Roboty/Stocznia a Nanity

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Roboty/Stocznia a Nanity

    Siemka,

    Mam pytanie. Jest sens budować Fabrykę Robotow i Stocznię wyżej niż max zapotrzebowanie (10 i 12 poziom) jeśli już idzie się w strone nanitów? Na tą chwilę mam 5 lvl na matce, i parę 3-2 lvlów na koloniach. Pytanie czy jest sens ładować w kolejne poziomy zwykłych czy tylko zbierać na nanity?

    Druga sprawa:

    Wracam do Ogame po hmm, 10 latach? Dużo się od tego czasu zmieniło? Bo z tego co widzę to jedynie został dodany dok, nie ma juz technologii ekspedycji i w sumie tyle? ;p

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez varosso ().

  • Nie , nie ma sensu budować robotow powyzej 10 lvl jak i stoczni powyzej 12lvl.

    Potem zbierać lepiej na nanity.

    a w drugiej sprawie to Ci nie opowiem. Oczywiscie mozesz przejrzec sobie liste zmian.

    technologia ekspedycjii nadal jest lecz teraz nazywa sie astrofizyka.

    :love: ZBOCZKI :love:
  • .:ShockWave:. napisał(a):

    Nie , nie ma sensu budować robotow powyzej 10 lvl jak i stoczni powyzej 12lvl.

    Potem zbierać lepiej na nanity.
    Hmm.
    To zależy jak gra, jakie poziomy ma.

    Dla metalu 40:
    R10 + N6: 13d 2h 7m 43s
    R11 + N6: 11d 23h 57m 4s
    R10 + N7: 6d 13h 3m 51s
    Roboty dały 1/6 przyspieszenia nanitów ale kosztują 119 razy mniej.
    Tak samo jest dla stoczni i nanitów.

    Jeżeli gra eko dochodzi do tego czynnik samej opłacalności. Co z tego że jakaś kopalnię zbuduję (czy astro/plazmę) 4 tygodnie szybciej jeżeli wydam na to 500kk surowców a sam wzrost wydobycia to 2kk? Takie nanity działają dla jednej planety. ;)




    Jeżeli naprawdę nie grałeś 10 lat to zmian jest sporo.
    Inna prędkość recków - niektórym latają szybciej niż DT.
    Inne zasady *, godziny 1:20 czy zachowania floty po niszczeniu moona.
    Teleportery...

    Wszystko tutaj > board.pl.ogame.gameforge.com/b…785-gra/board677-nowo-ci/
    ;)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    .:ShockWave:. napisał(a):

    Nie , nie ma sensu budować robotow powyzej 10 lvl jak i stoczni powyzej 12lvl.

    Potem zbierać lepiej na nanity.
    Hmm.
    To zależy jak gra, jakie poziomy ma.

    Dla metalu 40:
    R10 + N6: 13d 2h 7m 43s
    R11 + N6: 11d 23h 57m 4s
    R10 + N7: 6d 13h 3m 51s
    Roboty dały 1/6 przyspieszenia nanitów ale kosztują 119 razy mniej.
    Tak samo jest dla stoczni i nanitów.

    Jeżeli gra eko dochodzi do tego czynnik samej opłacalności. Co z tego że jakaś kopalnię zbuduję (czy astro/plazmę) 4 tygodnie szybciej jeżeli wydam na to 500kk surowców a sam wzrost wydobycia to 2kk? Takie nanity działają dla jednej planety. ;)




    Jeżeli naprawdę nie grałeś 10 lat to zmian jest sporo.
    Inna prędkość recków - niektórym latają szybciej niż DT.
    Inne zasady *, godziny 1:20 czy zachowania floty po niszczeniu moona.
    Teleportery...

    Wszystko tutaj > board.pl.ogame.gameforge.com/b…785-gra/board677-nowo-ci/
    ;)
    Kończyłem grać gdzieś w 2006/2007 roku, z tego co pamiętam były wtedy serwery od U1 do U50 chyba. U51 powstawało czy cuś. Teraz widzę że są ponazywane (zamiast cyferek) a mojego konta z dawnego u4 juz raczej nie ma :D (top 300, wieczny urlop od tamtego czasu :D )
  • Wypowiadam się za siebie, wobec mojej strategii. Nie jest to regułą.
    W roboty pakuję, póki mam ochotę rozwijać nanity. Skracam czas budowy do 6 godzin, co pozwala mi użyć złotej ośmiornicy i nie blokuje mi pracy stoczni. Stoczni nie rozwijam, bo nanity zabierając tylko jedno pole dają diametralnie lepsze korzyści. Póki mam pola na planecie, roboty się przydają, bo z nanitami skracam czas budowy nie tylko floty i obrony. Zredukuję to dopiero, gdy zaczną kończyć mi się wykupione pola.


    Reasumując: Mam już na tyle rozwniniętą grę, że wydatek na kilka poziomów robotyki jest dla mnie nieodczuwalny - zwłaszcza mając na uwadze technologię jonową. Tak więc jeśli ktoś zużywa pola w sposób przemyślany, to warto postawić tych kilka poziomów robotów.
  • Wg mnie zawsze warto mieć więcej robotów, gdy mamy zapas pól. To bardzo wiele przyspiesza. Czekać na coś kilka godzin, a czekać kilka tygodni to jednak jest różnica. Jednak dla planet w początkowej fazie gry jest to drogi i czasochłonny interes. Uważam, że jeśli planujemy budować nanity do ok. 5. poziomu, to można olać te roboty, gdy mamy mało pól. Ale jeśli mamy więcej pól, albo chcemy walnąć nanity tak z 7 do okolic 10 poziomów - zdecydowanie warto.