Rozbudowa Eko - Poradnik

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Kochani chciałbym jeszcze raz zebrać całą wiedzę do kupy odnośnie wielkości planet zaczynając od nowa biorą pod uwagę grę f2p od początku do końca bez kupowania anty.

    Gra czyściutkie EKO, coś jak w przypadku ciapki :) - do rzeczy serwer x7 niemiecki eko +25 pól na planecie i tak kolonizować 10, 12 czy 13? logika mówi, że 13 tylko czy to gra warta świeczki - na takich speed wydaje mi się im więcej pól tym lepiej więc może to olać i walić w 7/8 i mieć spokój.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez hajiti: literówka ().

  • @hajiti
    ciapki ciapki ciapki :<

    Ja na speed x1 budowałam kopalnie po 7 tygodni. Mając speed x7 można zrezygnować z wysokich nanitów, stoczni, robotów i laborek. Jest sporo graczy którzy musza wszystko mieć już! teraz! bo inaczej nie wiem co. Może wybuchną? Ja do takich nie należę i kopalnie robiłam długo. Mogę wydać na nanity i mieć kopalnie szybciej. Niby szybciej zacznie zarabiać na siebie ale nanity też kosztują więc pod względem koszt/zysk wyjdzie to samo. To że w niektórych momentach miałam 10kk punktów w budowie nie przeszkadzało mi.

    Zebrać do kupy idzie tylko myślę że każdy sam powinien zdecydować po przeczytaniu całego tematu czego oczekuje i co go zadowoli. Trzeba by duuużo dawać "jeżeli". Jeżeli lubisz szybko budować to.. jeżeli badać to... (Jeżeli masz dużo anty... Jeżeli anty jest ale mniej...)

    image.board.gameforge.com/uplo…55e87ff4f9708cc553974.png

    Bez płacenia na 13 masz 197 max pól z bonusem. Znalezienie >195 pewnie trochę wymaga cierpliwości. Bez anty to bez skracania wysokich lvl astro?
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • @ciap

    Dziękuję pięknie za odpowiedź! A właśnie zapomniałem dodać - eventy + anty jeśli będę musiał, dokładnie tak jak mówisz, żeby skrócić czas budowania astro. Co do planet i chęci ładowania w GF żeby zrobić relokację - podziękuję :D od zawsze głównie stawiałem na eko-logie i badania i już mam jakiś zarys w głowie.

    Ciapi ciapki cipki :D tak się zastanawiam gdzieś widziałem jak ładnie zostało policzone po ilu latach dajmy na to na x7 zabuduję te 197 pól a 250 pól bez brania pod uwagę Terra.
  • Jak mi dasz takie dane jak:

    ile chcesz poświęcić pól na kopalnie - ile z tych 250 pól przeznaczysz na śmieci
    jakie +/- temperatury będziesz robić,
    podasz ile deuteru będziesz sprzedawać
    po jakich przelicznikach wymieniasz deuter<>metal/kryształ i kryształ<>metal

    to mogę policzyć ile potrwa zapełnienie planety grając eko + budując astro i plazmę względem opłacalności. :fgrin:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Siemka, odnośnie budowy eko to powiem jak to u mnie wyglądało na x2

    14.776km (216/245), od -5 °C do 35 °C, na 9 pozycji, eko 40,34,34, słoneczna 30, nany5, labo 12, roboty10, stocznia12, magazyny 11,11,10, silos4, terra5 ok1k satek wszyscy pełny sztab dowodzenia + moon jednoczenie rozbudowywany roboty6, stacja7, fala6 i telep

    od kolonizacji do teraz prawie 3 miesiące budowy non stop, coś tam skracane było dopalaczami średnio było po 20 sztuk każdego tych 30 minut może było więcej ok 50 sztuk

    ok 160 dni zbierałem surke pod astro 24 i 25 pod 14 planete zakończone szybko bo za anty z PZ, zależy też od tego ile i jak ktoś gra, ile czasu dziennie i ile lotów (ja mam 25 slotów) wykona u mnie szacunkowo loty + eko dają ok 150kk surki na dobe jeśli chodzi o loty tylko na idlaki

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Gremlinek. ().

  • Hej! Wracam do gry po 4-5 letniej przerwie i mam parę pytań. Podzielę ten post na wersję TL;DR i na wersje w spojlerze.

    Tematy które przejrzałem i z których parę rzeczy już sobie zanotowałem (inne tematy ze wcześniejszych miesięcy/lat pominąłem):
    Rozbudowa Eko - Poradnik
    Dalszy rozwój

    Mam już na dysku arkusz z Arkusz liczący wydobycie i amortyzację i wgrany InfoCompte ale musze się do obu rozwiązań przyzwyczaić.

    Wersja tl;dr:

    Eko jakie mam w chwili powrotu (temperatury w przedziale 56-69, w nawiasie niżej wolne pola):
    1x 37/30/31
    2x 37/29/31
    7x 36/29/31
    + w momencie kliknięcia na urlop budowały się: 3x37 metal i 1x30 kryształ więc wkrótce (nie będę przerywać, jedynie przerwę i odpalę ponownie jeśli czas ukończenia się nie odświeżył) więc "wkrótce" będzie:
    2x 37/30/31 (25,51)
    4x 37/29/31 (74,97,122,71)
    4x 36/29/31 (145,75,56,124)

    Poza planetą z 25 polami, wszędzie mogę od ręki stawiać terraformer poz. 6 więc jeszcze +27 a więc miejsca sporo (przynajmniej na jakiś czas). Konto nie jest po jakimś złomie więc mam zarówno flotę DT'ków i trochę surowców na dobry start.

    Nastawiam się na grę badania+eko, samo rozwijanie eko mnie mało bawi, więc deuteru sprzedawać pewnie nie będę. €€ też nie będę wydawać, więc jakieś przenosiny planet/etc odpadają (mam 3 wolne przeniesienia po UF ale to muszę sam zdecydować czy coś ruszyć czy nie, planety mam w galach 1-3 więc ew. może z 3 gali przeniosę coby mieć szybszy transport surowców).

    Astrofizyka - 18, Plazmowa - 13.

    Teraz zasadnicze pytanie czy iść w eko (po tym jak podniosę całość do 37 30 31/32 aby mieć wszędzie to samo) czy rozwijać najpierw Astrofizykę/Plazmową (140 dni). Jeśli te badania to do jakiego poziomu? Powiedzmy że te dwa badania nie są jakimś moim dużym priorytetem - poprzednio skupiałem się na innych.

    A tu wersja rozszerzona, jakby się komuś chciało czytać ;)

    Pokaż spoiler


    Zajrzałem na OGame głównie dlatego iż wpadł mi w oko mail od GF i mi się przypomniało, że powinien mieć nadal konto na którymś Uni. No i zaskoczyło mnie to, że U68 zostało zmodyfikowane i to pod względem prędkości eko więc pomyślałem sobie, że w sumie mogę spróbować ponownie poklikać przez jakiś czas (x5 w eko to miła zmiana po tym jak przez lata grałem na x1 :P). Zacząłem już grać na Uni Uriel - ta sama konfiguracja jak U68 jeśli chodzi o prędkości i mniej ludzi niż Xanthus więc powinno być spokojnie przez pierwsze 2-3 tygodni żeby w tym czasie zobaczyć czy gra mnie nie zrazi albo inne takie. Ale od zera to jest całkowicie inaczej bo przynajmniej na jakiś początek mam ochronę i nawet jak coś mnie przyfarmi to nie tracę floty/obrony/etc. ;) Dlatego nie skupie się w ogóle jeśli chodzi o nowe konto tylko zadam kilka pytań o moje konto z U68.

    Może na start co mnie najbardziej interesuje: zawsze grałem bardziej nastawiony na badania + eko a nie samo eko + badania, parcie w samo eko mnie nie bawi, ale zabawa w podnoszenie w miare wydajnie eko wraz z kolejnymi badaniami i ważeniem ilości surowców na jedno i drugie już tak. Latanie odpada przez ilość czasu jaki jestem w stanie na ogame poświęcić.

    Konto nie jest po złomie lub jakimś ostrym przefarmieniu.

    Planety są relatywnie ciepłe. Temperatura w przedziale 56-69, kiedyś to były koordynaty :4-6 (bo były największe), po UF są :4-10 ale z tego co widzę to temperatura jest ta sama ale nie mam zamiaru wydawać €€ na antymaterię do przenosin na 12 aby było "trochę zimniej i więcej deuteru". Miejsca też jest sporo, na matce 25 pól (nigdy nie podjąłem decyzji o jej usunięciu i skolonizowaniu jakiejś 300, w sumie był to błąd a teraz szkoda mi taką planete rozwalić - zresztą jak miałem x1 to te 25 pól [37 jeśli usunąłbym labki] zabudowałbym pewnie w ciągu następnych 3-4 lat jakbym traktował tą planetę z najniższym priorytetem więc to była daleka perspektywa - wiem że mogę usunąć teraz i w ciągu X-lat to się zwróci ale wątpie żebym tyle gral), a na koloniach od 51 do 124 pól. Na koloniach od ręki mogę dostawić 6 poziomów terraformera, 27 bonusowych pól wpadnie. Więc o miejsce się nie przejmuje, bo zanim to zabuduje to trochę czasu minie.

    Jak kończyłem to miałem 18 lvl astrofizyki co na x1+2012r kosztowało dużo i badało się długo. Więc mam 10 planet. Eko na nich to 1x 37/30/31, 2x37/29/31, 7x36/29/31 z tym, że mam "w budowie" 3x37 metal i 1x30 kryształ więc wkrótce będzie 2x37/30/31, 6x37/29/31, 2x36/29/31 (przerywać nie planuje - mogę jedynie przerwać i kliknąć buduj jeszcze raz jeśli czas zakończenia się nie odświeżył na nowy z prędkością x5 i na tym zyskam). Ogólnie z tego co widzę to miałem plan najpierw podnieść metal do 37, potem kryształ do 30 a potem podnieść deuter wszędzie o 2 poziomy. I potem odnośnik "opracuj plan na kolejny rok".

    Z tego co sobie wyliczam to (nie wliczając posiadanych surowców, a tego trochę jest) wychodzi z 2.5 miesiąca tylko na uzbieranie potrzebnych surowców + czas potrzebny na budowę. Więc póki co będę miał co robić. Plus do tego dostawienie jakiejś floty i obrony. Może nie jest to najbardziej optymalne, ale co tam. Optymalizacją zajmę się po tym jak wszystkie planety będa tak samo rozwinięte.

    Tylko właśnie nie wiem co następnie - czy dalej rozwijać kolejne poziomy (deuter jak wyżej idzie w większości na badania więc nie wliczam go pod handel, itp) czy iść w wyższe poziomy Astrofizyki i cisnąć z kolejnymi koloniami? Nie wiem jak teraz wygląda "standard" ilości, ale w tym temacie była infomracja, że większość ma 11-12 planet, 13 nieliczni a 14 jednorożce. Czyli ja z moimi 10 jestem nuberem i powinienem to asap poprawić.

    Podobnie plazmowa - mam na 13 poziomie i wg amortyzacji 14 poziom zwróci się po 150 dniach a potrzebuję ~1 dnia żeby zebrać potrzebny deuter (jak wspomniałem ze względu na badania dla mnie kluczowym surowcem jest deuter i to on decyduje czy w danym momencie robię eko czy badanie).



    Z góry dzięki!

    Pozdro