Dok kosmiczny - o co chodzi

  • Dok kosmiczny - o co chodzi

    Witam.

    Dosyc niedawno wrocilem do klikania w obrazki i cyferki zwane Ogame. Jako ze ostatnio gralem dawno temu (w czasach bez antymaterii, gdzie potrzebny byl skill i duzo wolnego czasu zeby byc w TOPx) teraz zauwazlylem ze pojawilo sie kilka nowych rzeczy - w tym ten dok kosmiczny. Moj post kieruje sie w kierunku pytania - jak to dziala? Znalazlem jakis temat z lipca 2016, juz zamkniety, wiec nie mozna odpisac, i tam padlo wyjasnienie jak dok dziala. Moze dziwnie to wyglada ale nawet probujac po czesci zrozumiec jak to dziala, nie moge dojsc do tego skad biora sie te liczby:

    "Na WF(wrack field, ta nazwa pole wrakowe mi w ogóle nie leży ) trafia 31.5% całej floty na serwerach z normalną konfiguracją 30% złomu z floty zakładając, że mamy 1 poziom doku. Jest to dokładnie 45% z 70% floty, która nie trafiła na pole zniszczeń. Wartość ta rośnie wraz z rozbudową doku, do budowy którego potrzebujemy wszystkich 4 rodzajów surowców.
    WF utrzymuje się przy planecie przez dokładnie 3 dni (jeżeli bitwa miała miejsce na księżycu to nadal WF widnieje przy planecie). W tym czasie możemy zlecić w doku odbudowę floty. Nie możemy zlecić odbudowy tylko jednego typu jednostki. Cały WF zostanie "wrzucony" do naprawy na raz. W każdym momencie możemy "wyjąć" już odbudowane statki, należy jednak pamiętać, że jeżeli na WF mamy np. 10 rodzajów statków, wszystkie odbudowują się naraz w tym samym czasie, więc i "wyjmujemy" wszystkie typy, które już się odbudowały. Nie ważne jaką ilość statków mamy na WF, oraz ile mamy surowców. Flota zawsze jest odbudowywana za darmo, a maksymalny czas odbudowy to 12h. Oznacza to, że mając np. 100000000000 GS na WF odbudują się one w ni mniej nie więcej niż 12h. "

    Moze mi ktos, kto jest z tym budynkiem zaznajomiony jak on dziala?

    Rozumiem ze dok ma pomagac odbudowac flote po zlomie, stad moje drugie pytanie: po co on istnieje (jego koszt z tego co przeczytalem z w/w wyjasnienia jest zaden, a duzo statkow moze sie odbudowac)? Zeby osobom ktore dostaly zloma nie bylo przykro ze go dostaly bo nie upilnowaly floty?

    Liczac na wyrozumialosc, pozdrawiam