Odnośnie ostatnich zmian / zakaz skanowania przed dolotem

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Odnośnie ostatnich zmian / zakaz skanowania przed dolotem

      Witam ,
      Zobaczyłem coś takiego i opadła mi szczęka.
      Nie wiem , jak można wpaść na tak głupi pomysł .
      Nie wiem czy,
      ktoś kto to wymyślił
      kiedyś latał,
      opóźniał i sprawdzał podstawki..

      Tak być nie może...
      Czekam na opinie


      smoki napisał(a):

      Dodano w dniu 22.02.2016

      Poniższy zapis obowiązuje od 23.02.2016
      =================================================

      Bugusing przy użyciu sond szpiegowskich
      Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy.

      Aby gracz został ukarany za bugusing przy użyciu sond szpiegowskich, poszkodowany musi zgłosić się do supportu gry.



      Dla mnie to kpina...

      Moderator Indestructible:
      Modyfikuję trochę tytuł pierwszego wątku.
    • nie ma jak przenosic odpowiedzialnosc na graczy za swoje nieumiejetnosci... ;)
      Gameforge mnie nienawidzi! Sprawdź czemu...
      Pokaż spoiler
      Nigdy nie kupiłem antymaterii


      Virtual_ManPL [Anime] <= Shadar Logoth [Mordeth] <= locaLeDonkey [LeD] - U10 - TOP60 - "Moralnie nawet nie Top 1000"
      Virtual_ManPL [Anime] - U26 - TOP15
      => Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF1) - TOP56
      ==> Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF2) - TOP74
      ===> Virtual_ManPL [Anime] - U68 (UF3) - TOP55
    • Constantin napisał(a):

      Witam ,
      Zobaczyłem coś takiego i opadła mi szczęka.
      Nie wiem , jak można wpaść na tak głupi pomysł .
      Nie wiem czy,
      ktoś kto to wymyślił
      kiedyś latał,
      opóźniał i sprawdzał podstawki..

      Tak być nie może...
      Czekam na opinie


      smoki napisał(a):

      Dodano w dniu 22.02.2016

      Poniższy zapis obowiązuje od 23.02.2016
      =================================================

      Bugusing przy użyciu sond szpiegowskich
      Na 6 sekund (lub mniej) przed atakiem (dolotem floty) zakazujemy jakichkolwiek działań ze strony agresora bądź obrońcy a także wszystkich innych osób, które mogą doprowadzić do lagów, bugu z nierozstrzygniętą walką lub uniemożliwienia ucieczki obrońcy.

      Aby gracz został ukarany za bugusing przy użyciu sond szpiegowskich, poszkodowany musi zgłosić się do supportu gry.



      Dla mnie to kpina...
      Tak w zasadzie to w czym problem bo chyba nie ogarniam? :)
      Kozak nad kozakami
      Narcyz nad narcyzami


      ***181ST*** ^^ ***2.226.215%***

    • Jay napisał(a):

      Nie ma to jak mieć dziadowskie serwery, i zamiast zainwestować trochę kapuchy w lepsze... kazać wprowadzić takie coś.
      Graty dla niemców.



      wprowadzac? ta zasada byla od zawsze kiedy pamietam z ta zmiana ze na suporcie keidys mogl to kazdy zglosic jak widzial na fali teraz moze tylko obronca ktoremu sie przeszkadza w uciekaniu :) lub w czyms innym

      mi ten zapis nie przeszkadza i tak malo kiedy sie robi skan przed wlotem bo sie bardzije opoznija i patrzy na gwiazdki niz sobie robic gwiazdki i ulatwic tp choćby..


      Sirius mode on
    • Rentek napisał(a):

      Jay napisał(a):

      Nie ma to jak mieć dziadowskie serwery, i zamiast zainwestować trochę kapuchy w lepsze... kazać wprowadzić takie coś.
      Graty dla niemców.



      wprowadzac? ta zasada byla od zawsze kiedy pamietam z ta zmiana ze na suporcie keidys mogl to kazdy zglosic jak widzial na fali teraz moze tylko obronca ktoremu sie przeszkadza w uciekaniu :) lub w czyms innym

      mi ten zapis nie przeszkadza i tak malo kiedy sie robi skan przed wlotem bo sie bardzije opoznija i patrzy na gwiazdki niz sobie robic gwiazdki i ulatwic tp choćby..



      No to gratulacje :D Opozniasz flote i patrzysz na aktywki w czasach gdy flota na zatrzymaj nie robi aktywnosci :) Skany najpozniej na 6 sek przed wlotem to poprost powrot do przeszlosci :)
    • Ruda napisał(a):

      Mam takie pytanie : Dlaczego zamiast zakazu skanowania GF nie wprowadzi blokady skanu 6s przed dolotem sondy?
      Nie wydaje się to bardziej korzystne dla przede wszystkim graczy ? To wina gry ze laguje a nie graczy... Chyba komuś się nie chce pomyśleć, a do banowania pierwsi ">
      Pewnie dlatego, że byłoby to ciężkie do zrealizowania. Dodatkowy warunek i to dość dynamiczny, który musiałby występować tylko dla sond i tylko na 6sek. przed dolotem każdej floty do miejsca docelowego.
      Łatwiej jest sprawę ogarnąć przez Support.

      Community Manager
    • Art napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      Mam takie pytanie : Dlaczego zamiast zakazu skanowania GF nie wprowadzi blokady skanu 6s przed dolotem sondy?
      Nie wydaje się to bardziej korzystne dla przede wszystkim graczy ? To wina gry ze laguje a nie graczy... Chyba komuś się nie chce pomyśleć, a do banowania pierwsi ">
      Pewnie dlatego, że byłoby to ciężkie do zrealizowania. Dodatkowy warunek i to dość dynamiczny, który musiałby występować tylko dla sond i tylko na 6sek. przed dolotem każdej floty do miejsca docelowego.
      Łatwiej jest sprawę ogarnąć przez Support.


      Czyli w sumie sam wskazałeś co trzeba zrobić :P i jakoś nie wydaje mi się to bardzo skomplikowane. Bo to tylko dwa ify, czy wysyłamy sondy i czy już nie jest za późno. No i oczywiście if czy planeta/moon jest przez nas atakowana :) To sprawdzenie zajmie więc najwiecej roboty niz cała reszta.
      Banowanie więc za niewydolność gry jest bezsensem, chyba że wolicie sobie banować za takie coś ;> nie wszyscy gracze są tego świadomi.
      A co do blokady... chyba nikt na to nie wpadł skoro tego nie ma.^^





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Ruda napisał(a):

      Bo to tylko dwa ify, czy wysyłamy sondy i czy już nie jest za późno. No i oczywiście if czy planeta/moon jest przez nas atakowana
      Nie są to tylko dwa ify (jako sprawdzenie warunku co jest szybkie i bez obciążenia) ale też pobranie danych z bazy o atakach. Pewnie jest jedna tabela dla każdego ruchu floty + skanowanie to częsta operacja. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Pieprzenie głupot jak zwykle, ciap wali kolejnego posta, art sra na wszystko jak zwykle, bo go to wali. błędy w grze jak były, tak są, ale najlepiej zrzucić odpowiedzialność za swoje błędy i wadliwy system na graczy. gf ma problemy z serwerami -> gracze będą za to karani, litości, ta gra i pseudo operatorzy zeszła na psy i nie warto tracić już na to czasu. niedługo dojdzie do tego, że recyklerów też nie będzie można ustawić na synchro, bo przeciąży to serwery i spowoduje laga, a ustawianie kilku fal na wlot w tej samej sek to już będzie perm...

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • #DobraZmiana
      Ta zmiana akurat przydatna, bo da się skutecznie uniemożliwić komuś wylot, a nawet teleportację floty spamując przed dolotem.
      Ale z drugiej strony, dostać bana bo net zlagował przed dolotem? Bezsens

      Będzie jakaś weryfikacja tych zgłoszeń czy 0-1kowe rozpatrzanie? Nie widzę powodu by dostać bana za skan na <7sec przed dolotem jeżeli gracz był offline
      For the rest, I have to say to you
      I will dream like the God
      ...And suffer like all the dead children...


      Kupie dex i metal uKallisto
      Info priv acc Inarius

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez VampireLord ().

    • Dla mnie to zadna nowosc... Jak ja gralem za czasow rozkwitu uni #21 to istniala ta regula i gralo sie normalnie. Wytlumacz mi jaka jest roznica czy twoj skan doleci na 5s przed atakiem czy na 15s? Jak ktos podstawia perfekcyjnie, to podstawia 1-2s przed dolotem, tak ze zaden skan ci dupy nie uratuje, wiec jedynym logicznym rozwiazaniem jest opoznianie. No i fakt faktem, jak juz ktos napisal wyzej, nie opzniasz na 7s przed atakiem, tylko wczesniej.

      Jedynym uzasadnieniem krytyki jest to ze sie zagapisz i wwalisz komus skana na 5s przed atakiem, wywolasz blad i Cie zbanuja. Tutaj po prostu trza uwazac i tyle.
      U. #21 - PL (Top 600) OFF! (Flociarz)
      U. #52 - PL (Top 50) OFF! (Flociarz, po złomie Ekonoob)
      U. #1 - LT (Top 1) OFF! (Ekonoob)
      U. #Kallisto - PL (Top 50) ON! ("Ekonoob" bo strach latać)
      U. #Epic Blue - Czekam ;]
    • potem poczytam bo teraz nie jestem w stanie - kiedys tam czytalem ale nie wiele mi utkwilo
      w skrocie
      zasada wymyslona przez durni ktorzy pojecie o grze maja chyba tylko z obrazkow albo z opowiesci - i przestrzegana przez jeszcze wiekszych durni ktorzy nie wiedza co durnie1 wogole chcialy zrobic
      edit:
      przykladem tego jest ban dla whisky za szpieg na 6 sek przed
      wlot niszcz 15 00 00
      skan na 15 00 00
      cofniecie 1 fali niszcz
      odczyt skana , zawrtoka /wlot.

      i wystarczy ze serwer zlaguje podczas zawracania tak jak sie to stalo u whisky i dajecie bana - jak za skrypty i boty.
      i jeszcze smiecie twierdzic ze macie ludzkie podejscie do gracza... hipokryzja i debilizm.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez .pl1.. ().

    • to wyobraz sobie ze zlaguje Ci serwer na 30 sek przed calym zdarzeniem i wleci skan i niszcz jednoczesnie - tak jak zdazylo sie whisky
      i nie tylko jej zreszta, to ze team tego nie widzi to pewnie dlatego ze inne przypadki nie zostaly np zgloszone

      i dostaje bana rownowartosci bana za skrypty/bugusing
      2x sie tak sie wydarzy i masz perm

      pewnie ma sie cieszyc ze nie od razu perm:)
      bo faktycznie taka z niej skrypciara - GRUBO BRUNCIU:) - pozycz mi tych skryptow

      innymi slowy zwalaja odpowiedzialnosc na graczy ,za to ze serwy chodza wam tak jak chodza , rownie dobrze moze zawiesc net,lapek - cokolwiek .
      no i pyk BANIK ZA SKRYPTY - bo grala w gre

      Madre to? rozumiem ze ludzie maja nie latac skanowac cokolwiek - do tego dazycie
      to moze od razu skasujcie zakladke flota ?

      2. inna sprawa ze nadinterpretuja ta zasade i dla nich 6sek lub mniej = ban . - ja to widze zupelnie inaczej .
    • A co ze skanem który się robi żeby jak najbardziej wyeliminować Antyobrone? zawsze robiłem skana 5-4 sec przed wlotem sprawdzałem raport i jeszcze dawałem rade cofnać gdy zobaczyłem że surowce maleją . 6 sec na postawienie antyobrony to przecież bajka
      nie to że antyobrona to i tak jest nieźemski syf to jeszcze nie można się przed nią bronić jakaś parodia , szkoda że nawet taka całkiem fajna gra upada niema graczy lipne konfiguracje to jeszcze antymetria dostaje kolejnego boosta
    • bardzo dobry ruch i [języczek dla graczy] co nie maja pojecia o ogame - osobiscie stracilem flotke przez bug wlasnie kiedy to sondy wroga wlecialy 4 sek przed atakiem u mnie zfixowalo 50 stron pustego RW a ja gralem normalnie dalej ze 20 minut przepuscilem glowny atak zniszczylem mt ktore lecialy farmic po fglownym ataku itd (historia z uni34 nie chce sie zaglebiac tu i teraz) sadze ze agresor nie zrobil tego celowo ale stalo sie...
      co prawda ja nie gram aktywnie od dawna ale i tak nie przypominam sobie aby regula szesciu sekund byla zniesiona jedyna zmiana jaka dostrzeglem to ban dla sojusznika jesli zrobi skan czy rw sondami w czasie mniejszym niz 6sek do mojego ataku - tak chyba nie powinno byc / przypadkowe bany sie posypia?
      w mniej niz 6 sek i tak nie jestes w stanie odczytac raportu szpiegowskiego i zawrocic floty bez oszukiwania np. skrypty itp. a jesli dobrze pamietam 2 sek roznicy wystarcza zeby ataki wchodzily w roznej kolejnosci
      niektorych to boli ale zmiekna [ciach] kiedy im mt rozbija sie przed atakiem floty ich recki zbiora 300 krysztalu po rozbitej sondzie 4 sek wczesniej
      i jestem pewny ze agresor nie zdazy zareagowac nawet jesli zobaczy na skanie podstawke nic nie zawroci kiedy u niego w tak waznym momencie beda rozbijaly sie sondy sojusznikow obroncy
      jeszcze jedna kwestia spamowanie 'podgladu' u obroncy tak zeby nie ogarnal co i kiedy jest dozwolone a nawet wskazane i nigdy nie bedzie bana bo ktos widzial na falandze moje sondy na 7 na 5 na 3 i na 2 sek przed RW zabronione powinno byc spamowanie wiadomosciami ze skanow lub rozbijania sond w czasie mniejszym niz te 6 sek to tyle i w dodatku zapewne dotyczy wylacznie atakowanego ksiezyca np.
      pol sojuszu jak zacznie sondy rozbijac to sie okaze ze dwie minuty nie wystarcza na ucieczke bo w kazdej ze 120 sekund wlaśnie trwa bitwa

      //Upomina za słownictwo
      //ciap


      "masz dość statków to się ustatkuj..." - giovanni dziadzia
      "flagowy krążownik grunwaldzkiej floty" - gural
      "to początek końca gdy powoli sekundy odliczam" - słoń

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().