Opłacalność ataku na przykładowy model planety

  • Opłacalność ataku na przykładowy model planety

    Witam!


    Potrzebuję od doświadczonych graczy wyjaśnienia opłacalności ataku na jedną z moich kolonii. Podaję najważniejsze parametry całej sprawy:


    Kopalnia metalu na 33. poziomie,
    241 satelit słonecznych,
    Dobowe wydobycie - chronione ≈ 2,8 Mln,
    Badania: Opancerzenie 14.
    Flota: 1000 lekkich myśliwców, 153 duże transportery.
    Obrona: 10.000 wyrzutni rakiet.



    Dodatkowo przewidywany progres:
    Kopalnie w górę,
    Satelity proporcjonalnie w górę,
    Dobowe wydobycie parabolicznie w górę,
    Flota: transportery proporcjonalnie w górę,
    Obrona: na pewno w górę, ale o tym niżej.


    Derbis pomijam. Planeta jest w spokojnej galaktyce, ze sporą ilością pustych układów. Jak zaznaczyłem, nie bardzo wiem, czy opłaca się ostro pakować w te wyrzutnie. Mam na to ochotę, ale wiedząc, że ściągam surowce regularnie do 48h na Matkę, oraz że złomowanie satelit automatycznie blokuje farmienie tego, daje mi pewien komfort nieopłacalności ataku. Będę je budował, ale nie wiem, czy warto się na czymś takim jako tako bunkrować.


    Dla silniejszych graczy, póki co, ważniejsze jest derbis, oraz wacha. Tego za wiele na tej planecie ni ma. Przy wysokim wydobyciu metalu, oraz niskiej ilości wyrzutni, cel jest wygodniejszy dla nieco słabszych graczy. Sporo jest zależności.



    Z raportów szpiegowskich wynika, że sporo silniejsi flociarze olewają to co jest. Rozkminiam to wszystko i nie bardzo wiem co po kolei mam rozwijać. Wydaje mi się, że warto bym stworzył sobie proporcjonalny przelicznik jednorazowego, maksymalnego łupu z tej planety, w stosunku do szacowanej przeciętnej liczby wyrzutni, oraz badania opancerzenia. I ta kwestia wydaje mi się najbardziej kluczową dla progresu.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Perier ().

  • Hmmmm 10k WR to dużo, za dużo... tych 1k LM to bym tam nie trzymał, w WR dalej nie ma co iść, dorobiłbym po 20 gausów i plazm (2-3k WR + troche ciężkiej obrony do ochrony satelit wystarczy IMO). w same WR wlatuje się krążkami a jak ruszy S&D to i na takie cele się lata
    Uni 50 (RIP) top 30 OFF, Uni 60 (RIP) top 80 OFF, Merkur top 80 OFF
    Octans - Namietny Endriu - bawimy się :D
  • Mam stocznię na 1. poziomie wyłącznie pod Wr i dość wysoko nanity, żeby w razie W szybko postawić na nogi zarówno obronę, jak i satelity.

    Koncepcja jest taka, że silniejszemu nie opłaca się moje derbis, a słabszy musiałby więcej zainwestować w rozwalenie całej obrony, niż odzyskałby surowca z magazynu. Nie nadaje się to na farmę, ani nie nadaje się na jednorazowy łup. Ewentualne straty mają być dla mnie niezauważalne, ale wolę się zabezpieczyć.

    W zasadzie opisuję to wszystko jakbym sam sobie odpowiadał na swoje pytania, ale chcę głośniej pomyśleć, żeby mieć pewność, czy się nie mylę.

    Sir Xelox napisał(a):

    10k WR to dużo, za dużo... tych 1k LM to bym tam nie trzymał
    Dlaczego?
  • Albowiem 2K OW + 200 bombek lub 2K OW + 1K KR wleci w to bez strat, zbierze połowe surki (1kk+ wg Twojej deklaracji) i pz prawie 2kk... (bez PZ już się nie opłaci bo dex się nie zwróci) , w razie posuchy/S&D wlatywało się w takie cele dla małego zysku i 4fun... kwestia paliwa dla tej flotki, no ale to już zależy jak daleko...

    Edit. Obliczenia pz są dla zwykłych Uni jeśli grasz na takim co ma więcej niż 30% PZ to wiesz :)
    Uni 50 (RIP) top 30 OFF, Uni 60 (RIP) top 80 OFF, Merkur top 80 OFF
    Octans - Namietny Endriu - bawimy się :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Sir Xelox ().

  • on ma 10k WR gołych jeszcze ;P

    Edit/ obrona 2k WR, 100 CL, 20 gauus, 20 plazm wystarcza na utrzymanie eko dziennego i 500+ satelit (słoneczne na 21 max :P ), przy 50% PZ na Merkur...
    Uni 50 (RIP) top 30 OFF, Uni 60 (RIP) top 80 OFF, Merkur top 80 OFF
    Octans - Namietny Endriu - bawimy się :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Sir Xelox ().

  • Rozumiem już dlaczego powinienem postawić te Ldl, DG i Wp. Ale..., czysto teoretycznie...

    Gram na full kantynie, co daje mi +3 szpiegowskiej i połowę strat defensywnych.
    Gdybym skorzystał z rady, dając np. 100k Ldl, 1k DG i 500 Wp, oraz planowane przeze mnie minimum 1000k Wr, z Opancerzeniem 20+, czy miałoby to większy sens przy dobowym wydobyciu ~ 8Mln metalu?
  • taki bunkier będzie kusił o zrakietowanie 4fun... obrona powinna być proporcjonalna do tego co chroni, a nie gigant, no i obrona nie kopalnie, na siebie nie zarobi.... A i idealna obrona ma za zadanie sprawić że potencjalny agresor rezygnuje z ataku, bo się nie opłaca lecieć.
    Uni 50 (RIP) top 30 OFF, Uni 60 (RIP) top 80 OFF, Merkur top 80 OFF
    Octans - Namietny Endriu - bawimy się :D
  • Spoko, i tak przy olbrzymich magazynach okresowo złomuję Wr (75%) u brodatego i wymieniam u handlarza na badania.

    No to nie zostaje mi nic, jak tylko podnieść trochę pozostałe kopalnie pod Gaussy i plazmy. Bardzo mi pomogliście, za co dziękuję.