Oddam Konto - regulamin

  • Oddam Konto - regulamin

    W regulaminie działu Oddam konto jest napisane jasno, że kont nie można sprzedawać - brak reakcji na posty kończące się hasłem "odpowiem tylko na poważne oferty" zakrawa o brak znajomości języka polskiego wśród moda tego działu. Przecież to jasna i wprost podana informacja o zamiarze sprzedania, nie zaś oddania konta.

    Po drugie skoro w regulaminie jest punkt o nie podbijaniu postów w tym dziale, to może tak na to też reagować albo zmienić regulamin, który jest fikcją.
  • Co do 1 części pytania, to nie możemy banować(kara za próbę sprzedaży) na podstawie domysłów. Dopisek, o którym mówisz może równie dobrze oznaczać duże doświadczenie. Oczywiście moderacja zdaje sobie sprawę z faktu, co "autor może mieć na myśli" i w miarę możliwości stara się upewnić co do próby sprzedaży konta i posty takie usuwać - raz jeszcze - dopóki ktoś wprost na forum/pw nie napisze sprzedam, nie możemy banować.
    Co do drugiej części to o ile mi wiadomo, moderatorzy starają się usuwać stare "podbicia" i zostawiać tylko najnowsze, co jest spowodowane przekonaniem, że lepiej zostawić jedno podbicie, aniżeli co chwila miałyby być zakładane nowe tematy.
    O konkretną odpowiedź w tej sprawie poproszę jednak osobę odpowiedzialną za dział, proszę dalej obserwować temat.
    OGame Tech
  • Moim skromnym zdaniem osoba odpowiedzialna za ww dział powinna być upoważniona do sprawdzania "podejrzanych" ofert poprzez skontaktowanie się z osobą "oddającą" poprzez wskazany sposób. Po nabraniu niepodważalnej pewności można by podjąć właściwe działania. Jednak do tego nie dojdzie, gdyż przykładowo program Gadu-Gadu jak i rozmowy w nim odbywane nie podlegają jurysdykcji Teamu, ani nie mogą stanowić dowodu w jakiejkolwiek sprawie. Żyć w państwie bezprawia, pomimo oficjalnej obecności prawa - czego innego mogłem się spodziewać po stronach internetowych?
  • Dziuba napisał(a):

    A jaką Team ma gwarancję, że dany numer gg należy do danej osoby i, że z daną osobą rozmawiamy?
    Hmm. Jak ktoś podaje gg w poście jako swoje to bierze za to odpowiedzialność?

    Swojego czasu zrobiłam w tym dziale temat. Co z tego wyszło? Ktoś kliknął mi na gg napisał "333zł?" jak odpisałam "dobry żart" to w parę minut mój temat znikł z forum ogame. Czemu tak? Bo założyłam nowe gg na którego poprosiłam o kontakt? Nie wiem miałam podać swoje prywatne gg? Tak, ma je sporo osób ale jednak to dalej mniej niż podawanie publicznie gdzie każdy może zobaczyć. :E
    Nie ja zaczęłam temat sprzedaży konta a piszący. Piszący chciał wymusić ode mnie cenę. Ciekawe czy siebie zgłosił za kupno konta. 0_o

    Na bana może nie ale jakby mod sam pisał do takich ludzi to mógłby na tej podstawie dawać zakaz zakładania nowych tematów? Kiedyś ktoś na "hej konto aktualne?" podawał zaraz cenę. Zgłosiłam temat, mod skasował szybko a za chwilę założył nowy. Napisał na gg "jakaś ... mi skasowała temat, muszę chyba z ceny zejść". Kolejne zgłoszenie i temat znowu znika. Wchodzę następnego dnia temat znowu jest widzę że ktoś już zgłosił. Kolejnego dnia wchodzę w dział i widzę że mam temat nieprzeczytany od tamtego typka. Widać tamte zgłoszenie = kasacja kolejna i zrobił nowy temat. :E

    Wiem że walka z wiatrakami xD
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 9 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Co do podbić tematu to są one kasowane, a użytkownicy karani tylko w przypadku stwierdzenia, iż ma to na celu jedynie nabicie postów. Wraz ze zmianami wprowadzonymi kilka lat temu uniemożliwiającymi składanie ofert bezpośrednio w temacie pewne przyzwolenie na podbicie oferty jest konieczne zwłaszcza, iż na gra coraz mniej osób a co za tym idzie coraz trudniejsze staje się znalezienie odpowiedniego kontrahenta np. przy wymianie konta.

    Co do ofert sprzedaży konta:
    Wszelkie oferty podejrzane o to, iż stanowią ukrytą ofertę sprzedaży konta są z forum kasowane (głownie po zgłoszeniach od użytkowników). Jednocześnie nie ma możliwości, aby karać takie osoby banami na forum a tym bardziej w grze na podstawie rozmów z gg czy innych komunikatorów. Wytyczne GF są tutaj jasne, iż tego typu rozmowy dowodów stanowić nie mogą.
    Co do weryfikacji ofert przez moderatora czasem jest to możliwe (np. jeśli podane zostało gg) czasem niestety nie zwłaszcza, gdy preferowanym sposobem kontaktu jest PW na forum - nikt raczej moderatorowi do chęci sprzedaży konta się nie przyzna ;).
    Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

    Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
  • Jeśli punkt pierwszy nie wchodzi w grę - choć to bez sensu, no ale rozumiem wytyczne GF w końcu muszaq zabezpieczyć im bazę graczy.
    Jeśli zaś chodzi o punkt drugi to zmieńcie regulamin, bo ustanowienie go, a potem przyzwalanie na robienie czegoś wbrew bez konsekwencji jest bez sensu,
  • Mogę się wypowiedzieć w tym temacie, ponieważ mam spore doświadczenie w szukaniu konta.
    Wierzcie mi, lub nie.. ale PRAWIE KAŻDY (napisałem do 31 osób a 29 chciało) CHCE HAJS ZA KONTO. Jedni 100, inni 150 inni 300, kolejny 800. Czasem zależy to od topki, a czasem tylko od wieku danego uni. W każdym razie zawsze, jest to chore. Wszystkie te konta są sprzedawane. Co więcej.. na oficjalnym forum. Nie gdzieś na bokach.
    Co do tego dziwi? Że ludzie po prostu milczą i kupują konta. Przecież większość graczy, to dorośli ludzie. Często zarabiają dobrze. Więc 300-500 złotych to dla nich niewiele. Kupią, czemu nie? Dla przyjemności zawsze można.

    Zgadzam się z tym. "Tylko poważne oferty" to od razu informacja dla mnie, że gościu czeka na łatwe pieniądze. Często tłumaczy się tym, że wydał na antymaterie.
    Pozdrawiam