza) i znowu po następnym miesiącu sprzeda ten deuter po minimalu silniejszemu graczowi? Operator będzie w stanie sprawdzić że tak właśnie było?
      jak zobaczysz że ktoś przetapia to zaraz zgłaszaj ;p

      xyz_xyz napisał(a):

      Czyli muszę uzysać u handlarza antymateryjnego przelicznik 3:2:1 aby móc legalnie zamienić darowane surowce na inny surowiec, którego mi brakuje ?
      Jedna zasada: Nie sprzedawaj taniej niż kupujesz i cały problem z głowy.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Avinashi napisał(a):

      z POTENCJALNEGO!! Chłopie ale skąd ja mam wiedzieć czy deuter który mi ktoś oferuje nie pochodzi z przetopionej floty albo czegoś? Dostaję ofertę kupna po 2,5-1,5 więc kupuję, więc z jakiej racji mam następnie dosyłać surowce za ten deuter do GO bo ten stwierdzi tak o z dupy ze deuter pochodzi z floty albo został kupiony drozej a mnie zaoferowany taniej
      Tego wiedzieć nie będziesz. Dlatego nie dostaniesz bana. Gdyby pozwolono Ci zachować surowce, push stałby się faktem.

      Selene napisał(a):

      Ogólnie zmiana na plus, zastanawia mnie tylko co w przypadku gdy np. na koncie zostanie przetopiona flota i konto pójdzie na urlop, a dopiero po miesiącu czy dwóch zamieni surowce na deuter (handarzem lub kupi drogo od innego gracza) i znowu po następnym miesiącu sprzeda ten deuter silniejszemu graczowi? Operator będzie w stanie sprawdzić że tak właśnie było?
      Trzeba zgłaszać spadki punktowe, gdzie nie widać było zmian w zniszczonych po żadnej stronie. Generalnie każdy większy spadek bez wstawionego ST warto zgłosić.

      Avinashi napisał(a):

      wg nas tak, ale wg nowych zasad jakie chcą wprowadzić, będzie to push i Ty dostaniesz bana, a osoba która kupiła od Ciebie ten deuter po np 2,7-1,7 będzie musiał dostać na planetę GO surowce wyrównujące do przelicznika 3-2.
      Błąd. Jeśli gracz A sprzedaje deuter z przetopionej floty po 1:1,5 graczowi B, który sprzedaje go z zyskiem (po 1:2:3) graczowi C, to gracz A dostaje bana. Gracz B odsyła surowce, gracz C bez zmian.
      Jeśli gracz A sprzedaje deuter z przetopionej floty po 1:1,5 graczowi B, który sprzedaje go z zyskiem (po 1:1,8) graczowi C, to:
      - gracz A dostaje bana
      - gracz B odsyła zysk (0,3)
      - gracz C odsyła różnicę pomiędzy ceną zakupu a maksymalnym przelicznikiem (w tym wypadku 0,2).

      W każdym bądź razie gracz B bana nie dostaje, jeśli kupuje, by sprzedać z zyskiem.


      xyz_xyz napisał(a):

      Czyli muszę uzysać u handlarza antymateryjnego przelicznik 3:2:1 aby móc legalnie zamienić darowane surowce na inny surowiec, którego mi brakuje ?
      Nie, dopóki surowca, który kupisz u antyhandlarza, nie będziesz próbował sprzedać taniej silniejszemu graczowi.

      Lwica jest boska :)
    • To ja jeszcze wtrące. Skoro idziemy tym tokiem rozumowania co Avinashi (i ją popieram bo pewne założenia tych pomysłów są z d**py) to w takim układzie handlarz antymaterią powinien odsyłać też na planete GO jak kupi surke z paserstwa, tak?? xD

      Te zasady to bzdura na kółkach - są niedopracowane, niejasne i zostawiają duże pole do ewentualnych przekrętów "po znajomości". Dlaczego to użytkownicy mają odpowiadać za błędne konstrukcje w grze? A kiedyś wystarczyło że było ryzyko dostania bana na 30 czy tam 40 lat :) I sprawa załatwiona. Ale pazerność GF była ważniejsza, prawda??
    • xyz_xyz napisał(a):

      Minie tydzień, zgromadzę dodatkowo surowce z farmingów, złomowania, wydobycia. Planując handel będę zmuszony wyliczyć sobie ile mogę sprzedać po 3:2:1 a ile taniej. Super.
      No, jasne. Zamieniałeś antyhandlarzem surowce, bo Ci brakowało, na tydzień przed ich użyciem?

      Black Prophercy napisał(a):

      a dlaczego takim problemem jest wprowadzenie jednego przelicznika?? czemu miało by to grę zniszczyć ? bo nie przyda się handlarz i spadki z kupowania anty spadną ? bo pusherzy przestana kombinować i dojne krowy odejdą ? ( póki oczywiście nie wymyślą jak to obejść
      Bo spadki z kupowania antymaterii spadną. Bo górnicy wyprodukują więcej deuteru niż kryształu, będzie problem ze sprzedażą czegoś, co GF przed chwilą promowało, znosząc ograniczenia w relokacji planet.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Black Prophercy napisał(a):

      i weź tu miej przyjemność z gry i relaks jak same problemy i ciągle coś
      Weź tu miej przyjemność z gry, kiedy grasz jak szalony, a ktoś przetopi kupione konto i bez większego problemu odjeżdża Ci w statystykach, stając się celem nie do złapania.

      tweeze napisał(a):

      Te zasady to bzdura na kółkach - są niedopracowane, niejasne i zostawiają duże pole do ewentualnych przekrętów "po znajomości". Dlaczego to użytkownicy mają odpowiadać za błędne konstrukcje w grze? A kiedyś wystarczyło że było ryzyko dostania bana na 30 czy tam 40 lat I sprawa załatwiona. Ale pazerność GF była ważniejsza, prawda??
      A konkretniej można prosić? Gdzie jest pole do przekrętów?

      Ktoś już wcześniej zauważył - generalnie proponuje graczowi handel z jakiegoś konta "rybki" - wymieniam mu dex z przekrętu i on jest w plecy w różnicy na przeliczniku do maximum czyli nawet 0,5:0,5:1. Utrzymujecie że to nieprawda bo "normalnie powinien kupić po 3:2:1" wg was. Ale także mógł z legalnego źródła po nowym minimalu prawda? Więc jest w plecy.
      A że moje konto "rybka" dostanie bana - trudno :)

      To tylko jedna sytuacja bez udziału "służb wyższych" które też mogą namieszać mając tak ogromne pole do interpretacji. Na dobrą sprawę wystarczy że się kogoś nie lubi :)


      W dodatku zasady się wzajemnie wykluczają (patrz mój argument to antyhandlarza). Skoro on nie musi to czemu my - gracze musimy?

      I generalnie nie chodzi mi tu o to żeby to nie weszło - mi nawet pasuje bo będzie można dex drożej sprzedać :) Raczej chodzi o to że ktoś chce nam obrzydzić grę.
    • Avinashi napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      Ty serio nie rozumiesz... SUROWCE TRACĘ!! Jeśli ktoś zaoferuje mi deuter po 2,5-1,5 a nagle okaże się ze muszę do GO dosłać po 0.5 więcej metalu i kryształu to o ile przy 50kk dexu są to śmieciowe ilości o tyle przy 500kk już robi różnicę. No jasniej się chyba już nie da
      Tracisz zysk z tego handlu. Zysk z potencjalnego pushu. Czyli nie tracisz, bo deuter jest wart maksymalnie 1:2:3.
      z POTENCJALNEGO!! Chłopie ale skąd ja mam wiedzieć czy deuter który mi ktoś oferuje nie pochodzi z przetopionej floty albo czegoś? Dostaję ofertę kupna po 2,5-1,5 więc kupuję, więc z jakiej racji mam następnie dosyłać surowce za ten deuter do GO bo ten stwierdzi tak o z dupy ze deuter pochodzi z floty albo został kupiony drozej a mnie zaoferowany taniej
      to marginalny problem , kupuj sobie od tych co dotychczas co za problem.
      tak samo beczysz jak byl proponowany staly przelicznik - kazdy kto nie chcial stalego przleicznika jest spekulantem lub wogole nie rozumie problemu.
      nie pasuje CI to kupuj po 3;2;1 - nic nie bedziesz musiala odsylac :E
      pisalas ze nikt ci nigdy surowcow nie wyslal - widocznie lubia was na serwie , otoz taka praktyka jest czesta .
      robisz fsa idziesz lulu wysylaja ci jakies pasciarskie konta po 3.1 kk metalu 2.3 kk krisu i 1.995 deuteru nie zauwazysz tego bo bedzie Cie pol uni skanowac
      i nadgorliwe GO blokuje ci konto banem za pusz.

      Avinashi napisał(a):

      Black Prophercy napisał(a):

      no ale można przecież kupić taniej żeby sprzedać drożej, skoro pisze ktoś do mnie czy chce kupić deuter on proponuje przelicznik 2;6;1;6;1 ok zgadzam się i przypuśćmy napisze osoba trzecia do mnie czy mam na sprzedaż i sam zaproponuje wyższy przelicznik to wiadomo że się zgodzę skoro moge na tym zarobić i to jest uczciwe
      wg nas tak, ale wg nowych zasad jakie chcą wprowadzić, będzie to push i Ty dostaniesz bana, a osoba która kupiła od Ciebie ten deuter po np 2,7-1,7 będzie musiał dostać na planetę GO surowce wyrównujące do przelicznika 3-2.Wiesz zarobek na płatnym handlarzu jest cacy, ale zarobek na sojuszniku koledze czy kogoś takiego :D
      czego znowu tu nie rozumiesz? i wprowadzasz ludzi w blad
      moze najpierw przeczytaj co jest napisane a potem jeszcze z 10 razy to w koncu zalapiesz.
      GDZIE CI PISZE ZE NIE MOZESZ ZYSKIWAC NA HANDLU .
      mozesz kupic po 2.6 1.6;1 i mozesz sprzedac DROZEJ .
      kumasz czy dalej z tym masz ciezko :E


      zmiany minimala na 2.5;1.5;1 - tylko o polowe zmniejsza zyski multikonciarzy typu majs.
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:
    • tweeze napisał(a):

      Ktoś już wcześniej zauważył - generalnie proponuje graczowi handel z jakiegoś konta "rybki" - wymieniam mu dex z przekrętu i on jest w plecy w różnicy na przeliczniku do maximum czyli nawet 0,5:0,5:1. Utrzymujecie że to nieprawda bo "normalnie powinien kupić po 3:2:1" wg was. Ale także mógł z legalnego źródła po nowym minimalu prawda? Więc jest w plecy.
      A że moje konto "rybka" dostanie bana - trudno
      Nie jest w plecy, tylko jest na zero. Byłby do przodu, gdyby handlował legalnie. To jak z kupnem kradzionego samochodu. Możesz nie wiedzieć, że auto jest kradzione. Ale i tak mogą Ci je zabrać.

      tweeze napisał(a):

      W dodatku zasady się wzajemnie wykluczają (patrz mój argument to antyhandlarza). Skoro on nie musi to czemu my - gracze musimy?
      To tak poważnie czy szukasz dziury w całym? Antyhandlarz nie jest graczem, tylko opcją premium.

      tweeze napisał(a):

      I generalnie nie chodzi mi tu o to żeby to nie weszło - mi nawet pasuje bo będzie można dex drożej sprzedać Raczej chodzi o to że ktoś chce nam obrzydzić grę.
      Podziękuj kolegom z multikontami.


      Whisky napisał(a):

      zmiany minimala na 2.5;1.5;1 - tylko o polowe zmniejsza zyski multikonciarzy typu majs.
      Sama zmiana to 50 %, zakaz przetopu innych surowców lub skupowania deuteru od innych graczy po zawyżonym przeliczniku to następne 40 %. Także zostaje tylko margines.

      Lwica jest boska :)