Porozmawiajmy na temat UniFusion

    • Truck driver napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Oszaleć idzie!
      Dobrze powiedziane :) oszalec idzie przez niedociagniecia jakie wyszly po calej tej fuzji :D a mialo byc tak pieknie lecz wyszlo jak zwykle oczywiscie i niby nie da sie nic zrobic :) @ciap zapewnialas, ze fuzja jest dopracowana i nie moze byc problemow a wyszlo inaczej. Skad masz pewnosc, ze to co piszesz od kilku/kilkunastu postow jest zgodne z tym co mozna a czego nie mozna zmienic?
      Ona nie ma wpływu na proces przenoszenia. Ma wpływ na to co zostanie przekazane przez Arta wyżej. Nie ona przeprowadza proces fuzji, ona dostaje informację o tym co się wydarzy. Ciap może coś zasugerować i na tym jej wkład w proces fuzji się kończy.

      @ciap Czy mogłabyś zasugerować wyżej. Mogę napisać nawet krótką informację do arta.

      "Art gracza mówią, że się grać nie da na universach docelowych, bo dostali darmowe przenosiny i nie mogą z nich skorzystać bo nie ma w układach miejsca. Czy mógłbyś zasugerować wyżej, że przydałaby się możliwość relokacji na pozycję 1-3 oraz 13-15?"
    • gardze wami napisał(a):

      A jaka to jest przewaga, skoro telep po przenosinach jest gorący 24h. Nie ma to żadnego znaczenia, czy ktoś przenosiny cała kolonie za anty czy nie jesli galie są wszystkie zapchane. Tak jak jest teraz nie da się grać.

      Kiedyś top1 wydobycia deuteru był gość który miał 2 kolonie mniej niż ja i moje kopalnie deuteru kosztowały 8kkk surowców więcej. Miałam wtedy ok 60kk punktów. Więc dość spora część mojego konta... Top1 miał kolonie na pozycjach 15.

      W 200 dni istnienia uni 68 po łączeniu:
      Powstało 5019 planet
      Skasowanych zostało 6179 planet
      Różnica: 1160
      Dziennie średnio 58 planet znikało. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • gardze wami napisał(a):

      Ona nie ma wpływu na proces przenoszenia. Ma wpływ na to co zostanie przekazane przez Arta wyżej. Nie ona przeprowadza proces fuzji, ona dostaje informację o tym co się wydarzy. Ciap może coś zasugerować i na tym jej wkład w proces fuzji się kończy.
      Wiem o tym ale... pisala, ze nie moze byc bledow bo fuzja jest dopracowana. Wyszlo inaczej wiec teraz tez moze sie mylic i wystarczy przekazac nasze uwagi dalej zamiast sie z nami spierac.


      ciap napisał(a):

      A wydobycie deuteru?
      Kiedyś top1 wydobycia deuteru był gość który miał 2 kolonie mniej niż ja i moje kopalnie deuteru kosztowały 8kkk surowców więcej. Miałam wtedy ok 60kk punktów. Więc dość spora część mojego konta... Top1 miał kolonie na pozycjach 15.
      Chodzi o grywalnosc a wydobycie swoja droga.
    • To może prościej, nie licząc na cuda. Bo 200 dni ładnie wygląda na papierze, który wszystko przyjmie jednakże pragnę do cholery zaznaczyć że to jest pół roku

      Jaka jest realna szansa, procentowo jeśli zakładamy, że z 5k kont na Librze 80% to konta idlerowskie albo z długimi urlopami, że w najbliższym czasie (~miesiąc) takie konta zostaną usunięte?
    • Truck driver napisał(a):

      Wiem o tym ale... pisala, ze nie moze byc bledow bo fuzja jest dopracowana.
      Po 1. Pisałam również że założeniem fuzji było np. przenoszenie wszystkich kont + zmiana nicka gdy dwie osoby mają ten sam. Tak sobie ktoś decyzyjny wymyślił, programiści mu to zaimplementowali w grze.
      JEŻELI COŚ JEST ZAŁOŻENIEM FUZJI TO NIE MOŻE BYĆ BŁĘDEM ŹLE NAPISANEJ FUZJI.
      Chcieli przenieś wszystkie konta to przenieśli. Mieli do tego prawo.

      Po 2. Nie pisałam że nie będzie błędów a napisałam że GF musi być pewne swojego łączenia jeżeli we wszystkich krajach robi je jednocześnie, na ogromną skale. Poprzednio robili rozjechane w czasie, jednego dnia PL, innego DE. Błędy zawsze mogą się pojawić niezależnie ile testów przeprowadzisz. Fuzja to praca na "żywym organizmie" i zawsze mogą się pojawić sytuacje niespodziewane.

      Proszę nie przekręcać moich słów!!!


      Jaka jest realna szansa, procentowo jeśli zakładamy, że z 5k kont na Librze 80% to konta idlerowskie albo z długimi urlopami, że w najbliższym czasie (~miesiąc) takie konta zostaną usunięte?
      Jakby chcieli je kasować to nie zmienialiby założeń fuzji. Kiedyś przenosiło się tylko 30-40% kont. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Po 2. Nie pisałam że nie będzie błędów a napisałam że GF musi być pewne swojego łączenia jeżeli we wszystkich krajach robi je jednocześnie, na ogromną skale. Poprzednio robili rozjechane w czasie, jednego dnia PL, innego DE.

      Proszę nie przekręcać moich słów!!!
      Musialbym dokladnie przejrzec poprzednie strony i pewnie bym Ci odowodnil co pisalas ale pisanie z Toba to jak walka z wiatrakami :D Twoj przegrany "zaklad" z @FILU mowi sam za siebie :P
    • cichah2o napisał(a):

      a ja przypomnę moją wypowiedź. mam przenoszenia, ale nie chce z nich korzystać, chcę utworzyć nową kolonię. Pozycje 1-3 i 13-15 są nieodpowiednie, bo tam są za małe planety. Gdzie w takim razie mam się skolonizować, skoro nie ma wolnych miejsc na pozycjach 4-12?
      Ja zrobiłam na pozycji 3 planetę z 196 pól i jest całkiem miodzio :)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Truck driver napisał(a):

      Trzeba by bylo zmienic reguly gry a to pewnie tez problem nie do przejscia.
      Cytat z OWU:
      Gameforgezastrzega sobie prawo do zmiany niniejszych Warunków Korzystania. ‪Gameforge‬ prześle użytkownikowi za pośrednictwem poczty elektronicznej zmienione Warunki co najmniej cztery tygodnie przed wejściem w życie i pouczy użytkownika na temat zamierzonego zakresu obowiązywania nowych Warunków Korzystania, jak również prawa użytkownika do zgłoszenia sprzeciwu wobec tych Warunków. W przypadku gdy zgłoszenie przez użytkownika sprzeciwu wobec zakresu obowiązywania nowych Warunków Korzystania nie nastąpi w ciągu tego okresu lub zaloguje się on do usług ‪Gameforge‬ po wejściu w życie nowych Warunków Korzystania, nowe Warunki Korzystania uważa się za zaakceptowane. ‪Gameforge‬ w odpowiedniej formie pouczy użytkowników na temat znaczenia okresu czterech tygodni, prawa do zgłoszenia sprzeciwu oraz prawnych konsekwencji milczenia.



      ciap napisał(a):

      Jakby chcieli je kasować to nie zmienialiby założeń fuzji. Kiedyś przenosiło się tylko 30-40% kont. :fsmile:

      Ja uważam, że GF po prostu poszło na łatwiznę. Mieli napisać nowy skrypt fuzji, więc łatwiej im było napisać taki przenoszący wszystkie konta, niż taki który weryfikuje czy konto jest na banie/jest idlerem 7 dni/jest idlerem 28 dni/ma anty/nie ma anty i pewnie jakieś jeszcze warunki.
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • ciap napisał(a):

      Jaka jest realna szansa, procentowo jeśli zakładamy, że z 5k kont na Librze 80% to konta idlerowskie albo z długimi urlopami, że w najbliższym czasie (~miesiąc) takie konta zostaną usunięte?
      Jakby chcieli je kasować to nie zmienialiby założeń fuzji. Kiedyś przenosiło się tylko 30-40% kont. :fsmile:
      A tak zapomniałem, że to Niemcy. To że ktoś nie grał 24 miesiące, nie oznacza, że wciąż jest potencjalnym nabywcą ich głównego obecnie produktu, który ma osobliwą nazwę antymateria. Szkoda w takim razie, że nie mam możliwości w grze zamiany rekompensaty w postaci darmowych przenosin na antymaterię, choć zdaje sobie sprawę ze teraz rozpoczynam bycie Januszem, lecz nie jest to w interesie firmy, aby dawać coś za darmo. A koniec końcow jeszcze gracze sprawiaja problem bo dostali cos za darmo, ale to nie wazne ze nie moga z tego skorzystac :E to jest taka paranoja, ze chyba juz wolalbym 13 gali. Zaluje doprawdy zaluje,ze podnioslem wtedy larum.

      Dzisiaj proszę państwa środa, przyjaciele - gracze i Art- rodacy.
      W zaistniałej sytuacji czytając i czując brzemię współobywatelskiej odpowiedzialności za to co się stało..
      Tego popołudnia jestem zmuszony ustosunkować się do faktów bieżących.
      Otóż zawiłość podjętych przez nas decyzji oraz trudny okres jaki czeka nas wszystkich polaków- tej społeczności skłania mnie do trudnej lecz ciężkiej reflekcji, która chciałbym się podzielić.
      Koledzy, koleżanki,
      K******* M*********
    • ciap napisał(a):

      cichah2o napisał(a):

      a ja przypomnę moją wypowiedź. mam przenoszenia, ale nie chce z nich korzystać, chcę utworzyć nową kolonię. Pozycje 1-3 i 13-15 są nieodpowiednie, bo tam są za małe planety. Gdzie w takim razie mam się skolonizować, skoro nie ma wolnych miejsc na pozycjach 4-12?
      Ja zrobiłam na pozycji 3 planetę z 196 pól i jest całkiem miodzio :)


      Taką tabelkę znalazłem tu na forum. To teraz zbuduję tam stocznię, roboty, nanity, silos, kopalnie i magazyny, elektrownie i już brakuje mi pól.. Powiesz, że jest teraformer, ale zakładając planetę w pozycji środkowej zyskuję ponad 60 pól. Przez ten osad została mi odebrana mozliwośc kolonizacji. Nie mam wyboru. Jestem zmuszony kolonizować skrajne pozycji tracąc na tym.
    • Truck driver napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Po 2. Nie pisałam że nie będzie błędów a napisałam że GF musi być pewne swojego łączenia jeżeli we wszystkich krajach robi je jednocześnie, na ogromną skale. Poprzednio robili rozjechane w czasie, jednego dnia PL, innego DE.

      Proszę nie przekręcać moich słów!!!
      Musialbym dokladnie przejrzec poprzednie strony i pewnie bym Ci odowodnil co pisalas ale pisanie z Toba to jak walka z wiatrakami :D Twoj przegrany "zaklad" z @FILU mowi sam za siebie :P
      Napisze wam wkrótce czy @ciap jest słowna i dotrzyma postanowienia że nie będzie i nie ma błędów w nadchodzącej fuzji :D narazie po skanach widać że zbiera surke kto wie kiedy prezent dostanę i hop w niszczarki :love:
    • Truck driver napisał(a):

      Musialbym dokladnie przejrzec poprzednie strony i pewnie bym Ci odowodnil co pisalas ale pisanie z Toba to jak walka z wiatrakami
      Proszę bardzo:

      1.

      ciap napisał(a):

      Jeżeli rzucają się na łączenie wszystkich krajów w jednym czasie to muszą być pewni swojego algorytmu. Może jest nowy ale nie znaczy że musi być pisany od totalnego zera. Przecież są elementy które można przenieś z starego np. włączanie urlopów.
      2.

      ciap napisał(a):

      Problem może zawsze się pojawić niezależnie od tego ile testów zrobią. Napisałam że jeżeli robią fuzję we wszystkich krajach jednego dnia - muszą być pewni algorytmu, musi być przetestowany. Pierwsze łączenia (w ogame czy innych grach) były w różne dni. Jednego dnia miało PL, innego DE.
      :fsmile:

      Brała udział w zamkniętych testach wersji 6. W sumie było tam 10 graczy ze wszystkich krajów OGame.
      Zgłaszaliśmy dużo błędów które były poprawiane. Gdy wydało się że gra działa już ok wpuszczone zostało 1 tys graczy. Wtedy powychodziły nowe błędy o których grając w 10 nie mieliśmy pojęcia. Wersja wydawała się tak niedopracowana jakby nikt jej w ogóle nie testował. Grałam na tamtym serwerze sporo czasu i sama zgłaszałam błędy. :fbue:

      Dlatego nie napisałabym że nie będzie błędów bo one ZAWSZE mogą wystąpić. Testowanie czy gra w 10 osób nie symuluje żywego serwera.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Truck driver napisał(a):

      Musialbym dokladnie przejrzec poprzednie strony i pewnie bym Ci odowodnil co pisalas ale pisanie z Toba to jak walka z wiatrakami
      Proszę bardzo:
      1.

      ciap napisał(a):

      Jeżeli rzucają się na łączenie wszystkich krajów w jednym czasie to muszą być pewni swojego algorytmu. Może jest nowy ale nie znaczy że musi być pisany od totalnego zera. Przecież są elementy które można przenieś z starego np. włączanie urlopów.
      2.

      ciap napisał(a):

      Problem może zawsze się pojawić niezależnie od tego ile testów zrobią. Napisałam że jeżeli robią fuzję we wszystkich krajach jednego dnia - muszą być pewni algorytmu, musi być przetestowany. Pierwsze łączenia (w ogame czy innych grach) były w różne dni. Jednego dnia miało PL, innego DE.
      :fsmile:
      Brała udział w zamkniętych testach wersji 6. W sumie było tam 10 graczy ze wszystkich krajów OGame.
      Zgłaszaliśmy dużo błędów które były poprawiane. Gdy wydało się że gra działa już ok wpuszczone zostało 1 tys graczy. Wtedy powychodziły nowe błędy o których grając w 10 nie mieliśmy pojęcia. Wersja wydawała się tak niedopracowana jakby nikt jej w ogóle nie testował. Grałam na tamtym serwerze sporo czasu i sama zgłaszałam błędy. :fbue:

      Dlatego nie napisałabym że nie będzie błędów bo one ZAWSZE mogą wystąpić. Testowanie czy gra w 10 osób nie symuluje żywego serwera.
      Szkoda, ze nie wrzucilas cytatu gdzie napisalas, ze jestes niemile zaskoczona tym co sie stalo bo mialo byc inaczej ale mnie to juz nie obchodzi. Udowadniasz tylko to co dla Ciebie wygodne. Ja uciekam w kime, po nocy jestem a Wy sobie dalej dyskutujcie ;)
    • cichah2o napisał(a):


      Taką tabelkę znalazłem tu na forum. To teraz zbuduję tam stocznię, roboty, nanity, silos, kopalnie i magazyny, elektrownie i już brakuje mi pól.. Powiesz, że jest teraformer, ale zakładając planetę w pozycji środkowej zyskuję ponad 60 pól. Przez ten osad została mi odebrana mozliwośc kolonizacji. Nie mam wyboru. Jestem zmuszony kolonizować skrajne pozycji tracąc na tym.
      Tracisz na tym? mam 2 na skrajnych i zastanawiam czy nie kasować reszty aby odbudować na 15 :p
    • Rozwiązaniem problemów z nieaktywnymi jest funkcja znana z projektu Ikariam, którą poprosiłem aby przeanalizować i przenieść na teren OGame.
      Na Ikariamie, konto nieaktywne jest 'pakowane' i znika z mapy. Gdy nieaktywny gracz wróciłby po czasie, konto jest rozpakowywane na możliwie podobne koordynaty i może grać dalej.
      Oszczędziłoby to miejsca ale też zmniejszyłoby dostęp do nieaktywnych farm. Zobaczymy czy ten pomysł ma szansę na implementację u nas.

      Jeśli chodzi o konta idlerów na urlopie, ich statusy są właśnie wycofywane. Zatem jeśli konto przed przeniesieniem było bez urlopu i było idlerem, teraz utraci ponownie status urlopu.
    • Nie zacytowałam ponieważ miałam udowodnić to że nie napisałam że nie będzie błędów. Ba nawet pisałam że takie błędy ZAWSZE mogą się pojawić. Więc jak mogłam pisać że nie będzie błędów jeżeli pisałam że takowe mogą się pojawić?
      Masakra skończ już bo to nudne.

      Widzę że z tematu "fuzja" zrobił się temat "winimy za wszystko ciap".

      Obiecywać brak błędów mogę jedynie wtedy gdy sama coś robię (choć nigdy nie obiecuję) -> na fuzję nie mam wpływu.
      Przekazywałam informacje zawsze na tym ile sama miałam dane.

      Jeżeli ktoś poczuł się urażony moją odpowiedzią lub okłamany. Starałam się odpowiadać w temacie najlepiej jak umiem, odpowiadałam jednego dnia 10 razy na to samo pytanie, na nikogo nie warczałam że pytanie było, nikt z kwitkiem nie odesłałam, nie odsyłałam do ticketów. Sama w trakcie fuzji dowiadywałam się o zmianach np. w ilości darmowych przeniesień. Przepraszam ale nie miałam na to wpływu.
      Odpowiedź "napisz ticketa" dostawały osoby gdy odpowiedź miał uzyskać właściciel konta lub wykraczało to poza moje kompetencje.

      @FILU skończ pisać wszędzie pierdoły o mnie. Nigdy nie napisałam że błędów nie będzie i nigdy nie obiecałam Ci z tego powodu surowców a tym bardziej konta. Twoje posty powodują tylko to że wszyscy mają o coś do mnie żal bo przecież napisałam że wszystko pójdzie miodzio.
      Serdecznie Ci dziękuję za ten cały hejt który na mnie spływa.

      Jak czytam te posty to normalnie odechciewa się wszystkiego.
      Żyjta dobrze. Pa.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • gardze wami napisał(a):

      Art napisał(a):

      Jeśli chodzi o konta idlerów na urlopie, ich statusy są właśnie wycofywane. Zatem jeśli konto przed przeniesieniem było bez urlopu i było idlerem, teraz utraci ponownie status urlopu.
      Wciąż zajmuje ono miejsce, którego nie ma na universum. Zdajesz sobię z tego sprawe, ze nie ma miejsca w zadnej galaktyce od 1 do 7 na Librze?
      chyba zdaje bo wyżej napisał:


      Art napisał(a):

      Rozwiązaniem problemów z nieaktywnymi jest funkcja znana z projektu Ikariam, którą poprosiłem aby przeanalizować i przenieść na teren OGame.
      Na Ikariamie, konto nieaktywne jest 'pakowane' i znika z mapy. Gdy nieaktywny gracz wróciłby po czasie, konto jest rozpakowywane na możliwie podobne koordynaty i może grać dalej.
      Oszczędziłoby to miejsca ale też zmniejszyłoby dostęp do nieaktywnych farm. Zobaczymy czy ten pomysł ma szansę na implementację u nas.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • gardze wami napisał(a):

      @ciap

      Ja tutaj tylko widzę propozycje, a nie działanie - kiedy miała miejsce ta prośba? Chciałbym realnie ocenić czas potrzebny na wprowadzenie tego systemu do gry napisanej zupełnie w inny sposób.
      Wszystko zaczyna się od propozycji.
      Art nie jest osoba która decyduje o rozwoju OGame więc nie spodziewaj się że poda Ci dziś datę wprowadzenia. Pewnie nawet nie wie jeszcze czy wprowadzą takie coś.

      Jeżeli taki system jest w ikariam to jest szansa że i u nas takie coś zrobią.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Czy ja gdziekolwiek napisałem, że chciałbym mieć w grze taki system? Konta idlerowskie i na u sa mi obojetne.
      Zapytałem się tylko, kiedy była taka prośba przedstawiona wyżej, aby realnie określić ile czasu ewentualnie by moglo zajac jej wprowadzenie, lecz osobiscie mysle ze najmniej czasu zostałoby poswiecone na zmiane w mozliwych pozycjach do relokacji skoro wiadomo, ze system dziala bez zarzutow dla pozycji 4-12, dlaczego mialby nie dzialac 1-15?
    • gardze wami napisał(a):

      Czy ja gdziekolwiek napisałem, że chciałbym mieć w grze taki system? Zapytałem się tylko, kiedy była taka prośba przedstawiona wyżej, aby realnie określić ile czasu ewentualnie by moglo to zajac, dlatego aby moze caly proceder przyspieszyc nie lepiej jest zasugerowac zmiane w mozliwych relokacjach?
      Którą pod kątem kodu jest o wiele łatwiej wprowadzić.

      Pozycji 15 też jest ograniczona ilość i wątpię, żeby nagle każdy się na nie rzucił^^. A jeśli nawet, to co?
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA