Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • milix napisał(a):

      Jasne ale taurus docelowe ma x1 więc kiedy to uni będzie miało zwiekszone do x7 eko?
      Spytałam. :x

      pit napisał(a):

      też mam jedno krotkie pytanie za to konkretne.
      Gram na uni 68 ktore jest docelowym serwerem. Czy dostane tez dodatkowe pola?
      Z tego co mi wiadomo dodatkowe pola mają dostać tylko serwery które takowych nie mają.
      A nie mają > przyrostyogame.cba.pl/Info.html + kolumna "Bonus Pol".
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Art napisał(a):

      Etap 1: Rozpoczęcie procesu wyboru Uni docelowego (w PL mamy tylko po jednym). Potrwa on do poniedziałku, 22 października. W tym czasie żadne konto nie zostanie przeniesione

      Etap 2: Fuzja zostanie przeprowadzone od wtorku 23 października do poniedziałku 29 października.
      Czyli od jutra bedzie można klikać przenosiny?
      Bo by tak wychodziło ;>

      A w ogóle to będzie jakiś link do tego, czy z poziomu lobby będziemy klikać?


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      Czyli od jutra bedzie można klikać przenosiny?
      Bo by tak wychodziło

      A w ogóle to będzie jakiś link do tego, czy z poziomu lobby będziemy klikać?
      Tak jutro można wybrać serwer. Jeżeli ktoś chce bliskie kordy powinien wybrać szybciej. :)

      Co do samego wybierania docelowego... nie wiadomo... :fsad:
      W starym algorytmie wyglądało to tak > ciapka.cba.pl/ogame/Laczenie.html
      Na starym nie dało się tego przegapić.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      Czyli od jutra bedzie można klikać przenosiny?
      Bo by tak wychodziło

      A w ogóle to będzie jakiś link do tego, czy z poziomu lobby będziemy klikać?
      Tak jutro można wybrać serwer. Jeżeli ktoś chce bliskie kordy powinien wybrać szybciej. :)
      Co do samego wybierania docelowego... nie wiadomo... :fsad:
      W starym algorytmie wyglądało to tak > ciapka.cba.pl/ogame/Laczenie.html
      Na starym nie dało się tego przegapić.


      no po ciulu za przeproszeniem mamy wybór UNI ....że możemy Wybrać server tak jak napisałaś:D raczej mozesz nacisnąć na ten server który i tak musisz dać bo jest JEDEN jedyny ... i wyboru nie ma
    • @Majs
      Nie ma cytatu bo brzydko piszesz.
      Jeżeli chcesz zmienić kordy (a sporo osób chce) wybierzesz serwer później. Masz wybór.
      Algorytm jest ten sam dla różnych krajów. Niektóre mają więcej docelowych. Uprzedzam marudzenie Polska nie jest jedynym krajem gdzie jest jeden serwer docelowy.

      @Avinashi
      Z informacji które dostałam od osoby z Teamu Origin wybór serwera docelowego będzie w grze, nie z poziomu Lobby. Dokładnie nie wie jak będzie wyglądać ale napisał że podejrzewa że podobnie do starego.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Maniak87 napisał(a):

      Czy gracze z uni docelowego (taurus) tez musza cos klikac by miec swoje kordy? Czy my nic nie musimy robic i zostajemy na swoich miejscach?
      Nic nie robisz, nic nie wybierasz. Wszystko zostaje jak było.
      23 października (nie znana jeszcze godzina) zauważysz że na uni pojawiają się nowe osoby. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @Armin
      Jak kogoś wołasz rób @ przed nick wtedy osoba dostaje powiadomienie.
      Są takie 3 grupy gdzie po łączeniu będzie dość ciasno. Kilka dni temu zgłaszam to do GF. :fsmile:
      Zawsze po łączeniu sporo kont jest kasowanych więc jest to połączenie 2 parametrów zapełnienia i spadku po łączeniu. GF ma dokładniejsze dane niż ja i wie o tej sprawie.


      Średnica: 13.111km (230/256)
      Temperatura: od 87 °C do 127 °C
      Pozycja: [4:343:3]

      Mówisz że zrobiłam błąd? :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Takie " mocne" pytanie ze strony z której się trochę znam. Wyciągając wnioski z historii "upgrejdów" naszych mistrzuniów htlm i js z GF .Nasuwa mi się owe pytanie mianowicie ? Nadchodzące UF jest oparte na nowym skrypcie czy ten skrypt jest w pełni przetestowany ? Czy my będziemy go teraz testować ?
      Większość "wynalazków " to my już testujemy w praniu i usuwamy błędy.
      Więc z mojej opinii nie zaszkodziło by gdybyśmy w pierwszy dzień przenosin zablokowali " misje atak" by nie było że :
      - komuś nie przeniosło wszystkich planet i dostał zloma na docelowym lub starym uni.
      - nie włączył się urlop.
      - itp.
      Nie wiem @Art czy ty możesz temu zapobiec i z własnego panela zablokować ? Czy trzeba tarabanić do GF .
      Pomyślcie lepiej chuhać na zimne niż później czytać jak znowu skrypciarze z Niemiec dali tyłków .
      Przypomnę że każda zmiana programowania może wywołać bugi lub w naszym przypadku na uniach docelowych ze względu na duże " nagłe" obciążenie serwera wystąpią lagi i płacz graczy że w czasie lotu wyłapał" laga " i flota poszła na śrubki .
    • @Armin @Avinashi
      Terraformer Poziom 11
      :fgrin:

      @FILU
      Hmm.
      W nowych wersjach bywają błędy. Nowa wersja to raczej problemy z wyświetlaniem, interfejsem. Tu coś wyskakuje, tam coś krzywo wyświetla np. przy wersji 6.0 zamiast obrazka jednego statku pokazywało obrazek innego.
      Takie przenoszenie to uzupełnienie tabel o dane z innej bazy? Łatwiej takie coś przetestować bo omijamy całą otoczkę "co się stanie gdy gracz kliknie". Po prostu jest program który przenosi konta niezależnie od Twoich działań.


      - nie włączył się urlop.
      To jest jeden IF. Jeżeli gracz ma inny status niż szarak > załącz urlop, lecące floty daj na planetę docelową.

      komuś nie przeniosło wszystkich planet i dostał zloma na docelowym lub starym uni.
      Złoma nie dostanie bo będzie mieć urlop. Na starym uni urlopu nie wyłączy.
      Pewnie przez parę ms osoba przenoszona nie będzie mieć wszystkich planet. :fgrin:

      Jeżeli rzucają się na łączenie wszystkich krajów w jednym czasie to muszą być pewni swojego algorytmu. Może jest nowy ale nie znaczy że musi być pisany od totalnego zera. Przecież są elementy które można przenieś z starego np. włączanie urlopów.

      Lagi? W poprzednich łączeniach ich nie odczułam. Z każdym odświeżeniem ogame po prostu widziałam więcej graczy na uni. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Jeżeli rzucają się na łączenie wszystkich krajów w jednym czasie to muszą być pewni swojego algorytmu. Może jest nowy ale nie znaczy że musi być pisany od totalnego zera. Przecież są elementy które można przenieś z starego np. włączanie urlopów.
      Czy ja wiem, czy tacy pewni... W końcu to jest GF! To są Niemcy - tam jest wszystko możliwe :E


      ciap napisał(a):

      Terraformer Poziom 11
      No i o czym my tu rozmawiamy :D
      To jakby porównać kogoś, kto kolonizuje "duże" 3, przenosi na 15 a potem chwali się jaką to on skolonizował dużą 15 :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • @Art fajnie by było jak bys chociaż raz się odniós do tego co pisze bo wy chyba sami nie wiecie co piszecie albo robicie z nas debili w 1 informacji o UF piszecie:

      ""Prosimy mieć na uwadze, że WSZYSTKIE konta zostaną połączone (bez względu na aktywność czy status urlopu). Konta, które nie wybiorą serwera docelowego w fazie wyboru, zostaną automatycznie przeniesione na losowy serwer docelowy (w zależności od zapełnienia serwerów)"

      WNIOSEK 1: NIE WYBIERASZ UNI MASZ SZANSE PRZENIEŚĆ SIĘ NA INNE UNI

      Dalej dajecie 2 wiadomosc z FAQ o UF:

      Co się stanie, jeśli już mam konto w docelowym wszechświecie?
      Zamierzamy zaproponować cel zapasowy, który będzie dostępny w przypadku posiadania konta w celu głównym.
      Jednakże, jeśli posiadasz konta we wszystkich alternatywnych Universach docelowych, Twoje konto zostanie przymusowo przeniesione. Dodatkowe cele zostaną ogłoszone przed rozpoczęciem procesu.

      WNIOSEK 2: MASZ KONTO NA U DOCELOWYM DOSTANIESZ ALTERNATYWĘ PRZENIESIENIA

      Dzis wrzucasz:

      Dla przypomnienia: Nasz plan fuzji zakłada istnienie tylko jednego Universum docelowego. To oznacza, że:
      • w przypadku posiadania konta na Universum docelowym, konto posiadające ten sam e-mail na Universum exodus nie będzie miało opcji wyboru
      • brak wyboru nie oznacza, że konto nie zostanie przeniesione. Docelowo skrypt i tak przeniesie wszystkie powiązane konta.
      WNIOSEK 3: WSZYSTKO POPRZEDNIE JEST NIC NIE WARTE BO NIE DOTYCZY POLSKIEGO OGAME:) U NIEMCÓW SIĘ DA U NAS DZIWNYM ZBIEGIEM OKOLICZNOŚCI SIĘ NIE DA BO NIE I JUZ:) I TAK I TAK WSZYSCY TRAFIMY NA QUANTUM DO LOSOWANIE DOTYCZY UNI DOCELOWYCH A SKORO UNI DOCELOWE JEST TYLKO 1 CÓŻ PESZEK.

      Pomijam że musze czekac do ostatniego dnia łączenia bo jako że mam konto na quantum sam nie mam mozliwości wyboru tylko musze czekać aż łaskawie zostane przeniesiony dzieki temu super fajnemu skryptowi:)

      Może chociaż 2 słowa wyjaśnienia tej kpiny:) czyżby gracze z Polski zostawiali za mało euro i można miec nas w du..nosie:>? Doprawdy jestem pod wrażeniem tego UF i pracy która została w nie włożona...
      Personal best: 2660%
      ACS:17122,97%
    • @Bora

      Masz rację, wstępna informacja jak i FAQ są pisane w ogólnym przypadku. Każdy kraj ma takie samo info wstępne jak i FAQ. Jednak sam sposób łączenia każdy kraj ma swój. DE ma więcej uni docelowych, inne kraje jak np. PL mają uni docelowe jedno. FAQ nadal pozostaje ogólny. Może w przyszłości będzie więcej serwerów docelowych.

      wy chyba sami nie wiecie co piszecie
      Cóż, sama pisałam dwie rzeczy które były nieprawdą. Pisałam na podstawie poprzednich fuzji a okazało się że teraz je zmienili i wyszło to dopiero w nowym FAQ. :fsad:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Dla mnie cała ta sytuacja, to, że wyznaczyliście Quantum jako uni docelowe dla Cygnusa jest kpiną, nie uważacie, że ludzie zakładając konta na uni innym niż Quantum zrobili to świadomie?
      Nie chcieliśmy i nie chcemy być graczami Quantum, różnica jest tak duża, że nie okłamujmy się, robicie przysługę tamtejszym, wrzucając im na uni nowe farmy, macie głęboko gdzieś lata w ciągu których budowaliśmy swoje konta i sojusze na danym speedzie, teraz to wszystko szlag trafi, chcecie dobić i tak powoli zdychające ogame? Udało się Wam, dzięki tej fuzji wiele osób porzuci dalszą grę bo ona nie będzie miała sensu, nie chcę grać na speedzie gdzie wyjście do kuchni po herbatę równa się zezłomowaniu...
      Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.

      [09:01] <PabLo> nie poczebuje laski pffff [09:01] <PabLo> sam se poradze
      [14:27] <cptK> kocham Cie [14:27] <cptK> wyjdz za mnie
    • ciap napisał(a):

      Takie przenoszenie to uzupełnienie tabel o dane z innej bazy?ń.
      Daga po prostu napisałem by chuchać na zimne a nie później borykać się z dużymi emocjami niezadowolonych graczy . Nie będą rozpisywał się ale do tej twojej "tabelki z danymi " co niby tak łatwo przenieść dane jest potrzebny owy skrypt czyli setki motogodzin programistów i przepuszczam że jakieś developerki i bawienie się w kodach źródłowych i wierszach by tą twoją "tabelkę" ruszyć bo sama się nie wklepie. Tu potrzeba skryptu do tej tabelki i rozróżnijmy co to jet skrypt a łatwa zmiana konfiguracji/parametrów gdzie wystarczy w zmienić jeden wiersz poleceń .Jakby to było łatwe Fuzja by była zoragnizowana w 1 dzień .
      Przypomnę że wcześniejsza Fuzja miała być " uzupełnieniem tabelki" a skrypt pogubił się w protokole zabezpieczeń http/https. I co panika była że userzy się nie mogą zalogować :P

      ciap napisał(a):

      Łączenia prawie dość dobrze im wychodziły.
      Nie panikować! Będzie dobrze!
      No to znowu Ci przypomnę poprzednia Fuzje :D i błąd "wtopa" która umożliwiła na uniach Exodus zdejmować właśnie urlopy i złomować ( pushować ) oraz inne triki łamiące zasady FaQ :D Wtedy to były prośby nawet od Arta by samemu się przyznawać do korzyści i odsyłki do supportu robić i nie czerpać z tego błędu korzyści ]:-D Ile to team miał roboty by to wszystko sprawdzać i karać

      ciap napisał(a):

      Złoma nie dostanie bo będzie mieć urlop. Na starym uni urlopu nie wyłączy.
      Nawet zmiany interfejsu logowania Lobby miało być dopracowane i proste a wyłożyło się na urlopach i z logowaniem ile to ueró straciło floty a GF przepraszał z możliwością trybu Backflo ?

      ciap napisał(a):

      Lagi? W poprzednich łączeniach ich nie odczułam.
      Lag i bug nie zapowiada się że wystąpi :D tylko się pojawia
      a przypomnij o ile graczy serwer np. u68 zostanie obciążony ?

      Nie chce się kłócić i wytykać bo teraz nie pisze jako Spamer FILU a jako były członek zespołu TP-sy troszkę wiedzy mam jak i dobrą pamięć i wniosku wyciągnięte z historii Ogeja .
    • DUDEUSZ napisał(a):

      Może głupie pytanie, ale co mi tam : to jest tak ogromna różnica między x4 flo a x5 flo?
      Dwa lata między powstaniem Quantum a Cygnusa, pomyśl ile w ciągu tych dwóch lat wybudowano na Q, tego się nie przeskoczy, nijak.
      Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.

      [09:01] <PabLo> nie poczebuje laski pffff [09:01] <PabLo> sam se poradze
      [14:27] <cptK> kocham Cie [14:27] <cptK> wyjdz za mnie
    • FILU napisał(a):

      Nie będą rozpisywał się ale do tej twojej "tabelki z danymi " co niby tak łatwo przenieść dane jest potrzebny owy skrypt czyli setki motogodzin programistów i przepuszczam że jakieś developerki i bawienie się w kodach źródłowych i wierszach by tą twoją "tabelkę" ruszyć bo sama się nie wklepie.
      Nie wiem ile miałeś do czynienia z programowaniem ale dla osoby która zajmuje się tym problemem nie będzie połączenie dwóch tabel. Jedyny problem jaki może być to współbieżność - program łączący działa równocześnie z graczem. Takie problemy już teraz występują ponieważ np. w momencie startu serwera gra setki graczy i gra nie sypie się (wiem to bo nie ma 2 graczy o tych samych kordach).
      Samo dodawanie zmiennych do tabeli: w3schools.com/sql/sql_insert.asp :fsmile:

      Kiedyś pisałam program do przenoszenia strony www do bazy danych. Zajęło mi to samej ok 2 dni. A pojęcie o programowaniu pewnie mam niewiele lepsze niż Ty. :fgrin:

      Przypomnę że wcześniejsza Fuzja miała być " uzupełnieniem tabelki" a skrypt pogubił się w protokole zabezpieczeń http/https. I co panika była że userzy się nie mogą zalogować
      Rozróżnijmy dwie rzeczy.
      1 rzecz to wklejenie w grę opcji wyboru docelowego serwera - określa kolejkę do otrzymania kordów.
      2 rzecz to skrypty/program który działa niezależnie od konta gracza - on przenosi konta z starej bazy do nowej np. nadaje nowe ID gracza, określa nowe kordy (bierze podobne wolne).

      To o czym piszesz to było wysypanie się rzeczy nr. 1 czyli wybór serwera. Najważniejsze jednak tutaj jest samo przenoszenie czyli 2 rzecz.


      FILU napisał(a):

      błąd "wtopa" która umożliwiła na uniach Exodus zdejmować właśnie urlopy i złomować ( pushować )
      Błąd polegał na tym że konta które posiadały urlop (włączony przez gracza) zostały przeniesione dzień wcześniej. Taki urlop gracza idzie ściągnąć dlatego pojawiły się kwiatki.
      Podejrzewam że był to zwykły błąd ludzki. Ktoś kliknął przeniesienie dzień wcześniej, zanim załączył systemowe urlopy. I nawet jakbyś miał najlepiej napisany system - czynnik ludzki, niezwiązany z samym pisaniem, zawsze może coś popsuć. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • @ciap nie będziemy tu polonizować po prostu jedno pytanie i najważniejsze :D były i są błędy i zawsze towarzyszą wymieniam ci błędy a ty je maskujesz ;) to były te błędy czy nie ?Więc się pytam ? czemu nie chuchać na zimne i nie zablokować ataków :) czy to duży problem ?
      Jeśli jesteś pewna łatwości fuzji i bez żadnych problemów się odbędzie bo o tym wiesz to postaw swoje konto na szali ;) jak wkradnie się błąd albo jakiś user udowodni laga to oddajesz mi konto ;)
      układ stoi ?
    • @FILU
      Już we wrześniu pytałam o to czy naprawili ten błąd z przenoszeniem urlopów włączonych przez graczy przed oficjalnym rozpoczęciem łączenia. ;)

      Po prostu nie wiem w jakim celu blokada ataków?
      Konta z uni przenoszonych dostaną urlop którego nie mogą ściągnąć. Z urlopem nie da się nikogo zaatakować. Na uni docelowym gracz przychodzi z urlopem - więc nikt go nie zaatakuje.

      Problem może zawsze się pojawić niezależnie od tego ile testów zrobią. Napisałam że jeżeli robią fuzję we wszystkich krajach jednego dnia - muszą być pewni algorytmu, musi być przetestowany. Pierwsze łączenia (w ogame czy innych grach) były w różne dni. Jednego dnia miało PL, innego DE. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik