Różnica puktów

  • Różnica puktów

    Na uni na którym gram jeżeli gracz ma przynajmniej 500k punktów to może być atakowany przez topke. Przykładowo: Wbiłem 500k puntów, budzę się rano i widzę, że zostałem zezłomowany prze gracza z top 10, który ma 43 razy więcej punktów ode mnie. Moją propozycją byłoby ograniczenie tej różnicy punktów. Gracze z Top 100 nadal mogliby być atakowani przez Top 1. Natomiast ci,którzy nie są w Top 100 nadal korzystali by z zasady Słabych i Dobrych graczy ale przewaga nie mogła by wynosić więcej niż 1mln punktów. Tak biorę pod uwagę inne uni i to, że rozbieżność pomiędzy graczami nie będącymi w top 100 i tymi słabszymi ale według mnie jest to poronione walczyć z graczem będącym 43 razy mocniejszy.
    Pozdrawiam-Remexos
  • "Wbiłem 500k puntów, budzę się rano i widzę, że zostałem zezłomowany prze gracza z top 10, który ma 43 razy więcej punktów ode mnie."

    Gracz z top10 od tak Cie nie zaatakuje. Jeżeli poleci atak to musiałeś popełnić gdzieś błąd np. brak FS, za dużo floty, surowców na planecie, za mała obrona. Wtedy nawet ograniczenie ataków od top nie uchroni Cie przed zezłomowaniem. Zawsze znajdzie się ktoś z okolicy Twojego top który na to poleci. No chyba że mówimy o całkowitym zakazie ataku... ;)

    Granica 500.000 punktów ma Cie nauczyć grać. Tak żebyś radził sobie i żaden top nie będzie straszny.
    Paru graczu na speed x4 osiągnięcie 500k punktów zajęło od 2 do 4 miesięcy. To dużo czasu żeby poznać grę.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Kiedy juz nauczysz sie grac w ta gre wtedy zrozumiesz dlaczego zostales zezlomowany. Na tym ta gra wlasnie polega ale, zeby to ogarnac potrzeba czasu i zaangazowania. Poczytaj sobie co to fs (fleet save), farming na idlerach (planety nieaktywnych graczy) itp. Ochrona "noob protection" dla poczatkujacych graczy do tych 500k pkt jest wystarczajaca na start. Mozesz tak konto rozwinac dochodzac do tego poziomu punktowego, ze nikomu nie bedzie sie oplacalo Ciebie atakowac.
  • Czyli ma rozumieć, że okres od 0 do 500k punktów podczas, którego mogę być łupiony przez cały czas to przygotowania do radzenia sobie z top, który może mnie zniszczyć nieważne ile zrobię w tym czasie? Gratulacje za dobre pomysły...
    Jedyny pomysł jaki zauważyłem na tym forum, który dostał się do gry to ten z bonusami dla Bandytów i Władców, który według mnie powinien wyglądać inaczej, a mianowicie zlikwidować bonusy bandytów.
    Podsumowując żaden godny pomysł nie dostał się do gry. Jedyne co w tej chwili myślę o tym forum jest to, że wybiera do gry tylko pomysły, które nie wnoszą nic albo psują grę. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

    Żegnam i nigdy więcej na tym forum nie zawitam.
    Pozdrawiam-Remexos
  • "Żegnam i nigdy więcej na tym forum nie zawitam."
    Dlaczego fochasz? Napisałeś swoją opinię, ja napisałam swoją - każdy z nas ma do tego prawo i to nie jest powód do focha.

    "Czyli ma rozumieć, że okres od 0 do 500k punktów podczas, którego mogę być łupiony przez cały czas to przygotowania do radzenia sobie z top, który może mnie zniszczyć nieważne ile zrobię w tym czasie? Gratulacje za dobre pomysły..."
    Nie. Okres od 0 do 500k to czas w którym uczysz się grać. Trochę mniej osób może Cie wtedy atakować. Uczenie gry to nie tylko "jak uciekać przed top1".

    Przez moje top dużo osób do mnie pisze o pomoc bo mają problem z jakimś gracze. Sporo z tych osób wyzywa agresorów. Wiesz co im pisze? Że jeżeli dostają atak to nie jest to wina agresora a ZAWSZE wina obrońcy. Jeżeli będzie zysk to agresor poleci. Nie będzie zysku nikt nie zaatakuje. Zawsze na uni znajdzie się osoba która może Cie zaatakować > jeżeli masz mało punktów to flota która poleci na atak też nie musi być duża. Dlatego nie ma znaczenia czy top 1 ma 43 razy więcej punktów niż Ty. Liczy się tylko to jak Ty grasz.

    Było parę graczy na moim uni z top 700-1000 którzy zadziornością przewyższali topkę. To że mieli mniejszą flotę im nie pomogło ale nie przeszkodziło im w atakach. Pokazali żeby być agresorem nie trzeba mieć topowej floty. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Remexos napisał(a):

    Czyli ma rozumieć, że okres od 0 do 500k punktów podczas, którego mogę być łupiony przez cały czas to przygotowania do radzenia sobie z top, który może mnie zniszczyć nieważne ile zrobię w tym czasie? Gratulacje za dobre pomysły...
    Jedyny pomysł jaki zauważyłem na tym forum, który dostał się do gry to ten z bonusami dla Bandytów i Władców, który według mnie powinien wyglądać inaczej, a mianowicie zlikwidować bonusy bandytów.
    Podsumowując żaden godny pomysł nie dostał się do gry. Jedyne co w tej chwili myślę o tym forum jest to, że wybiera do gry tylko pomysły, które nie wnoszą nic albo psują grę.

    Żegnam i nigdy więcej na tym forum nie zawitam.
    Najlepiej poszukaj jakies gry w necie gdzie nie bedziesz musial godzic gry z zyciem codziennym. Ogame niestety ale takie wlasnie jest. Tu nie dostaniesz taryfy ulgowej. Jedynie mozesz kupic za zlotowki antymaterie, dopalacze i inne przedmioty ale to juz pewnie zauwazyles. Chcesz cos osiagnac to musisz poswiecic mase czasu. Ewentualnie wszystkie surowce przetapiac na bunkry, zeby nie musiec budowac floty do wozenia surowcow na fs-y i tylko liczyc na wydobycie. Po kilku/kilkunastu latach zmudnej gry w koncu bys doszedl do jakiegos tam wyzszego top. Ale jak widac Ty wolisz isc na latwizne wiec ta gra juz na starcie jest nie dla Ciebie.
  • Zakładam że obrońca zachowuje się kulturalnie w stosunku do innych graczy. Jak niekiedy czytam jak obrońca wypowiada się o agresorze i jeżeli mu to napisze to nie dziwię się że potem agresor za wszelką cenę stara się udowodnić że jest tym lepszym.
    Jeżeli nie mam zysku z kogoś i ten ktoś jest całkowicie obcy to jaki jest sens tracić czas?
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Gram zaledwie tydzień i mogę potwierdzić to co starzy wyjadacze już napisali - jak nie opłaca się to nikt nie przyleci. Chyba że zajdziesz komuś za skórę, to może wydać więcej niż jesteś wart aby cię zniszczyć... co nie jest niczym nowym nawet w prawdziwym życiu :) Ja osobiście podchodzę na luzie do tej gry, bo podchodzenie na poważnie i przeżywanie utraty wirtualnych punktów może się źle skończyć.

    Polecam TSO lub AnnoO - nikt cię tam nie zniszczy ale emocji brak.
  • Kłódeczka bo robi nam się z tego dyskusja i poradni, a pomysłu tu raczej nie ma.

    Zawsze znajdzie się ktoś by być zawsze chronionym :>

    exSuper moderator działu Gra i Komunikacja
    Moderator działu Pomysły i Propozycje

    Regulamin Działu Pomysły i Propozycje
    Lista Tematów Zakazanych
    Jeśli widzisz nieregulaminowy post użyj przycisk Zgłoś
    Jeśli chcesz coś wyjaśnić, załatwić napisz na