Porozmawiajmy na temat UniFusion

    • Art napisał(a):

      EDIT: Podoba mi się plan z H I J (tym bardziej biorąc pod uwagę wyniki ankiety) i za tym będę lobbował. Pozostaje tylko pytanie o możliwą alternatywę w postaci powiedzmy Universum Specjalnego, który także mogliby wybrać gracze z H oraz I (zakładając, że J będzie targetem)



      Ja jestem zdania że Io nie namiesza aż tak w topiku,tym bardziej że słynne Uni H to sami wyjadacze którzy tą lamke Fallena zlomną przecież w max tydzień i dlatego Art łącz H I J w jedno - wszyscy będą mieli po 70% debrisu i pozwól najwyżej chetnym na 70% debrisu też dołączyć do targetu czyli Uni J :)
      Bo przecież każdy wie że jak będzie się pilnował to i taki Fallen go nie trafi :D
      Myśmy tak odbiegli od innych narodów, że święcimy klęski, gdy tamte święcą zwycięstwa.
      -Roman Dmowski

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kmicic1522 ().

    • pierwsze trzy konta i potem 4 we flocie wyglądają na tle tego universum strasznie ( io )

      reszta na ich tle wygląda jak by wcale nie grała

      niestety

      sam dostałem 2x spore złomy na jupiterze, a by do tego nie doszło gdybym mógł trzymać flotę spokojnie wiedząc, że może na mnie polecieć tylko 1 flota ;)


      VICTORY LOVES PREPARATION

      BEST:
      SOLO-29168,16%
      ACS-14719,9%
      top solo 1,3,4,6,8,9 uni jupiter ' 8-)
    • bili1 napisał(a):

      pierwsze trzy konta i potem 4 we flocie wyglądają na tle tego universum strasznie ( io )

      reszta na ich tle wygląda jak by wcale nie grała

      niestety

      sam dostałem 2x spore złomy na jupiterze, a by do tego nie doszło gdybym mógł trzymać flotę spokojnie wiedząc, że może na mnie polecieć tylko 1 flota ;)


      Możesz trochę rozwinąć pierwsze i drugie zdanie ? Bez złośliwości po prostu trochę zaćmiony jestem i nie bardzo rozumiem.


      Universum Io 250 ST - 370 690 % OFF

      Universum Jupiter UF 40 ST - 215 799 %
    • Dokładnie tak jak powiedziano :

      Jak dla mnie wszystkie serwery powinny mieć wybór :

      1 Target : 30% debrisu i któreś z tychże uni docelowe
      2 Target : 70% debrisu i Io + J ?

      Wtedy każdy miałby co by chciał i nikt by się nie czuł oszukany. Bo takie powiedzenie H I J razem to już w ogóle dla mnie odpada :S. Wolałbym już 5-6 serwerów razem jak dołączyć tylko do 2 i z inną prędkością.
    • F3arlesS napisał(a):

      Dokładnie tak jak powiedziano :

      Jak dla mnie wszystkie serwery powinny mieć wybór :

      1 Target : 30% debrisu i któreś z tychże uni docelowe
      2 Target : 70% debrisu i Io + J ?

      Wtedy każdy miałby co by chciał i nikt by się nie czuł oszukany. Bo takie powiedzenie H I J razem to już w ogóle dla mnie odpada :S. Wolałbym już 5-6 serwerów razem jak dołączyć tylko do 2 i z inną prędkością.


      A dlaczego odpada przecież opowiedziałeś się za 70% debrisem ? Prędkość jest x1 więc nie wiem o co Ci chodzi.


      Universum Io 250 ST - 370 690 % OFF

      Universum Jupiter UF 40 ST - 215 799 %
    • Nie wiem czy się specjalnie mnie czepiasz czy tak to masz u siebie na uni :p.

      Opowiedziałem się za : połączyć uni, prędkość dla mnie jest obojętna byleby połączyć (im więcej uni tym lepiej).
      Osobiście w ankiecie opowiedziałem się za : 50% :) więc ...

      // Na PW Ci odpowiedziałem

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez F3arlesS ().

    • F3arlesS no nie do końca każdy :P szkoda, że Art nie pokazał jak głosowało poszczególne uni, bo na tych z 30% złomem też byli zwolennicy większego pz...
      A jeśli każdy ma być zadowolony to zrobić 2 nowe docelowe uni z 30% złomu i 70% złomu i niech każdy idzie gdzie chce... i tak narzekać będą Ci na które pójdzie Fallen i spółka;P
      Dlatego mi się najbardziej podobał pomysł IO do Andromedy :E
    • HIJ debris 70%, ACS, speed x 1
      LMN debris 30%, ACS, speed x 1
      [ciach]
      Jeśli chce ktoś wtłoczyć Kass na Draco, to niech weźmie solidny rozbieg i strzeli banią w mur .

      Zapytam kolejny raz- jakie plany są w stosunku do U-Kassiopeia?

      Moderator stefan000102:
      Pseudocenzura.
    • Tak samo dobry jak łączenie flot I z tymi z J i H.
      To była tylko propozycja jest na tyle elastyczna że K może iść zarówno do J jak i do D,może mieć 3 wybór np. 66.
      I do J dla mnie to poroniony pomysł, już lepiej połączyć K i I.
      Szczerze mówiąc możliwości jest sporo, ale zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.

      Edit przeciez Kasio ma tylko jedną flotę wiekszą o 12 mln od Fallena z IO, nie rozumiem aż takiego oburzenia z tej propozycji.

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Bigot ().

    • To przeczytaj jeszcze raz swój post, napisałeś żeby "docelowo zrobić dla unii H, I, K, L, M do wyboru" w tym przypadku kasio mogłoby przejść gdzie by chciało, co jest totalnie bez sensu. Połączenie IO z Kasio to już coś innego, ale zostaje kwestia tego, że graczom z Kasio moze nie odpowiadać zmniejszenie speedu... no i orion też jest w podobnych granicach punktowych
      Choć wiadomo, że i co to tego pomysłu będą sprzeciwy ;)
    • Bigot napisał(a):

      Tak samo dobry jak łączenie flot I z tymi z J i H.
      To była tylko propozycja jest na tyle elastyczna że K może iść zarówno do J jak i do D,może mieć 3 wybór np. 66.
      I do J dla mnie to poroniony pomysł, już lepiej połączyć K i I.
      Szczerze mówiąc możliwości jest sporo, ale zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.

      Edit przeciez Kasio ma tylko jedną flotę wiekszą o 12 mln od Fallena z IO, nie rozumiem aż takiego oburzenia z tej propozycji.


      Ale różnice między speed x1 a x2 rozumiesz ? To nie jest pierdołowata zmiana typu ACS czy jego brak.


      Universum Io 250 ST - 370 690 % OFF

      Universum Jupiter UF 40 ST - 215 799 %
    • Znakomicie rozumiem dlatego mieli możliwość wyboru, może ktoś by się przeniósł na speeda 1, część by poszła do x2. Generalnie widzę tak źle i tak nie dobrze.
      Jakbyś obserwował były już takie łączenia że mieli możlwiość zmiany szybkości
      Art rób uniu 1 dla wszystkich a jak im nie pasi niech kasuja konta ;P
      To taki żarcik.

      Bardziej szczegółowo
      K ma możliwość łączenia tak naprawdę tylko z D ( bo speed x2). Natomiast wypadałoby dać graczom z K możliwość wyboru unii docelowego i ich nie zostawiać na późniejszy okres bo nic to nie zmieni. Możlwości łączeń nie przybędzie. K powinno mieć możlwość wyboru właśnie D speed x2, ewentualnie pójście na x1 i debris 70 % do I, albo do A ( ja się nie upieram że x1, bo dla mnie mogą iść i na x5). Można zrobić na K ankietę i wysłać do graczy.
      Dla reszty H, J, L , M
      unii ze speedem x1 złom 70
      unii ze speedem x1 złom 30
      unii ze speedem x2 lub starszego unii (może się tacy znajdą)

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Bigot ().

    • Albo kupią konto tak jak ty i się będą jarać jak wysoko w topce są :E

      Bigot zgadzam się z Tobą w 100%, a z fallenem jeszcze polatamy na speedzie x1!


      Czekamy na ankietę,

      pis joł
      SOLO - 839977.41%
      ACS - 351347,16%


      uEuropa - 4 501 895,59% = 332 ST
      uWasat - 694384.77% = 61 ST
      uOrion - 450861.08% = 227 ST
      uKassio - 436333.77% = 228 ST
    • Draco- jest już to uni po UF . Dołączone zostały U50 oraz U60

      Teraz przyjemni forumowicze policzą - jaki okres czasu upłynął od powstania wymienionych przeze mnie Uni, a uni Kass?
      Przepaść czasowa .
      Następnie- czy osoby proponujące połączenia Kass do Draco wzięły po uwagę % debrisu na wymienionych Uni ?
      Kolejna przepaść.
      Dla przypomnienia
      30 % Kass, 70 % Draco i bodajże 50 % u50 i 60 % u 60 , co do tych 2 ostatnich pewnosci nie mam .

      Sumując tylko te 2 przepaści otrzymamy otchłań surowcową

      Dla takiego pomysłu jestem na nie.

      Konfiguracja Kass
      30 % debrisu
      speed x 2
      brak Acs

      Jakiekolwiek zmiany przyjmę poza zmianą speed. Zeby nie było, ze nie niereformowalny jestem :)

      30, 50, 70 % debrsu- tak
      ACS/brak ACS-tak
      speed x 2 - tak ]:-D
      proponowane Uni docelowe- Orion ( jak z resztą miało być pierwotnie) + wczśniejsze literkowe Uni o zbliżonych statystykach w pkt flot oraz eko.
    • A ja proponuję nie robić nic, a z łączeniem uni poczekać
      jeszcze kolejny rok. Wtedy zostaną same idlaczki i każdy
      z nich będzie zadowolony, nikt nie będzie narzekał :E
      Może nie jestem jasnowidzem, ale śmiem twierdzić,
      że moja propozycja i tak wygra.
      Wobec czego żądam Nobla i pomnika z czystego kryształu ^^
      [SSL] Salon Strzyżenia Lam
      uni Io / uni Quantum

      Robię eko. Bombowcami u sąsiadów.
    • Właśnie piszę z alfredem co z tym noblem xD
      Z pomnikiem będzie problem, kryształ trzeba sprowadzić z innego kraju także trochę sobie poczekasz.
      Co do łączeń to mam nadzieje, że zamiast wypisywania ciągle jakiś bzdur w newsach typu happy hour, itd. napiszą w końcu wieść o łączeniu.
    • troszke nie rozumiem waszego myślenia po cholere łaczyć 2 uni w 1 czytane H i J skoro za pol roku bedzie placz ze celi juz nie ma? nie ma co latac ze 3/4 uni zostalo wytluczone
      2 robienie uni typu kto chce niech wybiera tez nie ma sensu bo bedzie to samo jak w punkcie 1
      3 łaczcie normalne unie tak H IO J L M N w 1 badz moze bez Io nie wiem zabawa bedzie na calego
      a co do debrisu ludzie ogarnicie sie troche skoro jest ankieta to mozna zrobic prostą zasade wg przykladu
      H 70
      IO np 40
      JUP 70
      Leo 60
      MIZ np 50
      Nek np 30
      Spotkajmy sie na debie np 50 i tyle nie narzucajcie innym uniwersa ze skoro nie chca debrisu 70 to niech sie nie łacza czy z hydra czy jupi bo z tego co widze żaden z Was nie jest GF wiec takie pieprzenie pod siebie zostawcie dla siebie bo wiadomo ze kazdy chce najlepiej dla wlasnej dupy
      181,812% 111st 92normal + 19 speed u33 (11) u47 (1) u41 (26) u64 (21) u60 (15) uN (5) OFF
    • Art - łączcie nas jak najszybciej, na Mizarze przede wszystkim są idlaki i wieczne urlopy, graczy jak na lekarstwo odliczając moonówki.

      Tu już serio niedługo będzie przekroczona granica za którą nie będzie co zbierać z serwera.
    • Przybysz z Krypty napisał(a):

      Art - łączcie nas jak najszybciej, na Mizarze przede wszystkim są idlaki i wieczne urlopy, graczy jak na lekarstwo odliczając moonówki.

      Tu już serio niedługo będzie przekroczona granica za którą nie będzie co zbierać z serwera.
      Miałem już rozmowę na ten temat. Wnioski napisałem tutaj

      .pl1 napisał(a):

      Art a jak wyszly wyniki ankiety elkowo fornaxowej .
      70% win? a jesli tak to jak sie bedzie to mialo do parametrow tego polaczonego serwera?
      Tak. Jak wejdziesz na linka do ankiety to zobaczysz wynik końcowy. Taką też sugestię przekazałem wyżej. Ale zrobię to ponownie, jak tylko ruszą z migracją (w naszym kraju).

      Community Manager
    • Nie miałam możliwości odpisać a teraz tego postu nie umiem znaleźć.

      Parę osób z Was pisze takie coś:
      ~"Górnikowi wszystko jedno jaki jest %"
      a kawałek niżej:
      ~"Większy % jest dla flociarzy bo ataki nie opłacalne nagle stają się bardziej opłacalne + szybciej można się odbudować"

      Śmieszne to jest bo to co działa na plus dla flociarzy jest zarazem minusem dla górnika. Więc może nie aż taki obojętny % dla górnika. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • spora czesc topowych gornikow uzywa dopalaczy,geologow i ogolnie gra z anty i taki gornik jak zostanie trafiony np na akcie podczas zrzutki - pisze o spid uni , automatycznie zaczyna stawiac antyrecki w momencie jak odswiezy wiec tak jesli ma np 70% na pz ze swoich dt to ma duzo lepiej niz jakby mial 30 - i tak to wyglada w praktyce.ze swojego doswiadczenia pisze - conajmniej 4/5 trafionych przezemnei NA AKCIE gornikow badz przy nieodberaniu fsa i szybkim logu - taki wlasnie manewr wykonuje .

      2. my nie latamy na gornikow po planetach zeby zdejmowac satki - tak jak lucki pisal ale po surowiec ktory tam zalega .
      3. co do oplacalnosci atakow i tak slemy na nich gsy i tak wiec nasze straty sa zerowe , wszystko zalezy od ilosci surowca ktory tam sie znajduje - a to nie ma znaczenia jaki % jest przeciez .
      4. wiekszy % jest minusem dla gornika wtedy i tylko wtedy jesli na swojej planecie trzyma np 5 gs 3k dt i jakies inne pasci z niewiadomych przyczyn . nic sie nie zmienia jesli na planecie sa satki i sura i w sumie tyle.
      wiec naprawde nie rozumiem w czym jest problem
      ciap przypuszczam ze umiesz liczyc wiec sobie to przeanalizuj i policz .
    • osbiście też jestem za większym procentem bo więcej się dzieje na uni i więcej celi, ale z punktu widzenia górnika..
      po prostu ekonoma się nie zrozumie, ekonom nie patrzy kto kogo rozwalił bo ma wywalone, patrzy na swoje wydobycie dexu i topke i na rękę mu to że jest 30% a nie więcej bo więcej flot się wyrżnie i co za tym idzie mniej urośnie a on i jego potęga eko będą rośli w siłe i w topce ^^