Co robi Falanga?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Przy użyciu falangi czujników można wykryć poruszające się floty. Planeta startowa lub docelowa takiej floty musi jednak znajdować się w zasięgu falangi(patrz Wzory). Sam skan, który każdorazowo kosztuje 5k deuteru, przeprowadza się z poziomu zakładki Galaktyka (należy być na księżycu). Po kliknięciu na nazwę planety otworzy się okno pop-up, w którym będą wyszczególnione wszystkie loty odbywające się z- i na skanowaną planetę. Obok każdego lotu będzie podany czas przylotu do celu, kolorem pomarańczowym będą zaznaczone informacje o misjach pokojowych, a kolorem czerwonym nieprzyjazne floty.



    Wielkość floty można zobaczyć w przypadku flot startujących, jak i flot powracających, po najechaniu na ikonkę floty.



    Przy skanowaniu planety z polem zniszczeń nie zobaczysz floty, która leci na tę planetę z misją "Zbieraj" (aby wykryć tę flotę trzeba by było skanować planetę, z której wystartowała).
    Tak samo wygląda sytuacja przy skanowaniu planety posiadającej księżyc, skan falangi nie wykaże flot lecących z/na księżyc, a jedynie te statki,
    które lecą na samą planetę. Połączenie obu faktów daje możliwość ukrycia swojej floty poprzez wysłanie jej z księżyca na dowolne pole zniszczeń.
    Osoba, która jest skanowana przy użyciu falangi czujników nie dostaje żadnego raportu.

    Wykaz misji widocznych na falandze znajduje się w temacie board.pl.ogame.gameforge.com/b…da-a-czego-nie-od-a-do-z/

    Źródło: FAQ

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mari ().

  • Mari pozwól żebym w prosty sposób skrócił Twój cytat.

    Falanga to specjalny budynek, pozwalający sprawdzić OBECNĄ aktywność floty naszych sąsiadów (im większy lvl falangi, tym większy zasięg[określany w ilości układów słonecznych w tą i nazad]). Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o aktywność flot wysłanych i odbieranych na konkretnie wybranej planecie. Koszta takiego "sprawdzenia" to 5.000 deuteru.
    Aby to zrobić należy "być" na księżycu z wybudowaną falangą, następnie przejść w podgląd galaktyki, oraz wybrać ikonkę która pojawiła nam się przy nazwie planety którą jesteś zainteresowany (masz zamiar sprawdzić).


    Pomaga to określić, kiedy nasz sąsiad wraca z FS'a (jeżeli oczywiście nie posiada moona), co pozwoli nam go upolować. Oczywiście jest szereg innych możliwości, o których nie chcę się rozpisywać, gdyż nie jestem flociarzem i nie mam zamiaru szerzyć czegoś, czego pewny nie jestem.