Przyszłość Ogame

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ogame gra strategicznie dobra. Co jakiś czas patrze czy wizualnie jest coś nowego. Okazuje sie ze ta gra sie nie zmienia tak samo jak podejscie teamu - narzekajacy gracz to nakgorszy kłopot po co zmieniac będą narzekać. Masakra. Lepiej wyłączyć serwery.
      EX-GO Unii: 58, 59, 60, 66, Nekar, Quantum

      23.12.2012 - TOP 10 ACS Uni Andromeda 4923,03%

      Andromeda ON
      - SOLO - 8
      - ACS - 8
      Uni 32 OFF
    • Przykre to ale znamy to, dobra gierka zniszczona prze korpo i jej parcie na hajs.

      - Wojny ingame (nie na forum)
      - Statystyki zdobytych procentów RW i ACS ingame

      To tak na wstępie co powinno być już od lat.

      I co się stało z wyświetlaniem roku założenia konta pod awatarem?

      ech... brak słów :)
    • Witam, 23 sierpnia 2017 roku został opublikowany kolejny filmik z serii OGame Q&A - część 2.


      Mój komentarz:
      Ciekawi mnie, że gość mówi, iż na normalnych serwerach gra działa 3x wolniej, ale nie wyjaśnił w sumie dlaczego tak się dzieje.
      Druga sprawa, że narzekają na małą aktywność jeśli chodzi o feedback, rozumiem, że częściowo wszystko opiera się o wolne testy, ale moim zdaniem mogliby zatrudnić fachowców od testowania,
      zarabiają ładną kasę z tej anty, więc na to też by wystarczyło.
      Najbardziej mnie rozwaliło, że gość nie wyjaśnił za bardzo szczegółów dotyczących tej rozbudowy statków a na samym starcie mówi od razu, że możesz kupić przyspieszacz do tej funkcji.
    • Przecież te filmy jak dotąd nie powiedziały nic konkretnego - samo pitolenie, same ogólniki, same puste zapewnienia. Zero konkretów, zero dat, nawet cholera zero szczegółów o konkretnych pomysłach (utrzymanie floty, rozbudowa statków)...
    • OGame Q&A Session II - Part 3



      Opublikowany 19 wrz 2017

      Mój komentarz do filmiku:
      Ciekawi mnie, że piszą o braku zapotrzebowania na aplikacje mobilną, moim zdaniem są w błędzie.
      W tych czasach powiedziałbym nawet, że zapotrzebowanie na aplikacje mobilną jest bardzo duże,
      prawie każdy człowiek ma telefon, tablet, itd.

      Druga sprawa, że nic nie mówili o Uni Fusion, chociaż zachwalają otwieranie nowych uniwersów.
      Nie rozumieją, że jakby uniwersa były rzadziej otwierane, a UF częściej robione, mieliby większą renomę, co przełożyło by się na późniejsze zyski.

      Odnoszę trochę wrażenie, że oni sami nie widzą problemu w tym, że powinni posłuchać graczy w wielu kwestiach a nie doić z pieniędzy na każdym kroku.

      Pozdrawiam
    • @ciap
      Moje argumenty:
      Fuzje pozwalają na rywalizacje większej liczbie graczy na uniwersum, gdyż z kilku uni powstaje jedno.
      Mała liczba graczy na uni powoduje, że ludzie odchodzą, bo nie ma kogo farmić.
      Jest więcej graczy to też powstaje więcej sojuszy, więcej graczy także się rejestruje
      (co de facto zwiększa też liczbę kupujących anty),
      bo sprawdzą sobie ilu graczy zostało na serwerze i mają prostą kalkulacje opłacalności
      gry na takim uni.
    • Chwile, chwile gdzie jest sondaż i kto go przeprowadził że fuzje doprowadzają do obumierania z graczy ? Bez dowodów a coś wyssane na szybkiego bo kosztuje to wkładem pracy niech nie zamydlaja oczu każdy wie że otwarcie nowego uni jest łatwiejsze niż przeprowadzenie fuzji.
      Co do produktu to przecież user rządzi "chce ,wymaga,dostaje jest happy" nie ma PRL że co jest to bierzcie i cieszcie się że wogóle macie :) Nie powinno nas interesować co się dzieje na serwerach hiszpańskich czy jakiś innych. U siebie robimy ankietę czy chcemy czy nie i jak gracze chcą bach meila do GF że my chcemy i żądamy !!!
      Przypomina mi to taką firmę z "jabłkiem" wydaje tyle bezużytecznych gadżetów że masakra a użytkowników nie słucha za to konkurencja robi jeden produkt a super ze wszystkimi dodatkami :)
    • @Mari
      Nie wiem jaki masz kontakt z graczami, ja mam bardzo duży i gracze odchodzą właśnie przez fuzję. Oczywiście nikt nie pisze "będzie fuzja kończę grę"* ale pośrednio przez nią. Fajnie to było widać gdy z u8 2/3 ludzi których znałam odeszła po łączeniu w ciągu kilku tygodni a byli to gracze którzy grali 'od zawsze'. Rywalizacja jest większa (plus fuzji) tylko szybciej się wtedy gracze wykruszają. Jeżeli popatrzymy na pierwsze pół roku to uni żyje ale w dłuższej perspektywie... Nie odchodzą tylko farmy, bunkrowych, ekowcy ale również flociarze.
      Zwiększona częstotliwość fuzji tylko zabije ogame. To nie tylko moje zdanie ale widziałam nieraz flociarzy który tak samo się wypowiadają.

      Tak samo nie uważam żeby nowe serwery zabijały ogame. Przychodzi gracz na IRCa i mówi "Jest GO? Dostałem bana na X dni! To nowy serwer po banie będę już w tyle i mogę kasować konto". Jeżeli gracz martwi się że nie odrobi strat kilkudniowych na serwerze który ma np. miesiąc to myślisz że pójdzie na serwer 4 miesięczny? Nie pójdzie tylko poczeka na nowy serwer który wychodzi np. 2 razy w roku.

      Nie wiem czy mi wypada pisać to ale...
      Gracze lubię mieć top dlatego na starych uniach nowych osób jest tak mało. Dlatego są gracze który po fuzji kończą bo spadli w top (nie tylko tacy, ale są takie przypadki). Dlaczego gracz top 2000 mówi sobie "za rok chcę być w top200" a np. nie "za miesiąc przegonię tego 1800"? :fsmile:

      *Teraz przy takiej ilości parametrów to kto wie czy taki argument nie będzie padać. Mi na uni zmieniło się speed floty z 1 na 2 i jednak zrezygnowałam z gry, sporo takich osób było.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Dobra to może zacznijmy od początku.
      Na uni x gra 50 graczy, na uni y gra 100 graczy.
      Na nowych uni a i b gra po 3k graczy.
      Teraz na oko można powiedzieć, że uniwersom x i y przydałaby się fuzja, gdyż jest naprawdę mało graczy.
      Grałem na uni z małą ilością graczy i nie służy to w moim przekonaniu zarówno flociarzom jak i górnikom.
      Ciężko cokolwiek złapać jak gra aktywnie 50 graczy, którzy są porozwalani między 9 galaktyk.
      Teraz jak połączymy uni x z uni y to będzie razem 150 graczy, to zawsze trochę więcej, znajdą się
      nowe cele, a górnicy będą mieli z kim handlować.
      Co do argumentu - spadnę z top, myślę, że większą satysfakcje daje to jak jesteśmy w top 100 na uni z 1k graczy niż na uni z 150 graczy, to taki suchy przykład.

      Pozdrawiam
    • Mari napisał(a):



      Co do argumentu - spadnę z top, myślę, że większą satysfakcje daje to jak jesteśmy w top 100 na uni z 1k graczy niż na uni z 150 graczy, to taki suchy przykład.

      Pozdrawiam
      Tu się mylisz, byłeś kiedyś w top 5? Wiesz ile czasu trzeba poświęcić żeby się dostać do takiego grona? Nie mówiąc już o top 1, który dany jest tylko jednemu graczowi na serwer. Nikt tego nie chce swojego top tracić. Kolejna sprawa to, że wielu weteranom zbyt duża aktywnośc nie służy, szybko wpadają w recki i kończą.
    • @Mysliwy
      Skończyć mogą grę również na nowym uni przez zbyt dużą aktywność, bo może się zdarzyć, że po pierwszym większym złomie odechce im się grać,
      bo na nowych uniwersach gra zwykle także dużo graczy.
      Nigdzie nie napisałem, że łatwo dojść do top 5, tylko powiedziałem, że jak jest więcej graczy to też takie top więcej znaczy zaprzeczysz, że tak nie jest?
      Trudniej być mistrzem świata, ale bardziej cieszy mistrzostwo Świata niż mistrzostwo Polski, ale wcale nie jest łatwo być mistrzem Polski.
      Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi?
    • A ja bym wyliczył ilu przez ponad a będzie to grubo 10 lat ludzi zrezygnowali bo pisali a kończę bo nic nowego nie ma a na fuzję sie nie doczekam. pisząc że więcej graczy przybywa na nowych uniach niż na strych ubywa ??? to gdzie to tak jest
      na starych uniach nikt nie zrezygnuje nawet jak jest top500 by pójść na nowe uni i zaczynać od zera jak tam poświęcił kilka lat
      Prawda jest taka bo znam graczy co idą na nowe uni ale na starych nie kasują kont :D a idą by się zabawić kilka miechów i kończą , czasami to jest że się zgadują i pewna paczka idzie by zagrać na jednego. Inni gracze idą bo dostaną gdzieś złoma ale to i tak jest ich część bo reszta odbudowuje się z pasa no i ci a jest ich całe mnóstwo którzy twierdzą że nowe uni to i tak się nie ma szans na topowe granie bo rządzi anty i pushery i zostaje naprawdę mały % graczy co są naprawdę nowi i chcą zobaczyć co za gra ale i tak ich kariera nie jest długa bo pośród starych wyg nie utrzymają się na uni zbyt długo
      podam przykład myślenia otwarcia nowych uni bo to przyciąga graczy a fuzja to stwierdzenie ( ciekawe jakiego % graczy ) że rezygnuje bo jest fuzja no ja osobiście sie nie spotkałem z takim graczem ze odszedł z powodu fuzji
      przykład i pytanie
      - ile graczy zarejestrowało sie na pierwszych 10 uniach ponad 10 lat temu a ilu zarejestrowało sie na spicy czy wezn czy taka sama ilość graczy wiec jest powód otwierania nowych uni czy ratowania tego co jest i słuchanie graczy ?
    • No cóż, ty masz tu konto od 2014, ja od 2006, jest "mała" różnica.
      I tak, unifusion przeżyłem, dokładniej to pierwsze i właśnie dzięki niemu skończyłem z Ogame na ponad 5 lat.
    • Jak dla mnie UF jest wręcz koniecznością. Oczywiście trzeba to przeprowadzać z głową i robić łączenie tak, aby bilansować graczy, floty i ustawienia. W mojej opinii UF jest raczej szansą bo stagnacja jaka pojawia się na niektórych uniwersach jest wręcz straszna.
      Powrót do nałogu...
      Spica ON
    • Tych Q&A nie da się oglądać takie farmazony, jeszcze jak Mari napisał, że wg. nich nie ma zapotrzebowania na mobilną wersję to nawet już nie odpalałem 3 części, co za facepalm, jak to jest must-have w dzisiejszych czasach.

      XXIw. a ludzie w ogame dalej podliczają wyniki starć jak i wojen w procentach w poście na forum... a to wszystko powinno być już dawno ładnie spięte ingame a do tego w wersji mobilnej wszystko... Ale oni najwyraźniej nie chcą żeby ta gierka odzyskała swoją świetność, GF ma wiele gierek więc takie cyferki w przeglądarce to dla nich marnowanie czasu, jest bo jest, niech sobie będzie ale inwestować w to choćby godzinę pracy to już najwyraźniej zbyt wiele.
    • Truck driver napisał(a):

      Taka prawda. @ciap bez obrazy ale jako team nie robicie doslownie nic aby zachecic nowych graczy do gry na starych uniach. Najlatwiejsza opcja to tylko otworzyc nowy serwer i liczyc kase z noobow, ktorzy kupia anty by choc na chwile byc top 1 na uni a potem co sie dzieje z takimi noobkami i nowymi uniami to kazdy wie. Sytuacja za kazdym razem taka sama ale, zeby cos zmienic na lepsze to ani widu ani slychu.
      Team nie otwiera nowych serwerów a GF. Nie mamy żadnego wpływu na datę otwarcia.

      Jak wyobrażasz sobie zachęcanie do gry na starych uni?
      Łączenie? 1,5 roku temu było łączenie serwerów. Liczba aktywnych graczy po roku wróciła do stanu przed łączeniem.
      Pomysły? Może je zgłosić każdy gracz jak ja > board.origin.ogame.gameforge.com/, nie potrzeba do tego dodatkowej rangi.

      Co Twoim zdaniem jako Operator Gry mogę zrobić? Obowiązki Operatora Gry macie tutaj > Struktura Teamu, czyli kto co robi.
      Poza panelem i możliwością sprawdzania rzeczy z tematu wyżej moje uprawnienia nie różnią się niczym innym od użytkownika. W takim samym stopniu posłucha mnie GF jak każdego innego gracza. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Proces upadku Ogame już jest nieodwracalny. Wielu uczciwych graczy odeszło i już nie wróci :( Pozostali tzw. "wierni" czyli ci co mają sentyment do tej gry, oraz kombinatorzy co oszukują lub kupują konta. Unifuzje są tylko sposobem na przedłużenie agonii gry. Niemniej jednak lepsze to niż wymieranie tzw "ludzi widm" na wiecznych urlopach :|
      Śmierć to tylko początek :D
    • Truck driver napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Jak wyobrażasz sobie zachęcanie do gry na starych uni?
      Odpowiem tylko na to pytanie. Zacheta do gry na nowym uni jest bark konkurencji i mozliwosc "wybicia sie" sie na tle innych graczy za pomoca antymaterii. Mozna by np. dawac jakies specjalne bonusy nowym graczom podejmujacym gre na starych uniwersach, zeby mieli jakis latwiejszy start na tych starych uniach ;)

      Zgodzę się z Tobą Truck np. im starsze uni tym więcej anty na dzień dobry jakieś dodatkowe udogodnienia typu np. geolog na 3 dni itp. Wiem każdy dostaje komandora na 3 dni po zrobieniu zadań. ale chodzi o to by można było tą nagrodę użyć w innym terminie.


      Uni Taurus [ON]