Zwiększenie ekonomii.

  • Draconis napisał(a):

    Skoro ta ankieta jest wyłącznie twoją inwencją @Art to możliwe jest również że GF nie weźmie pod uwagę jej wyników i tak może nas wcisnąć na wyższe obroty z ekonomią
    W przypadku planów do ewentualnej UF jest to możliwe. Pożyjemy zobaczymy. Jakiś tam wpływ na to chyba mam ;)
    A ankieta to mój pomysł i moja realizacja, skoro nie przekażę Waszej woli zmiany prędkości ECO to jak mogłoby się coś teraz zmienić ;)
  • Wyniki ankiety - porażka. Pomijam już prędkości. Najgorsze, że u nas i na U68 wyszły różne prędkości.
    Jak to się ma do ewentualnego łączenia w przyszłości? Albo nam zamyka taką opcję albo wrzucą nas do speed uni.

    @Art
    Teraz to łatwo się każdemu wymądrzać co można było zrobić lepiej. Tak czy inaczej nie można Ci zarzucić złych intencji. Wypada podziękować za zaangażowanie i podjęte działania.
    ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
    ilość zwycięskich RW - prawie 0
    skill - 0
  • C H O J N Y napisał(a):

    Fajnie grać na Nekkarze :) dzięki za głosowanie, jakże odmienne niż na u68 :D
    Najwyraźniej u Nas grają bardziej ogarnięci ludzie 8-) albo po prostu mniejsza agitka Ciapki była ;P
    Sory ale to sie okaze przy kolejnym uni fusion, teraz za wcześnie na ocene bym powiedział ;)

    a to że ktoś pisze do kogoś na pw to chyba normalne? nie normalne jest wtedy jeśli ta 2 osoba wykonuje wszystko w ciemno, ale nie możesz wiedzieć kim byli odbiorcy pw od Ciap i jakie mają IQ, więc nie oceniaj czegoś czego nie wiesz
  • C H O J N Y napisał(a):

    Najwyraźniej u Nas grają bardziej ogarnięci ludzie albo po prostu mniejsza agitka Ciapki była
    no jasne wiadomość rozsyłana po graczach hurtem na pw :D


    ( nick zachowam nie chcę zniesławiać gracza) 12.12.2017 17:18:52 czesc,

    • nie wiem czy widziales, ale pojawila sie ankieta co do zmiany predkosci na naszym uni. Obawiam sie, ze myslenie pokroju "bede mial wiecej surki jak podniosa predkosc" jednak wezmie gore wsrod graczy.
      Predzej czy pozniej jednak dojdzie do kolejnego laczenia uniwersow i jesli bedziemi mieli podniesona predkosc eko to juz nie bedzie szansy na laczenie z uni x1, tylko prawdopodobnie rzuca nas do uni, ktore od samego startu mialy podwyzszona predkosc. Malo tego, takie uniwersa rowniez maja i modyfikacje predkosci flot i wtedy rowniez z automatu u nas zostanie podniesiona predkosc floty. Dlatego aktualne podniesienie szybkosci eko moze byc dopiero poczatkiem rozwalania klasycznej konfiguracji uniwersum.
      Trzeba miec na uwadze rowniez, ze kazdy gracz ma taki sam glos, nawet ten z top2000, ktory dzisiaj zaglosuje za zmiana predkosci, a za miesiac juz nie bedzie pamietal ze gral na Nekkarze, a my pozostaniemy z jakas debilna predkoscia.
      Jedyna szansa na obronienie starego porzadku uni (predkosci x1) jest zmobilizowanie jak najwiekszej grupy ludzi, zeby zaglosowali przeciw zmianie.
      Moge na Ciebie liczyc? Podzialasz wsrod swoich znajomych i sojusznikow?
  • Sory ale to sie okaze przy kolejnym uni fusion, teraz za wcześnie na ocene bym powiedział


    a to że ktoś pisze do kogoś na pw to chyba normalne? nie normalne jest wtedy jeśli ta 2 osoba wykonuje wszystko w ciemno, ale nie możesz wiedzieć kim byli odbiorcy pw od Ciap i jakie mają IQ, więc nie oceniaj czegoś czego nie wiesz

    Wyobraź sobie niewyobrażalne czyli, że mam konto na u68 i dostałem pw, i wyobraź sobie, że mam większe IQ od Ciebie :P wiem niewyobrażalne :quasi:


    Kobieta jest jak litr wódki - za dużo dla jednego - za mało dla dwóch :P
  • C H O J N Y napisał(a):

    Sory ale to sie okaze przy kolejnym uni fusion, teraz za wcześnie na ocene bym powiedział


    a to że ktoś pisze do kogoś na pw to chyba normalne? nie normalne jest wtedy jeśli ta 2 osoba wykonuje wszystko w ciemno, ale nie możesz wiedzieć kim byli odbiorcy pw od Ciap i jakie mają IQ, więc nie oceniaj czegoś czego nie wiesz

    Wyobraź sobie niewyobrażalne czyli, że mam konto na u68 i dostałem pw, i wyobraź sobie, że mam większe IQ od Ciebie :P wiem niewyobrażalne :quasi:
    możliwe nie przecze co do IQ ale jeśli podziałała na ciebie agitacja Ciap to jednak nadal za niskie
  • @C H O J N Y jest spoko juz po wyborach mnie żadne pw nie nakłoni do niesamodzielnego myślenia :D po prostu pokazałem ci że ankieta też była kokietowana za x1 na Nekkarze i to nie był mój znajomy co wysłał mi pw ale obca osoba i to hurtem po całej uni

    osobiście to popieram wybory graczy na każdej uni i tak powinno zostać a powinniśmy teraz naciskać na UF i wtedy doprowadzić do dwóch uni docelowych na x5 i x1 wtedy z u68 i z Nekkaru ludzie by emigrowali zgodnie z własna wolą gry na prędkości eco
  • ^ZemstA^ napisał(a):

    C H O J N Y napisał(a):

    Sory ale to sie okaze przy kolejnym uni fusion, teraz za wcześnie na ocene bym powiedział


    a to że ktoś pisze do kogoś na pw to chyba normalne? nie normalne jest wtedy jeśli ta 2 osoba wykonuje wszystko w ciemno, ale nie możesz wiedzieć kim byli odbiorcy pw od Ciap i jakie mają IQ, więc nie oceniaj czegoś czego nie wiesz

    Wyobraź sobie niewyobrażalne czyli, że mam konto na u68 i dostałem pw, i wyobraź sobie, że mam większe IQ od Ciebie :P wiem niewyobrażalne :quasi:
    możliwe nie przecze co do IQ ale jeśli podziałała na ciebie agitacja Ciap to jednak nadal za niskie
    jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział jak podziałała.. ewentualnie sprawdził mój pierwszy post w tym temacie ;)

    @FILU zgadza się też dostałem takie pw i o dziwo pisał to górnik :)
    ale i tu była agitka Ciapki i Draconis


    Kobieta jest jak litr wódki - za dużo dla jednego - za mało dla dwóch :P
  • Ja twierdze ze wygrał zdrowy rozsądek, gracze którzy chca pograc sobie na speed uni zapraszam na uni Yildu bedzie mozna pograć 3 miesiace i wrzucic urlop bo akurat gra sie znudziła, a inni niech ciagna ten wozek....
    Speed Uni to dolek do tego aby postawić nad nim krzyzyk . Postarajmy sie szukac merytorycznych rozwiazan a nie stosowac proste srodki do tego aby ta gra nabrała nowego znaczenia. Speed uni tym rozwiazaniem nie jest.

    Brak kaca .... Jutro praca
  • C H O J N Y napisał(a):

    jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział jak podziałała.. ewentualnie sprawdził mój pierwszy post w tym temacie ;)
    @FILU zgadza się też dostałem takie pw i o dziwo pisał to górnik :)
    ale i tu była agitka Ciapki i Draconis
    sory ale w twojej wypowiedzi stawiasz się nad innymi, uważasz się za mądrzejszego że wiesz- wybrałeś lepiej, a na wertowanie całego tematu szkoda mi czasu, ale żeby było jasne nie mam na celu kłócić się z kimkolwiek a wyjaśnić że jeszcze nic nie wiadomo. dziękuje bez odbioru, powodzenia dal was
  • SUNSHINEuniNEKKAR napisał(a):

    C H O J N Y napisał(a):

    Fajnie grać na Nekkarze :) dzięki za głosowanie, jakże odmienne niż na u68 :D
    Najwyraźniej u Nas grają bardziej ogarnięci ludzie 8-) albo po prostu mniejsza agitka Ciapki była ;P
    Bo chłopaki z Nekkar maja większe jaja,hehe
    o zgrozo pisząc tak miałeś świadomość że obrażasz dużo graczy u was na uni i spora część na u68 a ja słyszałem inne stwierdzenie tego co napisałeś i chyba w pełni znaczeniu tego zdania to w orginale brzmi "nie mieliście jaj by się tego podjąć" więc nie nie obrażaj woli graczy takim zachowaniem
  • FILU napisał(a):

    SUNSHINEuniNEKKAR napisał(a):

    C H O J N Y napisał(a):

    Fajnie grać na Nekkarze :) dzięki za głosowanie, jakże odmienne niż na u68 :D
    Najwyraźniej u Nas grają bardziej ogarnięci ludzie 8-) albo po prostu mniejsza agitka Ciapki była ;P
    Bo chłopaki z Nekkar maja większe jaja,hehe
    o zgrozo pisząc tak miałeś świadomość że obrażasz dużo graczy u was na uni i spora część na u68 a ja słyszałem inne stwierdzenie tego co napisałeś i chyba w pełni znaczeniu tego zdania to w orginale brzmi "nie mieliście jaj by się tego podjąć" więc nie nie obrażaj woli graczy takim zachowaniem
    to wolny kraj Panie @FILU , nie obracaj kota ogonem.
    Mamy mózgi i wiemy co mogło być dalej po podniesieniu prędkości eko / potem łączenie ze speed flota uni
    -w ogóle co Ty robisz na temacie dla Nekkar?Masz konto na Nekkar?
    Zresztą z gimbazą nie dyskutuje się,kłapiecie szczekaczkami na did 68 na 14 stron u nas graja weterani zaledwie 3 strony bez kłapania,dywagacji co by było gdyby było...Jak @C H O J N Y napisał-u nas graja bardziej rozgarnięci gracze i miał świętą rację.A u Was na uni 68 jakaś mafia gimbusów typu Calipso i ty którzy za wszelka cenę chcą udowodnić swoją rację..-kłapiecie jak małe ratlerki, jak ktoś na did 68 już napisał kto sobie poradzi ten sobie poradzi.Reszta będzie ujadać.Jak psina się boi to i szczeka.
    WPIS z DID 68:

    Caterpillar napisał(a):

    kiedy wchodzi x5 ??

    bo chcę zabijać :D:D:D

    jak czytam wypociny co po niektórych to aż mi szpik wary tnie :D:D:D

    boją się że ich zniszczę :D:D
    Boicie się tego ?[co po niektórzy-największe szczekaczki]
    Dlatego kłapiecie na 14 stron jak piesek spłoszony nie wiedzący w którą stronę spierdzielać.
    Skoro masz parcie , ADHD, pomysłów i do przemowy, interpelacji itd. to napisz ticket do Gameforge że chcesz być adminem czy tam cokolwiek w czym się spełnisz...Razem z Calipso bardzo dużo macie do napisania, Calipso na dodatek kłamie jak prawdziwy polityk ze skóry i kości .Żenada , kłamią i chachmęcą .

    Post był edytowany 8 razy, ostatnio przez SUNSHINEuniNEKKAR ().

  • Jak już ktoś napisał, podniesienie speed eko nie wnosi nic oprócz taktowania serwera. Stare konta będą miały takie samo wydobycie jak wcześniej, tak samo słabsze, tyle tylko że cyferek będzie więcej. Osobiście, jeśli speed się zwiększy zapewne zakończę przygodę z ogame, tak jak kilka lat temu grę na szybszym serwerze. Podobne podejście ma tu sporo graczy którzy, tak jak i ja świadomie wybrali klasyka zamiast nowych hybryd jakie serwuje GF w ostatnich czasach. Patrząc obiektywnie, wszyscy gracze to Polacy.. każdy ciągnie w swoją stronę więc na kolejne UF dajcie prosty wybór, każdy podejmie decyzję we własnym zakresie i nie będzie trzeba zakładać kolejnych tematów w DiD ;)
    Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
    Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
  • FILU napisał(a):

    @SUNSHINEuniNEKKAR tak jak napisałeś przeczytałeś i reszta Nekkary 14 stron DiD u68 i wypowiedzi graczy więc tutaj nie masz nic sensownego do napisania nie robiąc plagiatu jedyne to to ze zbrakło ci jaj do zmian
    tyle w temacie bez odbioru
    Tak jak ujadaczko napisałeś, zrobili Wam szybką ankietę i teraz skamlenie nawet tutaj na DID Nekkar, bo pogodzić się nie możesz z wynikami. Piszecie,tam-kombinujecie jak koń pod górkę,ja akurat jako ekonom głosowałem za podniesieniem V na moim uni więc się mylisz i wysuwasz jakieś przypuszczenia.Widziałem w podniesieniu V możliwość podniesienia swoich badań a że nie przeszło -umiem patrzeć dwutorowo i też w sumie nic się nie stało bo widzę i plusy i minusy.Elastycznie podchodzę do tego. Rozpisywanie się w tej kwestii na kilkanaście stron nie wnosi wam niczego nowego,tylko sobie jeszcze większy mętlik robicie i robotę adminom którzy muszą stale się powtarzać i odpisywać na co po niektórych powtarzające sie pytania.Jak to @ciap pisała ,że jej już ręka odpada.DID Nekkar i ludzie przyjęli wynik jakikolwiek będzie bez zbędnych żali, jak to ktoś pisał na waszym DID kto sobie radził ten sobie poradzi i na nowych warunkach.Tyle w temacie,wystarczy poczytać trochę tych mądrych komentarzy które też sąna DID 68.Trzeba umieć być elastycznym co do zmian.
    Stoję z boku i widzę co tam się u was dzieje i naprawdę uważam że to by naprawdę co po niektórym się przydało:

    @ciap @Art życzę żebyście nie stracili resztek nerwów przed świętami i życzę Wam szybkiego podjęcia decyzji aby ten huragan na 68 zakończyć i wejść ze spokojem w czas świąt

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez SUNSHINEuniNEKKAR ().

  • Tadzior0 napisał(a):

    Mam tylko jedno pytanko. Przy następnym UF jaki wybór czeka graczy uni Nekkar ? Bo jak przy następnym będziemy zmuszeni do połączenie z uni co jedzie na przyspieszaczach, to kilku graczy z uni Nekkar się lekko zdziwi.
    to będziemy się martwić wtedy jak do tego dojdzie, wolę tak niż stać się speedekounią

    Imperare sibi maximum imperium est



    ST#262 NEKKAR ON
    ST#2 WASSAT- OFF

    ST#87 Uni69 - OFF
    ST#67Fenrir - OFF
    ST#3 Dorado - ON
    ST łącznie - 421
  • Cześć. Gram na Zagadrze praktycznie od samego początku, jestem w top20, świadomie wybierając x1,x1. Z ciekawością czytam wątki tu i w did u68 stwierdziłem, że jeżeli moje uni w przyszłości zmieni prędkość to raczej podziękuję za gre. wolałbym połączenie z silniejszym uni ale x1 niż bawić się w speeda
  • Witam
    Jestem zdecydowanie na nie i tak bez wahania zagłosowałem w ankiecie . Dlaczego na nie ? Jest kilka powodów z których jeden jest fundamentalny a mianowicie nie do przyjęcia jest dla mnie zmienianie zasad gry w trakcie jej trwania . Czy w ogóle ktoś kto wpadł na pomysł tej ankiety zastanawiał się ile osób będzie czuć się oszukanym jeśli wejdą zmiany zaproponowane w ankiecie ? . Wybierając uni gdzie wszystkie podstawowe parametry , wydobycie , budowa , badania , speed flot jest razy podporządkowałem całą grę w oparciu o te parametry . Boję się ze ta ankieta to była tylko parawanem dla zmian które i tak miały nastąpić

    ciap napisał(a):

    Draconis napisał(a):

    @ciap na trzeźwo się nie dam :E

    @FILU na u68 podobnież już się mówi w ankiecie o "flo up" i z tego co żem widział nie ma tam niestety opcji żeby pozostawić prędkość floty przy x1...


    ed.

    @C H O J N Y a czemu dodatkowe X wydobycia miałoby dyskryminować flociarzy? ?(
    Ankieta jest o podniesienie speed eko. Opcji x1 już nie ma - odpadła. My podnosimy speed to pewne teraz kwestia o ile.
    Zawsze mnie śmieszy "zmiany dla górnika/flociarza". Są zmiany dla flociarza (np. szybsze recki) i dla ekowca (np. plazma). Jedna strona ciągle wszystkiego nie może dostawać. Gra bez drugiej byłaby nudna.


    I znowu będzie jak na u69 gdzie mnie wybrali na koniec spamerem uni a napisałam w działach 5 postów. XD

    edit;
    @Lightman przepraszam nie widziałam pytania, rób @ przed nick wtedy osoba dostaje powiadomienie.
    Jeśli to co pisze ciap cyt "Ankieta jest o podniesienie speed eko. Opcji x1 już nie ma - odpadła. My podnosimy speed to pewne teraz kwestia o ile."" wejdzie w życie to ja wrzucam urlop i porzucam konto , mało tego jeśli w przyszłości będzie nowe uni z parametrami które będą mi pasować to już nie zagram . Osoby mający wpływ na zmiany gry w trakcie gdy ta gra już trwa niech się zastanowią ile osób odejdzie ? część po jakimś czasie powróci ale część tak jak ja odejdzie na zawsze
    Pozdrawia Chewbacca
  • @Chewbacca Spokojnie u nas się nic nie zmienia. W ankiecie większość osób opowiedziała się przeciwko zmianom. Opcja x 1 odpadła , ale w pierwszej ankiecie na u68.

    Ankieta nie była też żadnym parawanem. Tu zacytuję Arta z dyskusji na u68 :

    "Nieprawda. O możliwości zmiany prędkości ekonomii dowiedziałem się przypadkiem, gdzie w innym kraju takie zapotrzebowanie zgłosił inny CM. Zmian w prędkości zostało dokonanych kilka sztuk. Z racji możliwości ankietowych byłem ciekaw Waszego zdania, gdyż gracie na praktycznie najstarszych Uni z tak niską prędkością ECo.
    Dlatego cała ta sprawa to wyłącznie moja inwencja i nikogo więcej."
    THEY WILL BE NO MATCH FOR YOU. - Darth Sidious
  • Juz dawno po Ankietach i w koncu mialem chwile, zeby zerknac jak wygladala dyskusja na Nekkar i zlapalem sie za glowe. Dyskusji prawie nie bylo.
    Chociaz i tak stoje na stanowisku, ze te dyskusje na Forum nie wplynely na glosowanie, bo ludzie oddali glosy i nie czytali postow na Forum. A szkoda.

    W dyskusji w DiD na uni68 zostalo obalonych pare nieprawd, ktore widze w temacie na Nekkar. Np. gornik Dokotorss, pisze ze ilosc wydobycia lepszego ekowca bedzie sie oddalac w ilosci surowcow wydobywanych przez slabszego :) . Punktami bedzie sie oddalac, ale wydobyciem nie. Z czasem te wydobycia bardzo sie do siebie zbliza.
    Chojny wierzy, ze poradzi sobie bez eko, tak jakby surowce na PZcie produkowala flota, bo moze kazdy na starcie gry dostal flote i ze zlomu z tych flot gornicy budowali kopalnie, a nie odwrotnie. Ale moze faktycznie, dla niektorych nalezy zrobic serwer tylko dla Flociarzy i zobaczymy jak szybko floty przestana tam latac, wcale nie dlatego, ze sie wyzlomuja, ale z powodu braku paliwa ;) .
    Rozbawilo mine tez, jak nikt nie osmielil sie dac minusa graczowi z najwieksza flota na uni za to, ze wyrazil rozsadna opinie za zwiekszeniem predkosci. Moze zwiekszenie predkosci ma wiele minusow, ale patrzac w przyszlosc, to najlepsze wyjscie. Lepiej teraz, niz pozniej. Zreszta znany byl juz wynik uni68 i inny wynik Nekkar oznaczal byc moze ostatecznie rozwod.
    W ogole co za ironia, ze lajt, gracz niewielu slow w swoich ST, najwieksza flota na Nekkar, a jego posty byly najrozsadniejsze.

    Gdybysmy nie mieli teraz mozliwosci zmiany predkosci eko, to niedlugo bedzie takie UF kiedy nie bedzie innego wyboru, jak tylko podniesc predkosc eko dolaczajac do uni o szybszym eko. No coz, jakby bylo inne wyjscie, to bym wybral x1, ale z chwila wprowadzenia tej ankiety stalo sie to przeciwskuteczne. To byla szansa, a nie moment na to zeby przytrzymac sie stolka, nie myslac o przyszlosci ("co bedzie to bedzie, pozniej sie pomysli") po to, zeby wtedy wykonac ruch (dopiero) w moemencie, kiedy nie bedzie innego wyboru.

    No coz, juz po wyborach. Moze kiedys gracze z uni68 i tak spotkaja sie z graczami z Nekkar. W koncu trzeba bedzie jakos laczyc powoli wymierajace uniwersa, mimo roznic w predkosciach i innych parametrach.

    start: marzec 2005, uni6, sojusz NoMercy. Od: 29 maj 2018, uni68, sojusz P N

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Calipso ().