autoskanowanie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • autoskanowanie

    skoro juz mamy dok kosmiczny to teraz proponuje oficjalnie wprowadzic automatycznie skanowanie celow, moze to byc jedna z funkcji oficera, jakis booster lub ogolnie za surowce lub antymaterie

    wymyslilem sobie cos takiego - tworzymy szablony, powiedzmy 100-200 lokacji, zapisujemy konkretne pozycje skanujac pierwszy raz recznie lub tez zwyczajnie wpisujemy w szablon, a potem klikamy tylko dany szablon i sondy wysylane sa automatycznie, okreslamy tez liczbe sond oraz ilosc slotow jaka ma byc do tego uzywana, mozna odpalic maksymalnie 1 szablon jednoczesnie, autoskanowanie trwa do momentu zrealizowania wszystkich punktow lub niedoboru sond czy slotow, albo wyczerpania srodkow sluzacych do prowadzenia autoskanowania lub tez przerwania procesu przez gracza co mozna zrobic w dowolnej chwili; odstep miedzy wysylaniem skanow 2 sekundy

    w przypadku wlaczenia urlopu lub znikniecia pozycji zawartej w szablonie jest ona zwyczajnie pomijana przy czym oczywiscie pojawia sie odpowiednia adnotacja na liscie ktora pozwala graczowi zorientowac sie w zmianach
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Już jest coś takiego, nazywają to botami. Nie sądzę, że ktokolwiek weźmie pod uwagę zaimplementowanie do gry funkcji oferowanych przez nielegalne oprogramowanie, to po pierwsze. Po drugie, takie coś zmniejszałoby wysiłek jaki trzeba włożyć w grę. I do czego to zmierza? Ma się grać samo za nas? Nopeee..
  • Mienso napisał(a):

    Już jest coś takiego, nazywają to botami. Nie sądzę, że ktokolwiek weźmie pod uwagę zaimplementowanie do gry funkcji oferowanych przez nielegalne oprogramowanie, to po pierwsze. Po drugie, takie coś zmniejszałoby wysiłek jaki trzeba włożyć w grę. I do czego to zmierza? Ma się grać samo za nas? Nopeee..


    nie wezmie pod uwage?, kupowanie surowca za antymaterie dobitnie swiadczy o tym spokojnie mozna zdepenalizowac programy do skanowania i jeszcze na tym zarobic bo o ile to pierwsze jest efektywne wylacznie na nowych universach to drugie moze znalezc chetnych wszedzie

    ten kto niejednokrotnie skanowal przez wiele godzin, czesto nocnych, ten powinien zrozumiec; powtarzalnosc tego procesu rodzi monotonie i znudzenie zwlaszcza wtedy gdy skany nie przynosza zadnych rezultatow, ty twierdzisz ze gracz musi sie meczyc zeby cos osiagnac a ja uwazam ze gra ma byc przede wszystkim przyjemnoscia, zreszta skoro niektorzy uzywaja botow i wlos im z glowy za to nie spada to niech wszyscy maja taka mozliwosc, jakiez to proste :)
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Jestem za, ale i tak tego nie wprowadzą.
    Ludzie są zbyt ograniczeni, jak pisałem kiedyś o pomyśle wprowadzenia jednego przycisku na zwóz surowców z wszystkich planet to mnie wyśmiali.
    Bądź co bądź skanowanie robi się monotonne a, że boty są to już wiadomo od dawna tylko nikt z tym nic nie robi.
  • A wy zamias to zaakceptować co temać macie ból tyłka o anty. W ten sposób tylko rozwalacie do końca społeczność. Jaki to ma cel i sens? Każdy temat o anty został przewałkowany milion razy więc dajcie sobie na wstrzymanie. Na forum i tak już nie ma z kim porozmawiać. Chyba że napiszesz coś o anty. Żenada...
  • Choćby o tym żeby nie skakać z uni na uni po pierwszym złomie/ataku. Zamiast bez końca narzekać od kilku lat, trzeba się zebrać na jednym uni (cała aktywna społeczność polskiego OG) i grać. Niech GF robi nowe uni a dzieci z kasą rodziców niech płacą za ich utrzymanie. Kogo to obchodzi? Po miesiącu czy dwóch anty praktycznie nie ma znacznie bo jest nieopłacalne w żaden sposób.

    Moim zdaniem winą rozpadu OG nie leży tylko po stronie GF a głównie społeczności która jak fanatycy goni za cyferkami w top zamiast skupić się na tym co najważniejsze: dobrej zabawie.
  • Gra ma być przyjemnością? Zgoda! Tylko popatrz na oby dwie strony medalu. To że Ty z automatu dostaniesz 100 skanów do przejrzenia oznacza też, że sąsiad obok może takie skany dostać również. I nagle okaże się, że Twoje planety są skanowane co 5 minut i ten transport surki na astro co o nim letko zapomniałeś już nie należy do Ciebie.

    Dla jednych przyjemność, dla innych gwóźdź do trumny, oczywiście premiowani będą Ci bardziej aktywni (bo przecież skaning trzeba będzie uruchomić) więc jeszcze bardziej pogłębi się rów mariański między graczami z zasobnym portfelem a zwykłymi weekendowymi gónikami czy jak ich tam nazwiemy.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mienso ().

  • jaka druga strona medalu?, czy problemem jest skanowanie moich wlosci albo lot na cos co zapomnialem? przeciez to podstawa tej gry, gdyby cos takiego mialo mnie uwierac to znak ze trzeba konczyc :)

    nie wiesz o co chodzi, skan nie oznacza wyroku smierci, musi sie jeszcze troche wydarzyc zanim dojdzie do zlomowania o poglebianiu rowu marianskiego nie wspominajac, tu chodzi o wyeliminowanie nuzacego klikania; jeszcze raz podkreslam ze to zdecydowanie mniejsza ingerencja w gre niz chociazby funkcje handlarza czy inne dzialania zwiazane z antymateria
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Ciernik [COMA] napisał(a):

    skan nie oznacza wyroku smierci
    Kiedyś zostawiłam na moonie 300k DT i 4.000.000.000 kryształu (4kkk) i nie logowałam się przez 2 dni. Nikt nie wyskanował i kryształ sobie grzecznie czekał na mnie żeby po 2 dniach zrobić nim FS. :fgrin:
    Moim zdaniem skan to wyrok śmierci. Jeżeli ktoś nie może odebrać FS to w pierwszej kolejności liczy na to że nikt nie wyskanuje. Mówimy tu o normalnych graczach których flota jest mniejsza od innych. Może Ty masz taką flotę że nikt nie poleci ale dla 90% uni skan to wyrok - jest ktoś z mocniejszą flotą kto ma z obrońcy zysk.

    Ciernik [COMA] napisał(a):

    powtarzalnosc tego procesu rodzi monotonie i znudzenie
    Hmm. Gra eko to robienie kopalni raz w miesiącu. Rodzi to monotonie i znudzenie. Może jakiś bonusik dla ekowców również? ;}
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Spójrz na to jeszcze inaczej.
    Niby dla flociarza o mega udogodnienie, siada, odpala skaner i po kilku minutach wie już wszystko o wszystkich w promieniu np 100ukł. Może nawet trafi się jakaś zapomniana flotka. Ale poczekaj... skąd taki lotnik ma wiedzieć, że flotka jest zapomniana? Akta nie schodzi.. może obrońca siedzi a może tylko dostaje skany co 5min od napalonych bywalców galaktyki.

    Wiesz jak stresujący jest lot po top 1 solo kiedy zapalają się akty? Ja wiem, dlatego jestem przeciwny :P
  • ciap napisał(a):


    Moim zdaniem skan to wyrok śmierci. Jeżeli ktoś nie może odebrać FS to w pierwszej kolejności liczy na to że nikt nie wyskanuje. Mówimy tu o normalnych graczach których flota jest mniejsza od innych. Może Ty masz taką flotę że nikt nie poleci ale dla 90% uni skan to wyrok - jest ktoś z mocniejszą flotą kto ma z obrońcy zysk.


    Mienso napisał(a):


    ...Ale poczekaj... skąd taki lotnik ma wiedzieć, że flotka jest zapomniana? Akta nie schodzi.. może obrońca siedzi a może tylko dostaje skany co 5min od napalonych bywalców galaktyki...Wiesz jak stresujący jest lot po top 1 solo kiedy zapalają się akty? Ja wiem, dlatego jestem przeciwny :P


    te dwie wypowiedzi troche sie wykluczaja, ratunek poprzez niewyskanowanie lub nadmierne skanowanie, mozna ocalic skore na oba sposoby co tylko jest argumentem za zmiana

    Hmm. Gra eko to robienie kopalni raz w miesiącu. Rodzi to monotonie i znudzenie. Może jakiś bonusik dla ekowców również? ;}


    barborke sobie zorganizuj

    Pozdrawiam[/quote]

    john malkowitz007 napisał(a):

    Witam
    Tak zalegalizowac AS .potem zainstalowac boota ktory automatycznie obliczy i wysle flote i recki

    A na Forum tylko wkleic ST i pochwalic sie jakim to jestem dobrym graczem i ile czasu spedzilem na obserwacji celu


    nie jest powiedziane ze po takiej zmianie nie zastanowisz sie i nie powiesz, cholera a ja bylem przeciw
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Ciernik [COMA] ().

  • Kolego Ciernik.. ty tak na serio ? Automatyczne skanowanie.. LOL. Pewnie masz topową flotę i celów nie chce się szukać (51kk o ile dobrze widzę, tak ?). No jaki ból to musi być.. :D
    Ja doświadczyłem tego jak AS działa na niemieckim serwerze (niemiaszki mieli skrypty czy boty czy co tam). Dużo osób tak grało. Totalny FPS się z tego zrobił i generalnie nie polecam. Pograj jako uciekający to się dowiesz dlaczego auto skan to zły pomysł.

    Już pomijam to, jakie lagi na serwerze by się pojawiły przez takie auto skanowanie. Ilość raportów do kasowania będzie taka, że nie sposób będzie tego ogarnąć. Poza tym +1 dla Ciap i Mienso - zgadzam się.

    Reasumując. No sorry, ale bardziej lamerskiego pomysłu dawno nie słyszałem.
    Kup sobie AS jak taki ból ci sprawia normalna gra w OGame. Będziesz miał dużo RW, będziesz dalej pRO, będą gratki i do naSTępnego i w ogóle miodzio <to ironia była>


    since 2005

    PL (17, 36, 50, Orion, Ganimed, Cosmos), ORG (23), DE (Antares, Orion), US (Libra).



    ..always look on the bright side of life..

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez elf ().

  • Ciernik [COMA] napisał(a):

    te dwie wypowiedzi troche sie wykluczaja, ratunek poprzez niewyskanowanie lub nadmierne skanowanie, mozna ocalic skore na oba sposoby co tylko jest argumentem za zmiana
    Dla małego robaczka być może. Pamiętaj że ten pomysł zgłosił gracz z topową flotą na uni. Gracz który atakuje głównie GŚ... ;)

    Ciernik [COMA] napisał(a):

    barborke sobie zorganizuj/quote]Aha.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • OChrone slabych graczy tzn ten caly odwrot floty tez wypadalo by pozmieniac

    przy starych konfiguracjach gdzie wszystko x1 i zlom 30% ochrona do 500k PKT co za tym idzie 5;1 sie konczy po przekorczeniu

    przy x5 eko
    speed x2 - x5
    Zlomie z floty 70% i 80% do tego pzcie z defa

    ochrona taka sama wiec cos tu jest nie halo...

    Z progami w ST na poczatku tez dla mnie od pcozatku bez sensu dobijajaco niskie...
    Z byle farmingu robisz ST

    Przyklad:

    #3 ZeroJedynkowy [MTR] vs. Denever [FaSoLa] - 12.34%?
  • elf napisał(a):

    Kolego Ciernik.. ty tak na serio ? Automatyczne skanowanie.. LOL. Pewnie masz topową flotę i celów nie chce się szukać (51kk o ile dobrze widzę, tak ?). No jaki ból to musi być.. :D
    Ja doświadczyłem tego jak AS działa na niemieckim serwerze (niemiaszki mieli skrypty czy boty czy co tam). Dużo osób tak grało. Totalny FPS się z tego zrobił i generalnie nie polecam. Pograj jako uciekający to się dowiesz dlaczego auto skan to zły pomysł.

    Już pomijam to, jakie lagi na serwerze by się pojawiły przez takie auto skanowanie. Ilość raportów do kasowania będzie taka, że nie sposób będzie tego ogarnąć. Poza tym +1 dla Ciap i Mienso - zgadzam się.

    Reasumując. No sorry, ale bardziej lamerskiego pomysłu dawno nie słyszałem.
    Kup sobie AS jak taki ból ci sprawia normalna gra w OGame. Będziesz miał dużo RW, będziesz dalej pRO, będą gratki i do naSTępnego i w ogóle miodzio <to ironia była>


    bzdura, ty juz wiesz kto uzywal skryptow na niemieckim ogame ^^ , pewnie o lagach tez masz niewielkie pojecie; twoja ironie w skali 1-10 oceniam na 2
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Ciernik [COMA] napisał(a):



    bzdura, ty juz wiesz kto uzywal skryptow na niemieckim ogame ^^ , pewnie o lagach tez masz niewielkie pojecie; twoja ironie w skali 1-10 oceniam na 2


    Oceniaj i na 0 :) Ja ten pomysł właśnie na tyle oceniam

    A co do skryptów na ogame.de: grałem na speeduni x5 + 70% DF. Po problemie z lagami, o których to podobno nic nie wiem, włączyłem urlop na dłuższy czas bo nie dało się grać. Powody do urlopu były tak naprawdę dwa: lagi nie do opisania. Na flotę czekałem po kilkadziesiąt sekund, czasem i dłużej (szczególnie wieczorem, w sytuacji kiedy flota w układzie leci poniżej 10 minut). Drugi problem to skanowanie moich planet i księżyców. Skany dostawałem w momencie pojawienia się aktywności - nie raz, nie dwa.. setki razy. Po jakimś czasie napisałem do byłego sojusznika, czy ze względu na starą "znajomość" mógłby mnie jednak nie skanować (był blisko mnie i też po aktywnościach skanował). Odpowiedź była dość miła: przeprosił i stwierdził że już więcej skanów nie dostanę bo zaraz coś tam zmieni i będzie ok - z kontekstu wynikało że na automacie leci z tym tematem, tak też usprawiedliwiał że to nie jego wina. Czy to skrypt ? nie mam pewności, ale patrząc na pełen obraz sytuacji doszedłem do wniosku że tak. Koniec powieści.

    Nie traktuj mojej wypowiedzi personalnie. Może przesadziłem z ironią, ale ten pomysł jest tak kiepski że szok.


    since 2005

    PL (17, 36, 50, Orion, Ganimed, Cosmos), ORG (23), DE (Antares, Orion), US (Libra).



    ..always look on the bright side of life..

  • Ciernik [COMA] napisał(a):

    personalnie? przeciez my sie wogole nie znamy; btw. twoj drugi post zaprzeczyl pierwszemu ale to szczegol

    czekam na wprowadzenie mojego pomyslu w zycie :)


    Chyba pozostaje mi życzyć powodzenia ^^
    Skanowanie z automatu położy te grę totalnie. I wątpię, aby kiedykolwiek ktokolwiek wpadł na pomysł aby wprowadzić to do gry.
    Pomysł bardziej a'la "inni używają a ja się boję bana więc chce legalnie"... pozwolę sobie zamknąć.
    OGame Tech